2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
canım haklisin faydaları var ama psikolojide çok önemli, ben o kadar anksiyeteli büyüttüm ki ilk kızımı herşey kitabına göre, emzirilecek normal dogurulacak, inan tadına varamadan buyutmusm bazı şeyler olmuyorsa olmuyordur, herşey allahtan,bebeklerimize verdiğimiz sevgi herşey in üstünde, elbette önce ann sütü, olmuyorsa da.ypcak bisey yok, annesiz büyüyen onlarca çocuk var, bi damla anne sutu almayan, gerçekten büyük saglik problemleri de yok,eskiden pirinç unu ile buyutmusler şimdi ki mamalar çok daha iyi
Haklısın hiç bir şeyi abartmamak lazım. Benim de kızımda öyle oldu. İkinci de rahattım çok keyifli geçiyor. Sağlıkla dünyaya gelmiş olmaları mucize. Bunun için mutlulukla şükretmek gerek. Süt yada başka şey yüzünden tadına varamazsak yazık olur. Sadece hemen gelmedi diye vaz geçmeyin. Büyük ihtimalle geç de olsa gelecek pes etmesinler diye yazdım ben

Canim ağlasın sen vermeye calis.benimki bi bes dakika agliyo aliyo cikariyo sonunda tutuyo
Kuzum 5 dk ne ki bizim için :KK53: Deniyorum bakalım inşallah alışır 🙏
Bugün tilki uykusunda kızım kucağımda uyuyor yerine koyuyorum pat uyanıyor uyusa bi duşa giricem bende uyucam perişan oldum😩

Canım bi şekilde düzen kurucaz sanırım 40 gün bi geçsin de herkesin vardır bi bildiği dimi doktor bile 40 günde toparlanırsın dedi bana😐

Canım kaşıkla akıyor evet ve çok oyalıyor ben yarım dolduruyorum kaşığı o şekilde az dökülüyor kuzum

Maaşallah canım nazar değmesin:nazar:
Asm’ye gittim kuzum enjektör verdi kaşıkla döküyorsa diye. Hoş o da dökülüyor 🤷🏻‍♀️

Kuzum 5 dk ne ki bizim için :KK53: Deniyorum bakalım inşallah alışır 🙏

Asm’ye gittim kuzum enjektör verdi kaşıkla döküyorsa diye. Hoş o da dökülüyor 🤷🏻‍♀️
Olur canım zamanla inşallah bebiş de tutacak :110:enjektör de iyi fikirmiş bizim aklımıza gelmedi

Kuzu boya yaptirmissinya boya yaptırırken emzirmeyi nasıl.yaptin??bide boya bittikten sonra nasıl emzirdim yavruyu??onudami götürdün??bende gitmek istiyorum hemen annem gideriz birlikte diyor bebek arabasını alırsın dedi.bide gittiğim kuaför iki katlı alt taraf baya müsait ama işte amalarim var.🤔🤔bide senin fikrini aliyim
Ben Alin ile gitmedim, sütümü sağdım ve babasına bıraktım. Sağmıyor ve sürekli emziriyor olsaydım muhtemelen gitmezdim, çünkü kimyasal kokusu fön kokusu yoğun oluyor kuaförlerde ve benim gittiğim kuaför maalesef ayrı bir bölümü olmayan bir mekan...Ama ayrı bir kat veya bölüm varsa rahat edersiniz, bence ertelemeyin sizin psikolojinizde oldukça önemli...
Kızlar d3 için damla kullanıyor musunuz ? Bize verdi doktor ocean ama üzerinde bebekler için falan yazmayınca emin olamadım 4-10 yaş grubu diye başlıyor
Canım hastaneden çıkarken 10. gün kullanmaya başlamamız için ocean verdi dr. bize de...:emir_bebek:
Merhaba kızlar mesajları sonra okuyacağım.
Bu sabah 09:58 de normal doğumla oğlum dünyaya geldi ❤🙏🏼. Çok zor bir doğum oldu ama şimdi iyiyiz daha sonra doğum hikayemi anlatacağım çok yorgunum 💛
Gözün aydın canımm, sağlıkla mutlulukla büyüt bebeğini :nazar::emir_bebek:
Kızlar Doğum yaptım
Çok zor bir doğum oldu 😔
Evdeki sancım hariç hastanede 13 saat sancı çektim, iki kişi karnıma bastırarak doğurttu 😔
Dikişlerim çok fazla ve canım yanıyor

Henüz fiziksel olarak da psikolojik olarak da kendime gelemedim
Mesajlarınızı okuyamadım, bir sürü bildirim gelmiş
Hepinizden allah razı olsun🙏🏻
Doğumda hepiniz için dua ettim canlarım

