2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Fayda etmesine sevindim kuzum. Sancını azaltmaz sadece acısını hafifletir doğum sancısıysa zaten asla durmaz. Ama en azından biraz daha çekilir hale gelir 🙏🏼🙏🏼❤❤

Öyle oldu vallah 😂

Ah kuzum üzülme lütfen anlıyorum seni çook kötü bir durum maalesef. Sanırım erkek evlat meselesi soyadının devamı vs vs saçmalıkları.

Sen kafana takmamaya çalış sadece evladını düşün ne kadar zor olsada.

Hayırlısı olsun bakalım canımm❤
Sağol canım ❤️

Bana da 41 e kadar bekleriz dedi canm. Aynı dediğin gibi kendi gelmezse suni sanci ile doğum başlatırız dedi. Ben son adete göre 49 hafta 2 günüm canm. Ama doktora evraklarımı ve ilk ultrason resimlerini gosterdim ilk kalp atisi falan. Oraya gore evet 3 4 gun gec dollenme görünüyordedi. 1 hafta daha beklicez bakalim. Ben bilmekte gidiyorm sen ne yapmıştın neresi idi senin?
canim sami ulus beştepeye devam ediyorum bende

Selam kızlar❤️

Doğumu başlayan arkadaşlarım bir avazda kurtulun inşallah❤️

Çok şükür bi şekilde düzenimizi kuruyoruz bebekle günler ilerledikçe onu daha iyi anlıyorum artık aç mı? Sancısı mı var? Numara mı yapıyor?

Şuan için tek sıkıntım sütümün az olması :110: onun içinde beslenmeme dikkat ediyorum destekleyici çaylar damla aldım ben isterim ki hiç mama olmadan yetsin sütüm ama şimdi anne sütü artı mama bazen sağıp veriyorum kaşıkla çoğunlukla emziriyorum

Anneme kalsa sütümün az olması tamamen şekere bulanmadığım ve süt çorbası içmediğim için😢

Kırmak istemiyorum ama tahammul edemiyorum bazen su çok önemliymiş dediğimde su süt yapmaz diyorlar 😡

Tecrubeye güvenirim ama bilimsel veriler daha önemli değil mi?

Canımı sıkmayacağım elimden geleni yaparım daha da yoksa ne yapayım?

Tavsiyeleriniz var mı?

Bölük pörçük okuyabiliyorum kaçırdığım doğumlar varsa da hayırlı uğurlu olsun ❤️

@melike222 kuzum bugün vuslata kavuşursun inşallah uhuletle ve suhuletle 😁😁 bekle canım maaşallah çok güzel ilerliyor.

Benim de sütüm sezeryan olduğum için az gelıyor sanki ama emdikçe çoğalıyor. tabi acımalar başladı hemen . bende beslensin diye arada az az destek mama veriyorum . doktor vermemi söyledi. Beslenmeme dikkat ediyorum . Bi anda foşur foşur akacak değil zaten . zamanla inşallah düzene girecek. etraftaki olumsuzluklara ben kulağımı kapadım . Kendi bildiğimi yapıyorum 😬 Kendin araştırarak en iyisini yine kendin yaparsın . Boşver etrafı duyma ❤️

Bu annelerinde hormonlarına bakılmalı bence çok iyi anlıyorum seni bizde haberi verdiğimizde suratımıza baktı baktı aaa kim bakacak nasıl olacak dedi ki oğluma 2 yaşına kadar o baktı onu düşündü ertesi gündü geldi öptü sarıldı. Hala da arada bi laf sokmalar oluyor daha oğlum küçükmüş ona da yazıkmış falan
Hiç takılma canım kapı kapanınca sen evinde mutlumusun gerisi boş

Aslında hiç sevinmedi diyemem ama bu yeni gelecek toruna aşırı sevinmesi sinirimi bozdu biraz
Yoksa benim için de bir sürü hazırlık yaptı
Bebeğe bir sürü eşya dikti süsledi ama işte o ilk zamanlar tepkisiz kalması üzdü beni

şimdi geriden başlayarak okudum bi kaç yazını. Benim annem senden daha ilgisiz bir anneydi. Bütün hamileliğim boyunca ne aradı ne sordu. Benim doğumum biraz ansızın oldu. Kontrol için gittiğimde sezeryana alınmıştım . Eşim ben çıkınca haber vermiş doğum yaptı diye. Koşarak geldi 2 gün boyunca benimle ilgilendi. sanki o ilgisiz anne gitti baska biri geldi :) O yüzden bi doğum hele öncesinde hayırlısıyla. Bence oda benim annem gibi değişecek tiplerden :) Torun sevgisi başkadır bence.

