2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Kızlar mrb bisi sorcam tecrübeli annelere, benim bebiş bugün 8. Gününde. Göğüs uclarim fazla yok bebek tutamıyor bende ilk günden Bu yana gogus ucu kalkanı kullanarak bebegimi emziriyirum. Dün hemşire gerek yok alıştırma büyüyünce ne yapacaksın kahverengi kısmı tamamen ağzına ver alır o dedi. Çok denedim almıyor. Kalkanla çok güzel emiyor. Bu şekilde emziren oldu mu hic
Cnm ben ilk bebeğimi 40 gün emzirdim o şekilde sonra bebekde büyüdüğü için daha iyi tutmaya başladı ve kullanmadık ,önemli olan anne sütü alması o şekilde tutuyosa emzir öyle cnm zorlama büyüdükçe tutar ucunuda inş

Kızlar mrb bisi sorcam tecrübeli annelere, benim bebiş bugün 8. Gününde. Göğüs uclarim fazla yok bebek tutamıyor bende ilk günden Bu yana gogus ucu kalkanı kullanarak bebegimi emziriyirum. Dün hemşire gerek yok alıştırma büyüyünce ne yapacaksın kahverengi kısmı tamamen ağzına ver alır o dedi. Çok denedim almıyor. Kalkanla çok güzel emiyor. Bu şekilde emziren oldu mu hic
Hiç bilgim yok. Kalkan dediğin şeyi takınca sadece ucunu mu alıyor bebiş?

Benimde ilk çocuğum bir aydan fazla emmemişti memeyi Kalkan’lada emmemişti sadece biberonla vermiştim ama hergün denedim bir ay sonra aldı memeyi
Bu bebeğimde ilk gün hiç alamadı zorla tutturdum yara yaptı hatta ucundan emdiği için ama tutuyor emiyor
Hemşireler kahverengi yeri tamamen alacak diyor ama alamıyor bebekler zamanla alırlar çeneleri güçlendikçe
Sen hergün denemeye devam et zamanla alır

Gecmis olsun canim. Bende gebelige bagli varis var ozel bolgemde, Sag tarafta sadece. Hayatimda hic kullanmadim kan sulandrci. Ilk gebeligmde hicbisi olmadi dogumdan sonra 4. Gun tamamen kaybolmustu. Bu kez ilkine gore biraz daha fazla sislikler dr 3 hafta once bakti varisime, kötu olmus dedi ve o zaman dedi ameliyattan sonra baslayalim diye. Kalp damara gitmistim ama o gebelikte kan sulandiricinin riskleri oldugunu bende pihtidan suphelenmedigi icin gerek olmadigini soylemisti. Simdi esime soyledim emzirmeme engel olabilir diye o da kullanmam taraftari degil. Dr un risk almamak icin kullanacagini dusunuyor. Neden ilk dogumda dier dr baslamadi ciddi bisi olsa o da baslardi dior. Kafam allak bullak oldu.
Valla cnm bilemiyorum.
Ben varis olayını hiç bilmiyorum.
Benim destan gibi sorunlarım var kan sulandırıcı tedavi dozu uygulanmadı.
Uzun uzun yazmayayım bacaklarımda ne problemler çıktı. Genede tedavi dozu uygulanmadı bana 4000 de kaldı doktorlar.
Bebeğimi emzirdikten sonra öyle görünce ağlama krizine girdim, şok oldum.
İğneyi bırakayım dedim emzirmek için eşimle annem bu sefer sana bişey olursa diye emzirme iğneyi kullan dedi.
Şimdi sütüm tamamen gitti.
Hiç yok 0 süt.
Benim gibi emboli riskim yüksek değilse kullanma, kadın doğum doktorları bu konuları iyi bilmiyor, perinatolog a git yada İstanbul'da isen Yedikule kalp ve damar hastesine git, orda iyi bı doktor tanıyorum ismini verebilirim, ona randevu al.

Canım merhaba benimde oğluş almıyordu sol göğsümü ucu yok diye.
Doğumdan sonra 2-3 gün pompa kalkan vs birçok şey denedim, işe yaramadı. KAlkanla hiç almadı. hiç almayacAk sanmıştım.
Hatta sol göğsümü emziremediğim için birikim yaptı içinde.
Sonra parmağımla ucunu iyice sıkıp ağzına yerleştire yerleştire alıştırdım. Tutamayınca o bırakıyordu ben tekrar veriyordum. Öyle öyle alıştı.
Hala ucu yok ama şimdi hiç sıkıntısız kahverengi kısmıyla birlikte alıyor.
Birde pompa kullan pompayla ucu çıkıyor, hemen o an verebilirsin ağzına.
Önemli olan ucunun olup olmaması değil alışması canım.

