2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Günaydın kızlar.
Bugün büyük gün, kuaföre gitcem öğleden sonra ağdaya
Arkadaşım da gelecek Elif'i tutmak için. İnşallah kısa sürer. Kaş bıyık her şey aldı başını gitti.
Büyük kızımın biraz burnu akıyor bu sabah. Hafta sonu memlekete gittik ya, burnumuzdan gelmesi lazım zaten. Rüzgar vardı çok soğuk soğuk esiyordu. Çarptı herhalde
İnşallah daha kötüye gidip Elif'e geçmez.

Kizlar sanırım bizhasta oluyoruz insa)lah basittir burnu tıkalı ve iştahsız napabilirim daha cok küçük serum fizyolojik aldim her burnuna lacar kez veriyoduk daha ilerlerse dr a gideriz ama insallh ilerlemz

Gemi olsun canım. Serumu sıkınca çekiyor musun burnunu? Burnu açık olursa sıkıntı olmaz. Sabah akşam yapabilirsin.

2-3 ay civarında hafif bir meme reddi oluyor bebelerde. Sen ver yine de, eninde sonunda ister, unutmasına izin verme.

Kızlar kalca ultrasonu 2. Ayda degilmi goz icin de saglam cocuk poliklinigi 9. Ay dedi ama daha mi erken oluyordu onlarin tarihlerini bilmiyorum da ben

Kalça ultrasonu 45. Günde yapıldı. Göz muayenesini de 6. Ayda tavsiye etti bizim doktor. 1 yaşında tekrar yapılması gerektiğini de söyledi.
Hafif şaşılık var benim kızın tek gözde. Yeni doğanlarda olabiliyormuş. 1 yaşına kadar geçer dedi.

Merhaba hanımlar, doktordan geldik biz. 3300 doğmuştu oğlum 3100 gr çıkmıştık hastaneden, 4600 olmuş kilosu, 50 cm olan boyu 55 cm olmuş. Doktor artık beslemek için uyandırma dedi, kendisi uyansın dedi bu çok iyi haber. 5 gün sonra 40ı çıkacak hayırlısıyla. Yarın kalça ultrasonu çekilecek Kıvanç bakalım.

Kaş biyik neyse de bikini bolgesi nolacak kara kara dusunuyorm normal dogum yaptim hic gecmeyecekmis gibi hep kuafore gidiyordum agdaya ama bundan sonra nasil olur bilemiyorum sifir cesaret hicbiseye kalmadi

Evet her bebekte oluyo diye biliyorum bende canim tamam tesekkur ederim 2. Aya beklemeye gerek yok o zaman tesekkurler tekrar

Maşallah ne güzel büyümüş Kıvanç oğlan
Ultrasonunuz da iyi çıkar inşallah canım. Bu arada ben doğduğundan beri gece kaldırmıyorum emzirmek için. Acıkınca uyanıyor zaten ciyak ciyak Gırtlağına düşkün olacak benim kız da, açlık her şeyin önünde maşallah.

Kaş biyik neyse de bikini bolgesi nolacak kara kara dusunuyorm normal dogum yaptim hic gecmeyecekmis gibi hep kuafore gidiyordum agdaya ama bundan sonra nasil olur bilemiyorum sifir cesaret hicbiseye kalmadi
Evet her bebekte oluyo diye biliyorum bende canim tamam tesekkur ederim 2. Aya beklemeye gerek yok o zaman tesekkurler tekrar

Rica ederim canım ne demek
İlk kızımda da böyle çok gergin gitmiştim ağdaya ama canım acımamıştı. Kadına dicem dikiş bölgelerine dikkat etsin diye. Doktor kontrolüne de gidemiyorum kuaföre gitmeden. Hepsi birbirine bağlı. Gideyim kurtulayım artık dedim.

Sağol canım bebelere bakacağ diye dikkat etmiyorum pek kendime biraz dikkat edeyim bundan sonra
Aynen cok zor kış bebeği kalın giydirsen terliyor ince giydimi usuyorlar birde bu tıkanmalar ve hastalıklar kendimizi koruyamiyoruz bile. İşallah bebecikleri cok hasta etmeden havalar duzelirde rahatlarız

Aa neyle birlikte olunca alerji oluyor peki canım bende takip edeyim bari.Uykusuz kaldiysan ondan sönük oluyor memeler o zamanda bebekler çekince geliyor. Sende uykusuz kaldiysan ondan olabilir. Bugün gece sadece emzirdim esime verdim oglisi ben uyudum memeler dolu dolu olmus hatta uyudum diye baya başım ağrıyor suan

Malesef cnm sezeryanin bize kazandırdığı seyler Her soğukta sızlar oram
Ay canım ya işte bu etkilerinden dolayı hic istememistim. Kısmet böyleymiş demekki kış günü korseyle gezmek farz oldu
2 aylık oldunuz mu maşallah. Simdiden huyuna degisimine yetisemiyorum hergun farklı bir huy ediniyor. Allah kolaylik versin sen tık memeyi ağzına beyfendi emip yormak istemiyor kendini biberondan fazla fazla geldiği için hoşuna gitmistir.

