2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Önce suni mi denencek süreç seni yıpratabilir aslımda direk sezeryan olsa daha rahat olursun
Üst çatın darmış o yüzden dedim,birde bebeğinde kordon dolanması olmuş
Kuzum suni ike deneriz demedi. Iki cm acilmam vardi ztn. Muhtemelen 4 olur yarin dedi. Biraz akisa bakacaklar sanirim. Ztn var hafif hagif sancim. Sbh oka hayrola bklm 🤷‍♀️

Bu bildiğimiz taş helva mı canım
Bütün jepsini not ettim inşallah bizede faydası olur

Amin kuzum inşallah inşallah
Rabbim kimseyi hastane kapılarında kimsesiz çaresiz bırakmasın
Seninde yarın doğum varmış heralde kuzum Allah sağ salim kucağına almayı nasip etsin inşallah sezeryan olmasının sebebi ney ☺
Evet normal sade helva

Benim makinede mi.sorun var gerçektwn çözemedim gitti
Bende 1 damla gelmeye başlayınca tamamen kesilmeye başladı heralde diye düşündüm
Eve geçeyim bir düzen kurayım en iyisi
Suanda mideside kiraz kadar azda gelse ona yetecek.mama takviyesi yaparsin ilk gunler bende yaptim.dogumun nasil gecti dikişlerin var mi

Kizlar hastanedeyim
2-3 cm lik açılmam var
Sancilar cok yuksek cikti
Bu sanciyla suyun gelebilir yatisini yapalim
Suni sanciya bile gerek kalmayabilir dedi
Suan sanci odasinda sancilarimi yasiyorum.
Buluta cumartesi gununu vermistim dinledi annesini
Kuzum allah yardımcın olsun
İnşallah kendiliğinden kolayca ilerler Doğum.
Hayırlı haberlerini alalım inşallah seninde

Nisan anneleri bebişlerine neler oluyor böyle.... Herşey o kadar çabuk oldu ki anlatamam...

Şu am yoğun bakımda Metehan.... Sarılık 19 çıktı ereğli de yer yok diye adana balcalı hastanesine geldik

Gördüklerimi yaşadıklarımı o bitmeyen yol herkes perişan anlatamam...

Dayanmaya çalışıyorum ama o kadar üzgünüm ki....

Hep emzirdim sütüm de var çiş kaka yapıyor...idrar yolu enf olabilir dediler o da sarılığı arttıyormuş... Bu gece kuzum yok

Bazı şeyler istendi şimdi annemin evindeyiz..sütümü sağacağım sabaha kadar 9 da da hastanede olup emzirebileceğim.
Canım benim üzme kendini lütfen. Umay’ın da 18 çıkmıştı. Bir günde 14 e düştü, ikinci gün 10a düştü. Bizde yoğun bakımda kaldık 2 gece. Bende sarılık olmasın die çok uğraştım ama oldu. İki gün en fazla üç güne toparlar Metehan🥰

