2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Sevgili şubat anneleri Bebişleriniz hayırlı uğurlu sağlıklı birer evlat olsunlar inşallah 🙏🏻🙏🏻 Şimdi sizin dertleriniz çok farklıdır ama bir sorum olacaktı yanıtlarsanız çok sevinirim çünkü çok tecrübesizim🙈 Kuzular 50-60 günlük oldular sanırım genel olarak kıyafetleri hangi beden ? 0-3 ay ne kadar kullanılır 3-6 aya ne zaman geçilir ? Ortalama kaç takımla devam edilir ?tecrübelerinizden faydalanmayı çok isterim vaktiniz olursa 💕
sağlıkla kucağına al inşallah 0,3 ay olanları en fazla 10 gün giydi 40 ı çıkana kadar 3,6 ay şimdi 3,6 ve 6,9 giyiyor 2 aylık olduk .kalıpları değişiyor ama bizde çok hızlı ilerledi boy uzaması 3 yenidoğan takımı 3-4 tulum yetti bana bu arada sızdırmayan pişik yapmayan bezi bulana kadar çok sık üst değiştik bunu aklında tut

Senin bebiş ayın kaçında doğdu canım
Kakasını çok yapmıyor normal bence sadece bizimki az yapıyor :))

Kuzum ben seni bir yerden tanıyacam ama nerden :KK64:
Şimdi ben kendimden örnek vermem gerekirse 0-1 ay daha çok kullandım çünkü bebeğim 2500 kilo doğdu o yüzden 0-1 beden daha iyi oldu ve epey kullandım alt üst takımlardan çok tulum almanı tercih ederim daha rahat ve kullanışlı oluyorlar zıbın çok al çünkü çok kirleniyor ben bizim oğlana 6 tane 0-1 ay 6 tane de 0-3 ay zıbın almıştım bana yetti şuan duruma göre yetmediğinde takviye yaparım
Beni en iyi sen hatırlarsın canım şubat annesiydim ben de çok konuşurduk o zaman 😍 Talihsizlikler yaşadık ama çok şükür bu sefer haziranda geliyor kızımız . Çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için tecrübe her zaman kıymetlidir😘

sağlıkla kucağına al inşallah 0,3 ay olanları en fazla 10 gün giydi 40 ı çıkana kadar 3,6 ay şimdi 3,6 ve 6,9 giyiyor 2 aylık olduk .kalıpları değişiyor ama bizde çok hızlı ilerledi boy uzaması 3 yenidoğan takımı 3-4 tulum yetti bana bu arada sızdırmayan pişik yapmayan bezi bulana kadar çok sık üst değiştik bunu aklında tut
çok teşekkür ederim böyle bilgilere ihtiyacı oluyor işte insanın💕

sana cvp yazdigimda yuzunde vardi,sonra dikkat ettm boynunda vucudunda sac derisinde de var. pts kontrol vardi doktor zaten normal gecer dedi. aynen putur putur ama icleri sonuyor sivilcelerin. batmaya baslamis. hic ellemiyorum ben ztn elime gelince o his,korkutuyor sanki hep kalacakmis ya da iz birakacakmis gibi. dokunmuyorum
Aynen bende dokunmaya korkuyorum iz kalacak diye ama benim sıpa masallah ellerini sert sett sürüyor suratına ama geçiyor.

Yarın doktora götürcem cnm o zaman solucem biraktigimi böyle olduğunu bakalim ne dicek? Ona göre tekrar başlarım bakalim. Sende kullan bakalim değişecek mi ama biri burdan 21 gün kullanınca etkisi oluyor demisti
biogaiayi 15 gündür kullaniyoruz akşamki gaz sancıları biraz azaldi gibj ama güne yayildi sanki ondan diye düşünüyorum, maflorada bugün başladık. Bi git bakalım sana ne diyecek yazarsin banada.

