2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Günaydın canlar. Mutlu haftalarınız olsun. Size bir şey danışmak istiyorum. Asya bugün akşam 9’dan 1’e kadar hep ağladı klasik gaz sancıları uykuya dalamadı dalamadıkça meme istedi emdikçe kustu yani kısır döngü etrafında dolaştık durduk. Sonra 2.30a kadar uyudu 2.30’da emzirdim 3.15 gibi uyudu tekrar 6.30’da kalktı yine emzirdim uyudu 8’de kalktı. Sizce bu uyku düzeni nasıl? Ben çok az uyuyo gibi hissediyorum ama sizlerinki nasıl bir aylık bebeğe göre bu normal sanırım dimi bide gaz sancıları pik yaptığı bi dönem. Ay geceleri uykusuz kalınca sanıyorum ki herkes uyuyo bi bizim kız ayakta :)))
Bizde de aynı 15 dk uykular var gece 3-4 e kadar böyle.gece 3-6 arası uyuyor,sonra gün boyu yine 15 dk devam ediyoruz aksam üstü 4 te uyuyor 6 ya kadar.nasıl bir düzen anlamadım ben de

Bizde de aynı 15 dk uykular var gece 3-4 e kadar böyle.gece 3-6 arası uyuyor,sonra gün boyu yine 15 dk devam ediyoruz aksam üstü 4 te uyuyor 6 ya kadar.nasıl bir düzen anlamadım ben de

Ay yalnız değilmişim :) bence gazdan oluyo çünkü gaz geldikçe ıkınıyo ıkındıkçada uyanıyo. Bizimki şuan 34 günlük. 40’ı çıkınca düzelir diyolar ama asla ümidim yok:) umudum 3. Ayında düzelmesi:KK43:

Günaydın canlar. Mutlu haftalarınız olsun. Size bir şey danışmak istiyorum. Asya bugün akşam 9’dan 1’e kadar hep ağladı klasik gaz sancıları uykuya dalamadı dalamadıkça meme istedi emdikçe kustu yani kısır döngü etrafında dolaştık durduk. Sonra 2.30a kadar uyudu 2.30’da emzirdim 3.15 gibi uyudu tekrar 6.30’da kalktı yine emzirdim uyudu 8’de kalktı. Sizce bu uyku düzeni nasıl? Ben çok az uyuyo gibi hissediyorum ama sizlerinki nasıl bir aylık bebeğe göre bu normal sanırım dimi bide gaz sancıları pik yaptığı bi dönem. Ay geceleri uykusuz kalınca sanıyorum ki herkes uyuyo bi bizim kız ayakta :)))
Bizimki çok karışık bazen diyorum hah rahatladık iyiyiz falan çok seviniyorum gecesine ayakdayiz kusmalar ikinmalar falan bazen gece senin dedigin araliklarla uyaniyor emiyor ya da cok huysuzsa mama veriyorum uyuyor yanlız oyle kesintisiz 3 saatlik uyku yok geceleri bende de korku kalmiş zaten kusar diye ayakdaym anlıyacağın hiiç düzenimiz yok daha ama normal dir diye düşünüyorum zamanla oturacak duzenimiz bi 3. aya gelelim de

Bizde de aynı.
Bir de atak haftası diye bir şey varmış. Ekstra huysuz oluyorlarmış 5. Hafta civarı.

Eklentiler

• Screenshot_2019-03-25-11-33-18.png
    Screenshot_2019-03-25-11-33-18.png
    289,9 KB · Görüntüleme: 39
Bizimki çok karışık bazen diyorum hah rahatladık iyiyiz falan çok seviniyorum gecesine ayakdayiz kusmalar ikinmalar falan bazen gece senin dedigin araliklarla uyaniyor emiyor ya da cok huysuzsa mama veriyorum uyuyor yanlız oyle kesintisiz 3 saatlik uyku yok geceleri bende de korku kalmiş zaten kusar diye ayakdaym anlıyacağın hiiç düzenimiz yok daha ama normal dir diye düşünüyorum zamanla oturacak duzenimiz bi 3. aya gelelim de
Bende 3. Ayı bekliyorum vallabaya baya düzeliyolarmış hemde biz alışmış oluruz. Şu gaz durumları bi bitse rahatlarız bi nebze

