2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Hirilti yoksa korkma hızlı nefes almasi da normal ama nolur nolmaz bitki çayı verilir mi bilmek lazim aynen tam hava dönümü hastalık zamani Allah esirgesin bebeklerimizi daha cok küçükler bu arada bende dışarı çıkardım sanırım ben eve kapananlardan degilim zor dayanıyoruz bu cuma kırkımiz çıkıyor artik daha cok çıkarım galiba

Aynı bende öyleyim saçımı boyatmam lazım beyazlarım artık boynuma kadar uzanmış nerdeyse. Kaşlarımı güç bela gidip aldırmıştım geçen. Şöyle bi hamama gitmek sonra bi cilt bakımınyaptırmak istiyorum aynaya bakmıyorum genelde psikolojim bozuluyo bende uykusuzluğa yenik düşüyorum iş yapmak istemiyorum ama uyuyamıyorumda çünkü asyayı yatağına koyunca mıkırdanıyo kucakta uyumak istiyo. Napcaz bilmiyorum.
Bide reflü olmaması için çok sık emzirmek istemiyorum 2 saat zaman koymak istiyorum ama asya uyanıksa bu mümkün değil illa emecek yamyam :))))
Geçicek ama bunlarda kuaförede gidicez evede zaman ayırıcaz sadce zamana ihtiyacımız var her şey düzelicek eminim.

Demek ki aynılar canım. Bide bizimki 3 gündür sık kusmaya başladı reflü mü oldu diye düşünüyorum bende .
Bence gazdan kusuyorlar benimki uyanikken ikinip kızarıyor baya ondan çıkartıyor once kilerimiz daha kötü idi bunu normal karşılıyorum gaz bi gecsin kusma da azalıcak

Aynen kucakta uzun uyuyor,yatırdığımda 10 dk uyuyacak ya o arada hızlı çekim çizgi film karakteri gibi koşturuyorum

Bence gazdan kusuyorlar benimki uyanikken ikinip kızarıyor baya ondan çıkartıyor once kilerimiz daha kötü idi bunu normal karşılıyorum gaz bi gecsin kusma da azalıcak

Aynen emzirdikten sonra ıkınmaya başlıyo ıkındıkça kusuyo. Ama bazen ıkınmadığı halde kusabiliyo. Mümkün mertebe emzirdikten sonra dik tutuyorum o zaman ıkınsa bile kusmuyo. Bize sap simplex ve biogai biraz iyi geldi gibi . Her gün öğlen 12’de biogai 5 damla veriyorum 4 saatte birde 7şer damla sap simplex veriyorum.

Aynen kucakta uzun uyuyor,yatırdığımda 10 dk uyuyacak ya o arada hızlı çekim çizgi film karakteri gibi koşturuyorum

Gonzales vardı ya o dimi ahahah aynen bende öyleyim az önce tek elle çamaşır katlama denemesi yaptım fena değildim :))) bi elimde çocuk :) seninde ilk bebeğin miydi ? Zaman hızlı geçsin şöyle agu magu desin gülsün eğlensin oynasın istiyorum .

Valla ben avm ye lokantaya arkadaşlara sokağa baya cikardim yani hava düzelsin pikniğe de gideriz
Aynen bende evde kalamam zaten dün çocuğu cikardim temiz hava aldi inanır mısın daha cok uyudu sakınan göze çöp batıyor hastalık kapacağı varsa gelen misafirden abisinden bizden bile kapar. Avm ye hafta içi gittim kalabalık değildi birde o kadar güzel emzirme odası yapmışlar ki koltuklar resimler falan ailecek girdik yarim saat geçirdik çok güzel hijyenikti. Cnm 1 çay kaşığı ıhlamurdan bir sey olmaz adaçayı olsa mesela onerilmiyor kani çok sulandırıyor diye ama gene de doktorunu arayıp sorabilirsin için rahat edecekse. Ben kimyon cayi vermiştim bir kere 1 çay kaşığı bir kere rezene verdim çok gazlı dönemlerde.

