2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
benin doktorum gece bile msj atsam cvp veriyor ben birde benim hem doktorumdan hem emzirme hemşiremden öğrendiğim sert olması süt olduğu anlamına gelmez yumuşak göğüsün sütü daha fazladır cunki çocuk bosaltiyor demektir demişlerdi ben 2 cocugumda göğüslerim yumuşak diye mama verdim öyle öyle sütüm gitti şimdide yumuşak hatta pelte gibi ama maşallah nisan 2 de doğdu ama 3 gün önce tartıldı 1700 gr kilo almış yani baya baya var sütüm herkes sütun yok senin göğüslerinde diyor hiç anjiyo yumuşacık diyolar ama fazla bile almış doktor 2 saatten önce emzirme çok beslemişsin dedi birde ben artık uyandirmiyorum önceden 2 saate bir en geç uyandiriyodum baktım ben uyandırmadan bile uyanıyor yada uyanmadan aranıyor istiyor öyle veriyorum mamayı gaz için de ilk oğlumda ne kullandıysam gazına fayda etmedi tek kimyon iyi gelmişti şimdi bunada sütümle kimyon veriyorum temiz bir bezin arasına az tane kimyon koyuyorum üstüne sütümü sahip ağzına damlatiyorum bezden sıkarak anlatabildimmi bilemiyorum ama

İçiyordur canım ondan boştur belki
İlk bir ay böyle bir dolar bir boş olur meme de kendini ayarlamayı yeni öğreniyor
Sen sürekli emzirmeye devam et
inş cnm dediğin gibi olur çok istiyorum çünkü emzir meyi
ay inş öyledir cnm çok üzülüyorum olmuycak diye içimi rahatlattın,

Hasteneden çıakrken hepatit yapıldı ama k vitamini yapıldı mı bilmiyorum ama göbeği kanayınca doktorumuza söyledim. Doktorumız poliklinikten acile gönderdi orda yaptılar.
atanamayanogretmen canim bizim hastanede yaptilar k vitaminini hatta gobek kordonu düştükten sonra kanaması oldu doktor bi daha yaptırdı.hastane yapar canim götürürsen.
Nasil oldun dikislerin nasil

Kızlar bulduk yaptırdık, ama beş gün geçmiş çok geç kalmışsınız dediler
Geç yapıldığı için göbeği geç düşebilir, göbeği düştükten sonra kanama olabilir dedi ebe hemşire

Dikişlerim de beni çok zorluyor dayanamıyorum
Bugün bir sabah bir öğlen parol içtim, yatmadan içmemek için zorluyorum kendimi

Sıcak tutmak iyi mi kötü mü bilmiyorum ama sürekli sıcak su torbasıyla yatıyorum, biraz rahatlatıyor gibi hissediyorum

Kız bebeği olan annelere bir sorum var

Bugün bebeğin altını alırken vajinasından kan geldi sızıntı şeklinde
Görünce çok kötü oldum

Daha önce bezinde hafif pembeliler oluyordu, anneden geçen hormonlardan olabiliyormuş bunu biliyorum ama direkt olarak kan geldiğini görünce baya korktum

Doktora gidince söyledim normal dedi ama benim içim hala rahat değil
Akşam altını temizlerken de oraya pamuğu değdirdim, yine kan oldu pamuk

Aynı durumu yaşayan var mı ya da fikri olan var mı

Gelir. İlk gebelikte veya yeterince emzirememe durumunda ilk ay sütle beraber memeye olan kan akışının artması ve su tutulumu sebebiyle de sertlik olabilir. O zaman meme sert ve şiş görünür, acır ama sağınca çok az süt gelir. Sıcak suyla, masajla ve sık sık emzirerek normale döner.bir kaç haftaya sıvı ve kanın çekilmesiyle ve süt üretiminin dengelenmesiyle eskisi gibi bir sertlik olmaz ama süt vardır. Süt biriktikçe ağırlaşır, sertleşir, çok birikirse acır.
Meme yumuşak diye emzirmemezlik yapma. Benim Öğleden sonra çok sık emdiği için hep yumuşak oluyor ama eğer uyursa 2-3 saat içinde sertleşiyor ve tamamen doluyor.

Son düzenleme:
Cnm ben hiç yaşamadım bu durumu ama beyaz akıntı gibi bişey geldi bi kaç defa, göbek düşmesine çok takılma biz k vitaminini vurulduğumuz halde 12.gün de düştü, benim çocuklarım hep geç düşürdü 15.gün 10.gün 12.gün olarak

cnm bizim 2.doz 10 günlüktü yapıldı kanıyor diye doktor yapıldıktan sonra önemli değil yapılmasa sıkıntı dedi kafana takma bence doktorun dediği önemli olan yaptırmak ilerisi için inemliymis

benim kizimdada gelmişti doktor normal demişti 2 defa falan gelmişti ama

canm dikislerin nasil oldu?sıkıntıların gecti mi biraz daha

Dikişlerim çok sızlıyor zonkluyor resmen
Sanırım öksürmek çok kötü yaptı
Bugün iki kez parol içtim, üçüncüyü içmek istiyorum ama tutuyorum kendimi

Kuzu kac cm den sonrasi kendinden geçme başlıyor :)

Pek hatırlamıyorum ama ben sanırım 5cm kadar iyi gidiyordum sonrasında çığlıklar başladı bende.

Ama herkesin acı eşiği farklıdır canım kendini kimseyle kıyaslama, kimsenin Doğumu da seni korkutmasın, her doğum kendine özeldir

Sen nasılsın kontrolün ne zaman

Senin durum ayni ben;( benim dr hala dikişlerim aciyo. Ben de minoset aliyrm aksamlari dayanılmaz olunca. Yaniyo resmen. Bide bu ara çok kasiniyo. Kasiyamiyrm da;( bugün şükür bi dikisim düşmüş. Iplik gördüm hemen yokladım düşen yeri anladım. Iç kısımlara hafif dokunayım dedim yok aynı duruyo oralar ve orası çok aciyo. Beni sağdan kesmişler;( dikişler hep sağımda. 20. Güne ulaşmak için şafak 4;( ıns carcabuk iyilesiriz

Bugün bir sabah bir öğlen içtim ama şimdi yine sızlıyor dikişler içmeden geçmeyecek gibi

Bir de yine enfeksiyon oldum galiba, onun da sancısı eklendi iyice kötü oldum

Bulduk yaptırdık canım
Sadece geç yapıldığı için göbeği geç düşebilir kanama yapabilir dedi ebe hemşire

Benim de sağdan kesi yapmışlar canım
Çok fena zonkluyor
Öksürük de daha fena zorladı galiba

Enfeksiyon oldum galiba, onun da sancısı eklendi

Bir sürü çocuk doğuranlar nasıl dayanıyor merak ediyorum

Canım doktor bize beyaz akıntı normal dedi ve ara ara beyaz akıntı oluyor da ama kanla ilgili bir şey demedi

kızlar benim 20. Gün ve halen ön dikişler duruyor ama şükür agrılarım geçti. Size bişey soracagım ben doğumdan 5 gün sonra dayanamayıp ayna ile oraya baktım ce saatlerce ağladım o kadar büyük koca bir delik. Orası kapanır mı eski halini alır mı? Sorum bu

Ben bakmadım ama annem her gün baticon sürüp kurutuyor, her seferinde de nasıl düzelecek burası diyor
Şekli şemali baya bir bozulmuş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…