Eminim hepsi oyle canım bizimde 7-10 arasi gaz krizi sonra 10.30 gibi uyudu 12de uyandi 1 gibi uyudu 3 gibi uyandi 4.30 gibi uyudu sabah 6da tekrar uyandi sabah 8de uyudu banada bazen az mi uyuyor gibj geliyor ama sanırsam hepsi aynı

Bizimde burnumuz tıkalı kusmuk mu akıntı mi bilmiyorum ama heryerde grip var o yuzden verebiliyorsak vermek istiyorum
Suan uyuyor mesela hırıltı yok birde hızlı nefes alması var emerken ya da gazı zamanlarda ama bu doğduğundan beri var. Valla ben dışarı da cikardim ins grip falan olmamıştır Allah korusun kuzucuklari. Yaz gelse de hem buyuseler hemde hava ısınsa mikroplar kırılsa.

Eminim hepsi oyle canım bizimde 7-10 arasi gaz krizi sonra 10.30 gibi uyudu 12de uyandi 1 gibi uyudu 3 gibi uyandi 4.30 gibi uyudu sabah 6da tekrar uyandi sabah 8de uyudu banada bazen az mi uyuyor gibj geliyor ama sanırsam hepsi aynı

Demek ki aynılar canım. Bide bizimki 3 gündür sık kusmaya başladı reflü mü oldu diye düşünüyorum bende .

Kızlar 53 günlük olduk ciddi manada bir haftamıza göre gaz olayımız çok azaldı daha da azalacak merak etmeyin ama gene gece 2 kere kalkıyoruz meme için Birde yanimda yatmaya alisti yandım ben beşiğe yatiyorum ik ik sesler çıkarıyor gazdır kusar diyorum yanıma aliyorum yanimda hicbir sey yok uyuyor mışıl mışıl valla ben böyle uyanıklık gormedim simdiden beni parmağında oynatıyor. Abisi de 3 yıl yanimda yattı bunu alistirmicam diyordum ki alisti bile ;(

Kızlar bebek arabasi ne alayım tavsiye verebilir misiniz
Ben craft porto baston aldim canm gayet memnunum 6 aydan itibaren kullanma var yaziyor ama ben kullanıyorum yatma ayarinda birde isi geniş benimkinin boyu uzun diye esim geniş alalim dedi cidden rahat rahat binsin dedik geçen hafta aldik 869 a . Valla hemen gezmeye çıktık sevdi bebek arabasını uyuyor hemen baston almamızın nedeni de arabamiz küçük anca sığıyor

Kızlar 53 günlük olduk ciddi manada bir haftamıza göre gaz olayımız çok azaldı daha da azalacak merak etmeyin ama gene gece 2 kere kalkıyoruz meme için Birde yanimda yatmaya alisti yandım ben beşiğe yatiyorum ik ik sesler çıkarıyor gazdır kusar diyorum yanıma aliyorum yanimda hicbir sey yok uyuyor mışıl mışıl valla ben böyle uyanıklık gormedim simdiden beni parmağında oynatıyor. Abisi de 3 yıl yanimda yattı bunu alistirmicam diyordum ki alisti bile ;(

Ay çok umutlandım yaaa az kaldı o zaman :) inşallah bizimde azalır. O beşikte ık mık olayları bizde de var ama bizimki yanımda da uyumuyo:KK43: gaz geldikçe ıkınıyo ıkındıkça uyanıyo. Sabah 7 ye kadar bizde 2 kere kalkıyoruz emmeye. Bide bu ara 3 gündğr kusma başladı inş reflüye çevirmeden atlatırız. Bende senin gibi oldum artık yaz gelsede bol bol gezsek biraz büyüseler diye çok hevesleniyorum.

