2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
A5A17C79-C68E-4319-9819-F4F24CF9B122.jpeg
Çatı ve açıklığa böyle bakıyorlar merak edenler vardı 😑 Gerçi sorusunu soran kaçıyor gidiyor genelde ama🙄(isyan mode on)

İnşallah geçecek cnm ,korkuyorum zaten kuvöze alırlar diye, annelik çok zor bişey, aklımız çıkıyo bişey olacak onlara diye hem karnımızda hem doğduklarında, lohusalık zaten çok duygusallık yapıyo özelliklede bana hastanede ve ilk çıktığımız günlerde, hep ağlamak istiyodum

Annelik zor, lohusalık zor, o duygusallığı taşımak zor. Hepsi ayrı zorluk canım
Ama küvözde de olsa üzülme
İyileşmesi için gerekiyorsa yapacak bir şey yok öyle düşün canım

Bugün keyifsiz uyandım...
Gece boyu uyku tutmadı zaten, uyumak için bütün odaları gezdim elimde yastıkla.

Kafama taktığım şeyi söylemek istiyorum ama kıskançlık olarak algılanmasından korkuyorum 😔
Kendimi tam olarak ifade edememekten korkuyorum..

Önceki akşam yazmıştım, abimin eşi ikinciye hamile. Tabiki çok sevindim, allah sağlıkla kucaklarına almayı nasip etsin.

Beni üzen annemin aşırı abartılı tepkileri oldu.
Ara ara burda yazmıştım, ben hamilelik haberini verdiğimde ailenin gündemi o kadar yoğun ve karışıktı ki Bebek haberi bile gündemi değiştirmemişti.
Anneme testi gösterdiğimde hıı hayırlısı olsun demişti sadece.
Kurban bayramıydı, yaklaşık bir hafta memlektte kalmıştık ama Bebek haberini verdiğim günden sonra konusu bile açılmamıştı tekrar.

Ailecek bir vatsap grubumuz var, annem iki gündür Videolar, çiçekler, sevinçli Mesajlar gönderip duruyor, içim içime sığmıyor torun geliyor diyor abimin bebeğinden için.

Allah izin verirse üç beş gün sonra ben de bebeğimi kucağıma alıcam, ama şimdiye kadar böyle sevinçli tepkiler almadım hiç

Hormonların etkisi mi bilmiyorum, dünden beri çok üzüldüm kafaya taktım.
Kardeşimden başka kimseyle de paylaşmadım, anlamazlar kıskançlık yapıyorsun derler diye.
Bu annelerinde hormonlarına bakılmalı bence çok iyi anlıyorum seni bizde haberi verdiğimizde suratımıza baktı baktı aaa kim bakacak nasıl olacak dedi ki oğluma 2 yaşına kadar o baktı onu düşündü ertesi gündü geldi öptü sarıldı. Hala da arada bi laf sokmalar oluyor daha oğlum küçükmüş ona da yazıkmış falan
Hiç takılma canım kapı kapanınca sen evinde mutlumusun gerisi boş

Evet bu saatten sonra değişmez canım
Böyle kabul etmekten başka çare de yok ama işte ahh bu hormonlar
Umarım annem gelince ters konuşup da üzmem. Çünkü huyumu biliyorum tutamam çenemi 😬

şimdi geriden başlayarak okudum bi kaç yazını. Benim annem senden daha ilgisiz bir anneydi. Bütün hamileliğim boyunca ne aradı ne sordu. Benim doğumum biraz ansızın oldu. Kontrol için gittiğimde sezeryana alınmıştım . Eşim ben çıkınca haber vermiş doğum yaptı diye. Koşarak geldi 2 gün boyunca benimle ilgilendi. sanki o ilgisiz anne gitti baska biri geldi :) O yüzden bi doğum hele öncesinde hayırlısıyla. Bence oda benim annem gibi değişecek tiplerden :) Torun sevgisi başkadır bence.

