2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Slm kizlar,
Napin ne edin kendinize cok dikkat edin. Bugun enfeksiyon sebebiyle serum verildi iki tane. Gunde iki tane de igneye baslandi. Unacefin diye bir igne:/ bir yandan kendi kirikliginiz, bir yandan endise duymak cok kotu bir sey. Ben hayatimda gida zehirlenmesi haric hic kanda enfeksiyon muhabbetine denk gelmemistim:KK43: normalde idrar enfeksiyonu da yasamazdim. Ama maalesef hamileligimden beri hep bir enfeksiyon sorunu yasiyorum. Insallah cocuguma zarar vermez :KK43: nolur vucut direncinizi yuksek tutun, yiyin guzel guzel icin vitamin alin bol bol. Ben sanirim beslenemedigim icin vucut direncim dustu o yuzden bu kdr yakalandim:KK43:
Çok geçmiş olsun canım aman ihmal etme tedavini
Kızlar banada öyle dedi doktor plesenta aşağıda dedi 28.haftaya kadar yukarı çıkmazsa norml doğum yapamazsın dedi
Ben de bunu anlamıyorum daha bu haftadan doğuma nasıl karar veriyor doktorlar. Bence planlı gitmek onların da isine geliyor yanlış anlamayın beni lütfen. Benim doktorum oğlumda doğuma kadar bilemeyiz doğum şeklini dedi hep. Hatta normal doğumda sancıya dayanamadım sezeryana dönmek istedim. Anestezi verdiler tam o anda doğum ilerlemiş anestezi ile normal doğum yaptım ben
Canım senin yaşında 263 kadından sadece 1 nde bu risk olma ihtimali varmis. O da ihtimal. Yaş ilerledikçe bu oran düşüyo buna yapabilecek bi şeyimiz yok malesef. Bu demek diilki bebek riskli. Ama iste yaş büyük olunca risk oranı artıyor. Yaştan dolayı pap degerin yine düşük çıkmış. Ense kalinligi 1 imis çok güzel. Burun kemiği de var önemli olanlar onlar. Diğerleri bi ihtimal. Yine senin bütün değerlerin harmanlanmış seninle ayni durumda 1100 kadından sadece 1 i riskli görülmüş. Bu da yine yaşla alakalı. Sen içini ferah tut. Bebekle alakalı diil. Zaten hepimizde var o 1 kişi olma ihtimali rabbim korusun. Bazı doktorlar 35 yaşın üstüne hiç ikili test yapmadan amnsntz öneriyor direkt çünkü bilioki yaşından dolayı değerler düşük cikicak ve karşıdaki endişelenecek. Bence hiç endişelenme. Teyzem 41 yaşında bütün doktorları gezdi risk ihtimali yüksekti ama aldirmadi. Sapasağlam bebisi 6 yaşında şimdi. O 1 kişi olma ihtimali herkeste var. Burun kemiği var ense gayet güzel. Sen içini ferah tut.
Annem ve yengem başta olmak üzere birçok akrabam 40 dan sonra doğum yaptı valla hepsinin maşallahı var en güzel ve zekiler o bebeler oldu bizde :KK70:
Teyzoşları biz bugün kontrelden geldik :KK200:
2li testimizin kan sonuçları düşük risk çıkmış çok şükür :nazar:
Darısı bütün arkadaşların başına olsun inşallah :dua:
Minik kuzum bugün yüzünü göstermemekte diretti full popo gösterdi :KK49:
Cinsiyetini 3 letemedik yani :rapci:
Son 2 kontrolde 1 gün geriden geliyodu,bugün gününden 1 gün ileri çıktı :nazar::KK200:
16.haftada 4lü testi yaptırıp yaptırmamayı bize bıraktı :KK39:

Hadi gözün aydın canım bence erkek bebiş sen kalbini bozma

Ben de bunu anlamıyorum daha bu haftadan doğuma nasıl karar veriyor doktorlar. Bence planlı gitmek onların da isine geliyor yanlış anlamayın beni lütfen. Benim doktorum oğlumda doğuma kadar bilemeyiz doğum şeklini dedi hep. Hatta normal doğumda sancıya dayanamadım sezeryana dönmek istedim. Anestezi verdiler tam o anda doğum ilerlemiş anestezi ile normal doğum yaptım ben

Annem ve yengem başta olmak üzere birçok akrabam 40 dan sonra doğum yaptı valla hepsinin maşallahı var en güzel ve zekiler o bebeler oldu bizde :KK70:

Sağolasın canım Allah razı olsun :dua:
Bugünde duyaydık erkek olduğunu iyiydi :KK76:

hamilelikte endişe ister istemez çok oluyor ama doktorunuza güvenin içinizi ferah tutun elinizi karnınızın üzerine koyup bebeğinizle konuşun kendinizi ne kadar mutlu edecek şeyler yaparsanız o kadar güzel bir hamilelik geçirirsiniz normal yada sezeryan bu son ana kadar kesin olmuyor normal bekleyip sezeryan olan normalden korkup sezeryan planlarken apar topar normal doğumu gelen çok kişi ile karşılaştım kendinizi bebeğinize bırakın o nasıl gelmek isterse stres yaparsanız o da strese girer :anneadayı:
Sagol canım güzel söyledin vallaha

Olabilir canım tek bir doktorla kalmam zaten bikaç doktora daha görünürüm 28.haftaya kadar yukarı çıkabilir çıkmz ise sezeryan dedi bi kaç arkadaşıma anlattım çok erken doğum şeklinin konuşulması için neden öyle demiş dediler

Kızlar ikili test kan sonucu değerleri, cut Off değerinin altında olmalı dimi ?

