2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Kızlar ben herhalde üşüttüm karnıma kramplar giriyor.bebek kendini kasıp duruyor.dikis yerlerm berbat ağrıyor ben nasıl dogurucam ya😟 bugün tüm gün uyudum gözlerim içine çöktü vallahi isyanlardayım.su saatte karniminn içinde şimşek çakıyor sanki Allah'ın izniyle bı dogurabilseydim.valla ciddi ciddi normal doğumdan vazgeçmeye başladım doktor 10 gün sonra gel bakalım demişti ozman gittiğimde bı konusucam.
Gecmis olsun canim.usuttugun icin bebek kasiliyor olabilir.birkere pazarda ustume su dökülmüştü cok kasılmam olmustu

Sağol canım senin bebiş de sağlıkla gelsin inşallah 🙏
Herkes bana benzetiyor ama sonradan babasına benzer mi bilmiyorum :KK48: Saçları var kuzumun ❤ Ben esmer olur diye tahmin ediyordum esmer değil kızım :)

Evet kuzum çatladı birkaç gün önce, kremliyorum da kremi emzirmeden önce silmem gerekiyor mu bilgin var mı ? Lansinoh kullanıyorum

Sağol canım amin inşallah, hepimizin evladına iyi günler nasip etsin Allah 🙏

Bende aynı kremi kullanıyorum silmiyorum canım zaten her zaman takip edemiyorsun bitkisel içerikli olduğu için içim rahat🤗

İlk geceniz nasıldı canım? Ben sadece 1 saat uyuyabilmiştim☺️
Gerçekten çok gerginim canım 😔
Bir yandan hamileliğim bitiyor diye üzülüyorum
Bir yandan sağlıkla kucağıma alabilecek miyim diye düşünüyorum
Artık onu içimde hissedemeyecek olmak üzüyor
Karmakarışık duygular içindeyim

Gelip gidip aynada göbeğimi seviyorum
Hamilelik çok güzel bir duyguymuş
Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah 🙏🏻

O bende giç olmadı ya 🙈 hamileliği hiç özlemiyorum😂 ipekcanımı karşımda görmek onu koklamak çok daha güzel bir duygu bi de 9 ay boyunca mide bulantısı çektiğim için şuan çok daha iyiyim😜
Günaydın kızlar hepimizin güzel haberler alacağı güzel bir gün olur inş:KK36:
Benim sabah sabah sinirlerim bozuldu biraz görümceciğim gitmiş instagramına hamile çekimimizden bi foto koyup altınada güzel bi yazı yazmış daha tam görmedim. Şimdide mesaj atmış seni internete koydum beğeni rekoru kırıyosun diye cevap vermedim. Ben eşime bile izin vermedim sosyal medyaya koymasına nazardan korktuğum için benim zaten sosyal medya hesabim yok, onun da kötülüğüne yapmadığını biliyorum hevesleniyor ama keşke koymadan sorsaydı :sinirli:

Aman canım boşver koysun sorsa tabii ki iyiydi ama özenmiştir😊

@muttervonmarienkaefer kesinlikle yalnız olmak en güzeli canım sütle ilgili muhabbetler bile beni çok geriyordu annem de hassas biridir bir şeyden ağlamaya başladı dedim sen mi lohusasın ben mi? Alınacak zaman mı? Sanki beni tanımıyor doğurduğu çocuğu yani🙄 şimdi kafam rahat canım kv geliyor arada o da sağolsun beni üzecek hiçbir şey demez hep alır getirir süt yapıyormuş ye diye

Canim ben de sezeryan oldum. Ve bizim ki de erkenden gaz problemi yasamaya basladi. Birde kakasini gunde bir kere anca yapiyor. Sariligi da o yuzden dusmedi sanirim.. o yuzden ben de isticem bgn kontrolde gaz icin ve prebiyotik turu bisi.. bunlar aklimda olsun. Sagol kuzum 😘
Ne demek cnm benim.
Bildiklerimizi öğrendiklerimizi paylaşıcaz.
Bunları kullan rahat edersin.
Gece bizi ayakta tutuyordu ağlamaktan şimdi rahatız, tamam mama için, arada da mız mız ediyor kalkıyoruz. Ama o gaz sancısı olduğunda bende ağlıyordum onunla ay ay diyor ya ağlarken el kadar bebek.
Karnını ovalım demiştim bı kere ağlarken taş gibi bı el vurdum bas bas bağırınca ben fenalık geçirdim hemen doktora gittik.
Kaka problemi içinde kabız olursa gliserinli kansuk al, fitili ortadan ikiye böl, bölüğünü de ikiye böl fitili at. Fitili atınca elini hemen çekme, çekersen fitil çıkar. Bunu attığın gibi bebek kakasını yapar.
Stresten popolarini kasıyorlar ya ondan çıkamıyorlar. Benim ki bigün çıkmadı hemen eşimi eczaneye gönderdi annem bu dediğimi aldırdı. Fitili atar atmaz yaptı kakasını.