benim büyük oğlan hep kusardı oturur ağlardım ne kıyafetleri geçtim halılar duvarlar bile kusmuk olurdu oda ayda 1 buçuk kilo alıyordu doktor hiç bişey vermezdi en sonunda 2 yaşındayken bi doktor ilaç başladı uzun süren reflüsü var 3 yaşında geçer dedi ki öyle de oldu.Aysima da ayda 800.gr almış o yüzden ilaç veremem dedi iyi de normal bi.kusma olsa zaten kimse meraklı değil ilaç vermeye ama bi yolu varkende niye çeksin ki bebekler valla hala kusma yok gayet rahatız şimdilik inş.tekrar başlamaz sende bulmaya çalış canm inşallah size de iyi gelir
Aynen bulayım baslayalim bizde. Ya hic sorma sanki cok meraklıyız. Duvar hali dedin dun bizimde yataga kustu gece yastigimj carsaflari degistirmek zorunda kaldım. Sinirlendim hatta çocuğa eşimle ufak bir tartışma yaşadık bizde o yuzden.
Bi arada kanguru geldi birde tasima cantasi var. Kangurunun dis yüzeyi güzel cok sert degil omuz askıları kalin ve omuzlari acitmiyor. İc kısmınin kumaşı oldukca yumusak ve pamuklu kumastan,çıkarıp takılmasıda pratik geldi bana. Kolayca cantasina koyulup ayak altından kalkmasida güzel.Üstelik bizim oğlanı koyduk içine hemen uyumuş çıkarıp yatağına yerleştirdik.

Eklentiler

• P_20190404_164503_1.jpg
    P_20190404_164503_1.jpg
    62,6 KB · Görüntüleme: 40
  • P_20190404_165831.jpg
    P_20190404_165831.jpg
    64,3 KB · Görüntüleme: 38
  • P_20190404_164812.jpg
    P_20190404_164812.jpg
    63,9 KB · Görüntüleme: 41
Hay Allah ya :işsiz:
Ne zamana kadar sürermiş bu kusma işi ya? Çocuğu da yoruyor.

Senden kaynaklı bir şey olduğunu düşünmüyorum canım ben hiç. Öyle düşünme. Doktor ne diyor peki? Neden olurmuş veya nasıl düzelecekmiş?

Sen ilk kez mi smear aldırdın canım? Ben daha önce de yaptırmıştım birkaç kez. İki doğumun da üstüne canımı daha çok acıtacak bir şey olduğunu pek sanmıyorum :rapci:

Geçmiş olsun canım. Salı günü biz de yaptırcaz kısmetse. Aşılarda oluyor kızarıklık, normaldir sanırım.
Huysuzluk da cabası. Benim kız daha ne kadar ağlak olabilir bilmiyorum ama aşıdan sonra görcez bakalım :işsiz:
Radyolog ve cocuk doktoru 3. Aya kadar kendiliğinden geçer dedi. Benimkinin değeri çok düşük değilmiş, bir açıya bakıyorlar 60 üzeri olmaıs gerekiyor bizimki 57 çıktı. 50ye yakın olsaydı direk tedaviye başlardık dedi. Şimdilik çift bez kullan, eski adet artık yok ama yine de yapın dedi radyolog. 3 ayda geçmezse bandaj tedavisi varmış. Ben daha araştırmadım neymiş bu tedavi diye. Artık 3. Aya kadar bekleyeceğiz.

İlk defa aldırmadım aslında, nedense bu sefer çok fena oldu smear:KK43:

Kızlar korse sormuştum,cevap gelmedi:KK43: birçoğunuz bebişiniz ile uğraşıyorsunuzdur, akşam yemeği vaktidir, henüz görmemişsinizdir ama ben tekrar yazayım dedim. benim doktor korse tak dedi göbeğim dikiş üstüne geliyor diye. Göbeği yukarı kaldırmam gerekiyormuş ki terleyip enfeksiyon olmasın diye. Sizin kullandığınız korseler bu şekilde kullanılır mı? Kullanılırsa hangi marka kullanıyorsunuz

Kızlar bizde bugün 2.ay aşılarını olduk kızım çok ağladı sonra iyiydi eve geldik uyudu falan bi kalktı 1 saat katıla katıla ağladı bacağı kızarmış aşı yeri orası ağrı yaptı galiba doktorla görüşüp calpol verdik şimdi de ağlıyor ama o kadar çok değil babası onu öyle gördükçe perişan oluyouR Rabbim kimseyi evladının sağlığıyla sınamasın.
Amin canım şükür ki ikinci ayı da bitirdik Umut Efendi da yıktı saglol ocagını şükür ateş falan olmadı aile hekimi Parol yazmşş bize de çay kaşiği ile ver dedi verdm bende

