2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Benim her şeyim uzar sanirim lohusalikta uzadı ama bence herkes çekilince hele birde 2 çocuk varsa uzun sure lohusasin bence. Az önce banyoya gittim bir yığın çamaşır her gün makina çalışıyor bulaşık yemek ayrı bir olay :KK43:

Tek çocuk hiç çocuk diyenleri boğasım gelirdi ilk kızımda, meğer ne haklılarmış :işsiz:
İlki de çok ağlaktı 1 yılı geçmişti lohusa psikolojisinden çıkmam. Bunda ne olacak bakalım halimiz.

Ya kızlar benımki beni resmen yalancı meme gibi kullanıyor. Uyanık oldugu her an meme agzında istiyor ve keyifle bur saat dinlen dinlen emıyor. İki saatte bir emzirenlere özeniyorum. Biz bu halle gezmeye de gidemeyiz işte yapamıyorum uyku da sorun. Gündüz 2 saate bir vermeye ugrasam hem meme de sütüm de artacak zaman bulur

İki saat gibi bir sınırımız hiç olmadı henüz, bugün 50 günlük olduk. Uyanıksa 1 saat anca bekleyebiliyor emmeden. Zaten emmek dışında bir şeyden zevk almıyor henüz, sırf can sıkıntısından emmek istiyor yani uyanıkken. Biraz uzun uyursa ne ala, o da pek bir şey fark etmiyor gerçi. 2 saat kucağımda uyuyor diyelim, uyanıyor emziriyorum altını değiştiriyorum, kucağımda yatak odasından dönerken daha ağlayarak çıkıyoruz yola. Anlamadım gitti ben bu ağlama işini:işsiz:

Canım dün bizimkide oglen 11den gece 11e kadar sadece ağladı gecesine babasi bakmıştı uykumu almıştım sözde. Ama dün kriz geçirdim oturdum ağladım. Hatta 5dk bıraktım kendi kendine ağladı. Ne masajlar hareketler kimyon çayı nane cayi verdim kustu onlarida bende fazla vermek istemedim. Simdi uyandi bakalım bu günümüz nasıl gececek

Hay Allah ya kötü olmuş. Nasıl durabilmiş o kadar saat uyumadan? Elif ayakta bayılırdı herhalde o kadar uyumasa. Ağlamak bazen iyi geliyor hiç üzülme ağladım diye. Ben bazen şiştiğimi hissediyorum, eğer boşaltmazsam kendimi ağlayarak, büyük kızıma veya eşime sarmaya başlıyorum, sesim yükselmeye başlıyor evde, o yüzden ağlamayı seviyorum.

Sancılar iyice pik yaptı geçicek inş yavaş yavaş sabredelim . :KK43: benim bide süt derdim başladı gazın yanında napcam bilmiyorum

Biz de girdik 2 haftalık bir atak haftasına. Hayırlı olsun :işsiz:
Meyve suyu yap buzluğunda vişne falan varsa. Tahin helvası, kefir, marul, dereotlu yoğurt bana iyi geliyor. Ama en iyi gelen şey hep söylüyorum bol su ve uyku. Susuz asla olmaz. Uyuyunca da mübarek biri sanki memelere süt basmış gibi oluyor.:KK53:

Tek çocuk hiç çocuk diyenleri boğasım gelirdi ilk kızımda, meğer ne haklılarmış :işsiz:
İlki de çok ağlaktı 1 yılı geçmişti lohusa psikolojisinden çıkmam. Bunda ne olacak bakalım halimiz.

İki saat gibi bir sınırımız hiç olmadı henüz, bugün 50 günlük olduk. Uyanıksa 1 saat anca bekleyebiliyor emmeden. Zaten emmek dışında bir şeyden zevk almıyor henüz, sırf can sıkıntısından emmek istiyor yani uyanıkken. Biraz uzun uyursa ne ala, o da pek bir şey fark etmiyor gerçi. 2 saat kucağımda uyuyor diyelim, uyanıyor emziriyorum altını değiştiriyorum, kucağımda yatak odasından dönerken daha ağlayarak çıkıyoruz yola. Anlamadım gitti ben bu ağlama işini:işsiz:

Hay Allah ya kötü olmuş. Nasıl durabilmiş o kadar saat uyumadan? Elif ayakta bayılırdı herhalde o kadar uyumasa. Ağlamak bazen iyi geliyor hiç üzülme ağladım diye. Ben bazen şiştiğimi hissediyorum, eğer boşaltmazsam kendimi ağlayarak, büyük kızıma veya eşime sarmaya başlıyorum, sesim yükselmeye başlıyor evde, o yüzden ağlamayı seviyorum.