Tek tek alıntılayamadım kızlar.
Çok sağolun Allah razı olsun hepinizden bizler için dualar etmişsiniz
Rabbim gönlünüze göre güzellik versin inşallah ❤
Kızımın solunum sıkıntısı var demiştim en son.
Doğduğunda kesik kesik ağlıyordu,doktorumuz gözetim altına alınsın demişti.
Bugünde yoğun bakım doktoru açıklama yapmış eşime,buraya geldiğinde mordu vücudu. Doğum esnasında ciğerlerde su kalmışta olabilir,annede enfeksiyon varsa ondan geçmişte olabilir,doğum anında kakasını yutmuşta olabilir. Net olarak şundan kaynaklı diyemiyoruz demiş. 1 hafta süreliğine antibiyotik tedavisine başlamışlar.
Dün girdiği ana göre çok şükür bin şükür Rabbime bugün daha iyiymiş genel durumu. Rahat nefes alıp vermesi için solunum cihazına bağlı bir şekilde yatıyor kuzum,beti benzi açılmış pembeyle kırmızı arasına dönmeye başlamış maşallah sübhanallah Rabbim nazarlardan korusun😍:nazar:
Bugün gördüm küvezde biz gelmeden önce karnını doyurdukları için mışıl mışıl uyuyodu çenesini gıdıkladım,topuğunu gıdıkladım uyanmadı ☺
Babamız görünce çok duygulandı,fıstıklı lokumum benim eve gidelim yicem seni diyip duruyodu :KK68: Tabi ben o arada musluklar açık iki gözü iki çeşme ağlıyordum 😇
Doğum kilosundan aşşa yukarı 150-200 gr kadar düşmüş,ki bu yenidoğan bebekler için çok normal şiş oluyorlar yeni doğasıya.
Sütüm gelir çoğalır biran önce toparlarız inşallah evimize gideriz mışıl mışıl uyuruz ☺
Canın benim geçmiş olsun rabbim kızına sağlık versin. Aynı şeyleri yaşadık bizde oğlum mor ve solunum sıkıntısıyla doğdu. 8. Gün çıktı küvözden. Antibiyotik tedavisi uyguladılar. İyi tarafından bakarsan sarılık riski olmayacak bebeğinde öyle düşün. Benim sütüm 3. Gün geldi öncesinde damla damlaydı. Ama onlarıda hemen enjektörle yollamıştım yoğun bakıma ne çıkarsa çok önemli çünkü ağız sütü. Humana çayı al mutlaka günde 3 kez iç. Birde rekolac var bitkisel ürün inanılmaz etkili. İşte yoğun bakımın tek kazığı olarak emme problemi çok oluyor orda biberona alıştırıyorlar. Biz hala aşamadık inşallah sende biran önce atlatırsın tüm bunları. Çayı ve söylediğim hapı mutlaka al ama biran önce

melike222 melike222 kuzum teşekkür ederim ve sizede geçmiş olsun😘
M muttervonmarienkaefer oy kuzum uyu tabi güzelce 💙
Yarın güzel haberlerini bekliyorum inşallah herşey yolunda gidecek.
Amin kuzum insallah. Gece ucu geciyordu hala uyaniktim. Sonra bir-2 saat uyumusum ama cok iyi geldi simdi biraz plates yapip dusa giricem sonra hafif bir kahvalti ve hastaneye gidicem. Sancim yokk maalesef. Uce kde aralikli giriyordu.. artik hayirlisi kizlar.. haber vermeye calisicam size. Aklima geldikce de dualar edicem hepinize 😘 opuyroum sizi..
PambukPrensess PambukPrensess bence dogumun olmustur ya da olmak uzeredir. Cunku sancilarin cok skmis kuuzm. Rabbim yardimcin olsun.. 🙏🏻

Kızlar kızıma antibiyotik tedavisi başlandı
1 hafta küvezde kalıcak
İnşallah 1 hafta sonunda toparlar çıkarız
Sütümü 2 defa 1cc ve 2cc olarak verebildim elle sağmada.
Makineye geçince hem sütüm damla şeklinde gelmeye hemde kesilmeye başladı :KK43:
Şimdi yarım saat uğraşıyorum 1 damla anca çıkıyor
Nasıl çoğalttınız sizler

Melike kuzummm ben yeni okuyorum mesajları. Tebrik bile edemedim seni kendi Derdimden... Hepimiz zor zamanlar geçiriyoruz ama düzelecek. Rabbim analı babalı büyütsün yavrunu

Süt konusuna gelince ben 5 gündür emziriyorum. Bana göre sütüm iyiydi ama demek kki olmamış. Günde 3-4 lt arası su içmelisin. Sütümü arttıran kesinlikle su. Ayrıca maltanaananaslı içecek öneriliyor henüz almadım ama alacağım bugün. Helva diyen olmuş katılıyorum ben her gün 1 yk tahin helvası yiyorum rezene içiyorum ve kuru soğan...ama en önemlisi inanmak dinlenmek sabretmek...Metehan da yoğun bakım da sarılıktan dolayı... Süt sağmamı istediler. Bu gece 2 kez sağdım. Şöyle diyim 2,5 saatte bir iki memeden manüel pompa ile gelen süt miktarı 45-50 cc oldu... Bilmiyorum yeterli mi soracağım hemşirelere de.