Son düzenleme:
Bende aynı kremi kullanıyorum silmiyorum canım zaten her zaman takip edemiyorsun bitkisel içerikli olduğu için içim rahat🤗

İlk geceniz nasıldı canım? Ben sadece 1 saat uyuyabilmiştim☺

O bende giç olmadı ya 🙈 hamileliği hiç özlemiyorum😂 ipekcanımı karşımda görmek onu koklamak çok daha güzel bir duygu bi de 9 ay boyunca mide bulantısı çektiğim için şuan çok daha iyiyim😜

@muttervonmarienkaefer kesinlikle yalnız olmak en güzeli canım sütle ilgili muhabbetler bile beni çok geriyordu annem de hassas biridir bir şeyden ağlamaya başladı dedim sen mi lohusasın ben mi? Alınacak zaman mı? Sanki beni tanımıyor doğurduğu çocuğu yani🙄 şimdi kafam rahat canım kv geliyor arada o da sağolsun beni üzecek hiçbir şey demez hep alır getirir süt yapıyormuş ye diye

Kuzum benim. Benim ailemi ben ikinci gun yolladim yalniz kalalim esimle ve cocugumla diye. Sagolsun anlayisla karsiladilar. Ama kv bqya bir darladi yalniz birakmak istemedi. Sonra bir gun biz evde kaldik dinlendik fln ertesi gun bizi gorunce toparlamis dinlenmis huzurlu ve mutlu ikna oldu. Simdi yine gunduzleri geliyor falan bakalim. Uzun kalinca yine ben darlaniyorum. Cunku cocuk uyurken basina gelip konusuyor surekli cocugun seviyor ama uyurken :KK43: gerci bizimki de inat gibi uyanmiyor o varken :)

Gecmis olsun canim.usuttugun icin bebek kasiliyor olabilir.birkere pazarda ustume su dökülmüştü cok kasılmam olmustu
Muhtemelen öyle usuttugumden oldu her yerim ağrıyor valla hayattan bezmiş durumdayım.ev kalk gidelim diyor elim kolum kalkmıyor eşim.evde.allahtan çocuğu aldı çıktı dışarı bende uzandım.keske.annem.yakin olsaydı gelip toplardı ortalığı bana bakardı.

Muhtemelen öyle usuttugumden oldu her yerim ağrıyor valla hayattan bezmiş durumdayım.ev kalk gidelim diyor elim kolum kalkmıyor eşim.evde.allahtan çocuğu aldı çıktı dışarı bende uzandım.keske.annem.yakin olsaydı gelip toplardı ortalığı bana bakardı.
Yakininda birinin olmamasi cok kotu.cagirsan annen gelmez mi hem dogumada az kaldi.bosver evi yat dinlen canim

Bu adam beni deli edecek 😤
Doğum yaklaştıkça adama bir haller oldu
Sanki kendi doğuracak

Pazar gününden konuşmuştuk Salı evi süpürüp temizleyelim diye, dün akşam yine konuştuk, sabah kahvaltıda “ben bugün yürüyüş yapıcam çok kilo aldım moralim bozuluyor” dedi
Ben de evi süpürecektin bugün dedim
Tamam süpürünce çıkarım dedi
Ben de kızdım 9 ay yattın da bugün mü spor yapasın geldi, çıkma bugün ben seni Yanımda istiyorum dedim

Kahvaltıdan kalktık, gitmiş yatmış tv izliyor 😬
Bir de bana kızıyor, çok gerginsin hepimizi geriyorsun sakin ol biraz dedi
Ya dedim gergin olmam çok normal değil mi
Bir sürü duyguyu bir arada hissediyorum
Tabi beni anlamadı yine gerildik
Ben de kızdım aman yat sakın kalkma bi tarafların soğumasın dedim 😤
Beyefendi uyumuş 👊🏻

Ben süpürgeyi açtım yatak odasını süpürdüm, annem uyandırmış onu da
Tabi kalktı surat beş karış
Benle de tartıştı kapıyı çarptı dışarı gitti uyuz şey
Dedim sen doğuracaksın ya uyu dinlen enerjini topla işleri ben yaparım

Bu adam beni deli edecek 😤
Doğum yaklaştıkça adama bir haller oldu
Sanki kendi doğuracak

