2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271

Gözün aydın canım Rabbim analı babalı büyütsün. MaşaAllah

Çok şükür canım. Obur oğluşumu doyurdum. Oğlan uyudu ben de yatacam. Uyumadan okuyayım dedim.
Merhaba kızlar. Biz dün taburcu olduk. Pek giremedim hastanede uzun kalınca.
Umarım herkes iyidir biz iyiyiz
Çok şükür canım. Evinde daha rahat edersin.

hay Allahım yaaa... Bizim gibisi az bulunur tabii ki:) .

Sütün yetiyorsa mama verme tabii canım. Yine tenine bakarsın takip edersin. İlk 1 ay önemli. Sarılık tehlikeli çünkü. Çoğumuz yaşadık biliyorsun. Ben de kilo almış besleniyor çiş kaka yapıyor dediğim halde yükseldi. Besin araları olabildiğince uzatmamaya çalışmak en iyisi
Kızlar bebeğinize kaçıncı günde gaz damlası verdiniz benimki 2 saattir hiç susmadan kıvranıyor ve kakasını yapamadı
Perşembeden beri veriyorum 17 günlük olunca yani başladım. Kaka içinde bugün sabah ve akşam olmak üzere iki kez mamasına yarım çay kaşığı zeytinyağ koydum çok rahat kakasını yaptı

Sarılık değeri kaç çıktı canım
Bizim bugün 10.2 çıktı ama doktor çok rahat karşıladı
Emmesi güzel ama ilerleyecek diye korkuyorum
Emzir bol bol canim emiyorsa korkma 1.5 saatte bi emzir yukselmesin. 14.8 di bizimki. Seninki kac gunluk. Gun ilerledikce sinir dusuyor

Yapabilecekleri burnunu açmak başka bişi olmaz ilaç kullanmak için çok küçük henüz.
Ah benim yaşadıklarım. Geçmiş posta var. Kızım 1 hafta yemeden içmeden kesildi eve kardeş gelince. Sessizleşti durgunlaştı içim parçalandı ağlamaktan. Çok şükür alıştı kabullendi şimdi çok iyi. Kızın da anlayacaktır seni annesi sen durumu anlatırsam kardeşinin iyileşmesi için senin orada kalman gerektiğini kabul eder

Emzik de kullanmayınca sürekli memede olmak istiyor. Peki canım sütünü biberonla veren sen de biraz dinlensen göğüslerinde Dinlensin buna da ihtiyacın var.v
Geçmiş olsun tatlın. İlk doğumdan sonra ben de öyle olmuştum sürekli terleyip soğumaktan tam 1,5 ay iyileşememiştim. Doktora da gitmemiştim
Sen benim yaptığım hatayı yapma doktora git takviyelerini al... Hele de dikişler için öksürmek çok sıkıntı.

Biz kan ter içinde kalıyoruz canım. Sadece kafası değil her yer terliyor :) çünkü memeyi almak için cebelleşiyor resmen. Bırakınca sıkıyor kendini çıldırıyor.
Canım oğlanı çok mu sarıp sarmalıyorsun..yakınımız olan bir kadın doğum baş hemşiresi bana sakın sarıp sarmalama dedi özellikle de erkeği. Ben üstündeki tek body ile emziriyorum ve ev içinde de öyle dolaştırıyorum. Gazı olursa da ince pazen ile sarıyorum. Daha hiç terlemedi emzirirken

Yok cnm ev sıcak ztn tulumla duruyor. Uyurkn örtüyorum sadece üstünü. Emerken süt gelmeyince hırslanıyor. O ayaklarıyla bir ittirili var kendini görmelisin. O yüzden terliyor.

cnm Sen gözlemle sarılığı emme uyuma uyanma, bunlar iyiyse korkma, bizde 27 günlük olduk 4 e düşmüş artık en çok 14.8i gördük,
Daha kuvvetli çektiği için doyuyıdur, senin sütünde artmıştır ilk günlere göre, bebeklerin bir günü bir gününü tutmaz bugün uyutulan yarın uyumaz bugün çok emen yarın az sık sık emer

Ben hep uyurken verdim biberonla icti o sayede düşürdüm sarıldığını.iki günde 23 den 11 dustu.hatta tanıdıklarım yarim saatte bir ver bile dedilet

Canim bu bdv ne oluyor ben var anlamamak

Hadi canim ins çok kolay bir dogum olur.eger yatakta uzanıyorsan diz kapaklarını tut kafaniza eğ kendine doğru çek ve sancin kasilmam gelince ikin bütün kuvvetinle bunun cok faydası olacak sana.acilmanida kolaylaştırır.kac cm olmus acilman

Gecmis olsun canim.parol içebilirsin bir sey olmaz.ben hemparol hem etolford içmiştim.doktorum muhakkak ic demisti.yoksa cok zor ilaçsız geçmez.oksuruk icinde ilac yazdır canim cunku biliyorum dikisler cok açıyor.hapsuracam diye ödüm kopuyordu

Kizlar gunaydin
Evde mamamiz bitmis, sutum de cok azaldi birde ustune kizim durmuyor surekli agliyor Gece zaten hic uyumadik

Mama kullanan arkadaslar hangi mamalari kullaniyorsunuz ?

Benim premature old icin aptamil prematil kullaniyordum bitmis acaba evde acilmamis aptamil pronutra var onu versem bugunluk dokunur mu ?

İyiyiz canım çok şükür Emzik olayını çözsem çok daha iyi olucam yoksa bu şekilde onsuz oda bile değiştiremiyorum

Allah tek avazda kurtarsın canım

Canim bu bdv ne oluyor ben var anlamamak

Forumun bir bölümü canım
Bir derdim var açılımı

Bu dediğini ben de yapmaya çalıştım ama olmadı
Çok canım yanıyordu başka bir şeye odaklanamadım

Bugün dikişlerim çok sızlıyor
Galiba bir de idrar yolları enfeksiyonu geçiriyorum çok sancım var yine

Cnm bn de aptamil probutra kullanıyorum. Ama senin durumunda ne yapmak gerekir bilmiyorum. Cnm migros sanal marketi indirdim ben. Dün de bizim bez bitmişti. Sipariş verdim öyle. Çok zorda kalınca kullanılabilir bence..
ya da doktoruna soramıyor musun? Numarası yok mu?

İyiyiz canım çok şükür Emzik olayını çözsem çok daha iyi olucam yoksa bu şekilde onsuz oda bile değiştiremiyorum

Allah tek avazda kurtarsın canım ❤

Tahmin edebiliyorum cnm. Bende de durum aynı. Yatağında uyumuyor. Göğsğmde uyuyor sadece. Gece bildiğin göğsüme sarıp kestiriyorum :)

Kuzum geçmiş olsun. Bana hastanede Parol verdiler ağrım olunca içtim ben. 8 saatte bir tane getiriyorlardı sanırım. Doktorum da reçeteye çıkarken minoset yazmış günde 3 kere. Doktorun da yazdıysa zararı olacağını sanmıyorum ama ne kadar az içersen o kadar iyi tabi

Allahım bi sancıda kurtarsın inşalalh

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…