2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Kendini bilen yapmaz.cocugun olmadığı zamanda ayy yazık olur olur diye konuşuyorlar.benim eşim askere gitmişti bir yıl bebeğim yoktu kesen bosmu diye sordu teyzenin biri😂beni kanguru yaptı kocam buradamiki dolu olsun dedim oradaki arkadaşlar filan gülme krizine girmistik.sorular bitmez kiyislamalar bitmez.hep bı toplum baskısıyla hayatımızı yaşıyoruz ister istemez etkilenip.

Bana da yeni evliyken eşimin memleketinde bir teyze orta katta kiracı var mı demişti 😀
Tabi ben anlamadım ne demek istediğini, kaynanam beni dürttü gülerek Bebek yok mu diyor dedi 😬😬
İnsanlarımız çok yaratıcı 😀

Önceki mesajları okumadım ama sezeryan sonrası ağrıların var herhalde canım. Benim doğum sonrası boyun ve sağ taraf kaburgalar agrimisti anestezi etkisiyle , hemşireler sıcak su torbası verdiler o gece onunla idare ettim sonra geçti bir daha ağrı olmadi
Allah kimseye vermesin cnm bu ağrıları hâlâ azar azar başım ağrıyo ,iğneler anca geçiriyodu,

Bugün keyifsiz uyandım...
Gece boyu uyku tutmadı zaten, uyumak için bütün odaları gezdim elimde yastıkla.

Kafama taktığım şeyi söylemek istiyorum ama kıskançlık olarak algılanmasından korkuyorum 😔
Kendimi tam olarak ifade edememekten korkuyorum..

Önceki akşam yazmıştım, abimin eşi ikinciye hamile. Tabiki çok sevindim, allah sağlıkla kucaklarına almayı nasip etsin.

Beni üzen annemin aşırı abartılı tepkileri oldu.
Ara ara burda yazmıştım, ben hamilelik haberini verdiğimde ailenin gündemi o kadar yoğun ve karışıktı ki Bebek haberi bile gündemi değiştirmemişti.
Anneme testi gösterdiğimde hıı hayırlısı olsun demişti sadece.
Kurban bayramıydı, yaklaşık bir hafta memlektte kalmıştık ama Bebek haberini verdiğim günden sonra konusu bile açılmamıştı tekrar.

Ailecek bir vatsap grubumuz var, annem iki gündür Videolar, çiçekler, sevinçli Mesajlar gönderip duruyor, içim içime sığmıyor torun geliyor diyor abimin bebeğinden için.

Allah izin verirse üç beş gün sonra ben de bebeğimi kucağıma alıcam, ama şimdiye kadar böyle sevinçli tepkiler almadım hiç

Hormonların etkisi mi bilmiyorum, dünden beri çok üzüldüm kafaya taktım.
Kardeşimden başka kimseyle de paylaşmadım, anlamazlar kıskançlık yapıyorsun derler diye.
Kuzum ne kıskançlığı ne yanlış anlaşılması annenin yaptığı çok ayıp.koy tavrını bence yüzüne karşıda şöyle nasıl anliyorsa. Anlasın bence ben böyle herşeyi pata küte konuşan bı tipim kim.ne düşünürse düşünsün canını sıkma sakın sende içine atma o şuan bilmiyor senin üzüldüğünü bildirdiki hareketlerine dikkat etsin.kendinin düşünüp yapmaması lazım aslinda ama.bezen buyukler çocuk gibi olabiliyorlar.

Her ne kadar annem hepiniz aynısınız dese de abime daha düşkün.
Erkek olduğu için mi ilk evladı olduğu için mi anlamıyorum ama. Zor günlerimin çocuğu der hiç kıyamaz ona.

Bir de anlamsız şekilde hep geline yaranma çabaları içinde.
Sürekli onu över, her telefonda bana onu anlatır.
Gelinini sevmesi kesinlikle çok güzel ona lafım yok ama çok abartıyor. Kaç kere üzdü gelini onu ama hepsini unuttu. Unutsun uzatmasın ama abartılı sevgi gösterilerine de gerek yok bence olan olaylardan sonra.
Haklisin kuzum ne diyim aynı durumda bende olsam üzülürdüm. Annen en kısa sürede farkına varırda seni daha fazla üzmez umarım. Aynı devam ederse de görmemezlikten gelmek en iyisi yine kendine zarar çünkü.

