2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Kızlar kabızlık sıkıntısı olan var mı ben baya kötüyüm ya kaç gün oldu bilmiyorum :KK43:
Doktorum bana kefir ve activia önerdi. Bir de sabah kahvaltı öncesi çeyrek avokado ya da bir dilim ananas. Avokado zeytinyağı ile ezip yiyorum ben yoksa çok tatsız oluyor.

Bunu sağlıkla kucağıma alıym da ikinciyi düşünür müyüm bilmiyorum :KK45: ama istersek eğer arayı açmamak iyi olur gerçekten, yengem normalde 2. Çocuğu istiyordu şimdi bu büyüyünce rahata alıştı düşünmüyor:KK48:
Allah hayırlısıyla sağ salim kucağımıza aldığımız günleri göstersin inşallah :dua:
İkiz gibi büyürler peş peşe ablamla aramda 18 ay var hem çok güzel oluyo hemde kavgamız hiç bitmiyodu :KK48:

Allah hayırlısıyla sağ salim kucağımıza aldığımız günleri göstersin inşallah :dua:
İkiz gibi büyürler peş peşe ablamla aramda 18 ay var hem çok güzel oluyo hemde kavgamız hiç bitmiyodu :KK48:
Abimle aramızda 9 yaş olduğu için bu konu hakkında yorum yapmıyorum :deli:

Kendi adıma iyiyim kuzum çok şükür sen nasılsın? :)
Çok sevindim bak buna, yavaş yavaş her şey düzene giriyor demekki :21:
Şükür iyiyim kuzum inşallah miniğimde iyidir :KK200:
Aynen canım yavaş yavaş bulantılı dönem bitiyo heralde,bu hafta devamlı ağzımdaki olan tatsızlık azaldı ara sıra oluyo.
Darısı sizlerin başına olsun :KK49:

Patlıcam ya Elma armut kayısı hepsini yedim etki etmedi birde senin dediğini deniyim soğol canım
Bunları da deniyim çok sağol canım
Rica ederim canım, bu arada meyveleri de elinden geldiğince püre yap ya da suyunu sık. Vitaminler kabızlık yaptığı için arkasına taze sıkılmış meyve suyu iç sindirimi kolaylaşsın demişti bana. Bende o işe yaramadı ama sana fayda eder belki. Bir de içebiliyorsan sabah aç karnına zeytinyağı iç bir kaşık, bağırsakları yumuşatıyor o da. Suyu da 3 litre içmeye çalış. Umarım işe yarar çok zor özellikle hamilelikte

Şükür iyiyim kuzum inşallah miniğimde iyidir :KK200:
Aynen canım yavaş yavaş bulantılı dönem bitiyo heralde,bu hafta devamlı ağzımdaki olan tatsızlık azaldı ara sıra oluyo.
Darısı sizlerin başına olsun :KK49:
İnşallah kuzum, benim aşırı bi bulantım olmadı ama tiksinme çok oldu. Midemde sürekli huzursuzluk vardı. Bakalım yavaş yavaş geçer hepsi bebeklerimiz iyi olsun da o yeter bize :KK200:
9 yaş baya bi fark bencede yapma :confused:
:KK48:

Kızlar nasılsınız :KK49:
3 gündür düzenli beslenebiliyorum buna çok mutlu oluyorum :KK68:
Mide bulantılarım dışında ve halsizlik dışında iyiyim kuzum sen nasılsın? Hamilelik gerçekten her şeyiyle çok farklı hem o kadar midem bulanıyor hem de midem kazınıyor sabah öğle akşam peynir ekmek yiyebilirim böyle güzel bir yiyecek yok:bicak: ama ekmeğe abanmıyorum yoksa fena kilo alırım zaten bulantılarım geçerse sağlıklı beslenme olayına bi el atıcam. :110:

İnşallah kuzum, benim aşırı bi bulantım olmadı ama tiksinme çok oldu. Midemde sürekli huzursuzluk vardı. Bakalım yavaş yavaş geçer hepsi bebeklerimiz iyi olsun da o yeter bize :KK200:

:KK48:
Bulantın olmayınca kilo verdin mi canım?
Koku deme bana :bicak:
Eşim burun spreyi kullanıyo,kokusu ona gitmiyo bana 10 metre öteden geliyo:eek:
Az kaldı bu dönemlerimizin bitmesine az daha sabır :KK200:

