2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Canim tum aciyi popo tarafinda hissediyorum. heralde oraya kadar dikti. iplerin düştüğünü biz görüyor muyuz birde onu soracaktim ?
Ben gördüm canm 2 tane ip düştü ama hala düşmeyen dikişlerim var. 21 gün oldu hala ilk günler kadar olmasa da aciyo. Eski halime ben daha dönemedim. Kişiye göre değişiyor sanirim iyileşme süreci. Heart off da 23. Gün-de son dikisim düştü demisti. Inş 2 gün içinde benim de tamamen düşer rahatlarım. Inş senin de carcabuk olur.

Herkese huzurlu, sağlıklı, bereketli, hayırlı Ramazanlar diliyorum 🙏
Umarım herkes iyidir, bol bol sütünüz vardır 🥰
Bebişler de güzel güzel emiyordur rahatça gaz çıkarıyordur :rolleyes:
Sanada canim.ins seninde bol sut ve gazsız günlerin olsun
Canim tum aciyi popo tarafinda hissediyorum. heralde oraya kadar dikti. iplerin düştüğünü biz görüyor muyuz birde onu soracaktim ?
Canim ben uc kere düştüğünü gordum.

Ben gördüm canm 2 tane ip düştü ama hala düşmeyen dikişlerim var. 21 gün oldu hala ilk günler kadar olmasa da aciyo. Eski halime ben daha dönemedim. Kişiye göre değişiyor sanirim iyileşme süreci. Heart off da 23. Gün-de son dikisim düştü demisti. Inş 2 gün içinde benim de tamamen düşer rahatlarım. Inş senin de carcabuk olur.
20 gun falan cok uzun geldi bana simdi :KK43:
ben hic bakmadigim icin düşüp düşmediğini de pek anlayamam heralde.

Merhaba kızlar kalça ultrasonu ne zaman çektireceksiniz biz 45. Gün gideceğiz erkenmiki birde sağlık Ocağı göz muanesi istiyor hiç göze muane ettiren oldunu
Biz 2 aylık olunca kalça usg gidecez, gözede çağırdı hastane ama yaptırmadık ,zor birşeydir dıye korktum, Allah esirgersin bisey olsa bıle gözd 3 yaşdan önce müdahale edılmıyomus

Arkadaşlar aşımız var bugün 1 ay olduk ,ateş yapıyomu şimdi ki aşılar, sanki şimdiki aşılar ateş yapmıyo demişlerdi

Bizi de yarın çağırdı canım inşallah ağrı ateş yapmaz😟
Günaydın kızlar dikişleriniz sezaryen sonrası ne zaman toparladı.yataktan kalkmak çok zor dik duramıyorum
Canım benim dikişler içte olduğu için hiç sorun yaşamadım ama şimdi onlar kaynadıkça arada sızı yapıyor okuduğum makalelerde 6 ay diyordu 😳

Merhaba kızlar. Hiç giremiyorum mesajlara yetişemiyorum bile. 😩.
Nasılsınız? 🙏🏼
Biz iyiyiz çok şükür. Hiç fırsat bulup telefonu elime alamıyorum siz nasıl yapıyorsunuz ya 😅
İlk fırsatta WC de yemek yerken su içerken süt sağarken . ne de olsa 20 saat ayaktayız zaman çok:halay::KK45:
Kızlar benim eşim sadece büyük kıza bakıyor. Bebeğe hiç ama hiç fırsat bulamıyor. Kızım küçükken de başka odada yatardı migreni tutuyor diye. Bütün öz bakımını ben yaptım kızımın. Ama işten gelir gelmez başka hiç bir şey yapmaz yatana kadar kucağına alır, oynatır, gezidirir... herkes başka bir şekilde destek oluyor işte. Ben memnunum. Ama bazen haksızlık ediyor. Hamileyken ben erken yatıyordum o daha sonra kızı yatırıyordu. Geçen gün sen arkanı döndün yattın ben baktım dedi. 2 sene başka odada kaldı o zaman kim baktı? Hamileyken bir kaç ay kendi uyuttu hemen benim yaptıklarımı unuttu. Böyle yapınca yardımının kıymeti de olmuyor.

Gaz için günde 2-3 çay bardağı kimyon çayı içiyorum işe yarıyor gibi.

Annem gitti. Yatılı bakıcımız var onunla bakıyoruz. Tek çocuğa yalnız bakılabilir de ikisine bakmak imkansız bence. Annem kardeşimle bana yalnız bakmış 10 ay işe dönene kadar. Aklım almıyor valla
Biz de eşimle sırayla ilgileniyoruz kızımla. O ödev yaptırıp kontrol ediyor ben de akşam kitap okurken yanında oluyorum uyutuyorum başka türlü yetişmiyor Eskiden çocuk büyütmek kolaymış ki o kadar çocuk yapılmış şimdi ne mümkün. Yatılı bakıcı süpermiş. Her eve lazım gerçi yatılı olması şart değil gündüz olsa yeter :))
Herkese huzurlu, sağlıklı, bereketli, hayırlı Ramazanlar diliyorum 🙏
Umarım herkes iyidir, bol bol sütünüz vardır 🥰
Bebişler de güzel güzel emiyordur rahatça gaz çıkarıyordur :rolleyes:
Amin canım ne güzel dualar. sütlerimiz bereketlensin.
Merhaba kızlar kalça ultrasonu ne zaman çektireceksiniz biz 45. Gün gideceğiz erkenmiki birde sağlık Ocağı göz muanesi istiyor hiç göze muane ettiren oldunu
Ben 2.ayı doldurduktan bi kaç gün sonra götürecrğim Bayrama denk geliyor çünkü. Göz için hiçbişi demediler
Kızlar bebekleriniz size gülüyor mu
Evet hem de yandan yandan sırıtık diyorum.. konuşunca dinliyor bi de anlıyormuş gibi gülüyor
20 gun falan cok uzun geldi bana simdi :KK43:
ben hic bakmadigim icin düşüp düşmediğini de pek anlayamam heralde.
Anlarsın kuzum... Çamaşırına düşerse görürsün. Öbür türlü göremezsin ama :)) kişiye göre değişir canım benim 14.gün ilk düştü sonra 23.gün hepsi bitti çok şükür

