2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Ben hamile kaldığım kiloya indim çoktan ama zaten 6 kilo almıştım daha da gitmiyor. Akşamları yemediğim halde yürüyüşlere başlasak iyi olacak cidden. Bir 5 kilo daha versem ideal kiloma gelicem de 60 ların altı çok zorluyor beni inemiyorum baya baya aç kalmam gerek. Onu da emzirdiğim için yapamam. Senelerdir sağlıklı beslendiğim için vücut alıştı belli bir kiloda takıldı kaldı gerçi şu anda iyi duruyorum ama işte herkesin istediği bir görüntü var kendinde.

Canım ilkinde yoktu benim.Okadar belliki alt kısımları neyse du bakalım çıkarcakmı acaba

yok canım folik asit dışında bişey kullanmadım. Abisi 5.5 aylıktı çıkardığında ilk dişini

Ayyy sen demeden almış bulundum hepsi buradadan 110 tl’ye . Neyse sevsin içine dursunda yeter kiz yapımı kolay mı wendy bana çok komplex karışık geliyo ya sling inşallah becerebilirim. Bu arada bende 5. Hafta atağı geçiyo az kaldı derken meğer atak haftaları geröek doğum tarihine göre değil olması gereken doğum tarihine göre hesaplanıyormyş. 1 hafta erken doğum oldu ya benim yani daha girememişim atak haftasına asyanın bu ağlaklığı kendi huysuzluğuymuş meğer :) daha bir level üstü varmış yani ve annemde bu cumartesi gidicek bakalım ben tek başıma napıcam

Kalça ultrasonu için bizim doktor 2. Ay dedi ama ben 45. Güne randevu aldım . Göz muayenesi içinde 6. Ay dedi. Hafif tek gözde kayma bizde de var ama burada okuduğum kadarıyla geçiciymiş. Bide bizim gözyaşı damar tıkanıklığı var masaj yapıyodum ama hala açılmadı inşallah açılır operasyona gerek kalmaz
Gaz sancıları bizi 7-11 arası tutuyor maalesef o saatler gelsin istemiyorum. Üstelik bugün misafirliğe gidicez bir mucize olsun istiyorum bugün sancı gelmesin mesela
Bu arada sen mama veriyor musun hala markası neydi seninki?

Rota aşısı olarak rotarix mi rota teq mi yaptiracaksiniz? Doktorum rotateq önerdi 3 doz olan ama ben karar veremedim. Yarin 40 gunluk olacagiz bir karar verip takvim olusturmam lazim. Sizde durum ne?

Bizimkinin öyle sabit bir ağlama saati yok. Başlayınca 3 saat ağlama da yok, çünkü sürekli ağlak olduğu için kendini dinlendiriyor. Arada karnını doyuruyor uyuyor sonraki meme ve uykuya kadar yine ağlıyor
Kafayı yemelik bu ilk aylar valla.

Bende doguma yakin gitmistim en son şuan 33. Gun hala aciyo dikis yerlerim ama mecbur yapilcak caresi yok aci oldugu icin hala hep boyle olcak gibime geliyo cok zor ya kadin olmak ne kadae zormus

Ben de en son 38. hafta bittiğinde gitmiştim. 9 hafta olmuş rezalete bak
Çok şükür hallettim geldim. Ağrı sızı da olmadı hiç. İyileşti zaten benim dikiş yerlerim iyice. 49 gün oldu bugün.

Bir de size arkadaşımın doktor kontrol görüntüsünü atıyorum işinize yarar belki.

Teşekkür ederim canım. Faydalı şeyler var gerçekten.
Keşke her şey doktorların söylediği gibi olabilse. Kucağında, memede uyutma diyorlar ya çıldırcak gibi oluyorum bunu duyunca. Morarana kadar ağlayan çocuğu memede uyudu diye uyandırcaz herhalde
Bazen insan uyusun da amuda kalkar öyle tutarım kucağımda diyecek hale geliyor valla. Çaresizlik her şeyi yaptırıyor ama bunu anca fena çocuğu olanlar anlar. 'Ben yaptım oldu' olmuyor her zaman. Çocuğun zaten yapacağı varmış diyorum ben de
Her çocuk her yola gelmiyor yani.
İlk kızım da böyle zordu ama şu an kendi odasında kendi kendine uyuyor. Bu da uyuyacak eninde sonunda. Çocukla inatlaşmaktan vazgeçtim ben. Her dönemi farklı olacak. Şu an böyle istiyor böyle idare etcez.

Sen baya sıkıyomussun ben 1 2 damla versigimden cekecek bisey olmuyor dedigin gibi deneyeyim bakalim

Sık canım biraz, damlayla olmaz o. Nefes yolunu açık tutmak çok önemli hastalıklar için.

Hangi doktor canım bu? Hangi hastanede?
Nerde oturuyorsunuz? Benim çocuk doktoru çok ilgileniyor bıkmadan her soruya cevap veriyor. Yakınsanız tavsiye edebilirim.

yok canım folik asit dışında bişey kullanmadım. Abisi 5.5 aylıktı çıkardığında ilk dişini

Seninkiler erken fırtlatıyor dişleri belli. Çıkabilir bu ayda da.
Benim dişim 10 aylıkken çıkmış. Büyük kızımın ilk dişi doğumgününden 10 gün sonra göründü, 13. Ayda yani.
Bu cimcimeden de yaşına kadar bir hareket beklemiyorum

Ben 40+1'de doğum yaptım, hafta hesabımız tam tutacak desene atak haftalarına bakarken.
İlk kızımda vardı gözyaşı kanalı tıkanıklığı, masaj ile açılmıştı operasyona gerek kalmadı.
Sürekli gözü çapak da yapıyordu, doğum sırasında mı enfeksiyon kaptı acaba demiştik ama bekledik geçmeyince Netira kullanmıştık bir şişe bitene kadar. Şifamız ondaymış, bir daha da olmamıştı.

