2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Aynen canım tek çok zor oluyor.
5 dkda duşa girmeyi, kahvaltı yapmayı, evi toplamayı öğrendim valla.
Anneler nimet tabi, kendi evime çıktığımdan beri çok zorlanıyorum. Gece İyice emip öyle uyuyor, uykusunda 4-5 kez kalkıp emiyor. Öyle sabahı ediyoruz. Gece uyku arası emdiği iÇin ağlar durumda olmuyor canım. Bizim en çok sıkıntımıZ akşam 6 ile gece 2 arası oluyor.
Çok bağırıyor Çığlık çığlığa memeyi bırakmıyor.

Yok hiç mama vermedim ben. Hastanede de Doğum öncesi hemşirelere söylemiştim mama vermeyin diye, verilmedi.
Evet, kilosu iyi ama huzursuz, yinede doymuyor gibi. Sütüm mü yetmiyor, Anlam veremiyorum ki.

Meme işi sabır gerektiriyor kuzum valla, tutabildiğin kadar dişini sıkıp memede tut.

Canim masallah 15 gunde bir kilo çok iyi.emzik almayan bebekler anneyi emzik gibi kullanıyor.bence doyuyor o emmeyi seviyor.benim yegenimde oyleydi.3 yaşında oldu hala anne meme diyo arada
doktor da aynısını söyledi seni emzik gibi görüyor diye; emzik önerdi ama emziği aldıramadım canım. birçok marka çeşit denedim almıyor. Diliyle itiyor.

Canım kilosu çok önemli değil. Sağlıklı ve doyuyorsa; kafaya gramları çok takmamak lazım.
Emziğe nasıl alıştırdın canım? Hangi marka ve çeşit?
Ben alıştıramadım

Ayy ne güzel gezmelere çıkmışsınız.
İyi gelir tabi temiz hava. Dinlendirir kuzuşu, ohh misss..
Biz daha çıkamadık, pencereden izliyoruz dışarıyı sadece

Canim cok haklisin oyle yapmak gerekiyor. Sapka ben de cok takmiyorum. Eldiven emzirirken fln cikartiyorum ama cogunlukla takiyorum. Cunku cok kotu tutup cekiyor yuzunu agzini fln cok fena.

Sling ve kanguru ise cnm bence baslarda ve yazin kesinlikle sling ki ben ztn wrap sling aldim. Kanguru daha kaba ve cok terletiyor diyorlar. Birde yenidogan icin cok uygun degil deniliyor. Ama tercih meselesi tabii.

Ayy ne güzel gezmelere çıkmışsınız.
İyi gelir tabi temiz hava. Dinlendirir kuzuşu, ohh misss..
Biz daha çıkamadık, pencereden izliyoruz dışarıyı sadece
Canim bence bir dneeyin ilk firsatta hem bebege hem bize cok iyi geliyor.

Canim bence bir dneeyin ilk firsatta hem bebege hem bize cok iyi geliyor.
Bir grip atlattık balgamı hala atamadı.
O yüzden korkuyorum üşütür müyüm diye. aslında kapalı alanda mikrop daha çok yayılıyor. Çıkmak lazım.
Birde burası hep esintili yağmurlu şu günlerde.

Canım slingin markasını öğrenebilir miyim?
İki çocukla senin işin daha zor. Allahım kolaylık versin sana.
Bende sling almayı düşünüyorum.
En azından evde ufak tefek işlerimi Bari hallederim.

canım neko wrap sling aldım, mei tai baktım ama o çok pahalıydı 300 diyodu buna tuniko sitesinden kapıda ödemeli aldım 109 liraya

Esintiliyse bilemicem canim. Ama dedigin gibi kpali ortam daha cok mikrop ihtimali artiyor.

canım neko wrap sling aldım, mei tai baktım ama o çok pahalıydı 300 diyodu buna tuniko sitesinden kapıda ödemeli aldım 109 liraya
Ben de neko wrap sling aldim hatta su anda onda uyuyor cok memnunuz cok huysuzdu geceden beri. Sardim uyuyor simdi