Annem tamamen ilgisiz kaldı diyemem canım
Sadece abimlerin haberine bu kadar abartılı tepki vermesi biraz üzdü beni
Biz Bebek haberini verdiğimizde psikolojisi bozuktu babamla yaşadıklarından dolayı, ben bebeğe sevinir biraz moral olur diye düşünmüştüm ama düşündüğüm gibi olmadı

Sonradan açıldı ama bir sürü şey yaptı Bebek için 😊
Ama hala psikolojisi bozuk işte dengesiz hareketleri var 😬

Selam kızlar❤

Doğumu başlayan arkadaşlarım bir avazda kurtulun inşallah❤

Çok şükür bi şekilde düzenimizi kuruyoruz bebekle günler ilerledikçe onu daha iyi anlıyorum artık aç mı? Sancısı mı var? Numara mı yapıyor?

Şuan için tek sıkıntım sütümün az olması :110: onun içinde beslenmeme dikkat ediyorum destekleyici çaylar damla aldım ben isterim ki hiç mama olmadan yetsin sütüm ama şimdi anne sütü artı mama bazen sağıp veriyorum kaşıkla çoğunlukla emziriyorum

Anneme kalsa sütümün az olması tamamen şekere bulanmadığım ve süt çorbası içmediğim için😢

Kırmak istemiyorum ama tahammul edemiyorum bazen su çok önemliymiş dediğimde su süt yapmaz diyorlar 😡

Tecrubeye güvenirim ama bilimsel veriler daha önemli değil mi?

Canımı sıkmayacağım elimden geleni yaparım daha da yoksa ne yapayım?

Tavsiyeleriniz var mı?

Bölük pörçük okuyabiliyorum kaçırdığım doğumlar varsa da hayırlı uğurlu olsun ❤

@melike222 kuzum bugün vuslata kavuşursun inşallah uhuletle ve suhuletle 😁😁 bekle canım maaşallah çok güzel ilerliyor.

Canım sütü en çok artıran bol su bol dinlenme diyorlar
Bir de ne söylenirse söylensin sanane demek 😀

Takılmamaya çalış kuzum
Etrafımızdaki herkes bizden fazla lohusa 😬

Fayda etmesine sevindim kuzum. Sancını azaltmaz sadece acısını hafifletir doğum sancısıysa zaten asla durmaz. Ama en azından biraz daha çekilir hale gelir 🙏🏼🙏🏼❤❤

Öyle oldu vallah 😂

Ah kuzum üzülme lütfen anlıyorum seni çook kötü bir durum maalesef. Sanırım erkek evlat meselesi soyadının devamı vs vs saçmalıkları.

Sen kafana takmamaya çalış sadece evladını düşün ne kadar zor olsada.

Hayırlısı olsun bakalım canımm❤

Dün kafaya taktım uyuyamadım ama şimdi düşünmemeye çalışıyorum canım
Yazık anneme de üzülüyorum
Yaşadıklarından dolayı psikolojisi iyice bozuldu o da ne yaptığını bilmiyor
Bugün hiç aramadım içimden gelmedi 😔

Kızlar çok şükür doğum yaptım. Suan emzirmek için ugrasıyorum ama süt su rengi gibi bi garip hemde az gibi geldi bana bebeğe yetiyor mudur ? Azcık tutuyor ama geliyor mu acaba ona süt

Hayırlı olsun canım gözün aydın 🧿
Süt konusunda pek bilgim yok ama inşallah bol bol sütün olur kuzucuk da güzelce emer

Kızlar çok şükür doğum yaptım. Suan emzirmek için ugrasıyorum ama süt su rengi gibi bi garip hemde az gibi geldi bana bebeğe yetiyor mudur ? Azcık tutuyor ama geliyor mu acaba ona süt
Hayırlı olsun canım. Sütün renginin Garip olması ilk süt olduğundan en değerli en besleyici süt.. Sürekli emzirmeye bak emdikçe çoğalacak inşallah..

Ilk bikac gun sut renginde gelmiyor zaten canim sarimsi renkte geliyor.ama o bebek icin cok cok faydaliymis. Emzirdikce sutun gelmesi de hizlaniyo.