İlk fırsatta daha detaylı yazicam size ♥
Canım gözün aydın, kavuşmuşsun bebeğine :emir_bebek::nazar: Zorlu bir doğum olmuş, en kısa sürede ağrıların dinsin ve toparlan inşallah...Bebeğinin midesi misket kadar şu an, verdikleri mama ile muhakkak doyuyordur, uyuyorsa rahattır korkma, kendini strese sokma lütfen...İnşallah eve çıktığında çok daha rahat edeceksin, azıcık sabır canım...
Doğum hikayem... :

Çarşamba gecesi sancılarım başladı ama aralarında 30-40 dk gibi bir mesafe vardı. Bu öğleden sonra 3e kadar sürdü. Saat 3 ten sonra yaklaşık akşam 8e kadar sancılarımın şiddeti artı ve 10 dkda bir olmaya başladılar. Biz ailecek saat 7 gibi restorana yemeğe gittik içime doğmuştu hep beraber son yemeğimiz olsun hamile hamile dedim. 8e de restorandayken sancılarım 5dk da bir olmaya başladı. 9 buçukta eve geldik hemen sıcak bir duş aldım hastaneyi aradım gel dediler. Saat 10da gittiğimde kontrol sonrası 2cm açılma ve 3dk da bir olan sancılar çıktı. 1 saat pilates topu yaptıktan sonra suyum geldi ve gece saat 3e kadar kendi sancılarımı çektim. Gece 3te epidural anestezi istedim çünkü sancılarım dakika da 1 geliyordu.
3te epidural yapıldı 5cm açılma vardı. Sonra 6 buçuk gibi kontrol ettiler 10cm açılma oldu ama bebeğin kendini yitmesini beklediler. 9 gibi kontrolle geldiler ve 15dk sonra yitmeye başlayacaksın dediler. Ama epidural etkisi geçmişti bende tekrar istedim artık çok geç olduğunu tekrar yapamayacaklarını söylediler. 9buçukta yitmeye başladım. Ama Eren son anda kafasını popoma doğru çevirdi.
Doktorlar elleriyle çevirmeye çalıştı ama yapamadılar.
Artık yitmekten yorulmuştum ve 3 ayrı yerden kesitler birinci kesi popoma kadar ikinci kesi vajina dudakları üçüncü kesi vajina içi. Kesiden sonra doktor forseps kullandı öyle yittim ve bebeğim dünyaya geldi. Ellerini uzat çek dediler çektim kucağıma aldım babası kordonu kesti.
Bu esnada hepsinin acısını hissetim kızlar anestezi olmadığı için. Dikişlerim yapılırkende canım çok yandı çünkü 3 ayrı yerden büyük kesikler yapıldı.
Maalesef sonra fazla kanamam olmaya başladı durduramadılar bebeği kucağımdan babaya verdiler aynı odada kaldık ama. Kanama çok fazla sürdü rahim birden birakmış kendini. Sonda ile çişimi yaptım 2 kere mecburi.
Doğumdan 2 saat sonra odaya çıktık.
Şimdi dikişlerimden dolayı çok zorlanıyorum çok acı çektim. Ama çok şükür oğlum yanımda ve iyi o yüzden hiç birşeyn önemi yok çekilen her acı ona değer 🙏🏼
Kocaman bir maşallah diyorum, oldukça zorlu geçmiş, okurken bile hissediliyor, ama çok şükür kucağında, burnunda kokusu :nazar:
Kızım hala göğsümü tutmuyor açtığım an ağlamaya başlıyor :KK43: ne yapacağımı bilemiyorum artık içim gidiyor ağlarken. Sütümü sağıp veriyorum mecbur. Biberonla veriyorum hata mı ediyorum kaşıkla mı vermem lazım ? Mamayı da aynı şekilde biberonla veriyorum. Hiç alışmayacakmış gibi geliyor göğsüme :KK43:
Canım ben hastanede ikinci gün meme başımı alamıyor diye getirin bana sağma makinesini demiştim, orada kadehle veriyordum. Eve çıktım, gecesinde baktım çocuk cıyak cıyak açlıktan, başlarım kadehine diyerek biberon ile sağıp verdim.:confused: Şimdi hem sağıyorum hem de sütümün gelmesi devam etsin diye ara ara emzirmeye çalışıyorum, iki çekiyor yüzünü buruşturuyor inan ama ben yine de devam ediyorum. Diyeceğim şu ki sıkma canını, kendini strese sokma, sütünü alsın alabildiği kadar... Mama ile beslenen bebeklerde var ve gelişimlerine devam ediyorlar, ne kendini ne de bebeğini üzme bu nedenle kuzum...
Dün bi olay oldu sizin de fikrinizi alayım kızlar☺