Meyve suyu yap buzluğunda vişne falan varsa. Tahin helvası, kefir, marul, dereotlu yoğurt bana iyi geliyor. Ama en iyi gelen şey hep söylüyorum bol su ve uyku. Susuz asla olmaz. Uyuyunca da mübarek biri sanki memelere süt basmış gibi oluyor.:KK53:
Anason versek olur mu uyusa biraz bende uyusam hep meme takat kalmadı

Hepsini yapıyorum canım ya. Benim su sorunum hiç olmadı her gün 4 litre içerim en az. Geceleride 1 litre biter. Uyku 2 gün uyuyamamıştım ama bu gece uyudum durum yinenaynı . İnşallah geçici bir şeydirde düzelir bir kaç gün sonra.

Canım dün bizimkide oglen 11den gece 11e kadar sadece ağladı gecesine babasi bakmıştı uykumu almıştım sözde. Ama dün kriz geçirdim oturdum ağladım. Hatta 5dk bıraktım kendi kendine ağladı. Ne masajlar hareketler kimyon çayı nane cayi verdim kustu onlarida bende fazla vermek istemedim. Simdi uyandi bakalım bu günümüz nasıl gececek
Neden böyleler ya heralde neyi hatırlamak istemezsin dediklerinde bi hamileliğimin 3 ayını bide bebek doğduktan sonraki 3 ayı derim o kadar kötü geçiyor inşaallah canım bugün iyi geçer uyurlar

Benim kızda ishal mamasi tuketiyor düşün yavrum normalse olsa rahat yapacak ama mama zorluyor ve baska mama kullanma şansımız yok olsun buna şükür diyorum bizde de bugün ciddi ikinmalar morarmalar rahat uyuyamama başladı surekli pirtlatti ama rahat degiliz sende canini sikma sütünü akışına bırak psikoloji cidden önemli ben nasil olsa mama vermek zorundayim sütüm de laktoz var olsada olur olmasa da olur modundayim ya sütüm bildigin arttı birini emzirirken digerinden akıyor ama.yok.olmuyor deyip takincada olmuyor du biraz vurdumduymaz olmayi basarbilmemiz lâzım bunu basda kendime söylüyorum tabii
Aynen cnm psikoloji önemli mutlu olduğum günler sütüm daha iyi birde yarin sünnet olacak bebegim ona da stres yaptim erken mi yaptırıyorum acaba bir enfeksiyon kapar mi diye yarını da bir atlatsam ins. Allah yardimcin olsun cnm senin de ne zamana kadar o mamayı kullancaksin Allah baska dert vermesin ya bende illa anne sütü olacak mama verilmesin diyenlerden degilim dünyanın sonu değil ben ilk oglumda hem mama hem anne sütü vermiştim gayette saglikli bir çocuk.

Bizimde dün sancimiz vardi acayip ikinip morariyor birde benim kız anne sütü ne düştü surekli emiyor sutte laktoz olduğundan kusma ve yesil kaka si da arttı napicami şaştım üstelik sütüm de dolu dolu gelmeye başladı az gelsin istiyorum ya ondan herhalde birini emerken oburunden akıyor napicami şaştım baska marka mama şansımız da yok dr a sorsam o da diycek mecbur bu mamayi yemek zorunda diye

Günaydın anneler Sabah kakasini yapmak icin uyandı bir türlü yapamadı açtım altini uyardım biraz sonra yaptı uyudu. Ve bugünler de bilmiyorum neden 2 ay sendromumu anam bunların sendromu da bitmek bilmedi memeyi almak istemiyor zorla ağzına tıkıyorum süt fiskirtiyorum zorla tıkıyorum gecen biberon verdim Allahim 3 dakka da bitirdi 80 ni eskiden biberonu istemez memeye saldirirdi. Ins geçici bir dönemdir eski meme istahina döner. Bir günleri bir günlerine uymuyor ve hızlı huy değiştiriyorlar.
Ay inanmıyorum aynı Umut zorla tıkıyorım agzına bir kaç defa bogazına kaçmişti canım o yüzden emmek isteyemiyor ama belki senin ki de öyle olmustur bugün buraz düzeldi gibi bnmki

dün 5 gün olmuştu kakasını yapmadığı gece huzursuzdu fitil aldırdım hemen rahatladı bidaha da gerek kalmaz inşallah çok ilaç verme taraftarı değilim ama son çare olarak mecbur kaldım.yalancı meme reddi normalde 3.ayda oluyor du ama benim sıpa da buaralar kafasını arkaya atıyor istemiyo tutturmak biraz zaman aliyo emmeye başlayınca da baya emiyor hiç bırakmadan
Aynen alakaya kadar aldıktan sonra bırakmıyor bitiriyor ama alakaya kadar ogurmeler ağlamalar abartmazlar hayır sonunda alacaksın diyorum nedir bu yaygara:)

Canım biberon yerine eds sistemi ile emzirsen

Yatarak ne güzel bari gözünü kaparsın arada. Bizimde 41 günlük ama değişse keşke Bi an önce