Son 3 hafta ben de öyleydim yiyemedim kilo verdim son 3-4 gün iştahım açıldı ama.

Kzuum bana da aynısı oldu iri bir bebek olsaydı ama beklemezdi 40+5 son dedi doğum oldu

Evet canım. Bizimkinin tepkisi farklı oldu uzmanla görüşünce sizi de bilgilendirecem

Bebişin nasıl peki? Emzirebiliyor musun?

Allah bağışladın canım Analı babalı büyütsün.

Benim bugün daha iyi oturuyorum. Dikiş az attık dedi ama baya var gibi içten neyse sağlık olsun. Bunlar da geçecek.

Gözün aydın canım güle güle büyüt bebeklerini... İnşallah dğeri de toparlar hemencecik başka dert vermesin Rabbim

Nedir son durumun canım ?

Doğum yaptın mı canım ? Kaçırdım mı mesajları

Kızlar @Cuttingcorners havadansudan havadansudan isimdeyimgucumdeyim isimdeyimgucumdeyim @Mervusank fullmoon19 fullmoon19

Bugün 3.günümüz bitti. Sağlık ocağına gittik. Hepatit aşısı olduk hastanede yapmadılar çünkü aşı yokmuş. Topuk kanı alındı.

Ebe baktı direk sarılık olmuş dedi...hemen doktora götürün dedi. Normalde yarın doktor kontrolümüz var.

Bu arada ben 2 saatte bir çok düzenli emziriyorum. Sütüm de var çok şükür maşaAllah. Çiş de yapıyor. 2 kez kaka da yaptı. Sonra sağlık ocağındaki doktor baktı... Bunlar yeterli değil dedi...gündüzleri yarım saat saat başı emzireceksin geceleri de 2 saat dedi... Muhtemelen fototerapi alır 1 gece kalır hastanede dedi sarılığı çok görünüyor dedi.

Ben 2 gündür günde 1 kez 1 çk şekerli su veriyorum. Ve günde 4 lt su içiyorum. Size tavsiyem su için inanın sütü arttıran su. Şekerli şeyler tüketmiyorum

Açıkçası şu an bebişin hastanede yatabilme ihtimali beni korkuttu ve eşimi markete yolladım mama almaya pek niyeti yoktu ama durum ortada kızımıza zaten üzgünüm. Şimdi hastanede kalırsam yağmur daha kötü olur mama takviyesi yapalım satılık geçene kadar dedim ikna oldu.

Merve sen kusuyor demişsin kusma nasıl ? Emzirdikten sonra gazını çıkarırken ağzından çıkarıyorsa bu çok iyi doğduğu fazla geldiği anlamına gelir. Ama böyle kokulu ve fışkırırcasına ise üşütmüş olabilir.

Bi de ben yatağı altına bi battaniye koydum hafif tümsek öyle yatıyor reflü olmasın diye

Başka aklıma gelen bişi olursa söylerim. Mesajlara çok bakamıyorum beni etiketlerseniz sevinirim
Sagol canim.sekerli suyu bizde verdik sutum yetiyor ama mamada versem mi kararsiz kaldim.biz isin tedavisi aldik cok kotuydu oyle gormek. Sukur simdilik atlattik.doktor beslenme cok onemli dedi.saat basi sagip veriyorum belki diye.sanadq gecmis olsun canim gidin ihmal etmeyin

İyiyim canım sancım 5dkya bir geliyor
Evet kasılma anım tamda öyle oluyor canım alt kasığımdan başlıyor tüm karnıma yayılıyor.
Rahat bir 30-40 saniye sürüyor
Belkide daha fazla
Kasılmayı atlatınca biraz daha iyi oluyorum

İnşallah kuzum hayırlısıyla sağ salim gelir 😍
Doğurmadın mı diye soranlara karşı doğurunca anons ettirip ilan verdircem 📣:KK53::KK70:
Ayni bahsettigin gibi oldu benimde.hastaney git bence acilman coktur belkide.ben gitmesem evde doguracaktim😂😂

