2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Günaydın Kızlar kabus gibi geceydi yine çok sık Tuvalete gidiyorum yatıp kalkmak işkence salonda uyumuşum bi ara sabah oğlum uyandırdı.birde baş ağrısı var onu hiç anlamadım sağa sola çeviremiyorum :-(

Aynen cnm nescafe şu komposto filan tükettim ,minoset daha iyi geçiriyor ağrıyı acilde ki dr minoset kullan dedi, eğer ki bütün spinal olan gebelerde bu ağrılar yaşanıyosa hiç tavsiye edılecek bişey değil spinal doğum, bugün 8.gün ben hala kendime gelemedim
Önceki mesajları okumadım ama sezeryan sonrası ağrıların var herhalde canım. Benim doğum sonrası boyun ve sağ taraf kaburgalar agrimisti anestezi etkisiyle , hemşireler sıcak su torbası verdiler o gece onunla idare ettim sonra geçti bir daha ağrı olmadi

Aaa ciddi misin ? Bu etkisini duymamıştım hiç.
Valla cnn üç gündür yiyorum. Hadi ilk gün üç tane yedim diye oldum diyelim. Diğer günler birer tane yedim ve fenayım. Tmm normalde de sıkıntım yoktu ama günde 7-8 kere çıkıyorum abartısız :KK43: belki daha fazla :KK43:

24 nisanda doguma girecegim insallah arkadaslar.bugun drdan gün aldik.sezeryan 😧 2. Olacak ama cok korkuyorum cok zor olmustu ilki.normal dogum icin sansiniz varsa zorlayin korkup hemen sezeryani tercih etmeyin.cok yorgun ve uykusuzum.4 yasinda bi kizim var ve suan atesli basini bekliyorum.karnidaki oyle tekmeliyor.sizce bu kadar hareketli olmasi normal mi..suan 36+7 oldum..
Gözünüz aydın tarih belli olmuş. Dilerim gönlünğzce doğum olur bu sefer.. bizimki de fazla hareketli. Doktora her söylediğimde hareketli olması güzel diyor.

İyi geceler kızlar ancak yazabiliyorum. Çok şükür evdeyim iyiyiz☺ salı sabahı 4 gibi uykudayken suyun geldiğini farkettim, hastaneye gittik hemen 8 e kadar bekledik yürüdüm tabi o arada ama hiç sancı yok. Kontrol edildim açılma da yok. 9.40 da suni sancı almaya başladım. 3 saate 3 cm açılmam oldu. Sonra 5, 8 derken 10 oldu. Tabi saat 15.00 dı hemen doğum haneye geçtik 12 dk içinde oğlum doğdu, eşi de geldi hemen ardından. Ama açılmam hep sancıya diye iç ve dış dikişlerim var. Bugün tBurcu olduk, öğlen eve geldik, dikişlerim beni çok zorluyor ama bir haftaya oda hafifler dedi doktorum. Bebeğim 3300 gr 50 cm doğdu. Rabbim hepinize hayırlı doğumlar versin. Gerçekten forumda acaba öyle mi başlar doğum acaba böylemi diyordum ama herkesin doğum hikayesi çok farklı oluyor. Ama sonunda yavrularımıza kavuşunca her acı unutuluyor gerçekten. İnşallah kolay bir dopumunuz olur ☺
Gözün aydın cnm 🙏🏻 Evladına da sağlıklı ömürler inş 🧿

Merhaba kizlar. Ben dun saat 11 de sezeryana alincaktim ama kuzularim daha erken gelemeye karar verdiler. Suyum gelmeye baslayinca ve siddetli agrilarim olunca hemen hastaneye gittik. Ebe kontrol ettiginde bebegimin kafani hissetigini soledi. Hemen acil sezeryana alindim. Tabi acta degildim, spinalde ne yazikki agrilari asiri hissettim :KK43: bide bagirsaklarimda asiri yapisiklik varmis, bastan spinalle baslamamiza ragmen genele cevirdiler siddetli agrilari hissedince. Yaklasik 3 saat surmus, Cok zor oldu demis. Neyse sonuc itibariyle kizlarima kavustum. Biri yanimda digeei kuvezde, biraz solunum sikintisi varmis. Suanda tek sorunum gaz cikaramamak. Herhangi bi yol bilen nolur anlatsin :)
Minnoşkolar acele etmiş. Rabbim kuzularına sağlıklı ömürler versin inşallah 🙏🏻
Bildiğim kadarıyla en iyisi sade nescafe ve bitter çikolata.