Kızlar dün akşam eşime yemek verdim tepside odada yiyor bende bebeği oyalıyorum tabii ben yemek ısıtırken ipek ağladı biraz, odadayız zil çaldı bize de habersiz gelecek kimse yok zaten kimsemiz yok:110:

4 5 kere zile basılıyor dedim çöpü çıkardım ama görevli heralde bi açtım kapıyı üst komşu:rolleyes: onlar 4 kardeş aynı dairedeler ve hepsi epey yaş almış bekar insanlar garipler biraz bi abla var o 60 küsür yaşında bi de onun küçüğü 40 yaşlarındadır sanırım o zili çalan ama bende insan sarrafıysam fena arıza bir tip:confused:

Merhaba dedim dedi ki bebeğin ağlama sesini duydum dayanamadım bi getirsene kapıya göreyim gelicez size ama biraz daha zaman geçsin diye bekliyoruz. Bende içeri gelin dedim yok dedi gelmem sadece görücem bebeği aldım gösterdim ama cereyan yapıyor dedim içeri gelin üşümesin 😁 kaç günlük dedi 21 diyorum 10 sn sonra 40 ı çıktı mı diyor:bicak:

Diyor ki yukarıda çok dikkat ediyoruz kapıyı hızlı kapatınca bebek uyanıyor kaç kere uyandı dedi😂 bende içimden öyle mi oldu diyorum.

Sonra onların üst kattakilerle onlar kan davalı:confused:diyor ki sakın onların sesini biz yaptık sanmayın yok sanmam çok konuştuk bu konuları dedim ben allah için sizin için de değil, dikkat ediyorum dedi🙈

Yani daldan dala saçma bir konuşma oldu ve bende çok şaşırdım 😬 bence bu fragman
Kadına selam versek konu onların üst komşularına geliyor😃

Kapı eşiğinden bebek görülmez ki ya uyuyor diyemedim arada ağlasa sesini duyacak şimdi ben bu komşularıma nasıl davranayım kızlar? Bi de zile neden o kadar basıyor? Gerçi çok sessiz bizim zil ama bir de çikolata ikram edeyim dedim yok yok dedi asla almıyor al dedim ablaya götürürsünüz 😂

Ya bi dizi vardı binnur kaya oynuyordu ya öyle bir komşular sanırım😬
Sanırım ben mesafe koyardım, dilimin çok kemiği yok zaten :halay:

Kızlar ben biraz kendimi kötü hissettim.
Eski alt kat komşumuzla günümüz birdi. Sat 13 temmuzdu ikimizinde.
Şimdi gördüm balkona minik minik maviş maviş çamaşırlar asmış.
Burukluk hissettim. Oğlumu kaybettiğim gün oğlunu kucağına aldı. Çok garibime gidiyor.
Allah evladını kendisine bağışlasın çokta seviyorum ablayı. Ama işte üzüldüm.
Geçende markette eşiyle karşılaşmıştık o da diyor oğlumuz seninde evladın diye.
Ah ah değişik duygular.
Keşke böyle olmasaydı keşke böyle bir sorun olmasaydı. 5000 de bir ihtimal bize vurdu ne diyelim..

Burukluk hissettim. Oğlumu kaybettiğim gün oğlunu kucağına aldı. Çok garibime gidiyor.
Ah ah değişik duygular.
Keşke böyle olmasaydı keşke böyle bir sorun olmasaydı. 5000 bir ihtimal bize vurdu ne diyelim..
Bu dünyada hepimizin bir imtihanı var canım senin imtihanında buymuş, bu dünyadaki en acı duygu evlat acısı. Keşke böyle bişey yaşanmamış olsaydı, insan bazen bazı şeyler hiç kendi başına gelmeyecek sanıyor öyle geliyor ya da konduramıyor ama bi bakıyoruz neler neler yaşamışız.
Senin bu durumunda kendini kötü hissetmen de çok normal daha herşey çok taze. Rabbim bunu unutturacak daha büyük acı yaşatmasın.