Canim cok gecmis olsun.ayni durumu birkac gun once bende yasadim.korkma bizim 23 cikmisti ona ragmen iki gune 11 dusurduk.sizin daha düşükmüş.belki iyi ememiyor biberonla ver canim biz öyle yaptik. Demekki doymamis

İnşaAllah canımmm o kadar üzgünüm ki...dün hastaneden çıkarken artık ağlamaya başladım tuttum kendimi annem babam özellikle kızım görmesin diye o sırada Ayağım takıldı düştüm eşim tutuyordu ama önümü göremedim gözyaşlarından...sağ dizim şiş bilemiyorum kendi acımı dkişimi kanamamı unuttum kaç saat oturdum yolda dikişler o kadar acıtıyor ki...ama yeter ki yawrum iyi olsun.
Tek tek alıntılayamadım kızlar.
Çok sağolun Allah razı olsun hepinizden bizler için dualar etmişsiniz
Rabbim gönlünüze göre güzellik versin inşallah ❤
Kızımın solunum sıkıntısı var demiştim en son.
Doğduğunda kesik kesik ağlıyordu,doktorumuz gözetim altına alınsın demişti.
Bugünde yoğun bakım doktoru açıklama yapmış eşime,buraya geldiğinde mordu vücudu. Doğum esnasında ciğerlerde su kalmışta olabilir,annede enfeksiyon varsa ondan geçmişte olabilir,doğum anında kakasını yutmuşta olabilir. Net olarak şundan kaynaklı diyemiyoruz demiş. 1 hafta süreliğine antibiyotik tedavisine başlamışlar.
Dün girdiği ana göre çok şükür bin şükür Rabbime bugün daha iyiymiş genel durumu. Rahat nefes alıp vermesi için solunum cihazına bağlı bir şekilde yatıyor kuzum,beti benzi açılmış pembeyle kırmızı arasına dönmeye başlamış maşallah sübhanallah Rabbim nazarlardan korusun😍:nazar:
Bugün gördüm küvezde biz gelmeden önce karnını doyurdukları için mışıl mışıl uyuyodu çenesini gıdıkladım,topuğunu gıdıkladım uyanmadı ☺
Babamız görünce çok duygulandı,fıstıklı lokumum benim eve gidelim yicem seni diyip duruyodu :KK68: Tabi ben o arada musluklar açık iki gözü iki çeşme ağlıyordum 😇
Doğum kilosundan aşşa yukarı 150-200 gr kadar düşmüş,ki bu yenidoğan bebekler için çok normal şiş oluyorlar yeni doğasıya.
Sütüm gelir çoğalır biran önce toparlarız inşallah evimize gideriz mışıl mışıl uyuruz ☺

Metehan doğduğunda da mordu... Direk ağzını ciğerlerini temizlediler çünkü kakasını yutmuş. Ama ağlaması normaldi. Tek önerdikleri. Yan yatırın sırtına vurun emme anında bi şi olursa dediler.

Bir de kızlar özellikle şunu sordular dün. Hamileliğinde Kaç kez idrar yolu enf oldun ve son haftalarda oldun mu özellikle doğuma yakın dediler. Bir kez oldum dedim antibiyotiğin adını sordular. Son aylarda olmadım dedim belki de oldum ama bilmiyorum yani...doğum sırasında bebek ağladı mı sıkıntı oldu mu çıkarken falan...acaba diyorum sarılığı tetikleyen bunlar mı?

Emin ol toparlanacak kuzun evinize gideceksiniz kilo kaybı da çok normal hepimizde oldu ama toparlanır.

Canım benim üzme kendini lütfen. Umay’ın da 18 çıkmıştı. Bir günde 14 e düştü, ikinci gün 10a düştü. Bizde yoğun bakımda kaldık 2 gece. Bende sarılık olmasın die çok uğraştım ama oldu. İki gün en fazla üç güne toparlar Metehan🥰

İnşaAllah canım ya öyle aldılar kuzumu giderken öpemedim bile.

9 da görmeye gideceğim hem de istediklerini vereceğim. Durumu hakkında 1.30 da doktor bilgi verecek. İnşaAllaj 2 güne düzelir..

Umay ın sonrasında tekrar sarılık değerine baktırdın mkıpeki hastaneden çıktıktan sonra

Ereğli deki doktor yatış yapılsın tedaviden sonra tekrar gelin bakacaz dedi. Bi de TSH yüksek çıktı normal bu hafta da yüksel çıkar dedi.. 2 hafta sonra tekrar TSH bakılacak dedi yine kan verilecekç

Ereğlidekiler kanı almayı da beceremediler mahvoldu yavrum iki kol delik deşik. Damarları çok ince imiş bana çekmiş iki yavrum da benim kini de mahvediyorlar alamıyor tecrübesiz olanlar.

