2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Kızlar niye sordum biliyor musunuz. Mama verirken sütüm azken memeden ayrılmıyordu benim ki. Şimdi mamayı bıraktık. Ve sütüm de çok iyi nerden biliyorsun derseniz silikonla emziriyorım ya içi ful doluyor artık emerken ağzından taşıyor yutarken fazla geliyor. Şuanda da 30 dk emiyor mesela yasa 15 20 dk hemen çekiliyor. Ağzına sokmaya çalışıyorum kafasını çeviriyor ve memede uyuyor. Acaba dedim sütüm yetiyor artık fazla geliyor da ondan mı em me süresi azaldı
Canım sütün nasıl arttı acaba öğrenebilirmiyim benm bebeğimde emiyor emiyor akşam saatlerinde doymuyor bişeler yiyip içiyorum ama hemen dolmuyor

Merhaba,

Uç gündür oğlumun kakası hep yeşil renkte oluyor. Arada bir sarıya çalıyor.
İnternette baktım biraz, birçok nedeni olabilir diyor, normaldir diyor ama zaten kusmasi bol bir bebek olduğu için endişe ediyorum.
Bir haftadır sut alerjisi ihtimaliyle sut ve sut ürünleri yemeyi kestim, kusmasi, oksurugu, hırıltısı azaldı çok şükür. Bu yeşil kaka da sut ürünleri tuketmedigim için olabilir mi acaba?

Yeşil kaka alan başkaları da var mi?

İlk çocuğu olup ailesinden uzakta sadece eşiyle yaşayan var mı aramızda? Annem 40’ında gidicek haftaya çok korkuyorım.
Annemlerle ayni şehirdeyim ama yanlizim tüm islerimi bebek bakimini eşimle yapıyoruz annem 1 hafta kaldi gitti ama emin ol biseyleri tek başına basarinca daha güzel oluyor Allah güç veriyor korkma altından kalkabilirsin

Annemlerle ayni şehirdeyim ama yanlizim tüm islerimi bebek bakimini eşimle yapıyoruz annem 1 hafta kaldi gitti ama emin ol biseyleri tek başına basarinca daha güzel oluyor Allah güç veriyor korkma altından kalkabilirsin

Allah razı olsun canım. Sende bide 3 tane var başedilebilir diyorsun bende bir taneyle başedemezsem kendimden utanmalıyım bence. Üstelik eşim destekçi yemek temizlik şu bu hiçbir şeyi sorun etmez kendi yapar. Ama ben kendime güvenemiyorum nedense :KK43:

İlk çocuğu olup ailesinden uzakta sadece eşiyle yaşayan var mı aramızda? Annem 40’ında gidicek haftaya çok korkuyorım.
Cnm istanbuldayım kimsem yok annem 40 cikinca gitti Tek esim büyük oglum ben küçük oğlan var debeleniyoruz bir şeyler yapmaya çalışıyoruz ama çok şükür sacmalasamda başarıyor gibiyim sadece çok yalnızım kapımı çalan bir komşum olsa ya da yardıma koşan biri tabi kendimi daha mutlu hissederdim şimdi tek korkum ben hasta olursam cocuklarima kim bakar ondan vitaminlerimi düzenli alıyım beslenmeme dikkat ediyorum biz Iyi olursak evlatlarımızda iyi olur ins saglikli olalım sende ustesinden gelirsin bence birlikte uyursunuz emisirsiniz uyuynca ben megafonu koyuyorum bebegimin beşiğinin yanina yemek yapiyorum sonra uyanıkken anakucagina koyuyorum yanıma aliyorum çamaşır katlıyorum bir bakiyorum zaman geçmiş sabahları zaten keyif saati yapiyoruz o emiyor ben uyuyorum o da uyuyor.