Kızlar yeşil kaka ne demek? Bir de yüzünde kızarıklıklar, pütürler oluştu. Bir şeyler dokundu galiba
Yeşil kaka hiç yapmadı bilmiyorum ama sivilceler çıltı yüüznde kastettiğin o ise
Arkadaşlar aşımız var bugün 1 ay olduk ,ateş yapıyomu şimdi ki aşılar, sanki şimdiki aşılar ateş yapmıyo demişlerdi
Hepatit b bin 2.dozu zaten ateş olmaz demişti hemşre bize.

Canlar selam biz bugün ilk iftar için kv ye gidicez. Ztn yemek yapacak halim yoktu bgn iyi oldu. Size bir sorum var 40 uçurma için naptınız? Nasıl bir banyo seremonisi yapılıyor? Biz de aslında yine bebek yıkanır anne de duşunu alır sonra nazar değmeyeceğine inandığı birine gezmeye götürülür bebek. Ama sanırım farklı şeyler yapılıyormuş:) benm kv benden hevesli olduğu için siz nasıl yapıyorsunuz ya da yapmayı planlıyorsunuz?

Canlar selam biz bugün ilk iftar için kv ye gidicez. Ztn yemek yapacak halim yoktu bgn iyi oldu. Size bir sorum var 40 uçurma için naptınız? Nasıl bir banyo seremonisi yapılıyor? Biz de aslında yine bebek yıkanır anne de duşunu alır sonra nazar değmeyeceğine inandığı birine gezmeye götürülür bebek. Ama sanırım farklı şeyler yapılıyormuş:) benm kv benden hevesli olduğu için siz nasıl yapıyorsunuz ya da yapmayı planlıyorsunuz?
Canım benim kayınvalide de hevesliydi ama uzakta olunca müdahale şansı olmadı:) telefonda elek atın buğday dokun tuhaf tuhaf şeyler söyledi hiç dikkate almadım batıl inanç bence. Annem geldi banyo suyuna ayet-el kürsi ve diğer süreleri duaları okudu üfledi. Sonra o suyla kelimei şehadet getirerek yıkadı bebisi. Ardından ben banyo yaptım. Sonra da çıkardığımız kıyafetleri yıkadım. Gezmeye falanda çıkmadık.

Canım benim kayınvalide de hevesliydi ama uzakta olunca müdahale şansı olmadı:) telefonda elek atın buğday dokun tuhaf tuhaf şeyler söyledi hiç dikkate almadım batıl inanç bence. Annem geldi banyo suyuna ayet-el kürsi ve diğer süreleri duaları okudu üfledi. Sonra o suyla kelimei şehadet getirerek yıkadı bebisi. Ardından ben banyo yaptım. Sonra da çıkardığımız kıyafetleri yıkadım. Gezmeye falanda çıkmadık.
Zaten şaman inanışı :) aynen bizde de dua okunur bolca suya sonra kırk defa su dökünür fln filan.. hani gezmeye de biz ztn sürekli çıktık. Bilmiyorum bakalım nası yapıcaz:) kv de eşime pirinç buğday makas kalem fln diyormuş. Bir sürü bişi anlatmış eşime. Siz de öyle bişi var kı diye bana soruyor :) çünkü kv ikna edememiş eşimi diyormuş ki bu gelenek inanmıyorsan kv ne sor demiş. Dedim biz de öyle bişi yok :)) töbe est. En nefret ettiğim muhabbet sanki bu zamana kdr her şey bizim geleneklerimize göre yapıldı da :))

Kızlar merhaba:KK3:
Bende birşey sormak istiyorum.🙈
Benim sezeryan sonra kanamamın rengi git gide açıldı en son yaklaşık 20. Gün gibi sarıya dönmüştü. Sonraki gün çok az geldi tırnak kadar diyim.
Öbür gün ise sabah kalktım tuvalette peçeye gelen kırmızı akıntıya döndüğünü gördüm.
Şuan birkaç gündür nerdeyse koyu kırmızı diyebileceğim akıntı mı desem kanama mı desem öyle birşey var. Bugün 24. Günüm.
Görüşü olan var mı? Adet olabilir mi acaba. Yoksa erken mi. Kuzenime sordum o anlamamış hiç 40ı çıktığında doktora gidince adet görmüşsün bile demiş. Birde koyu olması biraz şüpheye düşürdü beni. Adet kanamasına da benzemedim açıkcası çünkü daha yoğun geliyor kıvam olarak. Ay çok açık yazdım kusura bakmayın😔 Pimpirikliyim nedense birşey olacak gibi hissediyorum beni rahatlatın biraz😑

X