Gerçekten çok sevindiği için yapıyor canım.
Tabiki sevinecek ama biz de torun veriyoruz niye aynı tepkileri almadık bu zoruma gidiyor

Ben onların derdinden sıkıntısından nerdeyse beş aylık olana kadar hamileliğimi anlamadım bile, sevincimi yaşayamadım
Annem her gün arar babamdan dert yanar bana nasılsın bile demeden kapatırdı telefonu
Kimse demedi aman bu kız hamile dert yanıp üzmeyelim ağlatmayalım demediler.

Yılbaşında İstanbul’a gitmiştim, orda annemle abimlerde kaldık birkaç gün. Orda bile bana sürekli kalk yengene yardım et deyip durdu.
En sonu ben de kızdım
Anne ya ben hamileyim ne zaman farkına varacaksınız dedim

Abimler memlekete geldiğinde eşi odadan çıkmıyordu hamile diye. Tabiki dinlenmek hakkı onu eleştirmiyorum ama neden aynı hassasiyet bana hiç gösterilmedi

Babam hastanede yatarken memlekete gittiğimizde abimler de gelmişti, ben o zaman iki aylık hamileydim, en bulantılı zamanlarımdı.
Hastaneden eve geldik. Abım bana hadi evi temizleyelim dedi. Yine kimse düşünmedi bu kız hamile diye. Karısına bir şey demiyor gelmiş bana temizlik yapalım diyor
Çok çok ayıp etmişler.
Haklısın kuzum bu kıskançlık değil
Ama yalan değil bunu kimse inkar etmez sanıyorum ki. herkes illa ister ki birileri beni düşünsün yeri geldiğinde ilgilensin diye. Hoşuma gitmez diyen bence yalan söyler.
Annenin yapısı bu sanıyorum ki.
Ana olunca birşeyde denmiyor :)
Ama doğru erkek evlada düşkün olunuyormuş. Şu saatten sonra düzelmez gibi kuzum napıcan ki. Benim babamda annen gibi ne zaman bir araya gelsek borçlardan vs böyle olumsuz şeylerden bahseder hiç demez ki bu kız hamile kafasını takmasın ama nerde. Mesela ben böyle kabullendim artık dinler gibi yapıyorum sende annene aynı yaklaşımda ol 🤷🏻‍♀️ Sonuç; kendini üzme

Bugün keyifsiz uyandım...
Gece boyu uyku tutmadı zaten, uyumak için bütün odaları gezdim elimde yastıkla.

Kafama taktığım şeyi söylemek istiyorum ama kıskançlık olarak algılanmasından korkuyorum 😔
Kendimi tam olarak ifade edememekten korkuyorum..

Önceki akşam yazmıştım, abimin eşi ikinciye hamile. Tabiki çok sevindim, allah sağlıkla kucaklarına almayı nasip etsin.

Beni üzen annemin aşırı abartılı tepkileri oldu.
Ara ara burda yazmıştım, ben hamilelik haberini verdiğimde ailenin gündemi o kadar yoğun ve karışıktı ki Bebek haberi bile gündemi değiştirmemişti.
Anneme testi gösterdiğimde hıı hayırlısı olsun demişti sadece.
Kurban bayramıydı, yaklaşık bir hafta memlektte kalmıştık ama Bebek haberini verdiğim günden sonra konusu bile açılmamıştı tekrar.

Ailecek bir vatsap grubumuz var, annem iki gündür Videolar, çiçekler, sevinçli Mesajlar gönderip duruyor, içim içime sığmıyor torun geliyor diyor abimin bebeğinden için.