Melike kuzummm ben yeni okuyorum mesajları. Tebrik bile edemedim seni kendi Derdimden... Hepimiz zor zamanlar geçiriyoruz ama düzelecek. Rabbim analı babalı büyütsün yavrunu

Süt konusuna gelince ben 5 gündür emziriyorum. Bana göre sütüm iyiydi ama demek kki olmamış. Günde 3-4 lt arası su içmelisin. Sütümü arttıran kesinlikle su. Ayrıca maltanaananaslı içecek öneriliyor henüz almadım ama alacağım bugün. Helva diyen olmuş katılıyorum ben her gün 1 yk tahin helvası yiyorum rezene içiyorum ve kuru soğan...ama en önemlisi inanmak dinlenmek sabretmek...Metehan da yoğun bakım da sarılıktan dolayı... Süt sağmamı istediler. Bu gece 2 kez sağdım. Şöyle diyim 2,5 saatte bir iki memeden manüel pompa ile gelen süt miktarı 45-50 cc oldu... Bilmiyorum yeterli mi soracağım hemşirelere de.

İnşaAllah canımmm o kadar üzgünüm ki...dün hastaneden çıkarken artık ağlamaya başladım tuttum kendimi annem babam özellikle kızım görmesin diye o sırada Ayağım takıldı düştüm eşim tutuyordu ama önümü göremedim gözyaşlarından...sağ dizim şiş bilemiyorum kendi acımı dkişimi kanamamı unuttum kaç saat oturdum yolda dikişler o kadar acıtıyor ki...ama yeter ki yawrum iyi olsun.

Metehan doğduğunda da mordu... Direk ağzını ciğerlerini temizlediler çünkü kakasını yutmuş. Ama ağlaması normaldi. Tek önerdikleri. Yan yatırın sırtına vurun emme anında bi şi olursa dediler.

Bir de kızlar özellikle şunu sordular dün. Hamileliğinde Kaç kez idrar yolu enf oldun ve son haftalarda oldun mu özellikle doğuma yakın dediler. Bir kez oldum dedim antibiyotiğin adını sordular. Son aylarda olmadım dedim belki de oldum ama bilmiyorum yani...doğum sırasında bebek ağladı mı sıkıntı oldu mu çıkarken falan...acaba diyorum sarılığı tetikleyen bunlar mı?

Emin ol toparlanacak kuzun evinize gideceksiniz kilo kaybı da çok normal hepimizde oldu ama toparlanır.

İnşaAllah canım ya öyle aldılar kuzumu giderken öpemedim bile.

9 da görmeye gideceğim hem de istediklerini vereceğim. Durumu hakkında 1.30 da doktor bilgi verecek. İnşaAllaj 2 güne düzelir..

Umay ın sonrasında tekrar sarılık değerine baktırdın mkıpeki hastaneden çıktıktan sonra

Ereğli deki doktor yatış yapılsın tedaviden sonra tekrar gelin bakacaz dedi. Bi de TSH yüksek çıktı normal bu hafta da yüksel çıkar dedi.. 2 hafta sonra tekrar TSH bakılacak dedi yine kan verilecekç

Ereğlidekiler kanı almayı da beceremediler mahvoldu yavrum iki kol delik deşik. Damarları çok ince imiş bana çekmiş iki yavrum da benim kini de mahvediyorlar alamıyor tecrübesiz olanlar.
Canimmm kiyamam onu oyle gormek cok zordur eminim. Bu arada enfeksiyon elbette ki cocugun bagisikligini dusuren bir sey kuzum. Ablamin bebegi icin de ayni durumlar olmustu. Ablami verem savasa bile yonlendirdiler. Belki virus gecirdiniz farktmediniz diye. Ama sariligi tetikleyip tetiklemedigi sanirim en iyi benle atanamayanogretmen atanamayanogretmen in bebeklerinde belli olur. Cunku ben 1 ay igne ile antibiyotik tedavisi gordum. Onun haricinde surekli idrar yolu enfeksiyonu olustu vs.. o yuzden bakalim bizim veletlerde ne olacak. O zaman daha detayli konusuruz.

X