Bu dünyada hepimizin bir imtihanı var canım senin imtihanında buymuş, bu dünyadaki en acı duygu evlat acısı. Keşke böyle bişey yaşanmamış olsaydı, insan bazen bazı şeyler hiç kendi başına gelmeyecek sanıyor öyle geliyor ya da konduramıyor ama bi bakıyoruz neler neler yaşamışız.
Senin bu durumunda kendini kötü hissetmen de çok normal daha herşey çok taze. Rabbim bunu unutturacak daha büyük acı yaşatmasın.
Aminn kuzum amin 🙏
Rabbim kimseye böyle büyük acılar vermesin.

Ah ah değişik duygular.
Keşke böyle olmasaydı keşke böyle bir sorun olmasaydı. 5000 de bir ihtimal bize vurdu ne diyelim..
Kuzum uzme kendini lutfen ,malasef verecek tesellim yok, sen de bir gun bebisini kucagina alacaksin ,hic bir zamanda keskelerin,niye lerin olmasin ,:KK200:

Kuzum uzme kendini lutfen ,malasef verecek tesellim yok, sen de bir gun bebisini kucagina alacaksin ,hic bir zamanda keskelerin,niye lerin olmasin ,:KK200:
Keşkelerim yok ama insan düşünüyor diğer türlüsünü işte.. İnşallah hayırlı zamanda sağlıklıca bir evladım olur. Kısmet mi kader mi desem artık. Zaman herşeyin ilacıdır derler banada ilaç olacak umarım.

Olur canım zamanla inşallah bebiş de tutacak :110:enjektör de iyi fikirmiş bizim aklımıza gelmedi
Herkes farklı bişey söylüyor canım biz de ne yapacağımızı şaşırdık :) ilk 2 gün sütüm gelmese de göğsüme alıştırsaydım keşke
Ben Alin ile gitmedim, sütümü sağdım ve babasına bıraktım. Sağmıyor ve sürekli emziriyor olsaydım muhtemelen gitmezdim, çünkü kimyasal kokusu fön kokusu yoğun oluyor kuaförlerde ve benim gittiğim kuaför maalesef ayrı bir bölümü olmayan bir mekan...Ama ayrı bir kat veya bölüm varsa rahat edersiniz, bence ertelemeyin sizin psikolojinizde oldukça önemli...

Canım hastaneden çıkarken 10. gün kullanmaya başlamamız için ocean verdi dr. bize de...:emir_bebek:

Gözün aydın canımm, sağlıkla mutlulukla büyüt bebeğini :nazar::emir_bebek:

Canım gözün aydın, kavuşmuşsun bebeğine :emir_bebek::nazar: Zorlu bir doğum olmuş, en kısa sürede ağrıların dinsin ve toparlan inşallah...Bebeğinin midesi misket kadar şu an, verdikleri mama ile muhakkak doyuyordur, uyuyorsa rahattır korkma, kendini strese sokma lütfen...İnşallah eve çıktığında çok daha rahat edeceksin, azıcık sabır canım...

Kocaman bir maşallah diyorum, oldukça zorlu geçmiş, okurken bile hissediliyor, ama çok şükür kucağında, burnunda kokusu :nazar:

Canım ben hastanede ikinci gün meme başımı alamıyor diye getirin bana sağma makinesini demiştim, orada kadehle veriyordum. Eve çıktım, gecesinde baktım çocuk cıyak cıyak açlıktan, başlarım kadehine diyerek biberon ile sağıp verdim.:confused: Şimdi hem sağıyorum hem de sütümün gelmesi devam etsin diye ara ara emzirmeye çalışıyorum, iki çekiyor yüzünü buruşturuyor inan ama ben yine de devam ediyorum. Diyeceğim şu ki sıkma canını, kendini strese sokma, sütünü alsın alabildiği kadar... Mama ile beslenen bebeklerde var ve gelişimlerine devam ediyorlar, ne kendini ne de bebeğini üzme bu nedenle kuzum...

Sanırım ben mesafe koyardım, dilimin çok kemiği yok zaten :halay:
Sağol canım bende başladım vitamini kullanmaya :)
Seninki yine iyiymiş yüzünü buruşturuyormuş benimki memeyi verine sanki eziyet ediyormuşuz gibi yarım saat ağlıyor 🙄
Ah ah değişik duygular.
Rabbim en doğru zamanda sağlıklı bir evlat versin inşallah kuzum.. yaşadıkların tabi ki çok zor ama senin de dediğin gibi zamana ihtiyacın var.

A April wind Canım Allah sabır versin. Unut ma çünkü o evladin sanmaki bebegin gitti. Sadece bir sureligine seni yalniz birakti. O suan okadar guzel bir yerdeki sizi bekliyir bizim gercek evimiz burasi değil.