Merhabalar herkese,

Ben hastaneye geçiyorum.🙈 Hem suyum hem nişanım geldi.☺ Sadece regl sancısı gibi sancım vardı ve inanılmaz bir kasık ağrım... Duş aldım, valizimi hazırladım. Şimdi yoldayım, o sırada yazayım dedim. Şimdilik öpüyorum herkesi 😘
Hadi bir avazda canım 😍

Çok geçmiş olsun canım, 3 değil de 2 saatte bir doyur . Ben telefonumu kurup kalkıyordum gece hatta. O şekilde hem gelişimleri de hızlı oluyor
Teşekkür ederim canım ❤️ Alarmı kuruyorum bende senin gibi altını açıyorum o esnada uyanıyor besliyorum

Aynen cnm nescafe şu komposto filan tükettim ,minoset daha iyi geçiriyor ağrıyı acilde ki dr minoset kullan dedi, eğer ki bütün spinal olan gebelerde bu ağrılar yaşanıyosa hiç tavsiye edılecek bişey değil spinal doğum, bugün 8.gün ben hala kendime gelemedim
Canım çok geçmiş olsun ❤️ Spinal sezeryan mı olmuştun?

Amin canım inşallah :dua:
Sen nasılsın Yusuf nasıl 💙
Ben de düzensiz uyku uyumanın verdiği bir sersemlik var canım alışamadım hâlâ gece ikide bir kalkmaya , Yusufta gazıyla cebelleşiyor teyzesi bugün devlet Hastanesi'nde randevumuz var fıtık için birde oraya götürelim dedik bakalım ne diyecek doktor.

Selam kızlar❤️

Doğumu başlayan arkadaşlarım bir avazda kurtulun inşallah❤️

Çok şükür bi şekilde düzenimizi kuruyoruz bebekle günler ilerledikçe onu daha iyi anlıyorum artık aç mı? Sancısı mı var? Numara mı yapıyor?

Şuan için tek sıkıntım sütümün az olması :110: onun içinde beslenmeme dikkat ediyorum destekleyici çaylar damla aldım ben isterim ki hiç mama olmadan yetsin sütüm ama şimdi anne sütü artı mama bazen sağıp veriyorum kaşıkla çoğunlukla emziriyorum

Anneme kalsa sütümün az olması tamamen şekere bulanmadığım ve süt çorbası içmediğim için😢

Kırmak istemiyorum ama tahammul edemiyorum bazen su çok önemliymiş dediğimde su süt yapmaz diyorlar 😡

Tecrubeye güvenirim ama bilimsel veriler daha önemli değil mi?

Canımı sıkmayacağım elimden geleni yaparım daha da yoksa ne yapayım?

Tavsiyeleriniz var mı?

Bölük pörçük okuyabiliyorum kaçırdığım doğumlar varsa da hayırlı uğurlu olsun ❤️

melike222 melike222 kuzum bugün vuslata kavuşursun inşallah uhuletle ve suhuletle 😁😁 bekle canım maaşallah çok güzel ilerliyor.

Selam kızlar❤

Doğumu başlayan arkadaşlarım bir avazda kurtulun inşallah❤

Çok şükür bi şekilde düzenimizi kuruyoruz bebekle günler ilerledikçe onu daha iyi anlıyorum artık aç mı? Sancısı mı var? Numara mı yapıyor?

Şuan için tek sıkıntım sütümün az olması :110: onun içinde beslenmeme dikkat ediyorum destekleyici çaylar damla aldım ben isterim ki hiç mama olmadan yetsin sütüm ama şimdi anne sütü artı mama bazen sağıp veriyorum kaşıkla çoğunlukla emziriyorum

Anneme kalsa sütümün az olması tamamen şekere bulanmadığım ve süt çorbası içmediğim için😢

Kırmak istemiyorum ama tahammul edemiyorum bazen su çok önemliymiş dediğimde su süt yapmaz diyorlar 😡

Tecrubeye güvenirim ama bilimsel veriler daha önemli değil mi?

Canımı sıkmayacağım elimden geleni yaparım daha da yoksa ne yapayım?

Tavsiyeleriniz var mı?

