2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Masallah canim cok yorma kendini. Ben daha baslamadim guneydeyim de :dondurma: ama esim yaylaya gidiyor gorev icin onu sweetlerini yarin cikarcam geceleri serin olmaya basladi. Off zor isler :kahve: cok useniyorm:işsiz:
Ben Afyondayim. Buralar çoktan soğudu. Kızımın yün yorganını çikardim. Kendiminkine üseniyorum bende:ıslık:

Gayet iyi görünüyor canım

Yaş riski falan yazmıyor mu
Yas riski 1:736 yazıyor.
Bide bişey sorucam ben 14+5'im son adet günüme göre. Doktorum hep bu şekilde söyledi.
Ama ikili testi yapan; ultrason doktoruna göre 13+6 gözüküyorum.
Raporada öyle yazmış.
Hangisini baz almalıyım? Yarın doktora soracağım ama kafama takıldı canım.

Bel ağrısı için birşey yapabiliyorlar mı ya?
Ortopediye mi gitmek gerekir. Yada çarşamba kendi doktoruma mı sorsam. Öyle daha mantıklı gibi :)
Bel ağrısı yok bende de kramp var nolur dr a sorarsaniz buraya da yazın. Az önce resmen sürünerek geçtim odadan odaya. Ilk gebelite de boyle olmuştumo_O

Allah razi olsun boyle dr lardan. Esiniz yabanci galiba. Isini ve ozellikle insani sevmeli dr lar. Benimki de detayli bakip gostererek ve en az 2 kez tekrarlayarak acikladi herseyi kalp atisini baska dr lar duyar duymaz kapatirken en az yarim dk dinletti bize.
Bu arada sac spreyinden ve boyasindan uzak dur folbiolu birak sadece imom al baska ilac alma dedi.
Evet eşim yabancı canım. Valla allah iyilerle karşılaştırsin hepimizi
Selam kızlar kış temizlikleri ev taşimalar baya telaşeniz var. Ben de bugun sanirim son kış hazırlığı olarak tarhana yaptım. Baya yordu beni. Bi sürü turşu yapmıştım yazdan dr.um troid yüksek çıkınca turşudan uzak dur dedi. Hep kaldı turşular. Sizin bitti mi kışlıklar
Kisliklari annem hazırladı sağ olsun çoğu kendi bahçesinden babam da getirdi 1 ay kadar önce ama temizlik başladı. Oğlanla tek başıma yapmam imkansız bahar da yapmıştım yürümüyordu daha. Halılar gidecek yıkamaya mecburen doğuma hazır olsun. Kardeşim gelecek haftasonu yardıma ben de hafta ici dolap içleri ıvır zıvır işleri bitireceğim
Bel ağrısı için birşey yapabiliyorlar mı ya?
Ortopediye mi gitmek gerekir. Yada çarşamba kendi doktoruma mı sorsam. Öyle daha mantıklı gibi :)

Bence önce kadın doğuma git canım. Ama o tarz ağrılar için ortopediden çok fizik tedavi yardımcı oluyor tecrübelerime göre

Kisliklari annem hazırladı sağ olsun çoğu kendi bahçesinden babam da getirdi 1 ay kadar önce ama temizlik başladı. Oğlanla tek başıma yapmam imkansız bahar da yapmıştım yürümüyordu daha. Halılar gidecek yıkamaya mecburen doğuma hazır olsun. Kardeşim gelecek haftasonu yardıma ben de hafta ici dolap içleri ıvır zıvır işleri bitireceğim

Bence önce kadın doğuma git canım. Ama o tarz ağrılar için ortopediden çok fizik tedavi yardımcı oluyor tecrübelerime göre
Şimdilik halılar falan temiz ama nisana kadar kirlenir heralde dogumdan once bahar temizligi mi yapsam. Kurbandan hemen once yapmistim her yer temiz simdi. Aklım karısti bak

Bel ağrısı yok bende de kramp var nolur dr a sorarsaniz buraya da yazın. Az önce resmen sürünerek geçtim odadan odaya. Ilk gebelite de boyle olmuştumo_O

Teşekkür ederim kızlar sorayım 2 gün sonra doktoruma ona göre hareket ederim artık.

Kızlaaarrr ikili test sonucum çıktı.

Trizomi 13/18 test riski <1:10000
Bu düşük riski işaret eder.
Trizomi 21 için hesaplanan risk cut off değerinin altındadır.

yazıyor.
Yarın sabah doktoruma göstereceğim.
Bildiğim ve araştırdığım kadarıyla risk düşük değil mi?
10 binde 1 risk var demek canım ama başka değerler de olmalı pap ap hcg gibi..

Şimdilik halılar falan temiz ama nisana kadar kirlenir heralde dogumdan once bahar temizligi mi yapsam. Kurbandan hemen once yapmistim her yer temiz simdi. Aklım karısti bak
Kurbanda çok detaylı yapmadım ben canım bir de oğlum var 16 aylık o yüzden şimdi yapmak daha kolay benim için. Bence kurbanda hali duvar falan yaptıysan baharda yine aşırı detaylı olmadan yaparsın. Zaten sağ olsun bebek olunca ilk 6bay her yer kusmuk oluyor ister istemez

Ilk bebek miydi senin
Canım merhaba; Konya'da mı yaşıyorsun? Hangi doktora gidiyorsun? :)

Evet konyadayim canım başkent feyza hanıma gidiyorum

Kurbanda çok detaylı yapmadım ben canım bir de oğlum var 16 aylık o yüzden şimdi yapmak daha kolay benim için. Bence kurbanda hali duvar falan yaptıysan baharda yine aşırı detaylı olmadan yaparsın. Zaten sağ olsun bebek olunca ilk 6bay her yer kusmuk oluyor ister istemez

Ilk bebek miydi senin

Evet konyadayim canım başkent feyza hanıma gidiyorum
2. Olacak inşaAllah 4 yasında bi kızım var.

Evet var.
PAPP-A -----9,74 mlU/ml
Fb hcg -------- 130 ng/ml

Sence nasıl yanı araştırdığıma göre iyi yazıyor ama
Canım benşmde bugün çıktığı için sonuçlar doktor arayana kadar internette hatmettim de biraz ona istinaden yazdım :) bana göre de sonuçların güzel canım tabii doktorda bi baksın biz ancak örneklere göre yorumluyoruz:KK200:

Geçmiş olsun canım sıcak havlu koy istersen belki iyi gelir.
Kalkamıyorum ki canım bacağıma vuruyor. Güç kesiliyor sağ bacağımdan adım atamıyorum :KK43: Sanırım bel fıtığı gibi bir durum var ne zaman aktif bir gün geçirsem sonuç yatak oluyor :KK43:

X