Bizde deniyoruz ya kuzum her zaman silme şansım olmuyor dediğin gibi :)
Ben 1 saat uyuyamadım sanırım 😃 uyumaya çalışsam da tam dalamıyorum kuzum tilki uykusu derler ya öyle oluyor 😃
Canım Doğum yapmışsın. ❤️
Allahım analı babalı büyütsün, sağlıklı huzurlu uzun ömür versin.. 🙏
Uykusuz, gazlı, sütlü günlere hoşgeldin. 😁

Kızlar birşey soracağım.
Hamileliğim boyunca hiç mi hiç çatlağım olmadı krem bile almaya gerek duymamıştım, badem yağı sürmüştüm sadece.
Ama doğumdan bi hafta sonra sezeryan dikişimin üzeri göbeğimde acayip çatlak oluştu, çok kötü oldu karnım. Hala da çatlamaya devam ediyor. Çok şaşkınım.
Mustela ve yağ aldırdım hemen eşime ama faydası yok 2 haftadır
. :KK43:
Çok hızlı kilo verdim o yüzden mi oldu acaba. Acil öneri bekliyorum kızlar.
Çatlamasına engel olamıycam sanırım Ama en azından izi kalmasın. 🙏
Doktorum sezeryan dikiş izimi geçirmek için bana krem yazdı fakat çatlak içinde iyi gelir mi bilemedim, ismi Scarex jel, bir araştır istersen...
Merhabalar bebeğiniz tek öğünde kaç cc besleniyor acaba? Emzirirken ne kadar gittiğini bilmiyorum çok sık emiyor memede uyumak istiyor sürekli emzirmekten göğüslerim kreme rağmen yara oldu hiçbir işimi gücümüde yapamıyorum uykusuzluk diz boyu. Acaba doymuyor mu mama mı vermek gerekir?
50-60 cc kadar besleniyor, 12 günlük şu an...Ne kadar aralıklarla emiyor bebeğiniz?
Kızlar çatı muayenesi oldum malesef bebek İnmemiş hiç dr istersen bekleyelim ya da suni verelim ama ben normal yolla geleceğini sanmıyorum dedi bugün 40+1 im ve dr uma da çok güveniyorum hayırlısı buymuş

12 gibi bugün sezaryen oluyorum bana dua edin kızlar elimde olmadan çok korkuyorum.

Allah hepimize sağlıcakla kavuşmayı nasip etsin inşallah iyi olunca yazarım ben size yine 😅😅😅😅😅😅😅😅😅😅😅😅😅😅😅😂
Gözünüz aydın sağlıkla mutlulukla büyütün inşallah, nasılsınız? :emir_bebek:
Dünden beri kendime kızıp duruyorum :KK43: tırnakları çok uzamıştı bizim bebisin , banyo yaptırdıktan sonra baktık baş parmağın tırnakları kırılmış hatta. Eşim aldı sağ elinkileri kesti bir şekilde sol elide sen keser mısın dedi. Nasıl becerdiysem son parmağa gelince kanattim :bicak: Allah'ım bir daha tırnak makası alamam elime ,nasıl üzüldüm ya
Canım bana hastanede emzirme koçu tırnakları o kadar inceki kesmeye hiç gerek yok, kalktığı kenarından hafifçe yana doğru soyup alabilirsiniz demişti...

LoveAndMarriage LoveAndMarriage canım gözün aydın, mutlulukla büyütün :nazar::emir_bebek:
Kızlar ya philips avent biberon alan arkadaşlar hangi boyunu aldınız???
Ben phılıps Aventin 120 lik olanını aldım ve çok rahat ettim açıkçası, akıtma, gaz vs tarzı bir durum yaşamadım. Bir de medelanın bir biberonu varmış, bebek çekmeden akıtma yapmıyormuş ağıza, böylece memedeyken de çekmesi gerektiğini biliyormuş...
Kızlar bebeklerinizin gözleri ne renk? Benim bebeğim lacivert gibi, gün ışığında mavi görünüyor. Acaba ne renk.olur merak ediyorum. Eşim yeşil gözlü, aşığım onun gözlerine... Babasına benzesin çok isterim :KK49: ama 8. Aya kadar net olmuyormuş sanirim
Alin'in gözleri de lacivert-mavi gibi, annem yeşil,anneannem mavi gözlü acaba renkli göz çıkar mı merak ediyorum bende :)