Cnm istanbuldayım kimsem yok annem 40 cikinca gitti Tek esim büyük oglum ben küçük oğlan var debeleniyoruz bir şeyler yapmaya çalışıyoruz ama çok şükür sacmalasamda başarıyor gibiyim sadece çok yalnızım kapımı çalan bir komşum olsa ya da yardıma koşan biri tabi kendimi daha mutlu hissederdim şimdi tek korkum ben hasta olursam cocuklarima kim bakar ondan vitaminlerimi düzenli alıyım beslenmeme dikkat ediyorum biz Iyi olursak evlatlarımızda iyi olur ins saglikli olalım sende ustesinden gelirsin bence birlikte uyursunuz emisirsiniz uyuynca ben megafonu koyuyorum bebegimin beşiğinin yanina yemek yapiyorum sonra uyanıkken anakucagina koyuyorum yanıma aliyorum çamaşır katlıyorum bir bakiyorum zaman geçmiş sabahları zaten keyif saati yapiyoruz o emiyor ben uyuyorum o da uyuyor.

Senin oğluş baya uslu canım maşallah. Benim cadı şimdilik biraz huysuz gaz sancılarının pik yaptığı bi dönemdeyiz. 5. Haftadayız henüz inşallahdüzelir zamanla uyku dğzeni oluşursa bendde başarabilirim inşallah. Şimdi anneme güveniyorum sanırım ama gidince insançaresizlikten öğreniyodur her şeyi . İnşallah başarabilirim:KK43:

Canım sütün nasıl arttı acaba öğrenebilirmiyim benm bebeğimde emiyor emiyor akşam saatlerinde doymuyor bişeler yiyip içiyorum ama hemen dolmuyor

Canım aslında bir cok sey yaptım ama en önemlisi bence sürekli emzirmek ve ten tene temas. 3 kere yaptım ben.

Senin oğluş baya uslu canım maşallah. Benim cadı şimdilik biraz huysuz gaz sancılarının pik yaptığı bi dönemdeyiz. 5. Haftadayız henüz inşallahdüzelir zamanla uyku dğzeni oluşursa bendde başarabilirim inşallah. Şimdi anneme güveniyorum sanırım ama gidince insançaresizlikten öğreniyodur her şeyi . İnşallah başarabilirim:KK43:
Canım annemle aynı şehirdeyiz ama mesafe var hemen gelemez. Ben perşembe günü geldım evime. Korkuyordum ne yapıcam diye. Annemddyken elim sıcak sudan soğuk suya değmedi. Ama yemegı mi de yaptım temizlik te ütü de. Eşim bakarken tüm işlerimi yaptım
Yani Allah yardım ediyor korkma

Bizde bir hafta oldu bugun tam kullaniyoruz gaz icin sanki iyi geldi biraz biraz da bakalim duzenli kullaninca nasil olacak zeytinyagiyla masajida deneyeyim bi canim tesekkur ederim
İyi gelsin canım ya cok fena agliyorlar üzülüyorum.
ag
Merhabe kızlar yazmayalı uzun süre oldu rabbim herkesin evladına şifa versin biz annelerede allah kolaylık versin bizde 52 günlük olduk memleketteydik evimize geldik ama benim kızım kolik oldu sanırsam gece belli saatlerde 2 saat hiç durmadan ağlıyor ne yapacağımızı şaşırdık kaç kere hastaneye götürdük gaz sancısı dediler bir sürü damla denedim ama o saat geldiğinde sakinleştiremiyoruz aynı sorunu yaşayan varmı
iyi hadi gözün aydin donmussunuz evinize. Canim bizim oğlanda aksam 7-10 arası 3 saat durmuyor. Kolik müzikleri açıyorum onlarda fayda etmiyor kafayi yemek uzereyiz o saatler gelsin istemiyorum.Bizde damla kullaniyoruz 3 gündür ama sanki iyi yapacağına daha kötü yaptı gibi bugünde bakayim nasil olacak ona gore dra yazicam

Beklesinler valla o kadar bekledim biraz daha beklerim diyo ama sanirim 50.gunlere geldik daha da kaçamam gibime geliyor:))))
Kanamam var diyip bi 10 gun daha kacabilirsin. Bizde 2 ay anlastik bakalim şimdilik bir sıkıntı yok cok şükür.
Sağol canım peki fitil vermedi mi doktor bana verdi akıntım için
Verdi canım kullandim gecti şükür

Canım aslında bir cok sey yaptım ama en önemlisi bence sürekli emzirmek ve ten tene temas. 3 kere yaptım ben.

