2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Kızlar 4cm açıklık :KK49:
Yatışım yapıldı geceye kalmaz gelir dedi doktorumuz :dua::KK36:
Dualarınızı bekliyorum 😍
Senin kız tam gününde gelecek sanırım içime öyle doğdu gerçi belli olmaz inşallah anacuğunu yormadan birkaç saate gelir balım💛
Allah yardımcın olsun güç kuvvet versin inşallah. 4 cm’den sonrası aktif faz oluyordu sanırım çabuk ilerler, zor kısmı atlattın 🤩

Son 3 hafta ben de öyleydim yiyemedim kilo verdim son 3-4 gün iştahım açıldı ama.

Kzuum bana da aynısı oldu iri bir bebek olsaydı ama beklemezdi 40+5 son dedi doğum oldu

Evet canım. Bizimkinin tepkisi farklı oldu uzmanla görüşünce sizi de bilgilendirecem

Bebişin nasıl peki? Emzirebiliyor musun?

Allah bağışladın canım Analı babalı büyütsün.

Benim bugün daha iyi oturuyorum. Dikiş az attık dedi ama baya var gibi içten neyse sağlık olsun. Bunlar da geçecek.

Gözün aydın canım güle güle büyüt bebeklerini... İnşallah dğeri de toparlar hemencecik başka dert vermesin Rabbim

Nedir son durumun canım ?

Doğum yaptın mı canım ? Kaçırdım mı mesajları

Kızlar @Cuttingcorners @havadansudan isimdeyimgucumdeyim isimdeyimgucumdeyim @Mervusank @Xxdolunay

Bugün 3.günümüz bitti. Sağlık ocağına gittik. Hepatit aşısı olduk hastanede yapmadılar çünkü aşı yokmuş. Topuk kanı alındı.

Ebe baktı direk sarılık olmuş dedi...hemen doktora götürün dedi. Normalde yarın doktor kontrolümüz var.

Bu arada ben 2 saatte bir çok düzenli emziriyorum. Sütüm de var çok şükür maşaAllah. Çiş de yapıyor. 2 kez kaka da yaptı. Sonra sağlık ocağındaki doktor baktı... Bunlar yeterli değil dedi...gündüzleri yarım saat saat başı emzireceksin geceleri de 2 saat dedi... Muhtemelen fototerapi alır 1 gece kalır hastanede dedi sarılığı çok görünüyor dedi.

Ben 2 gündür günde 1 kez 1 çk şekerli su veriyorum. Ve günde 4 lt su içiyorum. Size tavsiyem su için inanın sütü arttıran su. Şekerli şeyler tüketmiyorum

Açıkçası şu an bebişin hastanede yatabilme ihtimali beni korkuttu ve eşimi markete yolladım mama almaya pek niyeti yoktu ama durum ortada kızımıza zaten üzgünüm. Şimdi hastanede kalırsam yağmur daha kötü olur mama takviyesi yapalım satılık geçene kadar dedim ikna oldu.

Merve sen kusuyor demişsin kusma nasıl ? Emzirdikten sonra gazını çıkarırken ağzından çıkarıyorsa bu çok iyi doğduğu fazla geldiği anlamına gelir. Ama böyle kokulu ve fışkırırcasına ise üşütmüş olabilir.

Bi de ben yatağı altına bi battaniye koydum hafif tümsek öyle yatıyor reflü olmasın diye

Başka aklıma gelen bişi olursa söylerim. Mesajlara çok bakamıyorum beni etiketlerseniz sevinirim
2 gece kaldık az evel evimize geldik. Hastaneden çıkmadan emzirdim evde emzirdim. Uyutmasan önce sağdığım sütü verdim. Sürekli karnını doyuruyorum inşallah gene yükselmez. Sende iyi yapmışın canım mama konusunda ama mamaya güvenme. Bende vermiştim mama ama işe yaramadı.