Valla cnm bilemiyorum.
Ben varis olayını hiç bilmiyorum.
Benim destan gibi sorunlarım var kan sulandırıcı tedavi dozu uygulanmadı.
Uzun uzun yazmayayım bacaklarımda ne problemler çıktı. Genede tedavi dozu uygulanmadı bana 4000 de kaldı doktorlar.
Bebeğimi emzirdikten sonra öyle görünce ağlama krizine girdim, şok oldum.
İğneyi bırakayım dedim emzirmek için eşimle annem bu sefer sana bişey olursa diye emzirme iğneyi kullan dedi.
Şimdi sütüm tamamen gitti.
Hiç yok 0 süt.
Benim gibi emboli riskim yüksek değilse kullanma, kadın doğum doktorları bu konuları iyi bilmiyor, perinatolog a git yada İstanbul'da isen Yedikule kalp ve damar hastesine git, orda iyi bı doktor tanıyorum ismini verebilirim, ona randevu al.
Canim allah yardimcin olsun gercekten cok zor Allah sabir ve sifa versin. Ben mersindeyim canim ve cuma ameliyatim var. Yani hamileyken kalp damar kan sulandiriciyi gerek gormedi ki kendisi prof ozel muayneyne gitmistik bana dogumdan 6 ay sonra sutu azaltnca gel bakariz duruma gore tedavi uygularz dedi. Esim de buna guveniyor sanirm. Ameliyattan once sorup olmazsa baslamam tedaviye.

Cnm bende tek kalınca çok kötü oluyorum aklıma hep ameliyatım rahim alınması felan geliyor agliyorum üzüyorum kendimi ama yanımda biri olunca düşünmeye fırsatım olmuyor birde yardimci oluyor iyice kucağa alosti hiç yoktan annem mesela tutuyor benim dikişleridikişlerimj havalandirmam lazım ama inan yapamıyorum dikisim yapistirma azıcık açılma var aklım orda hep bir düzelemedim birde 5 buçuk yaşında kızım var inş geçecek bu zorlu günler kızımda 3 günden sonra her işimi yapmaya başlamıştım bu zor oldu gerçekten. .

Canim benim yaa :KK43: zaten insan neyin iyi geldigini biliyorsa ona gore davranmali kuzum. Ben oyle iyi hissettigim icin oyle tercih ettim. Belki ikinci de ben de isterim yanimda birilerini. Ama benim dert ettigim baska mevzular oldugu icin yalniz kalmak daha iyi gelecektir diye dusundum. Bir de yalniz kaldigimda esimle daha guzel vakit geciriyorum. Ben de onu ozledigimm zaman asiri gerginlesiyorum 🙄 birileri olunca vakit geciremeyince cildiriyorum diyebilirim :) oyle bir psikopata bagladim 😂

Doktorum sezeryan dikiş izimi geçirmek için bana krem yazdı fakat çatlak içinde iyi gelir mi bilemedim, ismi Scarex jel, bir araştır istersen...

50-60 cc kadar besleniyor, 12 günlük şu an...Ne kadar aralıklarla emiyor bebeğiniz?

Gözünüz aydın sağlıkla mutlulukla büyütün inşallah, nasılsınız? :emir_bebek:

Canım bana hastanede emzirme koçu tırnakları o kadar inceki kesmeye hiç gerek yok, kalktığı kenarından hafifçe yana doğru soyup alabilirsiniz demişti...

LoveAndMarriage LoveAndMarriage canım gözün aydın, mutlulukla büyütün :nazar::emir_bebek:

Ben phılıps Aventin 120 lik olanını aldım ve çok rahat ettim açıkçası, akıtma, gaz vs tarzı bir durum yaşamadım. Bir de medelanın bir biberonu varmış, bebek çekmeden akıtma yapmıyormuş ağıza, böylece memedeyken de çekmesi gerektiğini biliyormuş...

Alin'in gözleri de lacivert-mavi gibi, annem yeşil,anneannem mavi gözlü acaba renkli göz çıkar mı merak ediyorum bende :)

Bizim Cinar in da ayni :) lacivert - mavi- gri fln boyle karisik bir renk. Benim kv yesil gozlu. Annem mavi gozlu.. esim bal rengi :) bakalim sonuc ne olacak. Ben de merakla bekliyorum. Ama yenidoganlarin %80 i lacivert oluyormus:) sonra kahveye donuyormus.