Selam Canlar :KK68:
Bizde bugün 2 aylık olduk kontrole haftaya cuma gidicez aşı o zaman gelecekmiş bende her anne gibi merak ediyorum ne kadar oldu boyu kilosu diye :KK45: bir hafta daha beklicem artık
Bu arada 8.haftanın içindeyiz ve atak haftasındayız son bir haftamız sakin geçti özellikle geceleri ama dün akşam krizlere girmeye başladı bizimki bir saat sebepsiz ağladı maalesef :işsiz: gece de kısa süreli bir ağlaması oldu sanırım bu hafta gittikçe artacak gibi duruyor neyse yapacak bir şey yok.. Bir de gündüz uykuları neredeyse yok gibi bir şey çok kısa sürüyor uykusu onu da ben uyutuyorum zorla azıcık dinlensin diye:KK48:
Bu arada kakalı bezimiz azaldı iki gün yapmamıştı sonra yaptı aradan bir gün daha geçti tekrar yaptı artık 1-2 günde anca yapıyor kaka sizlerde durum nasıl?
Bizde 8.haftanın içindeyiz hiç ağlamayan cocuk ağlar oldu ve hiç bir şekilde susmuyor 9. Haftaya giricez inşallah düzelir pskolojim bozuldu resmen

Beni en iyi sen hatırlarsın canım şubat annesiydim ben de çok konuşurduk o zaman 😍 Talihsizlikler yaşadık ama çok şükür bu sefer haziranda geliyor kızımız . Çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için tecrübe her zaman kıymetlidir😘
Ayy canım ya hatırladım şimdi çok şükür rabbim yeniden nasip etmiş Allah’ım sağ sağlim kavuştursun inşallah kuzum :KK68: aklına ben takılırsa sor canım elimden geldiğince yardım ederim her zaman ay ben arada Haziran annelerinden sana bakarım o zaman çok heyecanlı sonuçta sen bizdensin yeğenimi takip ederim :21:

Aynen bende dokunmaya korkuyorum iz kalacak diye ama benim sıpa masallah ellerini sert sett sürüyor suratına ama geçiyor.

biogaiayi 15 gündür kullaniyoruz akşamki gaz sancıları biraz azaldi gibj ama güne yayildi sanki ondan diye düşünüyorum, maflorada bugün başladık. Bi git bakalım sana ne diyecek yazarsin banada.

Aynen bulayım baslayalim bizde. Ya hic sorma sanki cok meraklıyız. Duvar hali dedin dun bizimde yataga kustu gece yastigimj carsaflari degistirmek zorunda kaldım. Sinirlendim hatta çocuğa eşimle ufak bir tartışma yaşadık bizde o yuzden.
Bi arada kanguru geldi birde tasima cantasi var. Kangurunun dis yüzeyi güzel cok sert degil omuz askıları kalin ve omuzlari acitmiyor. İc kısmınin kumaşı oldukca yumusak ve pamuklu kumastan,çıkarıp takılmasıda pratik geldi bana. Kolayca cantasina koyulup ayak altından kalkmasida güzel.Üstelik bizim oğlanı koyduk içine hemen uyumuş çıkarıp yatağına yerleştirdik.
Güle güle kullan canım gerçekten tam bir kurtarıcı oluyor şuan size yazarken bizim oğlan kanguruda uyuyor ağlama krizini böyle atlatıyoruz bizde :))