Pazar gününden konuşmuştuk Salı evi süpürüp temizleyelim diye, dün akşam yine konuştuk, sabah kahvaltıda “ben bugün yürüyüş yapıcam çok kilo aldım moralim bozuluyor” dedi
Ben de evi süpürecektin bugün dedim
Tamam süpürünce çıkarım dedi
Ben de kızdım 9 ay yattın da bugün mü spor yapasın geldi, çıkma bugün ben seni Yanımda istiyorum dedim

Kahvaltıdan kalktık, gitmiş yatmış tv izliyor 😬
Bir de bana kızıyor, çok gerginsin hepimizi geriyorsun sakin ol biraz dedi
Ya dedim gergin olmam çok normal değil mi
Bir sürü duyguyu bir arada hissediyorum
Tabi beni anlamadı yine gerildik
Ben de kızdım aman yat sakın kalkma bi tarafların soğumasın dedim 😤
Beyefendi uyumuş 👊🏻

Ben süpürgeyi açtım yatak odasını süpürdüm, annem uyandırmış onu da
Tabi kalktı surat beş karış
Benle de tartıştı kapıyı çarptı dışarı gitti uyuz şey
Dedim sen doğuracaksın ya uyu dinlen enerjini topla işleri ben yaparım
Valla kendi tırnağın varsa kendi basini kasiycan.bizim.su yasadiklarimizin.birini yasasinlar yeminle kaçacak yer ararlar.cocuk doğurmak çok zor zor olduğu kadar bide onu büyütmesi var.agzinda dişin kalmıyor saçın beyazliyor.heleki birde gamsız değilsen yandin herşeyi düşünmek zorundasın.esinde böyle bı zamanda sana destek olmayacak nezaman olacakmış.son haftandasin patlayacak yer arıyor insan canımız burnumuzda.

Kuzum ben de aynı şekilde düşünüyorum
Geleceği zaman veya doğum şekli önemli değil
Tek istediğim sağlıkla evimize dönmek
Ama yine de insan strese giriyor işte
Bu kadar bekleyeceğimi hiç tahmin etmezdim
Hakkımızda hayırlısı olsun artık yapacak bir şey yok

Az kaldı canım son 2 günün 🙏🏼 Birde beni düşün 41+6 ya kadar müdahale edilemeyecek. 😏

Günaydın kızlar hepimizin güzel haberler alacağı güzel bir gün olur inş:KK36:
Benim sabah sabah sinirlerim bozuldu biraz görümceciğim gitmiş instagramına hamile çekimimizden bi foto koyup altınada güzel bi yazı yazmış daha tam görmedim. Şimdide mesaj atmış seni internete koydum beğeni rekoru kırıyosun diye cevap vermedim. Ben eşime bile izin vermedim sosyal medyaya koymasına nazardan korktuğum için benim zaten sosyal medya hesabim yok, onun da kötülüğüne yapmadığını biliyorum hevesleniyor ama keşke koymadan sorsaydı :sinirli:

Sormadan koyması çok saçma olmuş. Bunu ona söylemelisin kesinikle sorması gerekiyordu. Ama yinede kendini ona karşı doldurma bence görümcen heveslenmiş bu çok hoş birşey aslında. Bu devirde her görümce öyle paylaşmaz gelinin fotoğrafını hamile ya da değil sosyal medyaya. Sadece sormadan koyması kötü olmuş o konuda bunu direkt ona söyleyebilirsin.
Nazar için endişelenme. Ben hep şöyle düşünürüm kötü bakan içi kötüdür o kötülük ona döner. İyi bakan da içi iyidir o iyliği ona döner.

İlk geceniz nasıldı canım? Ben sadece 1 saat uyuyabilmiştim☺

Bizde deniyoruz ya kuzum her zaman silme şansım olmuyor dediğin gibi :)
Ben 1 saat uyuyamadım sanırım 😃 uyumaya çalışsam da tam dalamıyorum kuzum tilki uykusu derler ya öyle oluyor 😃

Ben dr.browns aldım güzel memnunun, ama benim kuzu biberonla mama içerken kendi ağzının kenarından mama akıtıyo az eğiyorum olmuyo dik tutuyorum olmuyo, memenin ucuda küçücük delik 1 numara acaba fazlamı çekiyo mamayı da yetiştiremiyo hep mendil kullanıyorum biberonla besleyen arkadaşlar sizin kuzularda yapıyo mu öyle
Nuk cam biberon var bende de. Bazen yandan damlatıyor mendil koyuyorum. Ama ben başlığı orta akış tek delik almıştım. Fazla geliyor birden ağzında birikince de yandan sızıyor. Yavaş akış olanı alsaymışım keşke...mesela chicco cam biberon da var onda böyle birşey yaşamadım.
Canım her gün yıka bebeği yıkamakta sarılığı alıyormuş, güzel beslendiği sürece sorun olmaz.
Ben kan sulandırıcı kullandığım için emziremiyorum. 40 gün kullanıcam ya.
Doktorlar tereddütte kaldı.
Similac mama aldım. Her 3 saatte bir yada acıkma durumuna göre 90 ml suya iki ölçek mama koyuyorum, annem pirinç suyu kaynatti onu da mamaya katıyoruz.
Bağırsaklari ve bağışıklığı için probiyotik veriyorum. Sarılık sorunu olmaz Allah'ın izniyle.
Cnm acaba ben iyilesebilecekmiyim.
Bugün anneme ölcem artık dedim.
Çok ızdırabım var. Ağrıların çok fazla, nefes problemi ara ara beni zorluyor.