Bölük pörçük okuyabiliyorum kaçırdığım doğumlar varsa da hayırlı uğurlu olsun ❤

melike222 melike222 kuzum bugün vuslata kavuşursun inşallah uhuletle ve suhuletle 😁😁 bekle canım maaşallah çok güzel ilerliyor.
Süt için bol su ve olabildiğince uyku diyorlar
Bir de evlat teni, kokusu💛

Yok kuzum yalancı değil ama arada yetersiz mi geliyo onu anlayamadım
Ben uyumak istiyorum sancılar uyutmuyo
5dkya bir geldiği oluyor,oturamıyorum yatamıyorum pozisyon değiştirince geçmiyo🤔

Sıcak su torbasını koymadan önce havluyu ütüleyip koydum gerçekten fayda etti 😇
Sancı gelmeye devam ediyor ama 😆

Allah seni ne yapmasın hadi eşinide doğurttun tam oldu 😂😂

Fayda etmesine sevindim kuzum. Sancını azaltmaz sadece acısını hafifletir doğum sancısıysa zaten asla durmaz. Ama en azından biraz daha çekilir hale gelir 🙏🏼🙏🏼❤️❤️

Öyle oldu vallah 😂

Bugün keyifsiz uyandım...
Gece boyu uyku tutmadı zaten, uyumak için bütün odaları gezdim elimde yastıkla.

Kafama taktığım şeyi söylemek istiyorum ama kıskançlık olarak algılanmasından korkuyorum 😔
Kendimi tam olarak ifade edememekten korkuyorum..

Önceki akşam yazmıştım, abimin eşi ikinciye hamile. Tabiki çok sevindim, allah sağlıkla kucaklarına almayı nasip etsin.

Beni üzen annemin aşırı abartılı tepkileri oldu.
Ara ara burda yazmıştım, ben hamilelik haberini verdiğimde ailenin gündemi o kadar yoğun ve karışıktı ki Bebek haberi bile gündemi değiştirmemişti.
Anneme testi gösterdiğimde hıı hayırlısı olsun demişti sadece.
Kurban bayramıydı, yaklaşık bir hafta memlektte kalmıştık ama Bebek haberini verdiğim günden sonra konusu bile açılmamıştı tekrar.

Ailecek bir vatsap grubumuz var, annem iki gündür Videolar, çiçekler, sevinçli Mesajlar gönderip duruyor, içim içime sığmıyor torun geliyor diyor abimin bebeğinden için.

Allah izin verirse üç beş gün sonra ben de bebeğimi kucağıma alıcam, ama şimdiye kadar böyle sevinçli tepkiler almadım hiç

Hormonların etkisi mi bilmiyorum, dünden beri çok üzüldüm kafaya taktım.
Kardeşimden başka kimseyle de paylaşmadım, anlamazlar kıskançlık yapıyorsun derler diye.

Ah kuzum üzülme lütfen anlıyorum seni çook kötü bir durum maalesef. Sanırım erkek evlat meselesi soyadının devamı vs vs saçmalıkları.

Sen kafana takmamaya çalış sadece evladını düşün ne kadar zor olsada.

Kızlar şükür bugün gidebildim hastaneye pazartesiye kadar kendi sancimla bebek gelmezse pazartesi günü yatişim yapılacakmış suni sancı verilecek bilinmezlikten çıkmak çok iyi ya kafam rahat artık 🙋🐣😍

Hayırlısı olsun bakalım canımm❤️

Anca girebildim tekrar kızlar 😅

Büyük temizlik yaptım, fırını ve fırın tepsilerini borcamları komple temizledim, evin bütün tozları alındı, mutfak, banyo elden geçirildi, çamaşırlar yıkandı, ev süpürüldü silindi. :temizlik:

Yeni perde yaptırmıştım birde yastık kılıfı aldığım yeni halıya uygun onlar geldi akşam eşime taktırcam.

Kaşlarımı da aldım şimdi saçlarımı düzleştiriyorum 😅

Akşama da ev usulü pizza yapacağım 😋😋

Oğlumun gelmesi için hepten hazırım 😍

Dün de alışverişte doğum sonrası için 2 uzun bol elbise aldım günlük giymelik birde düz taban yazlık ayakkabılar burda havalar 20 derece oldu artık sıcaklık iyice geliyor. Doğum sonrası için rahat giymelik şeylere ihtiyacım vardı ilk zamanlar kilo verene kadar onuda hallettim çok şükür 🙏🏼

Burdan Eren’e mesaj yolluyorum, oğlum gel artık herşey hazır 🤣

Gıybet time iş başında :-)
Ya ben iki lokma yesem nefes darlığından duramıyorum. Tek çeşit yemek yiyorum o da yarım tabak neden bu kadar tıkanıyorum anlamadım

