2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Selam kızlar. Güvenli değil ama karnı üstüne yatırınca gazını daha kolay çıkarıp daha uzun uyuduğunu keşfettim.

neden sütü kestin ki? Aksine ishal olunca sadece süt verilir. 1 yaşındaki kızımı bile öyle iyileştirmiştim. Doktor mu dedi?
benimki hep yüzükoyun uyur önce gündüz gözlemleyerek alıştırdım sonra hep , doğada sirt üstü yatan hyvan yok demişti doktorum ilk kızımda çok rahat ediyorlar o şekilde

Dikişlerin hiç mi düşmedi canm. Benim sadece iç dikiş kaldı. 18. Günüm bugün.
Düştü canım sadece en üst kısımdaki var içlerde ağrı sızı yok düştü diye düşünüyorum dokunmadım hiç bakmadım da sen elinle nasıl bakıyorsun

benimki hep yüzükoyun uyur önce gündüz gözlemleyerek alıştırdım sonra hep , doğada sirt üstü yatan hyvan yok demişti doktorum ilk kızımda çok rahat ediyorlar o şekilde
Benim oğlumda yüzüstü yatmayı çok seviyor. Ellerini de yanaklarının altına alıyor. Tam bir tosba gibi uyuyor. Özellikle göğsümde öyle uyumaya bayılıyor. Çok huzursuz olduğu zaman öyle uyutuyorum.

Düştü canım sadece en üst kısımdaki var içlerde ağrı sızı yok düştü diye düşünüyorum dokunmadım hiç bakmadım da sen elinle nasıl bakıyorsun
Parmagimla bakiyrm canm. Zaten şişlik var O iç kesimde. Dokununca da ağrıyor. Sanirim tek bi yerde kaldı dikiş bende ama o yerde büyük bi alan;( muhtemel 3 _5 güne o da düşer gibi herlde.

Ne kadar oldu Doğum yapalı?
Mama vermediysen daha önce hiç verme canım. Dinlendirme gibi birşey söz konusu olamaz zaten.
Bırakma hiç gocunur yoksa bebeğinde göğsünde. Dişini sık sabret hepsi geçiyor.
Anlattıkların ilk haftalar benimde öyleydi. Şimdi azaldı. Süt indiğinde meme ucuna doğru bir sızı oluyor zaten canım.
Bugün 29 günlük olduk canım sanırım memeyi yanlış tutuyor birkaç gündür bu yüzden tam boşaltamıyoe ve uçları yara oldu bugün yanıyor cayır cayır doğrusunu nasıl tutturacağım moralim bozuk canım yanıyor emzirmekten soğuyorum neredeyse

Benim bebişde öyle en fazla 10 dk emiyo zaten emerken göğüslerin sızladığı an bebek bir emer bir yutar o zaman en çok sütü alıyo bebiş,lurk lurk yutar sütü, aç olan bebek ağlar sürekli emmek ister,
Azıcık emip bıraktığı için sık sık istiyor iş güçte yapamaz oldum koltuğa kalıbım çıkacak yakında

Bende ayniyim canim bebek emmeye başladıktan sonra oldu sanki göğüslerim sızlıyor karıncalanma var gibi.emsede ayni bende anlamadim.gogus uçlarında acıyor yarada yok
Canım önceki mesajlarıma da yazdm bugün farkettim memeyi yanlış kapıyor ucunu damağına sıkıştırıyor bu yüzden tam boşalma sağlamıyor ve acıyor uçları. Sızlanma da süt birikiyor sağdım da rahatladım

gec
Şuan değil ama o yoldaymısım galiba gece sağarak verdim rahatladı göğüslerim memeyi yanlş tutuyor bugün farkettm bu yüzden uçları yanıyormuş tam boşaltamamış demekki göğsümü. Ağlayacaktm dün gece nerdeyse
geçmiş olsun kuzum çok dikkat et onun acısı fenadir