Deme öyle yaş Allah korusun...sen bu ağrılara rağmen 9 ay karnında yaşadın evladını... Onun için direnmeli savaşmalısın. Böyle düşünceleri çıkar aklından. Herşey güzel olacak bebişin büyüdükçe ölcem diye değil evladım için yaşamalıyım diyeceksin
Selam kızlar bugün 2 defa öğürdüm midem.iyi değil boğazım tahriş oldu ama en kötüsü nefesim bir.türlü düzelmiyor banyo yaptım falan hep kesik kesik normal mi acaba. Bebişte karnımda kasılıp durdu kustukça.ama az da olsa hareket hissediyorum iyidir inşallah

Canım kontrolün ne zaman dikkat et kendine ihmal edilecek durumda değilsin kusma çoksa aciilede git

Bizde deniyoruz ya kuzum her zaman silme şansım olmuyor dediğin gibi :)
Ben 1 saat uyuyamadım sanırım 😃 uyumaya çalışsam da tam dalamıyorum kuzum tilki uykusu derler ya öyle oluyor 😃

Canım sende A April wind numarası var mıydı
Dün akşamdan beri girmemiş merak ettim 🙄
Senin haberin var mı

Kuzum benim. Benim ailemi ben ikinci gun yolladim yalniz kalalim esimle ve cocugumla diye. Sagolsun anlayisla karsiladilar. Ama kv bqya bir darladi yalniz birakmak istemedi. Sonra bir gun biz evde kaldik dinlendik fln ertesi gun bizi gorunce toparlamis dinlenmis huzurlu ve mutlu ikna oldu. Simdi yine gunduzleri geliyor falan bakalim. Uzun kalinca yine ben darlaniyorum. Cunku cocuk uyurken basina gelip konusuyor surekli cocugun seviyor ama uyurken :KK43: gerci bizimki de inat gibi uyanmiyor o varken :)
Cnm bende tek kalınca çok kötü oluyorum aklıma hep ameliyatım rahim alınması felan geliyor agliyorum üzüyorum kendimi ama yanımda biri olunca düşünmeye fırsatım olmuyor birde yardimci oluyor iyice kucağa alosti hiç yoktan annem mesela tutuyor benim dikişleridikişlerimj havalandirmam lazım ama inan yapamıyorum dikisim yapistirma azıcık açılma var aklım orda hep bir düzelemedim birde 5 buçuk yaşında kızım var inş geçecek bu zorlu günler kızımda 3 günden sonra her işimi yapmaya başlamıştım bu zor oldu gerçekten. .

Nuk cam biberon var bende de. Bazen yandan damlatıyor mendil koyuyorum. Ama ben başlığı orta akış tek delik almıştım. Fazla geliyor birden ağzında birikince de yandan sızıyor. Yavaş akış olanı alsaymışım keşke...mesela chicco cam biberon da var onda böyle birşey yaşamadım.

Deme öyle yaş Allah korusun...sen bu ağrılara rağmen 9 ay karnında yaşadın evladını... Onun için direnmeli savaşmalısın. Böyle düşünceleri çıkar aklından. Herşey güzel olacak bebişin büyüdükçe ölcem diye değil evladım için yaşamalıyım diyeceksin

Canım kontrolün ne zaman dikkat et kendine ihmal edilecek durumda değilsin kusma çoksa aciilede git
Sağol canım kusmadım şükür bi daha ama fena tahriş oldu boğazım

Kızlar mrb bisi sorcam tecrübeli annelere, benim bebiş bugün 8. Gününde. Göğüs uclarim fazla yok bebek tutamıyor bende ilk günden Bu yana gogus ucu kalkanı kullanarak bebegimi emziriyirum. Dün hemşire gerek yok alıştırma büyüyünce ne yapacaksın kahverengi kısmı tamamen ağzına ver alır o dedi. Çok denedim almıyor. Kalkanla çok güzel emiyor. Bu şekilde emziren oldu mu hic

X