2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Sağol cnm geçen sene olmuştum ama bakim yapalım derse ebe yaptırırım. Benim de eliza testim pozitif çıkmış . Ona canım sıkıldı. Başka yerde tekrarladım. Negatif . Ama dr içime kurt düşürdü. İlla avidide testi istedi. Bakalım on güne çıkacak. Böyle bişey başına gelen var mı. Avidida yüksel çıkarsa sorun olmazmış ama düşük çıkarsa bebekte sakatlık olabilmiş
Allah Allah AIDS testi değil mi eliza testi.
Nasıl bı yerse pozitif bı yerde negatif cikariyorlar.
Yaptır cnm sen doktorun dediği testi için rahat etsin.
Benim o testi ameliyatlarım ve tüp bebek raporlarim için 4 / 5 defa yaptırdım eşimle birlikte hepsi negatifti.
Hatta en son damarlarım için istemem liste liste test icinde de vardı.

Arkadaslar merhabalar ben biraz uzgunum 8 haftalik hamileyim ama bebegim gozukmuyor 1 hafta once gittigimde bebegim vardi ve kalp atisi yavasti 1 haftada ne degisti bebegime ne oldu dr 1 hafta bekleyelim dedi boyle bir durumla karsilasan varmi

Arkadaslar merhabalar ben biraz uzgunum 8 haftalik hamileyim ama bebegim gozukmuyor 1 hafta once gittigimde bebegim vardi ve kalp atisi yavasti 1 haftada ne degisti bebegime ne oldu dr 1 hafta bekleyelim dedi boyle bir durumla karsilasan varmi
Merhabalar; geçen yıl ben aynı durumu yaşadım ıns sizin bebeğiniz canlanır. Ben kürtaj olmstum. Kalp atışları yavaştı 9 haftalik olmam gerekiyodu. Doktor 1 hafta bekleyelim dedi. Bekledik ve bu esnada kalbi durmus. Hep alttan baktılar karindan bebeği hiç göremediler alttan bakınca gördüler ve kalbi yavaş atıyo demişlerdi. Bebegim 10 haftalık olması gerekirken 5 hafta ile uyumlu yazıyodu kurtaj raporunda. Ama benim hafiften hep lekelemem oluyodu ve 1 haftada da artık kanama başlamıştı. Inş sizinki düzelir canlanır ve buyur.

Benim doktorum tetanoz aşısına gerek yok dedi. Sonuçta paslı aletlerin olduğu bir ortamda doğum yapmayacaksın dedi ama bilemedim.
Bir de tek doz yapılmıyor mu bu? Neden 5 doz anlamadım. Bilen var mı?
Canim 5 e tamamlarsan ömur boyu koruyor tekrarlaman gerekmiyor hayat bu belli olmaz yaptriyorm ben

Alerjik astım değil de alerjik rinitim var, ama beni de çok zorluyor. İlaç kullanıyorum 1 yıldır. Tabi nasil zor geçtiğini ben bilirim. Burun spreyi olmadan yaşayamam sanıyordum sprey de kullanmıyorum. Spreyler kortizonlu olduğu için en çok onlar riskli. Gebelik öncesi migrenim için çörek otu yağını burnuma damlatiyordum. Hem migrenime iyi geldi hem alerjime. Ama simdi ne olur ne olmaz diye onu da kullanmıyorum. Eşim gece daha rahat yatabilmem için burnun rahat nefes almasını sağlayan bi plastik siparisi vermişti,faydasını gördüm. Azicik zorluyor ama olsun.

Bende de var alerjik rinit şimdilik iyi de bahar da ne yapacağım bilmiyorum...:cry: şimdiden kara kara düşünmeye başladım:silah:

K _krbck canim benimde hepatit c bi yerde negatif bi yerde zayif pozitif cikmisti. Tabi kafa bulaniyor. Ilk gebeligimdede devlette yaptirdim zayif pozitifti. Baska yerde testi tekrarladim sonuc negatif.referans degedleride ayniydi anlamadim yani. Ikinci gebelikte yine devlette zayif pozitif cikti saglik ocaginda yapilanda negatif doktorda ne olur ne olmaz hcv rnaya bakilsin gercekten varmi yokmu dedi ozele gidip yaptirdim. Sonuc negatif. Nasil is yapiyolarsa

Tetanozda benimde tek bir dozum kaldi dort dozu yaptirdim bencede yaptirmakta fayda var