Merhabalar herkese,

Ben hastaneye geçiyorum.🙈 Hem suyum hem nişanım geldi.☺ Sadece regl sancısı gibi sancım vardı ve inanılmaz bir kasık ağrım... Duş aldım, valizimi hazırladım. Şimdi yoldayım, o sırada yazayım dedim. Şimdilik öpüyorum herkesi 😘
Enaa sende mi brütüs :)) hadi sağlıkla kucağına alman dileğiyle cnmmm 🥰 bekliyoruz mis kokulunun güzel haberlerini 💕

Allahım uyyamıyorum sabah doğuma gireceğim:işsiz:

Senden de güzel hbrler bekliyoruz inşallah..

Bazı insanlar ne kadar gereksizler. Sinir oldum gene. Umay’ı erkek sanmışlar. Olabilir bunda sıkıntı yok. Daha bir haftalık bebek sonuçta. Ama sonra ikinci kızım olduğunu öğrenip, olsun diyen kadının ağzına bi tane vurasım geldi. Seninkinin pipisi olunca daha özel olmuyor die neden demedim ki 😡
Ay nası uyuz oldum şuan anlatamam.. gerizekalıı kadın 😡 hiç takma kuzum böyle dengesiz çok. İki kızın var ne güzel.. rabbim hayırlı evlat eylesin milleti hiç takma 😘

24 nisanda doguma girecegim insallah arkadaslar.bugun drdan gün aldik.sezeryan 😧 2. Olacak ama cok korkuyorum cok zor olmustu ilki.normal dogum icin sansiniz varsa zorlayin korkup hemen sezeryani tercih etmeyin.cok yorgun ve uykusuzum.4 yasinda bi kizim var ve suan atesli basini bekliyorum.karnidaki oyle tekmeliyor.sizce bu kadar hareketli olmasi normal mi..suan 36+7 oldum..
Sağlıkla gelsin bebiş inşallah 🙏 kızına da geçmiş olsun
İyi geceler kızlar ancak yazabiliyorum. Çok şükür evdeyim iyiyiz☺ salı sabahı 4 gibi uykudayken suyun geldiğini farkettim, hastaneye gittik hemen 8 e kadar bekledik yürüdüm tabi o arada ama hiç sancı yok. Kontrol edildim açılma da yok. 9.40 da suni sancı almaya başladım. 3 saate 3 cm açılmam oldu. Sonra 5, 8 derken 10 oldu. Tabi saat 15.00 dı hemen doğum haneye geçtik 12 dk içinde oğlum doğdu, eşi de geldi hemen ardından. Ama açılmam hep sancıya diye iç ve dış dikişlerim var. Bugün tBurcu olduk, öğlen eve geldik, dikişlerim beni çok zorluyor ama bir haftaya oda hafifler dedi doktorum. Bebeğim 3300 gr 50 cm doğdu. Rabbim hepinize hayırlı doğumlar versin. Gerçekten forumda acaba öyle mi başlar doğum acaba böylemi diyordum ama herkesin doğum hikayesi çok farklı oluyor. Ama sonunda yavrularımıza kavuşunca her acı unutuluyor gerçekten. İnşallah kolay bir dopumunuz olur ☺
Gözün aydın canım Allah analı babalı büyütsün 🙏
Merhaba kizlar. Ben dun saat 11 de sezeryana alincaktim ama kuzularim daha erken gelemeye karar verdiler. Suyum gelmeye baslayinca ve siddetli agrilarim olunca hemen hastaneye gittik. Ebe kontrol ettiginde bebegimin kafani hissetigini soledi. Hemen acil sezeryana alindim. Tabi acta degildim, spinalde ne yazikki agrilari asiri hissettim :KK43: bide bagirsaklarimda asiri yapisiklik varmis, bastan spinalle baslamamiza ragmen genele cevirdiler siddetli agrilari hissedince. Yaklasik 3 saat surmus, Cok zor oldu demis. Neyse sonuc itibariyle kizlarima kavustum. Biri yanimda digeei kuvezde, biraz solunum sikintisi varmis. Suanda tek sorunum gaz cikaramamak. Herhangi bi yol bilen nolur anlatsin :)
Gözün aydın canım sağlıkla büyüsün bebişler 🙏
Merhabalar herkese,