Karışık gibi görünüyor ama bişi yok bir iki bağlamaya usta olunuyor korkma :) Gözde kayma Yenidoğan’da normal ya, bizim de çapaklanma vardı tek Gözde, doktorumuza sordum göz muaynesinde sandım ki damla verecek masaj yap geçer dedi ilk bir yıl normalmiş sonra genelde açılıyor muş zaten.

Annen gidince de sen halledersin merak etme o güç sende var mı ister istemez güveneceğim kimse olmayınca hepsini planlı bir şekilde kendin hallediyorsun merak etme.

Bizim akşam sancıları bir şekilde hallediliyor da gece tutunca çok daha sıkıntılı gözden uyku akarken hele .

Bu arada evde Aptamil var ama ben artık hiç vermiyorum gerek duymuyorum ama bir yere gidecek olursan annem acıkınca veriyor karnı tok olunca bizimkinin sesi çıkmıyor ben gelene kadar o yüzden işlerimi genelde sabah saatlerinde halletmeye çalışıyorum .

Rota aşısı olarak rotarix mi rota teq mi yaptiracaksiniz? Doktorum rotateq önerdi 3 doz olan ama ben karar veremedim. Yarin 40 gunluk olacagiz bir karar verip takvim olusturmam lazim. Sizde durum ne?

Bize sağlık ocağında rotaRix önerdiler tamamen insan kaynaklıymiş çünkü diğerinin kaynağı tam net değilmiş insan ve hayvan kaynaklı diye geçiyor o yüzden direk insan kaynaklı olanı iki doz yaptıracağım

Ben yaptırmayı düşünmüyorum rota aşısını.
Bir arkadaşım var rota aşılı birinden çocuğuna rota vürüs bulaşmış. İkisinin de hastalık seyri aynı, şiddeti aynı. Hastanede yatmışlar. Bu hikayeleri de hep duyuyorum, ne anladım ben öyle aşıdan

Vallahi bu Memede uyutmama işini ben de anlamadım 5 dakika emip uyan çocukta memeyi çekersek asıl dipteki yağlı süt demeyecek ki, Dalıp uyuyunca karnı da tok oluyor zaten sesi çıkmamış oluyor en azından ama 5 dakika emip memeyi çekince beş 10 dakika sonra tekrar emmek için uyanacak Ne anladım ben o işten kendi bırakana kadar çekmiyorum ben memeyi ağzından

Canım arkadaşın ki ekstrem bir durum olmuş herhalde genelde rota alış ı olanlar rota yine geçiriyor ama Daha hafif evde atlatacak şekilde geçiriyorlar

Hastane değil özel muayanehanesi var doktorun. Alev Oğuz Kutlu adı. Ben gitmedim henüz arkadaşım memnun kalmış ama tüm önerilere açığım. Çankaya Birlik tarafında oturuyorum valla çok makbule geçer doktor ismi

bende öyleyim lohusalıkta depresyona girmedim şimdi giriyorum sanki

Canim benim dikislerimde cok agri acima oldu az aciklik oldu gittim hic bisey yapnadi canim biseye zorladiysan ondan olmustur
Dinlendim bugün biraz daha iyi gibiyim. Dediğin gibi bir sey yapmayacak
Sagol canım kusma var ama kilo alıyor bizimki. Kalca ultrasonu bize 3. Ay dediler gec mi olmus oluyor o zaman

Aynen cnm tıktım agzins acıkınca aliyor mecbur. Korse takiyor musun o da dikişi agritiyor ben de ne zaman taksam agriyo
Takıyorum ama gece yatarken rahatlatiyor diye otururken takarsam ağrı yapiyor bendede
Bir de size arkadaşımın doktor kontrol görüntüsünü atıyorum işinize yarar belki.
cok güzel paylaşım teşekkürler

Canım çocuk doktoru olarak kime götürüyorsun?

Canım arkadaşın ki ekstrem bir durum olmuş herhalde genelde rota alış ı olanlar rota yine geçiriyor ama Daha hafif evde atlatacak şekilde geçiriyorlar

Valla canım en son rota aşılı çocuğu olan arkadaşım 2 gündür hastanedeyiz diye dert yanıyordu. Bu iş benim kafamı kurcalıyor. Eşimle konuştuk karar verdik biz yaptırmayı düşünmüyoruz. Eşim ilaç firmasında çalışıyor bu arada :)

A Life Hospital (eski adı Etimed) Eda Yörgüç. Etimesgut'ta canım. Daha önce de konuşmuş muyduk biz bu konuyu?

2 gün önce düşündüm aynı şeyi. Bir daralma geldi durduk yerde. Lohusalık 40 günde bitmiyor muydu yahu

Canım çocuk doktoru olarak kime götürüyorsun?

Kontrol için şehir hastanesine götürmüştüm yine, orada çocuk doktoru Zehra hanım var ona denk geldim, çok güzel muayene etti saolsun, bundan sonra polikliniğine bakar ona denk gelmeye çalışırım yine.

Ya bi risk sonuçta, yaptırınca öyle bi rahatsızlık vermiyor çocuğa, düşüncenizde haklısınız ama ben risk almayıp yaptırıcam ne olur ne olmaz. Ama menengekok için şu an ne yaparım bilmiyorum, ilaç firmaları çalışmaya başlayınca modaya çıktı sanki. Onun vakti var daha düşünücem bi de doktorumuza danışırım inşallah.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…