2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Her çocukta farklı olabilir ama ben kesinlikle eminim iki aydır aptamil kullanıyordum gazı vardı ama hiç kakasız açmazdım bezini nezaman sma ya geçtik ertesi gün kakası kesildi hatta diğer çocuğum da sma verdiğim zaman olmuştu onunda kakası 5 gün de bir olurdu fitil veridğimi bile hatırlıyorum,tek işe yarar tarafı kusan bebeğim 3 gündür kusmuyorda
Sma kabiz yapıyor benim ilk oglumda yapmıştı ben en cok bebelac memnundum ilk oglumda

kuzum öyle düşünme niye uzatıyorsun ki her bünye aynı değil ki acısa bile çok aman aman bir durum değil doğum yaşamış insanlarız biz onun yanında lafımı olur

Yani orasi oyle tabiki haklisin da hic cesaretim kalmadi hic gecmeyecek gibime geliyo ama tabiki illaki olacak eninde sonunda bakalim artik 😊

gaz damlası kullanıyor musun canm,Bio gaia yı oğlumda kullanmıştım herkese iyi gelen damla bize iyi gelmemişti şimdi kızımda direk zinco dan başlayayım iyi gelmezse değiştiririz dedim ama çok rahatlattı fazla sıkmıyor kendini belki de o yüzden kusmuyordur çünkü kendini sıktıkca emdiği çıkıyordu
Evt canım metsil kullandık ilk başta fayda etmedi agulin kullandım oda fayda vermedi şimdide sab simplexi kullanıyoruz biraz rahatlattı gibi

ozaman senin sütün mü çok yağlı acaba,bizim mamadan sonra oldu biliyorum.Evham dan ziyade o iki arkadaşımın eşleri de hamileyken böyle bir halt yeediler normalde çok güzel evlilikleri var beni çok etkiledi o yüzden sanırım,Allah akıl versin bu adamlara kadınalr canıyla uğraşırken onlar ne derdinde

Allah akıl fikir versin ne diyeyim. Hersey o işmi yani.

Kızlar günaydın dün esim lokum almis ilk defa emzirme de lokum yiyeyim dedim aman Allahım göğsum şişti 5 6 adet yemiştim gece mastit oldum sandim sağdım hemen oglus ememedi çünkü. Demem o ki lokum süt yapiyormus:)
Bende bol bol yiyorum 😁

Canım mama veriyorsan mamasına 1 çay kaşığı zeytinyağı kat ver yada sadece emziriyorsun 1 çay kaşığı zeytinyağını tam dolu olmadan ocakta ısıt ılındıktan sonra bebeğine ver heöen yapar bizde aynı sorunları yaşıyoruz ama bebeğin rahatsız değilse yapmadığı için hiç bişe yapmadan bekle derim benim bebeğim çok ağlıyordu diye verdim faydasınıda gördüm
Ben zeytin yağı veriyordum ama soğuk bide ılık deneyim canım sağolasın

Canim insallah yapar bugun cok sıkıntili bi durum oluyo malesef
İnşallah canım

Allah akıl fikir versin ne diyeyim. Hersey o işmi yani.

Bende bol bol yiyorum 😁

Ben zeytin yağı veriyordum ama soğuk bide ılık deneyim canım sağolasın

İnşallah canım
Rica ederim canım ilk önce hafif kızdırıp sonra ılıtıp verirsen inşaallah faydasını görürsün rabbim şifa versin kuzuna ☺️

Keyfine bağlı canım genelde 15 -20 dk ama bazen 10 dk bazen yarım saat oluyo tek meme bu arada.
Değişiyor canım bazen 10-15 dk bazende çok çabuk emiyor 5 dkda bitiriyor :))
Kızlar niye sordum biliyor musunuz. Mama verirken sütüm azken memeden ayrılmıyordu benim ki. Şimdi mamayı bıraktık. Ve sütüm de çok iyi nerden biliyorsun derseniz silikonla emziriyorım ya içi ful doluyor artık emerken ağzından taşıyor yutarken fazla geliyor. Şuanda da 30 dk emiyor mesela yasa 15 20 dk hemen çekiliyor. Ağzına sokmaya çalışıyorum kafasını çeviriyor ve memede uyuyor. Acaba dedim sütüm yetiyor artık fazla geliyor da ondan mı em me süresi azaldı

Sadece anne sütü ile besleyen anneler. Bebeğimiz kaç dk emiyor emince
valla zamana hic bakmiyorum desem... bazen kendi birakiyo bazen memede sut az kalinca dolu olandan istiyo,keyfi nasil isterse. ama 5 dkdan az kalmiyor onu biliyorum. agzinda hic gevelemez bi de. hep aktif sekilde iciyor

X