İyi miydi peki canım
Bugün girmedi çok merak ettim
İyiydi kuzum vakti olmamıştır belki 😊
Canım Doğum yapmışsın. ❤
Allahım analı babalı büyütsün, sağlıklı huzurlu uzun ömür versin.. 🙏
Uykusuz, gazlı, sütlü günlere hoşgeldin. 😁
Amin canım inşallah 🙏 hoşbuldumm sütlü günleri de görürüm inşallah 😃

@TopukluPollyanna teşekkür ederiz canımm 🙏

Bebisleer uyuyor mu kizlar ya biz daha 23 gunluguz vik vik otuyor tum gun gaz damlasini da veriyorum rahatlasin diye ama mizir mizir uyumuyor dogru duzgun

Bebisleer uyuyor mu kizlar ya biz daha 23 gunluguz vik vik otuyor tum gun gaz damlasini da veriyorum rahatlasin diye ama mizir mizir uyumuyor dogru duzgun
Bizim kuzuda pek durmuyo gece gündüz fark etmez kapı gıcırtı gibi hiç susmuyo ha bire ses çıkartıyo derin uyumuyo, gece de haliyle zor oluyo her sesine uyanıyorum tedirgin oluyorum bizde 20 günlük olduk

Merhabalar bebeğiniz tek öğünde kaç cc besleniyor acaba? Emzirirken ne kadar gittiğini bilmiyorum çok sık emiyor memede uyumak istiyor sürekli emzirmekten göğüslerim kreme rağmen yara oldu hiçbir işimi gücümüde yapamıyorum uykusuzluk diz boyu. Acaba doymuyor mu mama mı vermek gerekir?
Biz meme +mama devam ediyoruz 50cc içiyo bazende 30 cc

Selam kızlar merak etmişsiniz 💛
Dün giremedim misafirler vardı
Bugün de maalesef kötü haberle güne başladım yazıp sizi de üzmek istememiştim duygularımı baya yoğun yaşadım. Hcettepede bize çok yardım eden aile vardı aynı sorundan 1 aydır yoğunbakımda olan yavrusunu kaybetmişiz. Kendi evladım gibi üzüldüm acım tekrarladı ve o yürek acısı bambaşka. Tarifi yok
Ağzımdan sadece “çok zor” çıkıyor. Kitleniyorum birşey diyemiyorum. Kendime yeni gelebildim.
Şuraya iyi, güzel şeyler yazmayı özledim.kendimi felaket tellalı gibi hissediyorum.

Bizimki de 10 gunluk oldu. Gece yatmaz gunduz kalkmaz turden :) bklm bundan sonra degisiyormus huyu tabii gorucez.

Selam kızlar merak etmişsiniz 💛
Dün giremedim misafirler vardı
Bugün de maalesef kötü haberle güne başladım yazıp sizi de üzmek istememiştim duygularımı baya yoğun yaşadım. Hcettepede bize çok yardım eden aile vardı aynı sorundan 1 aydır yoğunbakımda olan yavrusunu kaybetmişiz. Kendi evladım gibi üzüldüm acım tekrarladı ve o yürek acısı bambaşka. Tarifi yok
Ağzımdan sadece “çok zor” çıkıyor. Kitleniyorum birşey diyemiyorum. Kendime yeni gelebildim.
Şuraya iyi, güzel şeyler yazmayı özledim.kendimi felaket tellalı gibi hissediyorum.

Kuzum benim :KK43: rabbim sabirlar versin. Oyle dusunme, burada biz o kadar gereksiz seyler bile paylastik ki.. bu tarz seyleri de paylasicaz tabii. Ben tabii yine hastane telasindan giremedigim icin farkedemrfim ama yoklugun hissediliyor hemen kuzum.. merak ederiz biz seni.. yaz sen her turlu.

Bizimki de 10 gunluk oldu. Gece yatmaz gunduz kalkmaz turden :) bklm bundan sonra degisiyormus huyu tabii gorucez.

Kuzum benim :KK43: rabbim sabirlar versin. Oyle dusunme, burada biz o kadar gereksiz seyler bile paylastik ki.. bu tarz seyleri de paylasicaz tabii. Ben tabii yine hastane telasindan giremedigim icin farkedemrfim ama yoklugun hissediliyor hemen kuzum.. merak ederiz biz seni.. yaz sen her turlu.
Amin kuzum 😔🙏
Sarılık ne durumda en son düşmeye başlamış demiştin o yüzden mi gittiniz hastaneye 😕

X