Ah ah değişik duygular.
Canım seni çok iyi anlıyorum, keşke teselli verebilecek sözler bulunabilse böyle zamanlarda... Bir gün tekrardan kucağına aldığında her şey geride kalmış olacak inşallah 🙏🏻 seviliyorsun güzel yürekli kadın 😘

Bu arada bayanlar. Benim dikislerim yanıyor sanki. Afedersin pisik olmuş gibi sizde boyle olan varmi. Yada normal mi. Normal dogum dikişleri

A April wind Canım Allah sabır versin. Unut ma çünkü o evladin sanmaki bebegin gitti. Sadece bir sureligine seni yalniz birakti. O suan okadar guzel bir yerdeki sizi bekliyir bizim gercek evimiz burasi değil.
Haklısın canım teşekkür ediyorum😘🌷
Canım seni çok iyi anlıyorum, keşke teselli verebilecek sözler bulunabilse böyle zamanlarda... Bir gün tekrardan kucağına aldığında her şey geride kalmış olacak inşallah 🙏🏻 seviliyorsun güzel yürekli kadın 😘
İnşallah kuzum, bende sizleri seviyorum ailem gibi oldunuz. Mutluluğumu, Sevincimi, korkularımı, üzüntümü herşeyimi sizinle paylaşıyorum. Sizlerde olmasaydınız nasıl olurdu bilmiyorum💕

Kızlar bu süt mevzusu doğumdan sonra beni en çok yoran konu oldu. Ailemde hiç kimse emzirmemiş. Koca sülalede ısrarla dua ile uğraşan ve emziren tek kadın benim. Çok araştırdım ve uğraştım. Öğrendiklerimi size özetleyeyim:
Allah’a güvenerek bebeğinizin rızkını süt olarak göndermesi için dua edin
Bebek uyurken uyuyun, rahat ve huzurlu olun
En fazla 3 saatte 1 ya emzirin yada sağın
Sütü arttırmak için her emzirme biter bitmez 5-10 dk sağın. Süt gelse de gelmese de. Bu beyne süt yetmedi daha çok üret mesajı verecektir.
Bebeği saatli değil her istediğinde sık sık emzirin
Vitamalt cam şişe, yulaflı emzirme kurabiyesi, çemen otu tableti süt çayının çok faydasını gördüm. Dün ilk kez aidin Salih’in kitabında görerek arpa suyu denedim ve tesadüf mü bilmiyorum 2 saat sonra süt çok arttıı
ilk çocuğumu ağlamaktan çatlattim da ne oldu, anne sutu overrated, tıpkı normal dogum gibi, ikisi de.normal dogum ikisinide emziriyorim, ama ilk kızım bu takıntılar yüzünden çok çekti, doğumum çok zordu sut gelmedi kolikti sürekli ağlardı, sütum geldi sonra ama kızım da heer şey inatlaşarak oldu ve etkilediğine inanıyorum, ikincinin doğumu çok rahattı, olmazsa sezeryan dedim,doymadığını anladim mama verdim sakinlestrdim bende sakinlstim sonra giderek verdigim mamayı azalttım sonra kestim hepsi 15 günde, ben huzurluyum o huzurlu, cok şükür diyorum, herşey in başı saglik,çok takmayın mamayla buyuyenlrde cok sağlıklı
Arkadaşlar memeyi tutmuyorsa deterjanlarınıza dikkat edin. Parfümlü deterjan ve yumuşatıcı kullanmayın. Minoris yada boron gibi kokusuz doğal deterjan kullanın.
Dediklerine çok katılıyorum bilgiler için de teşekkürler. Ben de kesinlikle parfüm koku hiçbişi kullanmıyorum rahatsız olmasın diye.

Benim kızım da mama ile büyüdü çok şükür bugünlere geldi. Bi şekilde büyüyorlar. Tab anne sütü mucize onun yerini hiçbişi tutamaz. Ama gel gör ki anne bu dönemde yıpranıyor başında bir sürü insan bık bık bıksinir stres kaygı derken sütü azalıyor maalesef eskiler gibi rahat değiliz. herkes çok biliyor. Az önce rezene içiyordum yanında da helva yedim niye? Süt yapıyor diye. Annem ne dese beğenirsin? Sanırım sğtğn yağlı değil doymuyor oğlan dedi... İki memeden emdi yarım saat geçmedi yıktı ortalığı 60 lık mama yedi... Ben de sağol anne ya çok moral verdin dedim. Kötü niyetle söylemedi ama tab ki bu söylenmez zaten canım çıkıyor WC den çıkamıyorum su içmekten..neyse işte inşaAllahhepimiz emzirirriz en az 6 ay.

X