2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Günaydın ballar nasılsınıZ??
Ayy 3 aydan sonra bulantı mı başlarmış ya sabaha karşı bulantıyla uyandım hala çok kötüyüm yoğurt yedim yok çubuk kraker yedim yok :mad:
Aç kalma az az yiyebildiğini ye..
Ben bulantıyı geçirme yöntemi bulamadım malesef bende hiçbiri işe yaramadı

Günaydın ballar nasılsınıZ??
Ayy 3 aydan sonra bulantı mı başlarmış ya sabaha karşı bulantıyla uyandım hala çok kötüyüm yoğurt yedim yok çubuk kraker yedim yok :mad:
Aboo bulantı sende tam tersi olmuş canım,ayva varsa ayva ye belki üşütmüştürsün ondan bulantın vardır

Bakın kızlar dün nette ne okudum

Zeytinyağı, hamilelik esnasında, cenin (fetüs) gelişim devresinde çok önemli bir rol oynar ve eksikliği de bebeğin daha sonraki gelişiminde olumsuz etkilere neden olabilir. Hamilelik esnasında zeytinyağı tüketen annelerin bebeklerinin, kilo, boy, davranış ve psikomotor refleksleri açısından, doğum sonrası gelişimlerinin daha iyi olduğu ispatlanmıştır. Konuyla ilgili konuşan Ümmühan Tibet: "Fetüsün büyümesi için E vitaminine ihtiyacı vardır. Yeni doğmuş bebeğin de, oksijenli atmosfere girerken meydana gelen oksidatif strese karşı savaşmak için E vitamini deposuna ihtiyacı oluyor, zeytinyağının oksidasyona karşı direnci sayesinde hamilelik döneminde anne yeterli miktarda zeytinyağı tüketirse bebekte E vitamini deposu oluşuyor.”

Zeytinyağı, hamilelik esnasında, cenin (fetüs) gelişim devresinde çok önemli bir rol oynar ve eksikliği de bebeğin daha sonraki gelişiminde olumsuz etkilere neden olabilir. Hamilelik esnasında zeytinyağı tüketen annelerin bebeklerinin, kilo, boy, davranış ve psikomotor refleksleri açısından, doğum sonrası gelişimlerinin daha iyi olduğu ispatlanmıştır. Konuyla ilgili konuşan Ümmühan Tibet: "Fetüsün büyümesi için E vitaminine ihtiyacı vardır. Yeni doğmuş bebeğin de, oksijenli atmosfere girerken meydana gelen oksidatif strese karşı savaşmak için E vitamini deposuna ihtiyacı oluyor, zeytinyağının oksidasyona karşı direnci sayesinde hamilelik döneminde anne yeterli miktarda zeytinyağı tüketirse bebekte E vitamini deposu oluşuyor.”
Ooo ben kaşık kaşık içtim mecburiyetten iyi ki içmişim :KK48:

Aboo senin arkadaş 50 kiloda 3-4 ayda öyle olduysa vayy başımıza gelecek tısıltılar :KK35::confused:
Benim daha önce 26 hafta sürebilen gebeliğimde bu haftalarda yani ilk 15 haftada aşırı yorgundum böyle, tabii o zaman da bulantı kusma çoktu. Sanırım ilk başlarda ve kusma çok olunca böyle oluyorum. 16-17. Haftadan sonra çok iyiydim oldukça zinde, ferahtım. 26 haftadan sonrasını tectübe edemedim:KK43:
Bu sefer hepsini sağlıkla görürüm inşallah.
Ama yani 2. Trimestr çok tatlı bir dönem ben o zamanı çok sevmiştim.

Benim daha önce 26 hafta sürebilen gebeliğimde bu haftalarda yani ilk 15 haftada aşırı yorgundum böyle, tabii o zaman da bulantı kusma çoktu. Sanırım ilk başlarda ve kusma çok olunca böyle oluyorum. 16-17. Haftadan sonra çok iyiydim oldukça zinde, ferahtım. 26 haftadan sonrasını tectübe edemedim:KK43:
Bu sefer hepsini sağlıkla görürüm inşallah.
Ama yani 2. Trimestr çok tatlı bir dönem ben o zamanı çok sevmiştim.
Canım 26 hafta süren gebeliğin neden sonlandı.
Rabbim inşallah bu sefer sağ salim kucağına almayı nasip eder
2.trimester en rahat olan dönem diyolar

Evet çok doğru.bende dun cansn karatayın kıtabında okudum hamilelıkte zeytın yağı çok önemli dıyordu.bırde semizotunu çok onermiş

:KK200: fayda etti mi kız kabızlığına :))
Zeytinyağı Kuranı kerimdede geçiyo canım çok şifalı diye ayrıca çörek otu :KK16:
Yok kuzum hiçbir şey fayda etmiyor sanki :KK43: doktor bütün yemeklerini zeytinyağı ile yapmaya çalış dedi kontrole gittiğimde boşuna dememiş o zaman :KK49:

Kızlar gece gece aklıma bir şey takıldı sizinde memenizin uç kısmında kahverengi halka olan bölümde kabarcıklar çıktı mı? Bende nokta şeklinde birlaç tane vardı zaten iki göğüste de epeydir ve hiç önemsememiştim ama şimdi göğsüm büyüdükçe o kabarcıklarda büyümüş sanki minik yağ bezesi gibi tam adını bilmiyorum biraz araştırdım hamilelerde oluyormuş ama normal bir şey mi?

Bende de oldu aynı anlattığın gibi ve kaşınıyordu, benim göğsümde kitleler olduğu için 3 ayda bir kontrole meme cerrahına gidiyorum, bir hafta önce kontrolümde ona da sordum, hamilelik hormonları hem şişkinlik hemde küçük bezeler yapabilir dedi bu normalmiş. Sadece doğumdan ve emzirmeden önce yara oluşur sulu akıntılı çatlamalar olursa hemen bana gel dedi.

Kızlar herşey ateş pahası.Dün haberlere bile konu oldu bebek bezi altından daha değerli oldu diye. :)zamlandığı zaman geldi bizi buldu yani. Azar azar stok yapcaz artık ben öyle düşünüyorum. o kadar çok bebek ürünü var ki daha yeni öğreniyorum. Yetişkinden daha masraflı fındıklar.
Görünüşe göre daha da artacak fiyatlar sıkı önlem almak lazim.

Haberlerde birde diyorki bebegin günde 10 defa altı değişir.Düşünsenize 70 li paket 7 gün gidecek. 70 li paketde dün bakmıştım yanılmıyorsam 59 tl civarıydı.

X