Sevgili şubat anneleri Bebişleriniz hayırlı uğurlu sağlıklı birer evlat olsunlar inşallah 🙏🏻🙏🏻 Şimdi sizin dertleriniz çok farklıdır ama bir sorum olacaktı yanıtlarsanız çok sevinirim çünkü çok tecrübesizim🙈 Kuzular 50-60 günlük oldular sanırım genel olarak kıyafetleri hangi beden ? 0-3 ay ne kadar kullanılır 3-6 aya ne zaman geçilir ? Ortalama kaç takımla devam edilir ?tecrübelerinizden faydalanmayı çok isterim vaktiniz olursa 💕
Ya dönemi gruptan ayrılmştınız galıba yanlş hatırlamıyorsam Rabbim saglıklı hayırlı evlat nasıp etsin canım yeni dogan takımları şimdi olmuyor 2 aylık olduk 0/3 ay da mınik geliyor 3/6 ay kullanıyoruz şuan

Kızlar merhaba bugün kalça ultraosnumuz vardı. Sağ kalçada tip 2a kalça geriliği çıktı ama pediatri radyologu 3. Aya kadar sizinki geçecek büyük olasılıkla. Geçmezse de tedavisi var dedi. Moralim çok bozulmuştu ama çocuk doktoru da aynı şekilde bilgi verince biraz rahatladım. Pek dikkat etmemiştim bacaklarını ayrı tutmaya, inşallah benim suçum yoktur bu gerilikte, kendimi affedemem yoksa. Tam 8 tüp bebek denemesinden sonra kavuştuğum kızıma bunu yapmamışımdır inşallah... şimdi çok dikkat edeceğim. Bu arada 6. Hafta en iyi haftaymış ultrason için. Zorunda olmadıkça daha geç götürmemekte fayda var, bilginiz olsun. Kilo boyu iyi maşallah.

Bu arada aranızda korse kullananlar vardı, ben pek takip etmemiştim hangi markayı kullanıyorsunuz? Sezaryen dikişimin üzerine göbeğim geliyor, doktorum korse ile kaldır göbeğini ki alt tarafınterleyip enfeksiyon olmasın dedi. Sizin kullandığınız korseler bu işe yarar mı?
Kızlar merhaba bugün kalça ultraosnumuz vardı. Sağ kalçada tip 2a kalça geriliği çıktı ama pediatri radyologu 3. Aya kadar sizinki geçecek büyük olasılıkla. Geçmezse de tedavisi var dedi. Moralim çok bozulmuştu ama çocuk doktoru da aynı şekilde bilgi verince biraz rahatladım. Pek dikkat etmemiştim bacaklarını ayrı tutmaya, inşallah benim suçum yoktur bu gerilikte, kendimi affedemem yoksa. Tam 8 tüp bebek denemesinden sonra kavuştuğum kızıma bunu yapmamışımdır inşallah... şimdi çok dikkat edeceğim. Bu arada 6. Hafta en iyi haftaymış ultrason için. Zorunda olmadıkça daha geç götürmemekte fayda var, bilginiz olsun. Kilo boyu iyi maşallah.

Bu arada aranızda korse kullananlar vardı, ben pek takip etmemiştim hangi markayı kullanıyorsunuz? Sezaryen dikişimin üzerine göbeğim geliyor, doktorum korse ile kaldır göbeğini ki alt tarafınterleyip enfeksiyon olmasın dedi. Sizin kullandığınız korseler bu işe yarar mı?
Canım bizde de tip2a var,sling kullanmadım,kundak yapmadım.olacagı varsa oluyor.çift bez kullanıyoruz ve kanguru iyi gelir dedi.hatta ertesi gün aradım doktoru bandaj kullanımından bahsettim hiç gerek yok dedi.1 ay sonra gideceğiz.tekrar ultrason cekilecek.

evett sevincim az sürdü Aysimacık kustu yine :KK43:
Çok mu kustu canım. Tüh sevinmiştik iyi geldi diye. İşallah bir kereyle sınırlı kalır
Kızlar korse sormuştum,cevap gelmedi:KK43: birçoğunuz bebişiniz ile uğraşıyorsunuzdur, akşam yemeği vaktidir, henüz görmemişsinizdir ama ben tekrar yazayım dedim. benim doktor korse tak dedi göbeğim dikiş üstüne geliyor diye. Göbeği yukarı kaldırmam gerekiyormuş ki terleyip enfeksiyon olmasın diye. Sizin kullandığınız korseler bu şekilde kullanılır mı? Kullanılırsa hangi marka kullanıyorsunuz
canım ben owli kullanıyorum göbeğini yukari kaldırıp takarsan olabilir biraz sonra deniyeyim senin için.