Gözün aydın canım😌 kaçıncı günündü? Benimde ön dikişler dikildiği gibi duruyor hiç bi dğişme yok bugun 22. Gün
Benim en son ön dikiş düştü. Bugün 25.gün. Üstelik hem sadece banyo sonrası kuruttum sürekli kurutmadım.
Selam kızlar. Güvenli değil ama karnı üstüne yatırınca gazını daha kolay çıkarıp daha uzun uyuduğunu keşfettim.

neden sütü kestin ki? Aksine ishal olunca sadece süt verilir. 1 yaşındaki kızımı bile öyle iyileştirmiştim. Doktor mu dedi?
Ben de öyle yapıyorum bazen. Yüz üstü yatınca ben ya da babası yanında oluyor Allah korusunn burnu falan kapanır diye.
evet doktor dedi sebebi bulabilmek için benden olduğunu o şekilde anladılar tekrar vermeye başladık inşallah tekrarlamaz dün 4 ten beri sahip döktük sutumu

Şimdi sen ishaldin. Sütünden de bebeğin de mi ishal oldu ? Doğru mu anladım canım
Azıcık emip bıraktığı için sık sık istiyor iş güçte yapamaz oldum koltuğa kalıbım çıkacak yakında
Ben de öyleyim bi gidiyorum odaya tam 2 saat ya. Emzir gaz çıkar pış pış sakinleşti tamam kaka yaptı hadi değiştireyim öyle devam edeyim emzirmeye sonra gaz sancısı masaj yap derken tabii uykusu dağılıyor. bi bakmışım oğlan yine acıkmış yine emne faslı..oturmaktan popom düzleşti :))

merhaba bayanlar biz 1 gün memeyi kestik bebekten ishal oldu tahlil yatırdık birşey çıkmadı benimde az ishalim vardı ama bağırsakların çok hareketliydi mamayı versin 4 saat sonra kakasi düzeldi 24 saat sahip atmam lazım sutumu

Ben buna pek inanmiyorum cnm ben ishalim ama bebegim 15 gundur kabiz :KK43: Bu durumda onun da ishal olmasi lazim diil mi

Dikişlerin nasil agiriyor mu.odaya su buhar makinelerinden alsan faydası olur mu acaba.ilerde bende alacam.kuru havada iyi gelmez.sen bir doktorada danış istersen.gaz icin kimyonlu rezene cayi var içiyor musun canim
Yok canım hiç ağrı falan hissetmiyorum.
Buhar makinesi tam olarak ne için canım
Çocuktan fırsat bulursam içebiliyorum

Teşekkür ederim canım😊. Doğum hikayemi yazmıştım. Senin için tekrar kopyaladım ☺

Doğum hikayem... :

Çarşamba gecesi sancılarım başladı ama aralarında 30-40 dk gibi bir mesafe vardı. Bu öğleden sonra 3e kadar sürdü. Saat 3 ten sonra yaklaşık akşam 8e kadar sancılarımın şiddeti artı ve 10 dkda bir olmaya başladılar. Biz ailecek saat 7 gibi restorana yemeğe gittik içime doğmuştu hep beraber son yemeğimiz olsun hamile hamile dedim. 8e de restorandayken sancılarım 5dk da bir olmaya başladı. 9 buçukta eve geldik hemen sıcak bir duş aldım hastaneyi aradım gel dediler. Saat 10da gittiğimde kontrol sonrası 2cm açılma ve 3dk da bir olan sancılar çıktı. 1 saat pilates topu yaptıktan sonra suyum geldi ve gece saat 3e kadar kendi sancılarımı çektim. Gece 3te epidural anestezi istedim çünkü sancılarım dakika da 1 geliyordu.
3te epidural yapıldı 5cm açılma vardı. Sonra 6 buçuk gibi kontrol ettiler 10cm açılma oldu ama bebeğin kendini yitmesini beklediler. 9 gibi kontrolle geldiler ve 15dk sonra yitmeye başlayacaksın dediler. Ama epidural etkisi geçmişti bende tekrar istedim artık çok geç olduğunu tekrar yapamayacaklarını söylediler. 9buçukta yitmeye başladım. Ama Eren son anda kafasını popoma doğru çevirdi.
Doktorlar elleriyle çevirmeye çalıştı ama yapamadılar.
Artık yitmekten yorulmuştum ve 3 ayrı yerden kesitler birinci kesi popoma kadar ikinci kesi vajina dudakları üçüncü kesi vajina içi. Kesiden sonra doktor forseps kullandı öyle yittim ve bebeğim dünyaya geldi. Ellerini uzat çek dediler çektim kucağıma aldım babası kordonu kesti.
Bu esnada hepsinin acısını hissetim kızlar anestezi olmadığı için. Dikişlerim yapılırkende canım çok yandı çünkü 3 ayrı yerden büyük kesikler yapıldı.
Maalesef sonra fazla kanamam olmaya başladı durduramadılar bebeği kucağımdan babaya verdiler aynı odada kaldık ama. Kanama çok fazla sürdü rahim birden birakmış kendini. Sonda ile çişimi yaptım 2 kere mecburi.
Doğumdan 2 saat sonra odaya çıktık.
Şimdi dikişlerimden dolayı çok zorlanıyorum çok acı çektim. Ama çok şükür oğlum yanımda ve iyi o yüzden hiç birşeyn önemi yok çekilen her acı ona değer 🙏🏼