Dikislerin tamamen iyilestimi kac gun oldu senin iyi cesaretliymissin valla tebrik ederim

Kuaföre gecen gittim kızımın saçını kestirmek icin inanilmaz sekilde saçımı boyatip kestirmek istedim ama saclarim cok döküldü platin rengi.kaldirmaz şimdi dinlenmek zorundaymış saçlarım co üzüldüm demem o ki kuafor terapi gibi insallah sorunsuz gider gelirsin canım serjm fizyolojik sabah aksam mi damlatmaliyim
Bizim gözümüzün birinde kayma var 1 aylik kontrolde dr normal dedi 1 yasina kadar oturacakmis göz gelişimi
Masallah annesi ne guzel kilo almış buyuyolar uavas yavas ohh cok seviniyorum ya onlar buyudukce bizdeki panik halde gidicek bu arada gece uyandirmama olayina sevindim bende oyle yapayım o zaman

Dikislerin tamamen iyilestimi kac gun oldu senin iyi cesaretliymissin valla tebrik ederim

49 günlük olduk bugün canım. Dikiş falan kalmadı zaten döküldü hepsi çoktan. İlk kızımda 40'ım çıkınca gitmiştim doktor kontrolüne, demek ki o zaman yaptırmışım ağdayı. Bunda da 38. hafta bittiğinde yaptırdığım ağda ile doğuma gittim 40+1'de. Bugün de 49 gün, düşün durumun vehametini Daha fazla bekleyemicem.

Damla değil canım. Neredeyse 5 ml'lik serumu yarısını bir tarafa yarısını diğer tarafa sıkıp çekiyorum burnunu. Çok azını bırakıyorum. 1 ml falan atıyorum. 2 ml - 2 ml gibi düşün. Suyu sıkınca çekiyor musun ?

• İlk aylarda aşırı ağlama ve ciddi gaz sancısı
  • Beslenme sonrası kusmalar ve buna bağlı olarak tartı alamama
  • Kanlı ve sümüksü dışkılama ve bezen de kabızlık
  • Ciltte egzama tarzında kızarık ve kaşıntılı deri döküntüleri
  • Geçmeyen bir hışıltı, öksürük, burun tıkanıklığı
  • Tekrar eden bronşit ve/veya bronşiolit atakları
Böyle yazıyo nette canım. Evet iki gündür uykusuzum ondan söndü memeler demek ya yavrum doysunda önemli olan o. Bizim kız sabah 4-5’den sonra hiç uyumuyo valla. Ya bana sanki bugğnler geçmicek hep böyle uykusuz bi bebek olcakmış gibi geliyo. İnşallah zamanla geçer 3-4 ay sonrada olsa düzelsinde yeter ki bugün eşime galactago aldırdım inşallah işe yarar. İkincş ay kontrolümüze daha çok var iyi beslensin kuzucuklar. 45. Güne kalça ultrason için randevu aldım.

Aynen cnm tıktım agzins acıkınca aliyor mecbur. Korse takiyor musun o da dikişi agritiyor ben de ne zaman taksam agriyo

Mutlu1anne canım ben hala bacakları ayırmadan koyuyorum içine, Asya da Elif gibi durur inşallah içinde, @engteacher86 durmadı demişti. Bi de tutumlu annede 50 tl ye neko wrap sling var, gittim 110 tl ye aldım millet alıp kullanamıyor zaten, bak oradan al olmazsa.

Bizim göz muayenemiz 1. Ayda yapıldı. Rop muayenesi mi ne adı, çok ağlattılar kızımı ama doktor bir daha gelmenize gerek yok sağlıklı dedi. Ama kalça ultrasonunu 2. Ayda yapıcaz diyorlar, sizinkiler hep yapılmış. Neyse bekleyelim bakalım.

Bu arada kendi hastaneme götürdüm kontrole, doktorumuzu çok sevdim hep kalır inşallah.

Kendi doktoruma da göründük, gayet iyisin sıkıntın yok dedi.

Bu arada 5. Hafta atağı yok derken dün akşam aralıksız kaç saat ağladı Simla bilmiyorum, artık bırakıp kaçacaktım. Bi süre sonra insanın sabrı kalmıyor cidden.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…