Of valla bu bebelerle işimiz var. Çok ağlıyor uyumuyor 2 saatte emse sütte kendine gelecek. Gece artıyor allah tan ama 5ten sonra azalıyor artık sürekli emmek ten
Yok cnm biberon esim dedi sen dışarı cik kafa dağıt iyi değilsin ben biberon verebilcek miyim bir deneyim dedi ondan verdik buzlukta sütüm var kötü gün için koymuştum dışarı çıkarım diye eskiden biberon almıyordu beyfendi şimdi 5 dakka fa sildi süpürdü esim eds sistemi beceremez bende zaten dışarı çıkmam bu aralar memeye devam biberon vermicem öbür ay belki

Aynen cnm psikoloji önemli mutlu olduğum günler sütüm daha iyi birde yarin sünnet olacak bebegim ona da stres yaptim erken mi yaptırıyorum acaba bir enfeksiyon kapar mi diye yarını da bir atlatsam ins. Allah yardimcin olsun cnm senin de ne zamana kadar o mamayı kullancaksin Allah baska dert vermesin ya bende illa anne sütü olacak mama verilmesin diyenlerden degilim dünyanın sonu değil ben ilk oglumda hem mama hem anne sütü vermiştim gayette saglikli bir çocuk.
Bence sunnet ettirmekle en iyisini yapiyorsun küçükken daha kolayve çabuk iyilesiyor tek sikintin ilk igne yapıldığı an sonrasi bebek bile bilmiyor hem ozel hastanede yaptirirsin muhtemelen neden enfeksiyon olsunki biz çocuk cerrahina yaptırmıştık lazerle degil eski usül yapicam demişti en sagliklio imiş birde ebde her bezde bol zeytinyağı sürmemizi istedi sali sunnet oldu persembe geçmişti korkma sende kolay olucak insallah

Ay inanmıyorum aynı Umut zorla tıkıyorım agzına bir kaç defa bogazına kaçmişti canım o yüzden emmek isteyemiyor ama belki senin ki de öyle olmustur bugün buraz düzeldi gibi bnmki
Aaa olabilir cnm benimki cok gecirdi bogulma tehlikesi çünkü memeden çok süt gelince çekiyo ağzından sonra tekrar aliyor kiyamam ya ne kadar tedbirliler reflekse bak ya bebeklerdeki masallah neleri düşünüyorlar

Aynen alakaya kadar aldıktan sonra bırakmıyor bitiriyor ama alakaya kadar ogurmeler ağlamalar abartmazlar hayır sonunda alacaksın diyorum nedir bu yaygara:)
Gaz sancısi var mi?ondan olabilir bir de emzirme danismanlari diyordu 3 ve 4. Ayda 2. Kolostrum gelirmiş sütün tadı degistiginden bebekler bu donemde meme reddi yasiyor

Aaa olabilir cnm benimki cok gecirdi bogulma tehlikesi çünkü memeden çok süt gelince çekiyo ağzından sonra tekrar aliyor kiyamam ya ne kadar tedbirliler reflekse bak ya bebeklerdeki masallah neleri düşünüyorlar
Bir iki cekıyor bakıyorum süt cok gelmeye başladı mı memeyi cekıyorım agzından iki nefes alıyor nefes nefese kalıyor kuzum geri veriyorum sonra
Bide arkdasşn bşrş galactago aldıracam demiş ben aldım baya baya fayda etti bana iyi ki almışım diyorum

Aaa olabilir cnm benimki cok gecirdi bogulma tehlikesi çünkü memeden çok süt gelince çekiyo ağzından sonra tekrar aliyor kiyamam ya ne kadar tedbirliler suan tüm sinirim geçti barış imzalicam uyansın reflekse bak ya bebeklerdeki masallah neleri düşünüyorlar
Bence sunnet ettirmekle en iyisini yapiyorsun küçükken daha kolayve çabuk iyilesiyor tek sikintin ilk igne yapıldığı an sonrasi bebek bile bilmiyor hem ozel hastanede yaptirirsin muhtemelen neden enfeksiyon olsunki biz çocuk cerrahina yaptırmıştık lazerle degil eski usül yapicam demişti en sagliklio imiş birde ebde her bezde bol zeytinyağı sürmemizi istedi sali sunnet oldu persembe geçmişti korkma sende kolay olucak insallah
Benim ilk oglumda 3.5 aylıkken çocuk cerrahina yaptirmistik özelde bu da özelde randevu aldik. Zeytinyağı sürmüştük geçmişti ama ben sanki hiç yaşamamış gibi kendimi tecrübesiz hissediyorum çünkü o zaman annem vardi simdi kimsem yok :KK43:

Bir iki cekıyor bakıyorum süt cok gelmeye başladı mı memeyi cekıyorım agzından iki nefes alıyor nefes nefese kalıyor kuzum geri veriyorum sonra
Bide arkdasşn bşrş galactago aldıracam demiş ben aldım baya baya fayda etti bana iyi ki almışım diyorum
Ya bende aldim ilk hafta o damlayı hatta hala duruyor mide bulantisi yapti bende içmedim sonra sende yaptı mı yan etki

X