Senin kız tam gününde gelecek sanırım içime öyle doğdu gerçi belli olmaz inşallah anacuğunu yormadan birkaç saate gelir balım💛
Allah yardımcın olsun güç kuvvet versin inşallah. 4 cm’den sonrası aktif faz oluyordu sanırım çabuk ilerler, zor kısmı atlattın 🤩
Banada öyle geliyor kuzum kalbimiz birmiş 😍
Çok sağol kuzum güzel duan için Allah razı olsun 🤗
Amin inşallah inşallah

Aslında kan şekerini yükselttiği için bebeğin acıkma hissini geciktiriyor verilmemesi lazım ama tabi herkesin kendi tercihi.
Bir kere doğunca veriyorlarmış kuzum her gün değil, bende bilmiyorum tercihim ne olacak :KK53:
Normal canım o renk. Hatta bi adı vardı da unuttum. Zamanla rengi değişecek koyulaşacak. Bu arada gözünaydın Allah analı babalı büyütsün canım.

Ver canım ver 1 çk zaten ben iki çocukta da verdim. Bak benim kızım sarılık olmamıştı. Günde 2 kez mama emzirme ve 1 çk şekerli su vermiştim ilk on gün.

Oğlana da şimdi babası mama verdi gözü açıldı yavrumun. Ben hep derim manaya karşı değilim....

Doğumlarınız olacak yakında... En büyük stres sütüm yetiyor mu doyuyor mu olacak,. Bi de dinlenmek önemli mesela daha bu saat oldu ben uzanamadım. Yapacak bişi yok 40 ı çıkana kadar böyle
Herkes ver diyor canım bilemedim o yüzden tecrübe diyip vericem sanırım 🤷🏻‍♀️ Mamaya bende karşı değilim yeğenimi de süt doyurmadı doktor mama verin dedi dediğin gibi gözleri açıldı mamayı yiyince :)
Eskilerde hep hakli cikiyor ama.canim sen ver bizim gibi olmasin.o halde bebegi gormek cok kotu o yuzden her seyi deniyir ınsan
Bende kötü oldum canım siz yazdıkça yazık kuzular sarılık olmuş hep diye :KK43: inşallah atlatırlar çabucak 🙏 vericem galiba bende bir kere vericez diyorlardı zaten :)
Kızlar 4cm açıklık :KK49:
Yatışım yapıldı geceye kalmaz gelir dedi doktorumuz :dua::KK36:
Dualarınızı bekliyorum 😍
Ohh hadi bakalım Vuslat geliyooor :rolleyes: Allah yardımcınız olsun kuzum kolay bi doğum olur inşallah sağlıkla gelir Vuslat 🙏❤️

Bir kere doğunca veriyorlarmış kuzum her gün değil, bende bilmiyorum tercihim ne olacak :KK53:

Herkes ver diyor canım bilemedim o yüzden tecrübe diyip vericem sanırım 🤷🏻‍♀️ Mamaya bende karşı değilim yeğenimi de süt doyurmadı doktor mama verin dedi dediğin gibi gözleri açıldı mamayı yiyince :)

Bende kötü oldum canım siz yazdıkça yazık kuzular sarılık olmuş hep diye :KK43: inşallah atlatırlar çabucak 🙏 vericem galiba bende bir kere vericez diyorlardı zaten :)

Ohh hadi bakalım Vuslat geliyooor :rolleyes: Allah yardımcınız olsun kuzum kolay bi doğum olur inşallah sağlıkla gelir Vuslat 🙏
Herkesin anneliğine kimse karışamaz diyerek espiriye vurmak istiyorum 😂
Bebiş anneleri diyordur içinden şimdi bebişin doğsunda sarılık olursa herşeyi yapmıyor musun görelim diye😴 Annelik dediğin lafları yemekmiş ama 😂

Ohh hadi bakalım Vuslat geliyooor :rolleyes: Allah yardımcınız olsun kuzum kolay bi doğum olur inşallah sağlıkla gelir Vuslat 🙏
Amin inşallah inşallah kuzum sağ salim geliyoor minnak kuzum 😍
Rabbim cümlemize sağ salim hayırlısıyla evlatlarına kavuşmayı nasip etsin :dua::KK36:

Var mı ben gibi an be an yayın yapan :KK53:

Valla helal olsun cidden canlı yayın gibisin maşallah 🧿
En güzelini yapıyorsun ne güzel biz de seninle aynı heyecanı yaşıyoruz 😍

İnşallah çok zorlanmadan gecikmeden vuslatını alırsın kucağına 🙏🏻

Valla helal olsun cidden canlı yayın gibisin maşallah 🧿
En güzelini yapıyorsun ne güzel biz de seninle aynı heyecanı yaşıyoruz 😍

