2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Niye o kadar geç gelicek kuzumm biraz daha erken gelme ihtimali yok mu.

Babam haftada iki gün hastaneye kemoterapiye gidiyor ya annem de onla gidiyor canım
Babamı tek bırakmak istemiyor, ne kadar az tek kalırsa daha iyi dedi

Doğum iznine çıkan memur gibi burda kalma hakkını doğum sonrası kullanmak istiyor 😀

Doğum olursa hemen çıkar gelir ama yine de yetişemez
Özel araçla bile 6 saat sürer gelmesi

Kuzular normalde ben tv açan bir insan değilim. Genel de yabancı diziler belgeseller izleyen kendi halinde bir tip idim. Ama son zamanlarda saçma sapan tv programları izlemeye başladım :bicak: ve yani zaplarken bile duyduğum saçma sapan şeyler psikolojimi bozdu 😂 ve evde duran kadınları şimdi çok daha iyi anlıyorum. Çınar ın bir an önce gelmesi lazım 😂🤦‍♀️

Kuzular normalde ben tv açan bir insan değilim. Genel de yabancı diziler belgeseller izleyen kendi halinde bir tip idim. Ama son zamanlarda saçma sapan tv programları izlemeye başladım :bicak: ve yani zaplarken bile duyduğum saçma sapan şeyler psikolojimi bozdu 😂 ve evde duran kadınları şimdi çok daha iyi anlıyorum. Çınar ın bir an önce gelmesi lazım 😂🤦‍♀️

Ben de hiç tv izlemem ama manyak gibi yapmak dökümünü takip ediyorum defalarca izlediğim halde 😅

Onun dışında hiç açmıyorum tv yi

Babam haftada iki gün hastaneye kemoterapiye gidiyor ya annem de onla gidiyor canım
Babamı tek bırakmak istemiyor, ne kadar az tek kalırsa daha iyi dedi

Doğum iznine çıkan memur gibi burda kalma hakkını doğum sonrası kullanmak istiyor 😀

Doğum olursa hemen çıkar gelir ama yine de yetişemez
Özel araçla bile 6 saat sürer gelmesi
Ay evet hatırladım kuzum, annende haklı o zaman.
Doğum aniden olan birşey olmuyor çoğunlukla acil durumda atlar gelir olmadı :) Yapacak birşey yok o zaman kuzu tutmaya bak birazda 😂
tv çok tehlikeli bencede psikoloji bozan birşey🙄

Ben de hiç tv izlemem ama manyak gibi yapmak dökümünü takip ediyorum defalarca izlediğim halde 😅

Onun dışında hiç açmıyorum tv yi
Kız yine maşallah tek bişi izliyormuşsun. Ben parça parça bir sürü şey izliyorum. Hiç bişi tam değil. Ama duyduğum şeyler felaket.. eşime sarıyorum artık :) öyle yaparsan jhakkımı helal etmem. Bak böyle olursa şöyle olur diye :)) adam da sen evde napıosun allah aşkına diyor :)) ben en iyisi çıkayım da yürüyeyim napayımmm 😂

Doğum aniden olan birşey olmuyor çoğunlukla acil durumda atlar gelir olmadı :) Yapacak birşey yok o zaman kuzu tutmaya bak birazda 😂

Valla kesin kanaat 👌 ay yok tövbe artık tv detoksuna giricem 😂

Benim koca kişisi ne mesaj attı ne aradı.
Tripli sevgililer gibi instagramdan takip etmeye çalışıyorum acaba uyandı mı ne yapıyor diye. Birşey beğenip beğenmediğini kontrol ediyorum şuan🙄
Gerçi hala uyuma ihtimali yok şu saate kadar🙄

Tripli sevgililer gibi instagramdan takip etmeye çalışıyorum acaba uyandı mı ne yapıyor diye. Birşey beğenip beğenmediğini kontrol ediyorum şuan🙄
Annende olduğunu biliyor ama dimi? Bir de en son kızdıracak bir şey dediysen o yüzden aramamıştır heralde 🙄

Annende olduğunu biliyor ama dimi? Bir de en son kızdıracak bir şey dediysen o yüzden aramamıştır heralde 🙄
Sadece belalı mesaj yolladım sabah😇
Annemdeyim demedim ama tahmin ediyordur hastaneye yakın çünkü.
Neyse ne hali varsa görsün, eminim umrunda değildir oyun oynuyordur evde.