Selam kızlar.
Memleketten döndük dün akşam. Yalnız ilk günümüz. Sabah 10 dk bensiz uyudu yatak odasında, o arada kahvaltı hazırladım kızıma. Kendim de o uyandığında emzirirken yedim. Kahvaltıda aç kalmadık yani:)))
Ben kahvaltı hazırlarken kaka yapmış, kıyafetleri çöpe attım, yatak çarşafı ve koca su geçirmez alezi kaldırıp makineye attım düşünün nasıl çıkmış kaka:)
Şimdi öğle yemeği, sonra akşam üstü akşam yemeği hazırlığı derken ilk günü atlatıcaz bakalım. Hala kucakta uyuyor, bol bol ağlıyor, hele ki bir yere bırakınca.
47. günümüz bugün ama değişen bir şey yok pek. En güzel değişiklik artık bilinçli bir şekilde gözümüzün içine bakıp ağzını yaya yaya gülümsüyor canı isteyince, o kadar :)
Gece hala bana yapışık yatıyor. Akşamları bari bensiz uyusa ben ertesi günün yemeğini bile yaparım akşamdan ama şimdilik yatağa koyup dişimi fırçalayıp tuvalete girdiğimde baya iş başarmış sayıyorum kendimi :işsiz:
Bu üstüme yapışık hali dışardan dinleyince güzel geliyor, birine anlatınca 'aman boşver ne güzel işte kokla koklaya uyu, sonsuza kadar kucağında mı duracak' falan diyorlar, evet ben de seviyorum ona sürekli yakın olmayı ama evde bir çocuk daha var, eşim var ben varım, sürekli acıkan midelerimiz var. Var oğlu var. Yani bir süre zor geçecek evde yalnız başımıza zaman. İnşallah her geçen günümüz daha iyi olur.

Ay yalnız değilmişim :) bence gazdan oluyo çünkü gaz geldikçe ıkınıyo ıkındıkçada uyanıyo. Bizimki şuan 34 günlük. 40’ı çıkınca düzelir diyolar ama asla ümidim yok:) umudum 3. Ayında düzelmesi:KK43:
45 günlüğüz biz de,ben de kendimi temmuza kadar böyle gidecek diye sartladım,sonra da diş başlar:KK66:

Ay çok umutlandım yaaa az kaldı o zaman :) inşallah bizimde azalır. O beşikte ık mık olayları bizde de var ama bizimki yanımda da uyumuyo:KK43: gaz geldikçe ıkınıyo ıkındıkça uyanıyo. Sabah 7 ye kadar bizde 2 kere kalkıyoruz emmeye. Bide bu ara 3 gündğr kusma başladı inş reflüye çevirmeden atlatırız. Bende senin gibi oldum artık yaz gelsede bol bol gezsek biraz büyüseler diye çok hevesleniyorum.
Bizde de kusma var 1 haftadır öncesinde yoktu ama kusma bebegin doydugnu fazla yediğini gösterirmiş. Valla cnm gaz olunca çocuk karariyor ya da kızarıyor tuaf bir sey ama 2 ay sonra rahatlicaklar ins. Bu arada ben her aynaya bakınca kendimden hoşlanmıyorum ne yapsam diyorum bir kuaför gelse kapımı çalsa da beni düzeltse bir sekil verse valla kendimden gecmisim:KK43: sende de var mi oyle bir psikoloji? Birde ev isi ve yemek yapasim gelmiyor zorla yapiyorum modum düşük tek emzireyim bebekle ilgileneyim istiyorum halimde yok ya uyumak istiyorum işler beni bekliyor:KK43:

45 günlüğüz biz de,ben de kendimi temmuza kadar böyle gidecek diye sartladım,sonra da diş başlar:KK66:

Offf offf o çok daha fena bunlar çarpı 3 falan bence :) allah yardımcımız olsun . Bizimkinde en büyük sorunumuz uyuduğunda derin uykuya geçmemesi kucakta misler gibi uyuyo ama yatırınca heran uyanıcak gibi kıpır kıpır. Halbuki derdin ne çocuk mis gibi yatak mışıl mışıl uyu işte :))

X