İnşallah çok zorlanmadan gecikmeden vuslatını alırsın kucağına 🙏🏻
Topluca doğum hikayemi yazarken atlayıp unuttuğum kalmasın diye canlı canlı yazıyorum bakın 😂
Şuan nstdeyim parmak yedim :olamaz::KK53:
Açıklık 4cm devam :KK49::nazar:
Amin kuzum inşallah inşallah 😘

Ehehe inşallah bende yapabilirim 😂

Aynı performansı bekliyoruz 😀

Ben de geçen eşime sordum acaba sancı odasında telefon yasak mı diye
O da benle dalga geçti, ne yapacaksın naklen yayın mı yapmayı düşünüyorsun dedi :KK70:

Ben de kızlarla mesajlaşırım zaman geçer dedim 😀

Topluca doğum hikayemi yazarken atlayıp unuttuğum kalmasın diye canlı canlı yazıyorum bakın 😂
Şuan nstdeyim parmak yedim :olamaz::KK53:
Açıklık 4cm devam :KK49::nazar:
Amin kuzum inşallah inşallah 😘

Açıklık varken o parmak yemek acıtmıyor diyorlar öyle mi oldu kuzu senin de
Bir de sancı kaçlarda çıkıyor düzenli mi şu an nasıl

Aynı performansı bekliyoruz 😀

Ben de geçen eşime sordum acaba sancı odasında telefon yasak mı diye
O da benle dalga geçti, ne yapacaksın naklen yayın mı yapmayı düşünüyorsun dedi :KK70:

Ben de kızlarla mesajlaşırım zaman geçer dedim 😀
Çok iyi düşünmüşün 🤗
Kafan dağılıyor en azından 😉😂

Açıklık varken o parmak yemek acıtmıyor diyorlar öyle mi oldu kuzu senin de
Bir de sancı kaçlarda çıkıyor düzenli mi şu an nasıl
Kuzum doktorumun elide pek hafifti acı hissetmiyordum,şimdi ebeler bakmaya başladı. Bakan ebeninde eli pek bir hafifmiş yine acımadı. Sen kendini kasma yeter ☺
Sancıyı göremiyom kuzum kağıt nokta kadar yazıyo,gözlükle önümü zor görüyom onu hiç göremem :KK70:

Bazı insanlar ne kadar gereksizler. Sinir oldum gene. Umay’ı erkek sanmışlar. Olabilir bunda sıkıntı yok. Daha bir haftalık bebek sonuçta. Ama sonra ikinci kızım olduğunu öğrenip, olsun diyen kadının ağzına bi tane vurasım geldi. Seninkinin pipisi olunca daha özel olmuyor die neden demedim ki 😡
Ayyy bendeee 2. Kizim olacak duyan uzulme kiz evlat daha hayirli yorumunu yapiyor yaa cildiriyorum. Gerci erkek kismi uzulmustu herkes erkek siparis etmisti :KK11: bende alayli konusuyorum bazen sinirden.

H Heart of Gold cnm hem anne sütü hem mama veriyorum.
Sağıp veriyorum cnm.
Sarılık için çok endişe etme, telaş sakın yapma. Anne sütü + mamayla atlatırsın.
Muhendisoglu hesabını takibe al Instagram dan. Mama incelemesi yaptı geçen haftalarda, iyi olan yeterli miktar olan mamalar var.

Kuzum doktorumun elide pek hafifti acı hissetmiyordum,şimdi ebeler bakmaya başladı. Bakan ebeninde eli pek bir hafifmiş yine acımadı. Sen kendini kasma yeter ☺
Sancıyı göremiyom kuzum kağıt nokta kadar yazıyo,gözlükle önümü zor görüyom onu hiç göremem :KK70:

Bana buradaki acilde ebe baktı sadece bir kere onda da dünyam karardı acıdan 😫 bir hafta kendime gelemedim

Doktor da henüz hiç konusunu açmadı
Yarın kontrolüm var bakalım ne olacak merakla bekliyorum
Keşke benim de ilk tecrübem böyle acı olmasaydı 😬

Nst de ne kadar kalacaksın belli mi
Süreç nasıl ilerleyecek hepsini yaz bize 😀

X