2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Benimkinin eli ağır mı hafif mi anlamadım bi anda oldu her şey

insallah suni sanciya gerek kalmadan kendisi gelir kuzum. kendi sancinla belki daha rahat gecirirsin dogumu

İyi akşamlar kızlar
Bugün sabah ananemiz geldi üstüne bide çekime gittik hava serindi babamızın poposu dondu resmen ben hamilelikten midir nedir çok üşümedim. Doğuran falan yok sanırım henüz hızlı okudum biraz baya sayfa birikmiş

Canım benim neden yanlış anlıyım. İnan şuan yardıma çok ihtiyacım var. Göğsüm şişti ve çok ağrıyor. Sağıyorum işe yaramıyor. Umay emmiyor nasıl emecek bu sıpa yardıma ihtiyacım çok var. Dediklerini yapmaya çalışılacam ama bu şişlik nasıl geçer ?

Bu dengesiz ruh hallerim normal mi
Bir gün kıpır kıpır enerji dolu oluyorum, başka gün depresyonun dibinde hissediyorum

Aslında kendimi tanıyorum, ne kadar çok yatıp hareketsiz kalırsam o kadar bunalıma giriyorum ama o kadar halsizim ki yataktan çıkmak zor geliyor

Eskiden kahvaltı bile yapmadan evin bütün işlerini bitirip keyifle otururdum
Şimdi sürekli acıktıkça moralim bozuluyor.

Yediklerime o kadar dikkat ettim ama yine de 20 kilo aldım
Şimdiden düşünüyorum nasıl gidecek bu kilolar
Ailemden kimseye fotoğraf göndermek istemiyorum, görüntülü arıyorlar açmıyorum, şişmişsin çok kilo almışsın diyecekler diye korkuyorum

Çevremde kimse yok, bunaldıkça eşime sataşıyorum durduk yere. O da artık isyan edecek
Bugün şu çocuk doğsa da hepimiz rahatlasak dedi
Benim için o kadar uğraşıyor ama ben onu üzüyorum, sürekli tersleyerek konuşuyorum

Annemle kardeşim gelmeden doğuracam diye çok korkuyorum
Mesela şu an Doğum olsa rezil olurum, ev darmadağınık

Akşam olunca sanki daha çok ruhum sıkılıyor

Canım biliyorsun henüz bebek sahibi değilim tecrübem yok ama bu emme durumlarını son aylarda biraz araştırdım. Şahane bilgi vermicem ama yine de yazmak istedim. Kardeşim doğduğunda dediğim gibi çok uslu bir bebekti sürekli uyuyordu. İnan hastaneden geldik ağlamadı bile sürekli uyuduğu için sarılıktan şüphelenip mama verdik biz orda hata yaptık. Ama bazı bebekler gerçekten uslu oluyor.
Bildiğime göre sık sık memeyi tutturman gerekiyor; emzirmek sabır işiymiş bıkmadan sürekli denemek gerekiyormuş. Uyandırmak için ayağının altını gıdıklamak, çok hafif rahatsız edip uyandırmak lazımmış sanıyorum ki elbet sende biliyorsun gerçi bunları Yani denedin mi bilmiyorum ama en geç iki saatte bir emzirmeye bak gece dahil kalanı sağmaya çalış sütün varmış zaten şahane
Hiç mi tutmuyor bilmiyorum yoksa gelmeyince mi pes edip bırakıyor ama bol bol emzirmeye çalışmak tutmasını sağlamak en önemli noktaymış. Mastit olmaması içinde sıcak kompres, masaj yapmak gerekiyormuş. İnşallah atlatırsınız bu durumları kuzum yanlış birşey dediysem affola

Yok kız olmuyor
Senden görüp bende açtım şuanda bacakları oturuyom öyle
Aman o kadarlık düzensiz olsun strese sokmasın seni yeter
Salı günü kuzu benim randevu geçen hafta 3 güne 1e indi randevu emmeee gel gelelim benim kız gelmiyo
Bu cuma gelirse gelir kuzu gelmezse biz getirtiriz

