2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Benim de biter gibi olup yeniden başladı 3-4 kere. Normal diye okudum. Adet değildir daha çok erken

Canım ben önce 40 gün normal kanama yaşadım dediğin gibi rengi git gide açıldı ve bitti. Yıkandim iki gün temiz kaldım tekrar başladı 10 Günde öyle gitti adet olmuşsundur dediler. Neyse bitti yıkandim epey temiz kaldım sadece akintim vardı. Son bir haftadır akintim kanlı geliyor günde 2-3 defa.. artık bende anlamadım adet değil bu. Özür kabul ederek oruç tuttum inşallah kabul olur

Kızlar bebeğim tek memeyi 15-20 dk emip uyuyakalıyor sonra yatırıyorum mecbur uyanıp emmiyor diye, sanırım doymuyor ki 1 saat sonra tekrar uyanıyor. Ne yapacagımı sasırdım normal mi bu? Daha yeni mamayı bırakıp memeye geciyoruz

Benim de biter gibi olup yeniden başladı 3-4 kere. Normal diye okudum. Adet değildir daha çok erken
Bilemedim ki işte canım. Sizlerde de böyleyse sıkıntı etmeyip biraz daha rahatlıcam sanırım. Adet olup olmaması çok farketmez zaten emzirmediğim için illa ki başlayacak. Ondan ziyade dediğim gibi koyu renk ve kıvamda olması beni ürküttü azıcık.
O zaman anladığım kadarıyla böyle kafasına göre takılmaya devam edecek. Ben birde ateşlenmiştim sonra kanamaya dönünce aklıma kötü kötü şeyler geliyor anlamadım canım o kadar da tatlı değildir. Lohusalık psikolojisi midir nedir bu hep kötü senaryolar aklıma geliyor.

Yok canım oluyor yani kafana takma ateşle hiç alakası olduğunu sanmıyorum. Rengi de dediğin gibi bazen çamur gibi koyu , bazen açık oluyor . Inşallah düzene gireceğiz

İnşallah canım

Yeşil kaka hiç yapmadı bilmiyorum ama sivilceler çıltı yüüznde kastettiğin o ise

Hepatit b bin 2.dozu zaten ateş olmaz demişti hemşre bize.
Canım hem 1 ay hemde 2 aylık aşımızı yaptırdık hiç ateşlenmedi sukurler olsun
Bende birazdan goturecem asiya.hastsnede yapılmıştı o ateş yapmamisti
Aşımızı yaptırdık geldik arkadaşlar ,ateş yapmaz dedı hemşire,ben yinede calpol yazdırdım evde de bulunsun ne olur ne olmaz dedım

Kızlar bebeğim 34 günlük, gündüzleri filan maşallah diyeyim baya uyuyor, aslında gün gün değişiyor, uymadığı günler de oluyor ama çoğu zaman uyuyor, uyanık kaldığı süre biraz az gibi. Sizin de böyle mi, c9k mu uyuyor benimki acaba, normal midir ki

20 gun falan cok uzun geldi bana simdi
ben hic bakmadigim icin düşüp düşmediğini de pek anlayamam heralde.
Bende hiç bakmadım canm. Tesadüfen gördüm peçete ile temizlik yaparken peçeteye düştü. Sasirdim basta ne olduğunu anlayamadım korktum snra anladım kendi kendime hafif sızlıyor akşamları onun dışında daha rahatım. Kişiye göre değişir canm. Kiminin daha çabuk iyileşir. Bide bana solemdiler dikiş sayısını sordum güldü doktor. Bana çok attılar benim doğumum zor oldu cnm seninki kolay olmuş eğer 5 dikisse çabuk iyileşirsin bence

Hiç stres yapma kuzum. Tamamen normal benimde öyle 10-15 gün aktif kanama oldu, sonra giderek rengi açıldı ve sarı beyazımsı şeffaf akıntılara dönüştü. Kokuluydu hatta.
Doktor löşi akıntıları demişti.
39.gün tekrar adet gibi bir haftalık kanamam oldu. Dediğin gibi koyu ve pıhtılıydı. Adet mi bilmiyorum bu ay belli olur artık.
55. gün oldu hala şeffaf beyaz sarı karışık akıntılarım var.
Ben seninkinin de adet olduğunu düşünmüyorum 24 gün çok erken daha.
Normal lohusalık kanamalarının devamıdır.
Adet için; Rahim oturmamıştır bile kuzum. Tabi yine de belli olmaz herkesin vücut yapısı ve hormonları farklı.
İçini sıkma ferahla, 9 ay boyunca rahim, hormonlar, vücut çok şekil değiştirdi. Böyle düzensiz kanamalar olması normal.

Kızlar yeşil kaka ne demek? Bir de yüzünde kızarıklıklar, pütürler oluştu. Bir şeyler dokundu galiba
Aynı durum bizde de var. Yeşil kaka üşütünce olur dedi annem
Yüzündeki pütürler de emerken tenine değdiği için olur dedi
Ben gıda alerjisi diye korktum ama öyle olsa tüm vücudunda da olurdu
Yine de takip etmek gerek

Canım ben bugün kontrole gittim
Doktor kanaman bitiyor gibi olup bir anda çok da gelebilir panik yapma dedi
Bir anda kanama bile boşalabilir bunlar normal dedi

Panik yapma kuzum

Benim kızım da aynı şekilde
Bir memeyi en fazla 10 dk emip hemen uyuyor ve uyandıramıyorum
En az iki saat geçmeden de uyanmıyor
Ben mamayı sadece ilk hafta verdim
Sütüm azdı sarılık da olmuştu
Aç kalmasın diye mama verdim
Şimdi sadece meme veriyorum ama hiç uzun uzun emmiyor hemen uyuyor

Teşekkür ederim kızlar atanamayanogretmen Rahatladım şimdi sizdende duyunca.
Ben bitecek sanıyordum sarı akıntıya döndükten sonra o yüzden arafta kalmıştım :)

Allahım başka dert vermesinde kızlar hepimizin sıkıntıları başka başka ,bende de acayip bi ter var ,biraz iş yapım ya da bebeği emzirirken zorlanıyım nasıl terlıyorım böyle kaynar kaynar ter sanki ,sonrada yelek giymesem buz gibi oluyorum, bugün 32 gün lohusalıkta

Ne kadar uyanık kalıyo cnm saat olarak,benim bebiş ilk önce 1 saatle başladı sonra 1.5 saat hatta bazen 2 saat uyanık kalıyo ama o zamab çok zor oluyo

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…