Son 3 hafta ben de öyleydim yiyemedim kilo verdim son 3-4 gün iştahım açıldı ama.
canim sen ne yaptin .Imza kismida gitmis artik 40 i gectin galiba .Bugun hastanede doktor bana dedi ki 40+5 e kadar bekleriz kendi sancin gelmezse suni sanciyla dogum baslatiriz dedi. Sana da böyle birsey dediler mi

Kzuum bana da aynısı oldu iri bir bebek olsaydı ama beklemezdi 40+5 son dedi doğum oldu
Canım benim kızımda kucağına almak istiyor veriyorum kontrolüm altında. Bana zaten düşkündü şimdi abarttı olayı :) yanımda yatmak istediğinde de izin verdim. Dikkatli oldu oda. Ama sizinki çok daha ciddi duruyor. Pedagog desteği almakta fayda var.

Evet canım. Bizimkinin tepkisi farklı oldu uzmanla görüşünce sizi de bilgilendirecem
Evet cnm, mesela ben o kadar değişik bı hamilelik geçirdim ki... Annem o kadar hamilelik geçirdim, o kadar hamilelik gördüm senin gibisini görmedim diyor. Bende bı tecrübem daha oldu diyorum.
İnan bak hala kuyruk sokumum ağrıyor.
Fazla yürüyemiyorum.
Ve karnımın ağrısından bas bas bağırıyorum.
Sabahları nefes problemi yaşıyorum.
Eşim geçen gün diyor ki tam bı tez konususun.
Ya sende bı doğurda şu minnoşunu bi görelim.

Bebişin nasıl peki? Emzirebiliyor musun?
İyi geceler kızlar ancak yazabiliyorum. Çok şükür evdeyim iyiyiz☺ salı sabahı 4 gibi uykudayken suyun geldiğini farkettim, hastaneye gittik hemen 8 e kadar bekledik yürüdüm tabi o arada ama hiç sancı yok. Kontrol edildim açılma da yok. 9.40 da suni sancı almaya başladım. 3 saate 3 cm açılmam oldu. Sonra 5, 8 derken 10 oldu. Tabi saat 15.00 dı hemen doğum haneye geçtik 12 dk içinde oğlum doğdu, eşi de geldi hemen ardından. Ama açılmam hep sancıya diye iç ve dış dikişlerim var. Bugün tBurcu olduk, öğlen eve geldik, dikişlerim beni çok zorluyor ama bir haftaya oda hafifler dedi doktorum. Bebeğim 3300 gr 50 cm doğdu. Rabbim hepinize hayırlı doğumlar versin. Gerçekten forumda acaba öyle mi başlar doğum acaba böylemi diyordum ama herkesin doğum hikayesi çok farklı oluyor. Ama sonunda yavrularımıza kavuşunca her acı unutuluyor gerçekten. İnşallah kolay bir dopumunuz olur ☺

Allah bağışladın canım Analı babalı büyütsün.

Bu arada aklımdayken normal doğum yapacak arkadaşlar dikiş olunca hiç oturulmuyor. Bizde daha önceden yastık vardı böyle simit gibi ortası boş. Bugün eve gelince aklıma geldi hate 101den almıştık. Kesinlikle tavsiyem oturuluyor ve dikişler acımıyor öyle.

Benim bugün daha iyi oturuyorum. Dikiş az attık dedi ama baya var gibi içten neyse sağlık olsun. Bunlar da geçecek.
Merhaba kizlar. Ben dun saat 11 de sezeryana alincaktim ama kuzularim daha erken gelemeye karar verdiler. Suyum gelmeye baslayinca ve siddetli agrilarim olunca hemen hastaneye gittik. Ebe kontrol ettiginde bebegimin kafani hissetigini soledi. Hemen acil sezeryana alindim. Tabi acta degildim, spinalde ne yazikki agrilari asiri hissettim :KK43: bide bagirsaklarimda asiri yapisiklik varmis, bastan spinalle baslamamiza ragmen genele cevirdiler siddetli agrilari hissedince. Yaklasik 3 saat surmus, Cok zor oldu demis. Neyse sonuc itibariyle kizlarima kavustum. Biri yanimda digeei kuvezde, biraz solunum sikintisi varmis. Suanda tek sorunum gaz cikaramamak. Herhangi bi yol bilen nolur anlatsin :)