Radyolog ve cocuk doktoru 3. Aya kadar kendiliğinden geçer dedi. Benimkinin değeri çok düşük değilmiş, bir açıya bakıyorlar 60 üzeri olmaıs gerekiyor bizimki 57 çıktı. 50ye yakın olsaydı direk tedaviye başlardık dedi. Şimdilik çift bez kullan, eski adet artık yok ama yine de yapın dedi radyolog. 3 ayda geçmezse bandaj tedavisi varmış. Ben daha araştırmadım neymiş bu tedavi diye. Artık 3. Aya kadar bekleyeceğiz.

İlk defa aldırmadım aslında, nedense bu sefer çok fena oldu smear:KK43:

Anladım canım. Bir değer 55 altı diğer değer 60 üstü olması lazım demişti bizim çocuk doktoru da. Hatırladım şimdi sen deyince. Bence de çok ileri seviyede değil. Çift bezle iyileşir inşallah.
Ben de Cmt gitcem doktora. Smear alır herhalde benimki de.

Bizde 8.haftanın içindeyiz hiç ağlamayan cocuk ağlar oldu ve hiç bir şekilde susmuyor 9. Haftaya giricez inşallah düzelir pskolojim bozuldu resmen

9. Haftaya girdik biz. Bize pek fark etmiyor ya 3 hafta önce de böyleydi 5 hafta önce de :KK53:
5 hafta sonra da aynı olacağından şüpheleniyorum şu an:işsiz:

Kızlar kalça ultrasyonunu ozelde mi devlette mi yaptırdınız. Özelde fiyatlar nasıl yaptiran varsa.Ben devlette radyolojiye randevu alamadim o yuzden cocuk sagligina aldim. Söyletecegim artik dra o yönlendirecek galiba

Canım özelde yaptırdık. Normal muayene ücretinden ayrı ödedik. 90 falan gibi bir şeydi sanırım. Eşim ödedi ondan net hatırlayamadım şimdi.

Canım bizde de tip2a var,sling kullanmadım,kundak yapmadım.olacagı varsa oluyor.çift bez kullanıyoruz ve kanguru iyi gelir dedi.hatta ertesi gün aradım doktoru bandaj kullanımından bahsettim hiç gerek yok dedi.1 ay sonra gideceğiz.tekrar ultrason cekilecek.
Çok çok geçmiş olsun, ben de 3. Ayı beklemeden tekrar götüreceğim ultrasona. Hatta başka bir doktora da ultrason için götüreceğim, usg çeken bazen hata yapabilirmiş. İnşallah düzelir canım, içim çok sıkılmıştı ama biraz daha rahatladım, hele sen de yazınca biraz daha rahatladım:)

Ayy canım ya hatırladım şimdi çok şükür rabbim yeniden nasip etmiş Allah’ım sağ sağlim kavuştursun inşallah kuzum :KK68: aklına ben takılırsa sor canım elimden geldiğince yardım ederim her zaman ay ben arada Haziran annelerinden sana bakarım o zaman çok heyecanlı sonuçta sen bizdensin yeğenimi takip ederim :21:

Güle güle kullan canım gerçekten tam bir kurtarıcı oluyor şuan size yazarken bizim oğlan kanguruda uyuyor ağlama krizini böyle atlatıyoruz bizde :))
Çok sağol canım benim Allah razı olsun:) ben ajan gibi hiç bırakmadım ki burayı 😍😍😍

Kızlar kalça ultrasyonunu ozelde mi devlette mi yaptırdınız. Özelde fiyatlar nasıl yaptiran varsa.Ben devlette radyolojiye randevu alamadim o yuzden cocuk sagligina aldim. Söyletecegim artik dra o yönlendirecek galiba
Biz kıza sağlık sigortası yaptırdık, o yüzden tam ne kadar olduğunu bilmiyorum ama cocuk doktorunun istek yapması gerekiyordu benim gittiğim hastanede. İstek yaptı pediatrik ultrasona

X