Bebişin tam emip boşaltmadığı için içeride süt birikiyor, o da ateş ve ağrı yapıyor. Mastit deniliyor. İlerlerse içeride iltihapda başlıyor. Birkaç güne geçmezse doktora git mutlaka. Çok önemli. Benim 3-4 kez oldu; hep 1 ya da 1.5 gün sürdü geçti. Seninde geçer inşaallah boşalt göğüslerini. Sağ sürekli canım, masaj yap göğsüne. Sütün olmasa şişmez, bak demekki sütün var ve gelecek, ne güzel.
Sen bebişini yarım saate bi kucağına al, çenesini hafifçe oynat, sütten meme ucuna damlatıp ağzına zorla ver. Emmese bile kalsın ağzında. Kenarından biberonla süt damlat. Sanki memeden geliyor gibi.
Birde bu şişlik için; Halk arasında umma ya da lohusa aşermesi de derler. Lohusanın canı bişey çekip yemezse böyle göğüsleri şişip rahatsız olurmuş. Canının çektiği bişey varsa ye mutlaka canım.

Kuzum bunlar sanırım çok normal çözümü bende bilmiyorum Çook iyi anlıyorum seni.
Ama gerçekten yatmak insanın içini daraltıyor.
Bunu kendine yapma kuzum temiz hava hareket iyidir insanı dinç hissettiriyor
Kilo konusunu da hiç mi hiç takma kilo elbet verilir sağlık olsun gerisi mühim değil kuzum.
Şaka değil yolun sonuna geldik artık
Ehehe :)
Hiç belli olmaz kuzum bir anda gelmeye karar verebilirler
Hayırlısı olsun artık ne zaman gelmek isterse sıpalar

Canım inan hepsi geçecek yaşadığın hissettiğin duygular gayet normal. Kendini şunu yapamıyorum bunu yapamıyorum diye üzgün hissetme.
Her zaman demiştirim Dünya işi bir şekilde hallolur gider yeterki sağlık olsun ☺
Annen veya kardeşin gelmeden önce doğum olsa nolur kuzum dünyanın sonu değil kendini üzüp strese soktuğuna inanki değmez.
Gelcek olanlar senin anne ve kardeşin bırak evin dağınık olsun şuan canını sıkmaya değer mi

Merhaba kızlar ben de telefonu pek fazla elime alamadım bebekle ve kendimle ilgilenmekten , çok şükür doğumumuz güzel geçti spinal anestezi oldum ameliyat esnasında biraz bulantım oldu ama çıktığımda her şey daha iyiydi, çok şükür bebeği görünce zaten çekilen bütün acı unutuluyor Şuanda emzirme toparlanma normale dönme sürecindeyiz birkaç güne daha iyi olacak umarım

Doğum başlatılmayacak mı artık canım
Yazdın mı hatırlayamadım
Günün 2sinde sondu galiba
Dün sondu pazartesi randevum bakalım doğumu başlatacak mı 41.haftayı beklermi bilmiyorum pazartesi alttan muayene yapacak çatım müsait mi henüz onu da bilmiyoruz
Peki ağrın falan var mı? Ben artık bugün çok yorulduğumdan mıdır bilmiyorum sol taraftan belime ağrı girdi 1-2 saattir ara ara yokluyor.
Sürekli duşa giriyorum bugün duştan sonra biraz sancı tarzı bişe hissettim aferim oğlum işte böyle dedim sonra gene sancı falan kalmadı bende çok küçük ağrılar oluyor devamı gelmiyor ya bende hareketliyim senin gibi hiç yatmam sürekli bi işle meşgulüm ama bi gelişme olmuyor.

Sağolasın kuzum bekliyoruz bakalım bizim pammuk kız ne zaman gelcek

Gözün aydın olsun kuzum toparlanmaya başlamışsınız alışma süreçine geçmişsiniz
Darısı biz bekleyenlerin başına olsun inşallah

En son düşüneceğin kilo olsun.... Ben ne yapayım yaaaa hayatımın zirve kilosundayım. Ama takmıyorum bile. Şişmişsin diyenlere cevabım da vardır. Huzur sağlık ağzı tadı olsun yeter ki. Kilo verilir ev temizlenir. Sen şimdi bu halinden kurtul bi an önce... Esinle sinemaya git kafan dağılsın....sürekli yatma mesela ağrın yoksa evin içinde aktif ol. Dışarıda yorulsan bile oturur dinlenirsin. Olumsuzu düşünme pozitif olmamız lazım.
Bak bebişler hissediyor herşeyi ona göre.... Ben ilk hamileliğimde zor zamanlar geçirdim çok şükür geçti herşey Ama çok ağlardım benim kız da ağlak bak kaç yaşına girdi. Ben inanıyorum anne karnında çocuk herşeyi hissediyor o yüzden modumuzu düşürmüyoruz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…