Canım annemle aynı şehirdeyiz ama mesafe var hemen gelemez. Ben perşembe günü geldım evime. Korkuyordum ne yapıcam diye. Annemddyken elim sıcak sudan soğuk suya değmedi. Ama yemegı mi de yaptım temizlik te ütü de. Eşim bakarken tüm işlerimi yaptım
Yani Allah yardım ediyor korkma

Yaa öyle mi diyorsun ? İnşallah bende de aynı olur durum. Dediğin gibi haftasonları eşim bakarken temizlik ütü yapılır haftaiçi akşamlarıda yemek. Böyle böyle 2-3 ay idare etsem temmuz gibi istanbula ailemin yanına gitmeyi düşünüyorum. Ağustos sonuna kadar kalmak istiyorum nasipse.

Yaa öyle mi diyorsun ? İnşallah bende de aynı olur durum. Dediğin gibi haftasonları eşim bakarken temizlik ütü yapılır haftaiçi akşamlarıda yemek. Böyle böyle 2-3 ay idare etsem temmuz gibi istanbula ailemin yanına gitmeyi düşünüyorum. Ağustos sonuna kadar kalmak istiyorum nasipse.
Çok rahat idare edersin korkma sakın. Diyorlardı da inanmazdım. Allah annelere iki kat enerji verirmiş doğru. Önceden evim bu kadar temiz olmazdı yani yemek böyle hemen hazır değildi :)

Allah razı olsun canım. Sende bide 3 tane var başedilebilir diyorsun bende bir taneyle başedemezsem kendimden utanmalıyım bence. Üstelik eşim destekçi yemek temizlik şu bu hiçbir şeyi sorun etmez kendi yapar. Ama ben kendime güvenemiyorum nedense :KK43:
Ilk bebek korkusu birazda annene alıştın ona guveniyodun bi bakıma sorumluluğu 2 ye bölmüştün ama.annen gidince tak sana kalıcak bende oğlumda oyle olmuştum korkuyordum bebekden sanki başına bisey gelicek yetemiycel gibiydim ama cidden Allah güç veriyor 1 ayımız gitti zaten anne bebegin bibirine alismasi 3 ayı buluyor 3. Ayda bayabaya rahatliycaz insallah

Ya arkadaşlar ben de mi bi tuhaflık var bilmiyorum kimse yanlış anlamısın yazdığımı.Ben 40.günü zor bekledim ilişki konusunda çünkü hamilykende son 1 ay kadar olmamıştı korkum o dönemde aldatılır mıyım erkek milleti durmaz kendin aldatılmayı yaşadın mı ki böyle düşünüyorsun derseniz valla hiç görmedim duymadım ama etrafımda bahsedilen bi kaç yakın arkadşımın maalesef ki o dönemde başlarına geldiğini biliyorum o korkudan sanırım canm hiç umrumda bile olmadı,hatta doğum yaptığım günden beri böbrek ağrısı çekiyorum o anda en çok böbreğim ağrıyor ama hiç çaktırmıyorum ki birdaha çekinip gelmez diye,off tuhaf mıyım acaba bilemiyorum çocuklar konusunda da kendime hep çok güçlü olmam gerektiğini söylüyorum ben herkese yeterim hepsiyle özel tek çocukmuş gibi ilgileniyorum acaba kendi mi çok mu yıpratıyorum yanlış mı yapıyorum ne dersiniz?
Yok canım ne tuhaflığı sen doğru olani yapıyorsun. En guzeli her çocuk tekmis gibi özel ilgi vermen. Valla ben 1 cocuktan fırsat bulup yemek yiyemiyecem nerdeyse. Esimle evdeyiz oda issiz suan bakıyor sagolsun bana yemek falan yapıyor yoksa vahim durumum anlayacağın. Bende cok duydum cevremde bu aldatma olaylarini Allah kimseye yasatmasin. Benimki piskojik biraz o alttan muayene gibj olursa iliskiden soğurum korkusu bendeki baska birsey değil.Keske bende senin gibi güçlü olabilsem.
gaz damlası kullanıyor musun canm,Bio gaia yı oğlumda kullanmıştım herkese iyi gelen damla bize iyi gelmemişti şimdi kızımda direk zinco dan başlayayım iyi gelmezse değiştiririz dedim ama çok rahatlattı fazla sıkmıyor kendini belki de o yüzden kusmuyordur çünkü kendini sıktıkca emdiği çıkıyordu
Canim biogaia bizde kullanıyoruz 4gündür banamisin demedi. Kac gunde anlasiliyor ise yarayıp yaramadığı. Olmazsa bende degistireyim damlayi. O kadar sıkıyor ki kendini hem yedikleri cikiyor hemde boncuk boncuk terlemeye başlıyor
Güzel anneler babam yoğun bakımda ona dua edin nolur,yeni annesinin Allah duyar sesinixi
Cok geçmiş olsun Allah acil sifa verir işallah.
Sadece anne sütü ile besleyen anneler. Bebeğimiz kaç dk emiyor emince
3-4 gündür 5 veya 10 dk anca emiyor canım. Ya artik güçlü emiyor diyorum. Yada karni doyuyor bilemedim. Zorluyorum agzini açmıyor. Nette 15 dk diyor ama nerde. Seninki kac dk emiyor canım