Eklentiler

• 55C313BB-C5A4-4D54-9A50-43B953AB34AE.jpeg
    79,2 KB · Görüntüleme: 62

İnan şuan bilmiyorum canım depomuz var mı sorucam hep unutuyorum. Demek ki bebişler açık havayı seviyorlar canım tek dezavantajı emzirmek eşim dışarıda izin vermiyor ben sağıp yanıma almıştım onu verdim maksimum 3 saat dışarıda kalabildik

Bende yalnızım canım başka bir çocuğum olsaydı baya sefil kalırdı şuan çünkü ben bile zar zor kahvaltı yapabiliyorum bıraksam ağlıyor bazen korkuyorum çay dökücem üstüne diye yemek de gündüz uyursa yapıyorum kaç gündür gündüzleri uyumuyor eşim geliyor sonra aparatif bir şeyler hazırlıyorum o yüzden sling alıcam da bizim kız emzik de tutmadığı için sevmez diye korkuyorum
Esintiliyse bilemicem canim. Ama dedigin gibi kpali ortam daha cok mikrop ihtimali artiyor.

Ben de neko wrap sling aldim hatta su anda onda uyuyor cok memnunuz cok huysuzdu geceden beri. Sardim uyuyor simdi
Çok tatlısınız canım senin slinge baktım ben yorumlarda güzel inşallah ipektoş da sever

canım benimkide emzik almıyor, nasıl tutacak bilmiyom tutsa büük kolaylık olurdu bize

Daha dün dedi canım doktor devamlı emdiği için kilo yapıyor gazı tam çıkmadan emmeye geçiyor buda bebekte devamlı emme ihtiyaçı oluşturuyor. Gazı çıkıp düzenli emse çok rahat olursun aslında

Olduk kuzum çok şükür dün gibi canlı yayın yapmıştım doğumumu
Bu arada ilk günden beri ben kızıma yanlız bakıyorum canım vede tam bir gaz bombası
Hava kuruysa odayı nemlendirir rahat nefes alır diye
Sağol canım tavsiye için bir araştırayım olmazsa. Dün doktor normal hırıltısı bir sorun yok dedi ama yinede insanın içi rahat etmiyor
Canim benimki alttan bir gaz cikariyor büyük insanlar gibi.annem diyor toplumda yapsa bizim yaptığımızı sanacaklar
Aynı benim kızda öyle duyan büyük insan yaptı sanar kakamızda törenle geliyor

Çok dikkat ediyorum. Gazını güzelce çıkarıyorum hem kucakta hem yüzüstü yatırıp; masaj yaparak. Doktorumuz öğretmişti.
Gaz çıkarma da problemi yok aslında yetişkinler gibi gaz çıkarıyor hem ağızdan hem popodan. Ama daha da çıkması gerekiyor sanırım, sancı çekiyor çünkü. Anlamadım kuzum valla tam olarak derdini.
Doktorumuzun tek söylediği; memeyi alışkanlık yapmış, obur bir bebek, emzik öneriyorum, gazına da faydası olur dedi.
Emzirdikten sonra ve uyku sırasında kısa süreli ver dedi. Ama almıyor emziği. İtiyor. Herkes şekere reçele batırıp ver diyor ama ağır gelir midesini yakar diye korkuyorum.

Maşallah zaman ne çabuk geçiyor
Gaz masajını nasıl yapıyorsun canım

Ben de daha iyiyim çok şükür
Dikişlerim de iyileşiyor ama ağrı oluyor hala
Uyurken yapınca uyanınca rahat yapıp emiyor canım aklında olsun :)
Elimi ısıtıp karnını saat yönünde ovuyorum,göbeğini hafif elimle sıkıyorum
Zamanla ağrın acın biraz daha hafifler canım senin doğumun vaya zorlu geçmiş

Aynı benim kızı anlattın canım. Tam olarak derdi asşında gaz devamlı emdiği için sindirmekte güçlük çekiyor gaz yapıyor. Aslında çoğu ağlama sebebi emmek istemesinden değil gazı tam çıkmadığı devamlı yaptığı için oluyor. Göğsümün birini emziriyorum gazını çıkarıyorum diğerini emiyor tekrar çıkarıyorum üçüncüye memeye döndüğümüzde kakasını yapmak istiyor. Bu düzen bir bozuldu mu devamlı emmek ister gibi ağlıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…