Devamli yuruyus ve egzersiz aşırı kasik agrilarimi zorladı. Saat 3 te esimi aradim bir doktora gorunelim dedim. Tabi acim hafif atistirdim. Çıktık. Hastaneye direk nst ve muayne dedi. Yarim saatten fazla nst de kaldim sancilarim 50 den 170kadar cikiyordu. Muayne etti 3 cm aciklik dedi ve yatiş. Tabi ben eve gitmek istedigimi soyledim. Yol uzeri. Doner yaptirdik meshur hatay doneri saat 4.30dan sonra basladi sancim muayneden sonra daha da artti. Neyse yemek yer yemez tatli yaptim hemde sancilara karsilik verdim. Etrafi topladim. Hemde sancilar geliyor. Birazda dışarı cikmak istedim. Sancilarisa yuruyerek. Tam sanci geldiginde tuvalete oturur gibi oturdum ve derin nefesler alarak tuvaletimi yapar gibi ikindim. Tabi zordu hem dualar ederek hemde aglayarak böyle40 dakkka ancak surdu. 20.20 de ciktik yukari ben direk. Cok sicak suyu açtım 50 derece ve pilates topumu aldim ve dus aldim ordada en az 20 dakika gercekten sicak su şahane. Odama geldim giyindim ve sancilarim dahada siklasti. 5 dakkadan 4 dakikaya indi ozaman sure tuttum. Ve inklanirken suyum geldi. Aninda pedimi iç çamaşırı degistirdim. Ve tabi dahada siklasti kapida kaldim. Sanci hafifleyince direk odama gidio rahat ince giyio istume birsey alıp yaptigim dogal meyve suyunu da birkac saat once çıkarmıştım buzluktan. Onu ve tatlimizi çataldi aldik ciktik tabi.merdivenden aşağıya indim tam kapi girisinde yine sanci. Allahim. Tuttum ve arabaya kadar esim eslik etti. Arabada 4 sanci arayla siklasti 2 dakikadan az ve hastaneye vardık. Acilden direk dogumhaneye. 3 cu kapiya ciktik. Tabi dogumhaneden iceri girer girmez sanci tuttu yere oturdum yine ve tuttum direk masaya cikarken bu nasil dogacak gibisinden. Neyse size tatli yaptim deyincede yardimci oldular. Ve daha ilgilendiler. Aciklik tam dedi serum takti. Ama sancim 1 dakkadan aza indi gerek bile yok dedim ve masada 10 15 dakika sürdü ve paşam ugur bocegim dogdu ve ben bir rahatlama ve aglama vede şükür hemsireler tamam bitti niye agliyorsun şükür ediyorum dua ediyorum. Ve bebegimizin kilosu 3.300 gramdi boyunu daha bilmiyorum. Ogrenirim. Ve dikişler orsa uyusturucu kullandi ama ama bende biraz bağrma var ebe dediki vala normal bağır çünkü gercekten acidi zordu çünkü içten dir. 15 dakka oda sürdü. Ve çıktık odama geldik. Bebegimi kaynanamin kucagina verdiler.onlarda gelmişler. Odama geldim. Kayinpederim ve kaynanam kiz kardesim. Zaten hep benimle heran. Tabi büyük oglumda bizimle ve ikiside8 nisan dogumlu. Biri 2014 saat 18.30 buda. 8nisan 2019 saat 22.00 de çok şükür. Esim pastayi buraya getirdi. Dogum gününü kutladık. Serumlardi şuydu buydu derken meyve uyumu iciyorum. Ceviz gercekten yaniniza atistiracaginiz seyleri alin. Ben hatta buzluga koydum pogaca kurabiye ve tatliyida yapinca yaninizdakiker ve yardimci olanlara ikram oluyor. Güzel bir ani oluyor. Tavsiyem gercekten sancilarin kisa surmesini stiyorsaniz tam gelecekken derin nefes alın ve karninizdan ittirin ve kakaniz geliyormus gibi ikinin aninda acilmayi hissedersiniz yaptınız yapin yapmadiniz saatlerce sanci çekersiniz evet zor ama onemli olan ikinma. Ve tutun oflamayin yapabildiginiz kadar dualarinda etkisiyle de tabi apayri bir mucize. Dogum sandalyesindede ayni ikinma ve ebede artık yardimci oluyolar hatta aferin. Guzel ikiniyorsun dediler.sorulariniz detayli varsa tekrar sorun. Gece girebilirim. Ama sabah kaynanam yanima gelecek telefonu alamasam bilin laf atar bu durumda telefonu eline almış tamamdır iyisin. Kizlar annelerin kiymetini bilin lutfen yanlış anlamayin gercekten neyapsak haklarini odeyemeyiz. Hakkinizi helal din inanin hepinize dua ettim. Bide son bir tavsiyem gercekten yürüyün agrisa bie tam 1 saat tutun ve tempolu yürüyün gorun o bebek bebekler nasil . kanala giriyor linklerini atiyorum tum dinlediklerimi ve yaptıklarımı sanci aninda bile izleyio hatirladdim ya nunlari yapar kurtul yada agrida agzini açar doguramazsin diyerek kendimi motive ve hazirliyordum. Bahane yok oturarak dogumu beklemek mantiksiz. 2 hafta yurudugumu sandim ama afike 3 gunde yaptim. Rabbim çalışan kuluna veriyor dedikleri bu olsa gerek. Onu çok iyi anladim. Kizlar çok yazdim ve suan terliyorum. Yazim yanlisi olmussa hakkinizi helal edin
Maşallah sübhanallah canım ne kadar güzel bir doğum olmuş :nazar:
Kalbin o kadar temizmiş ve içten istemişsinki duaların kabul olmuş iki evladında aynı gün doğmuşlar 😍
Rabbim analı babalı sağlıkla büyütmeyi nasip etsin :dua::KK200:

Dündü kontrolum ama gidenedim bebekte sarilik cikti cok yuksek hastanedeyiz.moralimm cok bozuk.
Geçmiş olsun canım kaç çıktı değeriniz
Nisan bebişlerinin çoğu aceleci çıktığı gibi şimdide sarılıkla uğraşıyor kuzular :KK43:
Nazar mı oldular ne

Valla böyle bi anda olması belki daha iyi oldu benim için. kadınn git yarın gel sezeryan dese bu geceyi zor geçirirdim evde . Bi anda apar topar alınca ne olduğunu anlaymadan bi saat içinde oğlum elimdeydi. 👼🏻

Gözünüz aydın canım hayırlı olsun:nazar:
Cuttingcorners Cuttingcorners Evet kuzu dün arkadaşına sordurttu(güya) var demiş tamam dedik anlaştık sabah gideriz diye.
Ama kalkmadı işte hödük.
Üstelik doktorda yokmuş. Sabahın köründe uykumu bölüp mide bulantısı çeke çeke kalktım hazırlandım ettim beyfendi 2 gündür işe de gitmiyor pazar günü çalıştığı için hani işe gidecek olsa vs anlarım belki.
Üstüne üstlük belediyeye binmek zorunda kaldım tıklım tıklım. Şuan dünyadan nefret ediyorum modundayım.

Şimdi çok kızdım 😡 dedim belki gecededir o yüzdendir ama seni son günlerinde nasıl yalnız bırakabilir? Allah korusun keşke tek çıkmasaydın kuzum 😟 ankaraya ne zaman gideceksiniz?