Gözün aydın canım güle güle büyüt bebeklerini... İnşallah dğeri de toparlar hemencecik başka dert vermesin Rabbim
Merhabalar herkese,

Ben hastaneye geçiyorum.🙈 Hem suyum hem nişanım geldi.☺ Sadece regl sancısı gibi sancım vardı ve inanılmaz bir kasık ağrım... Duş aldım, valizimi hazırladım. Şimdi yoldayım, o sırada yazayım dedim. Şimdilik öpüyorum herkesi 😘

Nedir son durumun canım ?
Allahım uyyamıyorum sabah doğuma gireceğim:işsiz:

Doğum yaptın mı canım ? Kaçırdım mı mesajları
Yaa kızlar benim bebişde sarı kontrole gidiyoruz gün aşırı, sınırda cıkıyo 3 saatte bir önce emzir sonra 30cc mama ver dediler, öğleden sonra tekrar kontrole gidecez inş normal çıkar ,yavrumun hastanedeyken elleri mosmor oldu kan almaktan, bu arada kızlar bizim kilo kaybımız vardı onu hep ölçüyolar, sizinde kilo takıbınız yapılıyomu

Ayy canım vallahi çok.zorluyor beni, 2 gün önce kadın dogumcumda kontrolüm vardı, dikişler iyi dedi, bu acilar normal dedi, inşallah çabucak geçer diyenunut ediyorum. Bir de bu aralar bebeğim emdikten sonra kusuyor baya, ona canım çok sıkılıyor. Annelik çok.zormus gercekten
Biz kuvözdeyiz Canım. Korkma alırlarsa. Daha çabuk toparlanmaları için herşey 😉

Kızlar Cuttingcorners Cuttingcorners havadansudan havadansudan isimdeyimgucumdeyim isimdeyimgucumdeyim Mervusank Mervusank fullmoon19 fullmoon19

Bugün 3.günümüz bitti. Sağlık ocağına gittik. Hepatit aşısı olduk hastanede yapmadılar çünkü aşı yokmuş. Topuk kanı alındı.

Ebe baktı direk sarılık olmuş dedi...hemen doktora götürün dedi. Normalde yarın doktor kontrolümüz var.

Bu arada ben 2 saatte bir çok düzenli emziriyorum. Sütüm de var çok şükür maşaAllah. Çiş de yapıyor. 2 kez kaka da yaptı. Sonra sağlık ocağındaki doktor baktı... Bunlar yeterli değil dedi...gündüzleri yarım saat saat başı emzireceksin geceleri de 2 saat dedi... Muhtemelen fototerapi alır 1 gece kalır hastanede dedi sarılığı çok görünüyor dedi.

Ben 2 gündür günde 1 kez 1 çk şekerli su veriyorum. Ve günde 4 lt su içiyorum. Size tavsiyem su için inanın sütü arttıran su. Şekerli şeyler tüketmiyorum

Açıkçası şu an bebişin hastanede yatabilme ihtimali beni korkuttu ve eşimi markete yolladım mama almaya pek niyeti yoktu ama durum ortada kızımıza zaten üzgünüm. Şimdi hastanede kalırsam yağmur daha kötü olur mama takviyesi yapalım satılık geçene kadar dedim ikna oldu.

Merve sen kusuyor demişsin kusma nasıl ? Emzirdikten sonra gazını çıkarırken ağzından çıkarıyorsa bu çok iyi doğduğu fazla geldiği anlamına gelir. Ama böyle kokulu ve fışkırırcasına ise üşütmüş olabilir.

Bi de ben yatağı altına bi battaniye koydum hafif tümsek öyle yatıyor reflü olmasın diye

Başka aklıma gelen bişi olursa söylerim. Mesajlara çok bakamıyorum beni etiketlerseniz sevinirim

Yaklaşık 150 gr kilo kaybı var bu çok normal dedi. Ödemi gitti ilk hafta olur dedi.

İri bir bebek olduğu için şekeri çabuk düşer ilk 1 ay sürekli emzirmen lazım dediler

İşitme testini ilk hafta yaptırmalısın eğer yaptıramazsan da banyo yapmadan götür bazen kulağa su kaçıyor dediler.... Henüz işitme testi yapılmadı belki yarın yapılır

X