Allah izin verirse üç beş gün sonra ben de bebeğimi kucağıma alıcam, ama şimdiye kadar böyle sevinçli tepkiler almadım hiç

Hormonların etkisi mi bilmiyorum, dünden beri çok üzüldüm kafaya taktım.
Kardeşimden başka kimseyle de paylaşmadım, anlamazlar kıskançlık yapıyorsun derler diye.
Canım benim sen şimdi bunlarj kafana takma desemde takacaksın. Haklısın da aslında. Kıskançlık değil bu. Bazı anneler erkek çocuğa düşkün oluyor sanırım seninki de öyle. Ben olsam bende bozulurdum. Bari göze soka soka yapmasalar 😡

Bana da yeni evliyken eşimin memleketinde bir teyze orta katta kiracı var mı demişti 😀
Tabi ben anlamadım ne demek istediğini, kaynanam beni dürttü gülerek Bebek yok mu diyor dedi 😬😬
İnsanlarımız çok yaratıcı 😀
Canım seninki de baya baya yaraticiymis😄Allah'ım.yarabbim ya hepmi bizleri bulur bu tipler insan konusmasiyla beyin yaşını ortaya koyar derdi bı hocam çok belli etmiş kendini.

Kuzum ne kıskançlığı ne yanlış anlaşılması annenin yaptığı çok ayıp.koy tavrını bence yüzüne karşıda şöyle nasıl anliyorsa. Anlasın bence ben böyle herşeyi pata küte konuşan bı tipim kim.ne düşünürse düşünsün canını sıkma sakın sende içine atma o şuan bilmiyor senin üzüldüğünü bildirdiki hareketlerine dikkat etsin.kendinin düşünüp yapmaması lazım aslinda ama.bezen buyukler çocuk gibi olabiliyorlar.

Söylesem de anlamaz ki canım
Amaann seda her şeyi ne kadar abartıyorsun der her zamanki gibi
Sonra üstüne bir de bana küser onu ayrımcılıkla yargılıyorum diye

Bizim ailede de her şeyi açık konuşup pat pat söyleyen benim. Bu yüzden benim adım çıktı zaten. Seda sinirli, seda her şeye tepki verir diye
Benden başka herkes susmayı tercih ettiği için benim adım çıktı o yüzden ne desem abartma derler

Teşekkür ederim canım sizede çok geçmiş olsun . Salı günü değer 18 di. Dün 14 e düştü. Şimdi 10 olmuş. Saat bir gibi çıkıcaz hastaneden.
saat başı almıyor ki. Hemşire de uyanırsa ver. Uyanmazsa 3 saat sonra uyandır dedi. Bakalım sık sık emziricem eve geçelim. Birde şekerli suyu internette okudum ama doğru bilinen yanlışların arasında olan birşeymiş. Vermeyin diyorlar.
Birde dikkat ediyorum 3 saat sonra gerçekten acıkıyor ve sıkıntısız doyuruyor karnını. 20 dk bir göğsümü 20 dk bir göğsümü emiyor. Bazen uyuyor uyandırıp devam ediyorum. Sonra sağdığım sütten 30 cc daha verip uyutuyorum. Burdaki hemşire öyle yap dedi. Çok ilgili bir adamdı bende güvendim açıkcası. Adam çok titiz ve işini severek yapan birine benzeyince güven verdi sanırım 😅
Yaa kızlar benim bebişde sarı kontrole gidiyoruz gün aşırı, sınırda cıkıyo 3 saatte bir önce emzir sonra 30cc mama ver dediler, öğleden sonra tekrar kontrole gidecez inş normal çıkar ,yavrumun hastanedeyken elleri mosmor oldu kan almaktan, bu arada kızlar bizim kilo kaybımız vardı onu hep ölçüyolar, sizinde kilo takıbınız yapılıyomu

Kendini bilen yapmaz.cocugun olmadığı zamanda ayy yazık olur olur diye konuşuyorlar.benim eşim askere gitmişti bir yıl bebeğim yoktu kesen bosmu diye sordu teyzenin biri😂beni kanguru yaptı kocam buradamiki dolu olsun dedim oradaki arkadaşlar filan gülme krizine girmistik.sorular bitmez kiyislamalar bitmez.hep bı toplum baskısıyla hayatımızı yaşıyoruz ister istemez etkilenip.
Kese de iyiymiş 😅 bana da işyerindeki çaycı yüklümüsün demişti :)))

Haklisin kuzum ne diyim aynı durumda bende olsam üzülürdüm. Annen en kısa sürede farkına varırda seni daha fazla üzmez umarım. Aynı devam ederse de görmemezlikten gelmek en iyisi yine kendine zarar çünkü.

Farkına varmaz canım
Görmezlikten gelmeye devam edicem yapacak bir şey yok.