Ben hastaneye geçiyorum.🙈 Hem suyum hem nişanım geldi.☺ Sadece regl sancısı gibi sancım vardı ve inanılmaz bir kasık ağrım... Duş aldım, valizimi hazırladım. Şimdi yoldayım, o sırada yazayım dedim. Şimdilik öpüyorum herkesi 😘
Sağlıkla gelsin inşallah kuzucuğun canım 🙏

Günaydın herkese 🌞
Doğuma gidenler olmuş 💃💃
Sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah güzel haberlerinizi bekliyoruz 😍

Günü belli olanların de gözü aydın darısı bize 😊

Doğum yapan bebişlerine kavuşanların da gözü aydın, hayırlı olsun sağlıkla büyüsünler kuzucuklar ♥️

Mutlu huzurlu günler diliyorum herkese 🙋‍♀️

Gözünüz aydın 🥰 Allah analı babalı büyütsün.
Canim gecmis olsun sarilik cikmis sizde de.bizimde 23 cikti isin tedavisi aldik 11 dustu.sakin 3 saatte bir verdiklerine bakma 1 saati gecirme.biz oyle yaptikta duzeldi.simdi ne kadar sik alirsa veriyorum.birde sekerli su ver bir cay kasigi ben verdim onun da etkisi oldu sanirim.sizin deger kac cikmisti

Bugün keyifsiz uyandım...
Gece boyu uyku tutmadı zaten, uyumak için bütün odaları gezdim elimde yastıkla.

Kafama taktığım şeyi söylemek istiyorum ama kıskançlık olarak algılanmasından korkuyorum 😔
Kendimi tam olarak ifade edememekten korkuyorum..

Önceki akşam yazmıştım, abimin eşi ikinciye hamile. Tabiki çok sevindim, allah sağlıkla kucaklarına almayı nasip etsin.

Beni üzen annemin aşırı abartılı tepkileri oldu.
Ara ara burda yazmıştım, ben hamilelik haberini verdiğimde ailenin gündemi o kadar yoğun ve karışıktı ki Bebek haberi bile gündemi değiştirmemişti.
Anneme testi gösterdiğimde hıı hayırlısı olsun demişti sadece.
Kurban bayramıydı, yaklaşık bir hafta memlektte kalmıştık ama Bebek haberini verdiğim günden sonra konusu bile açılmamıştı tekrar.

Ailecek bir vatsap grubumuz var, annem iki gündür Videolar, çiçekler, sevinçli Mesajlar gönderip duruyor, içim içime sığmıyor torun geliyor diyor abimin bebeğinden için.

Allah izin verirse üç beş gün sonra ben de bebeğimi kucağıma alıcam, ama şimdiye kadar böyle sevinçli tepkiler almadım hiç

Hormonların etkisi mi bilmiyorum, dünden beri çok üzüldüm kafaya taktım.
Kardeşimden başka kimseyle de paylaşmadım, anlamazlar kıskançlık yapıyorsun derler diye.

İnşallah kuzum düzene girer açılmam kolay ilerler doğum gerçekleşir :dua:
İnşallah biran önce etki eder rahatlatır seni hem kasılma hem uykusuzluk yormuştur bugün seni :KK43:
Emin ol seninkide başlıcak kuzum hayırlısıyla 😍
İnanırmısın canım tüm hamileliğim boyunca vel ağrısı çektim. Sancılarım başladığından beri tek çektiğim adet sancısı,çok yoğun kasık ağrısı.
Kasılma direk alt kasığımdan başlıyor rahmin en tepe noktasına kadar sertleşip sancı yapıyor
Alt kasığıma sıcak su torbası koysam olur mu 🤔
Canim nasilsin suanki durumun nasil.senin dogum baslamis gibi.kasilma oldugunda tum karinda hissediyorsun dedigin gib.ins cok agri çekmeden kurtulursun

Kafama taktığım şeyi söylemek istiyorum ama kıskançlık olarak algılanmasından korkuyorum 😔

Önceki akşam yazmıştım, abimin eşi ikinciye hamile. Tabiki çok sevindim, allah sağlıkla kucaklarına almayı nasip etsin.

Ara ara burda yazmıştım, ben hamilelik haberini verdiğimde ailenin gündemi o kadar yoğun ve karışıktı ki Bebek haberi bile gündemi değiştirmemişti.
Kurban bayramıydı, yaklaşık bir hafta memlektte kalmıştık ama Bebek haberini verdiğim günden sonra konusu bile açılmamıştı tekrar.