@ysls canım muhendisi oğlu paylaşmıştı öneriyordu kanz check in bebek arabası katlamasi kolay arkadan çek cekli valiz gibi arka tekerler cikabiliyor sonra baya hafif uçak da el bagaji olarak alabiliyosun eksi yanı yenidogan bebek icin uygun değil şöyle bi 6. Aydan sonra tadı çıkacaktır biz hafif ve yer kaplamiyor diye tercih ettik bi bak istersen

Aynen cnm saglik olduktan sonra her seyin üstesinden geliriz Ins

Ben de relactaz ve maflor kullanıyorum evet sanki bize de iyi geldi gibi zaten bu haftalar gazın tavan yaptığı dönem daha da azalıcak inşallah

Kesinlikle ya moral de önemli açıkçası ben baya bunaldim hergün disarda idim gezmemiz cok olur ailecek şimdi ister istemez azalttik hatta kilo almaya bile basladim sıkıntidan sacma sapan yiyorjm ki hamilelik boyunca inanilmaz dikkat ettim meger o da sağlam kafa ile oluyormuş senin dedigin gibi aynaya bakmak istemiyorum gozlerimin alti şiş rengim sari gibi saclarim dökülmüş ve surekli dilimde bebegin sorunları hele aksamlari hic cekilmiyor inanilmaz icim karariyor sizde de oluyor mu?
Içimi döktüm baya ama duzelmek istiyorum artık 40 cikinca duzelir mi dersin?

Akşamları bende öyleyim. Geçicek inş 40 çıkınca . Dışarı çıkmaya başladıkça dahada ferahlıcaz. Ya dışarda emmek isterse napıcaz peki? :)) U Umutherzaman

Benim ikinci bir de 5 yaşında kızım var,sabahları da onun kahvaltısı,okul hazırlığı vs oluyor.koşuşturmaca özellikle sabahları fena oluyor.
Y Yslysl canım et suyuna devam ediyorum,en iyi şimdilik bu diyebilirim.en azından daha saglıklı cilde de iyi geliyor sonuçta kolajen var.çooook teşekkür ederim.
Bebek arabasını ilk kızımda tavsiye üzerine kraft almıştım memnun kalmadım.sonra Chicago lite way o denedim çok daha rahattı.

Demek ki aynılar canım. Bide bizimki 3 gündür sık kusmaya başladı reflü mü oldu diye düşünüyorum bende .
Aynen canım . Zaten aramizda 4 gün var bebeklerin. Böyle oluyorlar demekki. Kusma bizdede çok fazla ama beslenme sonrasi dr fazla yediklerini cikariyordur dedi. Birde gaz çıkarmaya çakışırken zorlarken gazla birlikte kusuyor

Akşamları bende öyleyim. Geçicek inş 40 çıkınca . Dışarı çıkmaya başladıkça dahada ferahlıcaz. Ya dışarda emmek isterse napıcaz peki? :)) U Umutherzaman
Emzirme odaları var olmazsa arabada emzirilir. Mesela pikniğe gidersek arabada emzirme ortumle emziririm zaten 15 dakkada bitiriyor emmeyi sonra uyuyor bebek arabasına koyuyorsun 2 saat rahatsın. Temiz havada bol bol uyurlar eminim

Evet bizde de emme sonraıs oluyor onun dışında yok. Evet ıkınırken ya da onu sarstıysam biraz mesela bez değiştirdiysem aşağı yukarı hareket ettirdiysem kusuyor. Bir süre daha takip edicem yine çok fazla olursa bi gösteririm doktora ama dediğin gibi fazlası çıkıyor sanki. Normalde de kusardı ama 2-3 gündür her emme sonrası çıkarıyor nerdeyse.

Valla cnm benim kırkım cikti ama o sıkıntı hali gecmedi hala haftasonları gezince geciyor biraz esim farkediyor gezmek sana iyi geliyor bakışın bile degisiyo diyo hakikaten öyle hazırlanmak bir kalem çekmek bile rahatlatıyor. Birde sürekli aynı şeyleri yapip ayni seyleri konuşmak bile psikolojik acıdan yıkıcı. Kilo konusuna gelince bende 1 kilo almışım oturmaktan evde hareket alanım dar de tabi yiyoruz da süt olsun diye ondan yürüyüşe başlamam gerek havalar düzelsin. Bence biz yaza kadar bu modda oluruz gibime geliyor yazın kendimize gelicez:)

Insallah canım ya artık kendime gelmek istiyorum aslında çıkılır disariya sarar sarmalariz da cikinca aglamalar karın doyurmalar işin aslı bebegin huyunu suyunu tam bilemiyoruz bişey olur mularla çıkılıyor dışarı o sebeble stres atmak yerine ben stres olup geliyorum

Kizlar reflu yatağı aldim bugün geldi çok güzelmiş beğendim icinde kiraz cekirdegi torbasi da var baya büyük 1 kilo falan vardir ısıtıp koyucakmisim da nereye koyucam karnina koyulmaz ayak ucuna mi koyuluyor daha once kullanmadim kullanan var mı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…