Son 2 kontrolde 1 gün geriden geliyodu,bugün gününden 1 gün ileri çıktı :nazar::KK200:
Canım gözün aydın güzel haberlerle geldin :KK200: 4lüyü yaptıracak mısın?

Gecmis olsun cook ,yaban mersini var kirmizi ,aktarlarda bulursun cayini yap ic cook iyi geliyo,
Tamam canim yarin igneden sonra ugrayacagim aktara. Zaten ihlamur cok tuketme dedi. Nane limon icme dedi tansiyonun zaten dusuk dedi :)
Canım çok geçmiş olsun, bulantı kusma çok yaşadın sen ondan oldu demekki vücut direncin düştü o_O inşallah geçer en kısa zamanda
aynen canim doktor da direkt ona bagladi.. zaten mikrobun icindesin, okullar steril degil veli hasta ogrenciyi yolluyor, benim de bagisiklik dusunce yakalanmisim buyuk ihtimal. Aynen cok sukur bir cozum var ve ben bunu uygulayabiliyorum. Allah beterinden korusun her zaman.
çok geçmiş olsun en azından şuan antibiyotik kullanabiliyorsun doktorun en doğru tedaviyi yapar kendine dikkat et Allah yardımcın olsun ben gebelik ve emzirme süresince kesinlikle antibiyotik kullanamıyorum alerji sebebiyle.
cok tesekkur ederim canim. Ay allah korusun beterin beteri her zaman var canim. Sukrediyorum zaten tespit edilmesi de bir garip oldu benim acimdan. Cunku ben aliskinim sanirim hasta hasta idare etmeye bu kadar kotu boyutta oldugunu dusunmuyordum. Kadin dogumcu sevk etmeseydi hayatta gitmezdim dahiliyeye. Bu arada sen oyle diyince aklima geldi. Ben de de allerji var. Ve ben yana yakila sirada bekliyorum. Omur boyu allerji hapi mi icicem. Aman of pof yapiyordum. Kapida kanserli bir kadinla tanistim. Kemo gorurken antihistamik haplar veriliyormus verilmezse kemonun yan etkileri artiyormus falan ve kadinin bu turevli haplara allerjisi cikmis:KK43: nasil kizmistim kendime. Dedigin gibi o ilaci alabilmek bile bazen bir nimet.. Rabbim beterinden korusun her zaman.

Sagol canim Allah razi olsun.

İlk doğumumu bende orada yaptım. Elif Çiler Eren e gidiyordum. Şimdi Florya Medicalpark a gidiyorum. Elif hocaya randevu bulamadım diye buraya başladım. Hangi doktora gidiyorsun ? Oraya mı geçsem acaba napsam bilemedim ben ? Medipol ün doğum fiyatı daha uygun.
Bu arada devletin konuyla ilgili düzenlemesi çok başka bir boyuttu diye okudum sonradan bende. Yani öyle birşey olmayacak ne yazık ki
Yaa merhaba ben de Elif hanima gitmeyi planliyorum. Hatta iki seferdir randevu aliyorum ama hep oncesinde bir sey oluyor acilen baska doktora gittigim icin kaliyor. Nasil memnunmuydunuz Elif hanimdan? Genelde olumlu yorumlar okudum da. Doguma geliyor mu falan?

Canime nabizdan baktim henuz doktora gitmedim ama su an cok uzgunum. Papp dgeri duzeltilmis mom dusuk cikacak 0.30 un altinda :KK43: Buda buyuk risk tasiyormus. Duzeltilmis mom lari da yazmiyor yaninda direk sonuc yaziyor :KK43: İcime bi yangin dustu yemek yiyordum yarida biraktim istahim kapandi :KK43:
Canım Benimde PAPP değeri düşük çıktı. Sınır 0.40 mış benim 0,39 çıktı. Seninde 0,31 sanırım. Benim doktorum biraz paniktir ama bu değer içim hiç panik yapmadı. Sadece 4 lü tarama yapalım birde dedi. Ben de ilk gün kafama takmıştım ama bişey çıkacağını sanmıyorum. Sende sıkma canını.

Bir dahaki gittiğinde iyice kulak ver .bende heyecanlanıyorm ekrana odaklanıyorum doktoru pek dinleyemiyorum eşim dinliyor :KK66:
Aynı durum bendede oluyo canım plesantayla ilgili bişeyler dedi ama ne dedi işte onu tam anlamadım :bicak:
Eşim benden fena resmen ekrana yapışcak sandım :KK48:

Canım gözün aydın güzel haberlerle geldin :KK200: 4lüyü yaptıracak mısın?
Çok sağol canım Allah razı olsun darısı bütün arkadaşların başına olsun inşallah :dua::KK200:
Büyük ihtimalle yaptırmıcam canım tamda emin değilim açıkcası strese sokmak istemiyorum kendimi

@_LiteraRy_ canım sen kontrollere izmir medicalparka mı gidiyodun ?

Canim gozun aydin :)
Benim ki de oyle toto gosterme meraklisi sipa.
Masallah kuzuya o zaman :nazar:

X