Ailecek bir vatsap grubumuz var, annem iki gündür Videolar, çiçekler, sevinçli Mesajlar gönderip duruyor, içim içime sığmıyor torun geliyor diyor abimin bebeğinden için.

Allah izin verirse üç beş gün sonra ben de bebeğimi kucağıma alıcam, ama şimdiye kadar böyle sevinçli tepkiler almadım hiç

Kardeşimden başka kimseyle de paylaşmadım, anlamazlar kıskançlık yapıyorsun derler diye.
Annenin tepkisinin sebebini anliyorum.erkek cocugun torunu hep dahq kiymetli oluyor.sizin oralari bilmem ama karadenizde oyledir.bosver canim dogum da yakin hic takilma.benim annemlerde cok tepkisiz kalmislardi buyukler biraz garantivi oluyor.dogunca isler degisiyor

Kim olsa kafaya takar bence
Anne sonuçta ilgi bekliyorsun, sevgi bekliyorsun extra heyecan bekliyorsun.
Gerçekten sevindiği için mi yapıyor acaba yoksa gelinini kızını kayırıyor gibi gözükmemek için mi🤔 Bizim buralarda biraz öyle yaparlar çünkü. Hele bir doğsun kuzucun az kaldı zaten sen bunlara takılma şimdi.

Annenin tepkisinin sebebini anliyorum.erkek cocugun torunu hep dahq kiymetli oluyor.sizin oralari bilmem ama karadenizde oyledir.bosver canim dogum da yakin hic takilma.benim annemlerde cok tepkisiz kalmislardi buyukler biraz garantivi oluyor.dogunca isler degisiyor

Annem ne kadar hepiniz aynısınız dese de abime hep daha düşkün. Zor günlerimin çocuğu, benimle birlikte ağladı büyüdü diyor. Haklı ama torun torundur yani, illa erkekten gelinden gelince mi kıymetli oluyor.

Bir de demiş ki gelin hanıma -kardeşim ve benden için- onlar tembel doğurmuyorlar, sen ikinciyi yaptın dile benden ne dilersen

Anne dedim karnımda çocuk varken ikinciye nasıl hamile kalayım, tembellikle ne ilgisi var.
Kız kardeşimin şartlar belli Zaten. Bir yıldır kocası işsiz, neye güvenip de ikinci çocuğu yapsın.

Allah daha çok versin, abimle eşi çalışıyor, maddi durumları da iyi, demek ki bakabileceklerine inandılar ikinci çocuğu düşündüler.
Ama bize tembeller siz daha yapmayın demesi çok saçma

Kim olsa kafaya takar bence
Anne sonuçta ilgi bekliyorsun, sevgi bekliyorsun extra heyecan bekliyorsun.
Gerçekten sevindiği için mi yapıyor acaba yoksa gelinini kızını kayırıyor gibi gözükmemek için mi🤔 Bizim buralarda biraz öyle yaparlar çünkü. Hele bir doğsun kuzucun az kaldı zaten sen bunlara takılma şimdi.

Gerçekten çok sevindiği için yapıyor canım.
Tabiki sevinecek ama biz de torun veriyoruz niye aynı tepkileri almadık bu zoruma gidiyor

Ben onların derdinden sıkıntısından nerdeyse beş aylık olana kadar hamileliğimi anlamadım bile, sevincimi yaşayamadım
Annem her gün arar babamdan dert yanar bana nasılsın bile demeden kapatırdı telefonu
Kimse demedi aman bu kız hamile dert yanıp üzmeyelim ağlatmayalım demediler.

Yılbaşında İstanbul’a gitmiştim, orda annemle abimlerde kaldık birkaç gün. Orda bile bana sürekli kalk yengene yardım et deyip durdu.
En sonu ben de kızdım
Anne ya ben hamileyim ne zaman farkına varacaksınız dedim

Abimler memlekete geldiğinde eşi odadan çıkmıyordu hamile diye. Tabiki dinlenmek hakkı onu eleştirmiyorum ama neden aynı hassasiyet bana hiç gösterilmedi

Babam hastanede yatarken memlekete gittiğimizde abimler de gelmişti, ben o zaman iki aylık hamileydim, en bulantılı zamanlarımdı.
Hastaneden eve geldik. Abım bana hadi evi temizleyelim dedi. Yine kimse düşünmedi bu kız hamile diye. Karısına bir şey demiyor gelmiş bana temizlik yapalım diyor