Bende de var alerjik rinit şimdilik iyi de bahar da ne yapacağım bilmiyorum...:cry: şimdiden kara kara düşünmeye başladım:silah:
Benim de var. Ve maalaef normalde raporlu kullanmak durumunda oldugum ilac var. Ve icmedigim zaman gunde rahat 70-100 arasi hapsiriyorum. Normalde gittigim doktor zatne cocuk dusundugum icin ona gore ilac vermisti ama ben icmeye korkuyorum. Ama gittigim doktor hapsirmandansa icmen daha iyi dedi :KK43: hapsirmak tehlikeli boyuta varabiliyor ama hala direniyorum ben. Ve maalesef au havalarda bile fenalardayim :KK43:

Gunaydin anneler cogu zaman okuyorum ama yazamiyorum. Okul yogunlasti :KK43: yoruluyorum gelince de isler gucler falan derken sizip kaliyorum. Bazilari zorlu sinavlardan geciyor, rabbim haklarinda hayirlisini versin, kolaylıklar versin.
Ben de yarın yetişebilirsem okul çıkışı gidicem hastaneye. 3 hafta oldu görmeyeli. İnş güzel haberlerle gelirim :dua:

Canim ins sonu guzel olur. Baska doktora mi gitseydin? Kanaman var miydi canim?

Gunaydin anneler cogu zaman okuyorum ama yazamiyorum. Okul yogunlasti :KK43: yoruluyorum gelince de isler gucler falan derken sizip kaliyorum. Bazilari zorlu sinavlardan geciyor, rabbim haklarinda hayirlisini versin, kolaylıklar versin.
Ben de yarın yetişebilirsem okul çıkışı gidicem hastaneye. 3 hafta oldu görmeyeli. İnş güzel haberlerle gelirim :dua:
Hayırlı güzel haberlerle gelirsin inşallah canım :)

Canım Allah kolaylık versin, yarın da güzel haberlerle gelirsin inşallah :KK68:

:)) sipariş veriyo bide desene :))
Kız arkadaş olur ona :)
Dün okuldan geldi zaten hastaydı ama öksürük başlamış. Antibiyotik kullanıyorduk zaten ben bide calpol verdim. Artık anlıyorum ateşi çıkacağını. Gece de kalktım iki kez baktım ateşine ilkinde yoktu ama ikinci kalkmamda ateşi nerdeyse 39 olmuş uyumadım 37,5 altına düşmesi için uğraştım oda 2 saatte zor düştü. Sabahta doktora götürdüm. Çok yoruldum birazdan da sonuçlarını almaya gidicem. İyice Perte çıkıcam. İnşallah gene iğne başlamazlar.

Günaydın güzel anneler :KK200:
Allahın izniyle 200lerden düştük çok şükür :21:darısı 100lerdende düşüp hayırlı sağlıklı bi şekilde miniğimize kavuşmaya olsun inşallah :dua::anneadayı::KK200:
Rabbim cümlemizi sağ salim evlatlarımıza kavuşturmayı nasip etsin :dua::anne:
Günaydın canım, amin inşallah sağlıkla kavuşalım bebeklerimize :KK200:

Kizlar ilk defa sabah cok midem bulandi. İnsan midesinin bulanmasina sevinir mi ? Ben cok sevindim cunku bu zamana kadar hep kanamadan hastanelik oldugum icin kendimi hamile gibi degilde hasta gibi hissediyordum ama bu sabah mide bulantim yuzunden kendimi hamile gibi hissettim :oops:
Umarım kalıcı olmaz canım zorlanma boşuna :)
Günaydın canım iyi haberlerini bekliyoruz yarın :)

Kız arkadaş olur ona :)
Dün okuldan geldi zaten hastaydı ama öksürük başlamış. Antibiyotik kullanıyorduk zaten ben bide calpol verdim. Artık anlıyorum ateşi çıkacağını. Gece de kalktım iki kez baktım ateşine ilkinde yoktu ama ikinci kalkmamda ateşi nerdeyse 39 olmuş uyumadım 37,5 altına düşmesi için uğraştım oda 2 saatte zor düştü. Sabahta doktora götürdüm. Çok yoruldum birazdan da sonuçlarını almaya gidicem. İyice Perte çıkıcam. İnşallah gene iğne başlamazlar.
Çok geçmiş olsun inşallah ilaçla atlatır o_O

X