Bulantın olmayınca kilo verdin mi canım?
Koku deme bana :bicak:
Eşim burun spreyi kullanıyo,kokusu ona gitmiyo bana 10 metre öteden geliyo:eek:
Az kaldı bu dönemlerimizin bitmesine az daha sabır :KK200:
Verdim kuzum 3 kilo verdim hem de :KK57:
Benim parfüme çok hassasiyetim oldu, eşim nerdeyse kapının dışında sıkıyor parfümünü en çok o tür kokular rahatsız ediyor :KK43: bir de oturma odam sanki sürekli kokuyor gibi geliyordu deli olacaktım artık kaç kere temizlendi oda koltukların rengi açıldı silinmekten, herkes koku falan yok diyor gel de anlat bana :deli:

Rica ederim canım, bu arada meyveleri de elinden geldiğince püre yap ya da suyunu sık. Vitaminler kabızlık yaptığı için arkasına taze sıkılmış meyve suyu iç sindirimi kolaylaşsın demişti bana. Bende o işe yaramadı ama sana fayda eder belki. Bir de içebiliyorsan sabah aç karnına zeytinyağı iç bir kaşık, bağırsakları yumuşatıyor o da. Suyu da 3 litre içmeye çalış. Umarım işe yarar çok zor özellikle hamilelikte
Doktor decavit vermişti gerçekten onu kullandıktan sonra oldu böyle psikolojim bozuldu ya sinir yaptı bide çok su da içerim herzaman artıl pilav makarna yemeyeceğim ekmeğide bıraktım bir haftadır sadece çorba ile besleneceğim sanırım meyve suyunuda deniyim hem sağlıklıda.sağol canım

Mide bulantılarım dışında ve halsizlik dışında iyiyim kuzum sen nasılsın? Hamilelik gerçekten her şeyiyle çok farklı hem o kadar midem bulanıyor hem de midem kazınıyor sabah öğle akşam peynir ekmek yiyebilirim böyle güzel bir yiyecek yok:bicak: ama ekmeğe abanmıyorum yoksa fena kilo alırım zaten bulantılarım geçerse sağlıklı beslenme olayına bi el atıcam. :110:
Bugünümüze şükür canım :KK200:
Seninde bulantılı döneminin geçmesine az kalmış canım,ekmeğin genelde içini çıkarıp tüket canım iç kısmı hamur oluyo.
Bi çok kişi peynir ekmekle geçirmiş bu 3aylık dönemi:KK49:
Ben birçok şeyden tiksindim bulantı kusmadan bunların içinde yumurta ve peynirde vardı,kahvaltıda ne yicem diye kara kara düşünüyodum :işsiz:

Doktor decavit vermişti gerçekten onu kullandıktan sonra oldu böyle psikolojim bozuldu ya sinir yaptı bide çok su da içerim herzaman artıl pilav makarna yemeyeceğim ekmeğide bıraktım bir haftadır sadece çorba ile besleneceğim sanırım meyve suyunuda deniyim hem sağlıklıda.sağol canım
Canım uzmanlar ekmeği tamamen hayatınızdan çıkartmayın az tüketin beyaz ekmek(somon)tüketmeyin diyolar.
Vücudun onun içindeki vitamine minarelede ihtiyacı varmış

Verdim kuzum 3 kilo verdim hem de :KK57:
Benim parfüme çok hassasiyetim oldu, eşim nerdeyse kapının dışında sıkıyor parfümünü en çok o tür kokular rahatsız ediyor :KK43: bir de oturma odam sanki sürekli kokuyor gibi geliyordu deli olacaktım artık kaç kere temizlendi oda koltukların rengi açıldı silinmekten, herkes koku falan yok diyor gel de anlat bana :deli:
Bulantın az olmasına rağmen 3 kilo vermişin kız hiç mi yemek yemedin :confused:
Benim durum daha vahimdi yinede 3 kilo verdim,demekki senin durum koku hassasiyetinden gitti kilolar:bicak:
Koku mu o neymiş ki :eek::deli:

Canım her şeyi kesme, az az ye sadece. Vücudun onlara da ihtiyacı var

X