Tek korkum yanıma geldiğinde lohusalığın da etkisiyle bir şey derim kalbini kırarım diye korkuyorum. Çocuk gibi iyice alıngan oldu

Çok çok ayıp etmişler.
Haklısın kuzum bu kıskançlık değil
Ama yalan değil bunu kimse inkar etmez sanıyorum ki. herkes illa ister ki birileri beni düşünsün yeri geldiğinde ilgilensin diye. Hoşuma gitmez diyen bence yalan söyler.
Annenin yapısı bu sanıyorum ki.
Ana olunca birşeyde denmiyor :)
Ama doğru erkek evlada düşkün olunuyormuş. Şu saatten sonra düzelmez gibi kuzum napıcan ki. Benim babamda annen gibi ne zaman bir araya gelsek borçlardan vs böyle olumsuz şeylerden bahseder hiç demez ki bu kız hamile kafasını takmasın ama nerde. Mesela ben böyle kabullendim artık dinler gibi yapıyorum sende annene aynı yaklaşımda ol 🤷🏻‍♀️ Sonuç; kendini üzme

Evet bu saatten sonra değişmez canım
Böyle kabul etmekten başka çare de yok ama işte ahh bu hormonlar
Umarım annem gelince ters konuşup da üzmem. Çünkü huyumu biliyorum tutamam çenemi 😬

Farkına varmaz canım
Görmezlikten gelmeye devam edicem yapacak bir şey yok.

Tek korkum yanıma geldiğinde lohusalığın da etkisiyle bir şey derim kalbini kırarım diye korkuyorum. Çocuk gibi iyice alıngan oldu
Vallahi senden herkese bitane lazım ozaman canım kirilmaktan değil kirmaktan korkuyorsun.inan bu hayatta kirmadigin zaman hep üzülen taraf sen olursun.kim olursa olsun dusunme izin verme uzmelerine seni

Evet bu saatten sonra değişmez canım
Böyle kabul etmekten başka çare de yok ama işte ahh bu hormonlar
Umarım annem gelince ters konuşup da üzmem. Çünkü huyumu biliyorum tutamam çenemi 😬
Doğurana kadar bilmem de lohusalıkta onun seni alttan alması lazım kuzum.
İnşallh yinede herşey yolunda gider karşılıklı anlayış ile. Zaten çok durmayacaktı annen💛

Canım benim sen şimdi bunlarj kafana takma desemde takacaksın. Haklısın da aslında. Kıskançlık değil bu. Bazı anneler erkek çocuğa düşkün oluyor sanırım seninki de öyle. Ben olsam bende bozulurdum. Bari göze soka soka yapmasalar 😡

Annem yaptığının farkında bile değil ki canım
Ama dün gruba gönderdiği videoyu görünce çok üzüldüm.
Oynuyor, oh oh torun geliyor diyor ve bahsettiği torun abımın ikinci bebeği

Abim de senden mutlusu yok, bir hafta sonra bir torununa kavuşacaksın, 9 ay sonra diğer torununa kavuşacaksın yazmış. Annem de sadece “aynen” yazmış...
Ama iki gündür sadece abımın bebeği için Mesajlar yazıp durdu gruba

Anne işte be yapacaksın takmamak gerek ama üzüldüm yine de.

Yaa kızlar benim bebişde sarı kontrole gidiyoruz gün aşırı, sınırda cıkıyo 3 saatte bir önce emzir sonra 30cc mama ver dediler, öğleden sonra tekrar kontrole gidecez inş normal çıkar ,yavrumun hastanedeyken elleri mosmor oldu kan almaktan, bu arada kızlar bizim kilo kaybımız vardı onu hep ölçüyolar, sizinde kilo takıbınız yapılıyomu
Bizde Pazartesi tekrar kontrole gidicez. Kilo takibi yapılıyor. Doğum kilosunda azalma olması normal ama burnunda bir sınırı var. 100 150 gr falan sanırım vermesi normal. Umay kaç gr verdi bilmiyorum ama 3100 gr doğmuştu. Salı günü 3030 gr ölçülmüş hastanede. Dün 3140 gr çıktı. İşitme testleri yapıldı , topuk kanı alındı. Kalça ultrasonu için 11 Haziran’a gün aldık.

X