Helal olsun. Rabbim sana yardımcı olsun. Bundam sonra herşey gönlünce olsun canım 🙏🏼
Kuzum baya zorlu bir doğum olmuş senin acından. Şükürki sonucu çok güzel 💙 inanırmısın bilmem senin doğumun zor geçiçeğini tahmin etmiştim öncesinde seni korkutmamak için bişey demedim ☺

Oturdum yine ağlıyorum! :KK43:
Psikolojim bozuldu artık..
Bebeğim sürekli meme istiyor kızlar.
5 dakika dAhi bırakmıyor.
Çıldıracağım !
Çok çaresiz hissediyorum kendimi
Ağzından düştüğü an çığlık atmaya başlıyor. Zor sakinleşiyor.
Süt azalınca da aynı şekilde bağırıyor. Hep foşur foşur emmek istiyor. Doyduğunu bilmiyor.
Karnı da çok şiş çok gazı var. :KK43:
Canım gazını tam çıkartamadığı için doymuyo bebeğin verimli ememiyor. Sana doyuyor gibi geliyor aslında

Ben doğum yaptığım gece hastanede yanımda yatırdım 😍
Beşikte uyumayan çocuk yanımda mışıl mışıl uyudu
Hiç temasımız bile yoktu ama kokumu aldı galiba

Canım siz nasıl oldunuz
Vuslat nasıl çıktı mı hastaneden
Sen nasılsın
Çok şükür iyiyiyiz canım şuan uykusunda gaz masajı yapıyorum kalkınca rahat çıkarıp emsin diye ☺ 10 gün kalıp çıktı canım şuan 23günlük olduk 🤗
Sen nasılsın doğumun çok zorlu geçmiş dikişlerin ne durumda

Benim en son ön dikiş düştü. Bugün 25.gün. Üstelik hem sadece banyo sonrası kuruttum sürekli kurutmadım.

Ben de öyle yapıyorum bazen. Yüz üstü yatınca ben ya da babası yanında oluyor Allah korusunn burnu falan kapanır diye.

Şimdi sen ishaldin. Sütünden de bebeğin de mi ishal oldu ? Doğru mu anladım canım

Ben de öyleyim bi gidiyorum odaya tam 2 saat ya. Emzir gaz çıkar pış pış sakinleşti tamam kaka yaptı hadi değiştireyim öyle devam edeyim emzirmeye sonra gaz sancısı masaj yap derken tabii uykusu dağılıyor. bi bakmışım oğlan yine acıkmış yine emne faslı..oturmaktan popom düzleşti :))
Bende aynı yapıyorum canım. Sadece ön dikişler kaldı çok şükür

X