Kızlar bu aralar uykuya çok düştüm nedense
Ama rahat uyuyamıyorum
Hani yapılacak bir işiniz olur ya aklınızda hep o olur
Aynı öyle sürekli doğum geliyor aklıma uykum kaçıyor

Pazar günü annem gelecek
Umarım annem gelmeden önce doğurmam 😬

Canım bol bol uyu dinlen bebişten sonra uyku yalan oluyor 😁 gerçi onlara değer hiç şikayetçi değilim.
Otobüsle gelecek canım 8-9 saat sürer 😬
Allah korusun annem gelmeden doğum olursa hastanede kaynanam kalır yanımda 🤦🏻‍♀️
Kadının kendine hayrı yok ama o ayrı konu 😬

Canım hiç şartlama kendini sonra dediğin gibi olur iyice o paikolojiyle iyice sinir olursun😂

Yaklaşık 2 yıldır evdeyim kuzum gündüz kuşağı asla izlemem o kadar saçma programlar var ki dayanamıyorum tlc hayalimdeki ev bir de lifetime ev yenileme programları favorim 😍

Kuzum kontrol nasıldı?

Kardeşim de tut ben gelmeden doğurma sakın diyor 😀
Onun da 16 Nisana kadar her gün duruşması var, o istese de gelemez doğurursam 😬

İnşallah benim kız beni dinler de annem ya da kardeşim gelmeden kendi gelmeye kalkmaz 😂😂

kızlar ben dogurdum epiduralsiz dikişsiz, 11 de başlayan sancimla dört bucuga kadar evde dayandım yedi cm le hastanedeydim,sekizde doğdu,detayını anlatıcam sonra,allah herkese bu yolda güç versin hepinize dua ettim
Hayırlı olsun canım 🤗
Allah analı babalı sağlıkla büyütmeyi nasip etsin 🤗😇

Şimdi çok kızdım 😡 dedim belki gecededir o yüzdendir ama seni son günlerinde nasıl yalnız bırakabilir? Allah korusun keşke tek çıkmasaydın kuzum 😟 ankaraya ne zaman gideceksiniz?

Canım bol bol uyu dinlen bebişten sonra uyku yalan oluyor 😁 gerçi onlara değer hiç şikayetçi değilim.

Canım hiç şartlama kendini sonra dediğin gibi olur iyice o paikolojiyle iyice sinir olursun😂

Yaklaşık 2 yıldır evdeyim kuzum gündüz kuşağı asla izlemem o kadar saçma programlar var ki dayanamıyorum tlc hayalimdeki ev bir de lifetime ev yenileme programları favorim 😍

Kuzum kontrol nasıldı?

Ben de tlc de küçük evler ve kalabalık aileyi izliyorum denk geldikçe
O küçük evlere bayılıyorum ya keşke benim olsa 😀

Kuzum kontrol nasıldı?
Doktordan sevk ve refakatçi kağıdı almam laızm kuzum Perşembe mi gideriz artık bilmiyorum ki. Biraz rahatladım ya ikna oldum Doğumun hemen olmayacağı konusunda🤭
Kardeşim de tut ben gelmeden doğurma sakın diyor 😀
Onun da 16 Nisana kadar her gün duruşması var, o istese de gelemez doğurursam 😬

İnşallah benim kız beni dinler de annem ya da kardeşim gelmeden kendi gelmeye kalkmaz 😂😂
İnşallah😂😂
Diyelim pıtlattın kvden başka genç falan biri yok mu kuzu?

Doktordan sevk ve refakatçi kağıdı almam laızm kuzum Perşembe mi gideriz artık bilmiyorum ki. Biraz rahatladım ya ikna oldum Doğumun hemen olmayacağı konusunda🤭

İnşallah😂😂
Diyelim pıtlattın kvden başka genç falan biri yok mu kuzu?

Benim Zaten hiç akrabam yok da eşimin de aklıma gelen kimse yok canım
Sevdiğim birkaç akrabası var ama onlar Ankara’da

Dün kaynanama gittik, öğlen iki buçuk olmuş daha yeni kahvaltı hazırlıyor 😬
Tabi her zamanki gibi söylene söylene
Eşime dedim kendi evinde bile söylenerek iş yapıyor bir de gelip bana mı bakacak

Eşim de bakar canım ne olacak, hem söylenir hem bakar dedi 🤦🏻‍♀️
Ben de eksik kalsın dedim 😂

X