Canım düzensiz geliyor yazdığın için dedim.
Gerçek Doğum sancısı olması için aralıklarının git gide azalıp şiddetinin artması lazım. Stres yapmayıp gevşemen için dedim ama sen bilirsin tabi 🤷🏻‍♀️
Düşünceli kuzum benim 😘
Şimdilik 5dkda bir geliyor nefesimi kesiyor ☺

Senin hissettiğin tabiki de kıskançlık değil canım sadece sende ilgi bekliyorsun aynı durumda olduğun için. Normalde de annen abine daha mı düşkündü bazı anneler malesef bunu farkettirebiliyor diğer çocuklarına :KK43:
Benim kayınvalidem de aynı oradan biliyorum. Oğluna çok düşkün görümcemde evleniyor bu sene temmuzda ama kadının umru değil varsa yoksa benim kız şuan. İster istemez görümcemde içerliyor farkındayım bazen söylüyo da kayınvalideme ama yok ben de diyorum en azından göstere göstere yapma diyorum ama tamam diyor yine aynı.

Aynen evladın “olsun”umu olurmuş. Kız erkek farkımı olurmuş. Erkek olsada laf ediyorlar kız olsa da :/
Kendini bilen yapmaz.cocugun olmadığı zamanda ayy yazık olur olur diye konuşuyorlar.benim eşim askere gitmişti bir yıl bebeğim yoktu kesen bosmu diye sordu teyzenin biri😂beni kanguru yaptı kocam buradamiki dolu olsun dedim oradaki arkadaşlar filan gülme krizine girmistik.sorular bitmez kiyislamalar bitmez.hep bı toplum baskısıyla hayatımızı yaşıyoruz ister istemez etkilenip.

Senin hissettiğin tabiki de kıskançlık değil canım sadece sende ilgi bekliyorsun aynı durumda olduğun için. Normalde de annen abine daha mı düşkündü bazı anneler malesef bunu farkettirebiliyor diğer çocuklarına :KK43:
Benim kayınvalidem de aynı oradan biliyorum. Oğluna çok düşkün görümcemde evleniyor bu sene temmuzda ama kadının umru değil varsa yoksa benim kız şuan. İster istemez görümcemde içerliyor farkındayım bazen söylüyo da kayınvalideme ama yok ben de diyorum en azından göstere göstere yapma diyorum ama tamam diyor yine aynı.

Her ne kadar annem hepiniz aynısınız dese de abime daha düşkün.
Erkek olduğu için mi ilk evladı olduğu için mi anlamıyorum ama. Zor günlerimin çocuğu der hiç kıyamaz ona.

Bir de anlamsız şekilde hep geline yaranma çabaları içinde.
Sürekli onu över, her telefonda bana onu anlatır.
Gelinini sevmesi kesinlikle çok güzel ona lafım yok ama çok abartıyor. Kaç kere üzdü gelini onu ama hepsini unuttu. Unutsun uzatmasın ama abartılı sevgi gösterilerine de gerek yok bence olan olaylardan sonra.

Canim gecmis olsun sarilik cikmis sizde de.bizimde 23 cikti isin tedavisi aldik 11 dustu.sakin 3 saatte bir verdiklerine bakma 1 saati gecirme.biz oyle yaptikta duzeldi.simdi ne kadar sik alirsa veriyorum.birde sekerli su ver bir cay kasigi ben verdim onun da etkisi oldu sanirim.sizin deger kac cikmisti
Teşekkür ederim canım sizede çok geçmiş olsun . Salı günü değer 18 di. Dün 14 e düştü. Şimdi 10 olmuş. Saat bir gibi çıkıcaz hastaneden.
saat başı almıyor ki. Hemşire de uyanırsa ver. Uyanmazsa 3 saat sonra uyandır dedi. Bakalım sık sık emziricem eve geçelim. Birde şekerli suyu internette okudum ama doğru bilinen yanlışların arasında olan birşeymiş. Vermeyin diyorlar.
Birde dikkat ediyorum 3 saat sonra gerçekten acıkıyor ve sıkıntısız doyuruyor karnını. 20 dk bir göğsümü 20 dk bir göğsümü emiyor. Bazen uyuyor uyandırıp devam ediyorum. Sonra sağdığım sütten 30 cc daha verip uyutuyorum. Burdaki hemşire öyle yap dedi. Çok ilgili bir adamdı bende güvendim açıkcası. Adam çok titiz ve işini severek yapan birine benzeyince güven verdi sanırım 😅

X