Canim hic korkma ilk gunden beri kendim bakıyorum hatta ilk 1 hafta dikişlerim agriya agriya herseyiylr kendim ilgilendim kv evinde olmama rağmen simdi kendi evimdeyim ve ben bakıyorum bebegime kimsem yok gelip bakacak. Allah yardım ediyor hic kafana takıp stres olma. Hayatımuzda bebek nasil bakılır yıkanır bilmeyen ben herseyi yapıyorum. Sıkıstigim yerde youtube videolari sagolsun imdadima yetişiyor ve burdaki tecrübeli anneler sağolsun sorduğumda yazıyorlar.

Merhaba,

Uç gündür oğlumun kakası hep yeşil renkte oluyor. Arada bir sarıya çalıyor.
İnternette baktım biraz, birçok nedeni olabilir diyor, normaldir diyor ama zaten kusmasi bol bir bebek olduğu için endişe ediyorum.
Bir haftadır sut alerjisi ihtimaliyle sut ve sut ürünleri yemeyi kestim, kusmasi, oksurugu, hırıltısı azaldı çok şükür. Bu yeşil kaka da sut ürünleri tuketmedigim için olabilir mi acaba?

Yeşil kaka alan başkaları da var mi?
2 hafta yesil kaka yaptı cok emdigine kanaat getirdim dr yediklerimden yada demir hapi kullaniyorsan ondanda olabilir dedi. Bizim ogliste cok kusuyor ama gazdan dolayi sikiyor kendini ondan kusuyor genelde takiplerim sonucunda bu kanıya vardım bu arada.

Biz de program şöyle oldu günlük esim bebegi tutarken ben hizlica kahvalri hazirliyorum bizimki kucak kuşu oldu bu arada kahvalti sonu yine esim tutarken bulasiklar cocuklarin beslenmesini hazirliyorum hizlica evi topluyorum arada emiyor gidip geliyorum sonra esim gidiyor benim kızı bebek arabasina yatiriyorum bi elimde araba bi elimde supurge evi supuruyorum sonra cocuklari okula gonderip kalan islerimi hallediyorum ogle sonrasi uyuyo bizimki yemegimkde yapiyorum fln ama genelbuyul temizligimi pazarları yapıyorum eşim le sanki eşim benden cok yoruluyor hem dışarı alisveris is hayati hem ev ve bebek kisacasi Allah yardim ediyor ve mecburen düzen kuruluyor sağlık olsun yeterki huzur olsun yemekde temizlik de sigwrleride bisekilde rayina oturuyor yani annem.olsaydi bu duzeni kuramazdik biz simdi başımızın caresine bakıyoruz mecburen

Kızlar bizim pamukcuk ilerledi ilk farkettigimde azcikdi sık sik temizliyorjm bakalim agliyor uyuyamiyor ememiyor çok üzülüyorum haline başka napabilirim netde dut şurubu yazıyordu siz duydunuz mu hiç?

X