Teşekkür ederim canım sizede çok geçmiş olsun . Salı günü değer 18 di. Dün 14 e düştü. Şimdi 10 olmuş. Saat bir gibi çıkıcaz hastaneden.
saat başı almıyor ki. Hemşire de uyanırsa ver. Uyanmazsa 3 saat sonra uyandır dedi. Bakalım sık sık emziricem eve geçelim. Birde şekerli suyu internette okudum ama doğru bilinen yanlışların arasında olan birşeymiş. Vermeyin diyorlar.
Birde dikkat ediyorum 3 saat sonra gerçekten acıkıyor ve sıkıntısız doyuruyor karnını. 20 dk bir göğsümü 20 dk bir göğsümü emiyor. Bazen uyuyor uyandırıp devam ediyorum. Sonra sağdığım sütten 30 cc daha verip uyutuyorum. Burdaki hemşire öyle yap dedi. Çok ilgili bir adamdı bende güvendim açıkcası. Adam çok titiz ve işini severek yapan birine benzeyince güven verdi sanırım 😅
Cok gecmis olsun atlatmissiniz.canim bende ebelere guvendim o sekilde verdim ama saat basini gecmemesi lazim.ben oylelikle dusurdum.sekerli su icin nette oyle yaziyor ama bir cok kiside bu sekilde olmamis.annem ben hepinize verdim hic sarilik olmadiniz diyor.ben hastanede verdim 23 den 11 zor duserdi belki.iki gunde dustu

Annem ne kadar hepiniz aynısınız dese de abime hep daha düşkün. Zor günlerimin çocuğu, benimle birlikte ağladı büyüdü diyor. Haklı ama torun torundur yani, illa erkekten gelinden gelince mi kıymetli oluyor.

Bir de demiş ki gelin hanıma -kardeşim ve benden için- onlar tembel doğurmuyorlar, sen ikinciyi yaptın dile benden ne dilersen

Anne dedim karnımda çocuk varken ikinciye nasıl hamile kalayım, tembellikle ne ilgisi var.
Kız kardeşimin şartlar belli Zaten. Bir yıldır kocası işsiz, neye güvenip de ikinci çocuğu yapsın.

Allah daha çok versin, abimle eşi çalışıyor, maddi durumları da iyi, demek ki bakabileceklerine inandılar ikinci çocuğu düşündüler.
Ama bize tembeller siz daha yapmayın demesi çok saçma
Ne yazikki bizim ulkemizde boyke bir dusunce yapisi var.biz dort kiz kardesiz iyikide erkek olmamis diyorum bazen yoksa ayni olurdu.Allah ne zaman nasip ederse o zaman oluyor tembellikle alakasi yokki.hem zaten hamilesin.bosver takilma genelde dusunce yapimiz bu

Şekerli su meselesini sorduğumda herkes karşı çıkmıştı burada ben napıym şimdi :KK53: Annem de kv de biz size verdik sarılık falan olmadınız diyor :işsiz:
Aslında kan şekerini yükselttiği için bebeğin acıkma hissini geciktiriyor verilmemesi lazım ama tabi herkesin kendi tercihi.

Normal canım o renk. Hatta bi adı vardı da unuttum. Zamanla rengi değişecek koyulaşacak. Bu arada gözünaydın Allah analı babalı büyütsün canım.
Şekerli su meselesini sorduğumda herkes karşı çıkmıştı burada ben napıym şimdi :KK53: Annem de kv de biz size verdik sarılık falan olmadınız diyor :işsiz:
Ver canım ver 1 çk zaten ben iki çocukta da verdim. Bak benim kızım sarılık olmamıştı. Günde 2 kez mama emzirme ve 1 çk şekerli su vermiştim ilk on gün.

Oğlana da şimdi babası mama verdi gözü açıldı yavrumun. Ben hep derim manaya karşı değilim....

Doğumlarınız olacak yakında... En büyük stres sütüm yetiyor mu doyuyor mu olacak,. Bi de dinlenmek önemli mesela daha bu saat oldu ben uzanamadım. Yapacak bişi yok 40 ı çıkana kadar böyle

Cok gecmis olsun atlatmissiniz.canim bende ebelere guvendim o sekilde verdim ama saat basini gecmemesi lazim.ben oylelikle dusurdum.sekerli su icin nette oyle yaziyor ama bir cok kiside bu sekilde olmamis.annem ben hepinize verdim hic sarilik olmadiniz diyor.ben hastanede verdim 23 den 11 zor duserdi belki.iki gunde dustu
Sağol canım çok şükür evimize geldik. Şekerli suyuda olmazsa vereyim. Bi şey kaybetmem sanırım :)

X