2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Bende de hiç iştah yok, halsizlik, sürekli uyumak istiyorum
İki günde iki kişi nasıl başardıysak ev fena dağıldı, baktıkça iyice darlandım. Kendimi yatağa hapsettim evi görmemek için 😂

Bebiş için ben de güya yararlı şeyler yemeliyim diyorum ama gün sonu yine saçma sapan beslenmiş oluyorum 😀

Canim bende de maymun istahi belirdi :) canimin istedigi bir yemek yaptim orn bgn. Sonra esimmgeldi. Aklima bambaska bisi geldi onu hazirladim onu yedik :)) yarin yap onu da dimi. Yok illa bu aksam yicem. Usenmedim yaptim valla 😂

Peki ağrın falan var mı? Ben artık bugün çok yorulduğumdan mıdır bilmiyorum sol taraftan belime ağrı girdi 1-2 saattir ara ara yokluyor.
Hadi bakalim bu agrilar hayra cikar insallah canimm. Suni sanciya gerek kalmaz umarimmm 😘🥰

İyi akşamlar kızlar :KK36:
Bugün sabah ananemiz geldi :halay:üstüne bide çekime gittik hava serindi babamızın poposu dondu resmen :KK48:ben hamilelikten midir nedir çok üşümedim. Doğuran falan yok sanırım henüz hızlı okudum biraz baya sayfa birikmiş :confused:
Oh iyi yapmissiniz kuzucum. Ben koca kisi montsuz gecirdim canim. Hamilelikten tamamen. Icten isitmaliyim ben diyip durdum 😂

Canım benim neden yanlış anlıyım. İnan şuan yardıma çok ihtiyacım var. Göğsüm şişti ve çok ağrıyor. Sağıyorum işe yaramıyor. Umay emmiyor :KK43: nasıl emecek bu sıpa yardıma ihtiyacım çok var. Dediklerini yapmaya çalışılacam ama bu şişlik nasıl geçer ?
Kuzum o sislik sagarak ve goguslerini bosaltarak gecer ancak. Soguk sicak kompresler uygulaman lazim. Daha once birine daha soylemistim. Ablamin bebegi uzun sure yogun bakimda kaldigi icin. Surekli sagiyordu ama bazen hastanede kosturmaktan kayniyordu ve heemn sisiyordu. O zaman lahana ile kompres yapiyorduk fen aise yariyordu. Senin icin resim ekliyorum buraya bi sayfa da anlatmis. Gercekten cok faydasi var..

Bu dengesiz ruh hallerim normal mi 😔
Bir gün kıpır kıpır enerji dolu oluyorum, başka gün depresyonun dibinde hissediyorum

Aslında kendimi tanıyorum, ne kadar çok yatıp hareketsiz kalırsam o kadar bunalıma giriyorum ama o kadar halsizim ki yataktan çıkmak zor geliyor 😔

Eskiden kahvaltı bile yapmadan evin bütün işlerini bitirip keyifle otururdum
Şimdi sürekli acıktıkça moralim bozuluyor.

Yediklerime o kadar dikkat ettim ama yine de 20 kilo aldım 😢
Şimdiden düşünüyorum nasıl gidecek bu kilolar
Ailemden kimseye fotoğraf göndermek istemiyorum, görüntülü arıyorlar açmıyorum, şişmişsin çok kilo almışsın diyecekler diye korkuyorum

Çevremde kimse yok, bunaldıkça eşime sataşıyorum durduk yere. O da artık isyan edecek
Bugün şu çocuk doğsa da hepimiz rahatlasak dedi
Benim için o kadar uğraşıyor ama ben onu üzüyorum, sürekli tersleyerek konuşuyorum 😢

Annemle kardeşim gelmeden doğuracam diye çok korkuyorum
Mesela şu an Doğum olsa rezil olurum, ev darmadağınık 😔

Akşam olunca sanki daha çok ruhum sıkılıyor 😢
Canim normal tabii ki.. hamileyiz biz. Millet hic cikamiyor o bunalimdan. Bizim yine masallahimiz var merak etme. Ayrica benimde bazen dagiliyor ve toplamak istemiyorum. Kime rezil olucaksin ki.. bosversene. Ki benim kv cok titizdir gelse oyle eminim bir suru sey gecirir aklindan ama suan kendi rahatimdan baska bisi dusunmuyorum. Kendimi nasil huzurlu hissedersem oyle yasiyorum. Sen de oyle yap. Bazen birak daginik kalsin.. ama soyle de bir gercek var. Etraf daginikken ve yataktan cikmayinca insan kendini daha cok mutsuz hissedebiliyor. Ama guc hissetmiyorsan da zorlama yaniii 😘

Eklentiler

• 71C1E7D3-8EF1-492B-B388-C600250E8E37.png
    71C1E7D3-8EF1-492B-B388-C600250E8E37.png
    603,9 KB · Görüntüleme: 42
Canım benim neden yanlış anlıyım. İnan şuan yardıma çok ihtiyacım var. Göğsüm şişti ve çok ağrıyor. Sağıyorum işe yaramıyor. Umay emmiyor :KK43: nasıl emecek bu sıpa yardıma ihtiyacım çok var. Dediklerini yapmaya çalışılacam ama bu şişlik nasıl geçer ?
Hastanede kucağıma aldığımda göğsüme tuttum almadı veremedim baya 15 20 dk çabaladım, uyuyordu bebişim. Bebek hemşiremiz gülerek hızlıca bebeği aldı. Bebeğin çenesini asıldı ağzını açtı, meme ucumu eliyle tutup ağzına yerleştirdi. Hatta ben korktum sert yapınca. Sonra baktım bizimki yalıyor kokluyor. Her yarım saatte yap böyle emer o uykusunda da alışır dedi. Dediği gibi de oldu.
Ertesi gün uyurken bile emdi. Zaten bebişler memede uyumayı, uyurken emmeyi çok seviyorlar. 😁 ❤️

Merhaba kızlar ben de telefonu pek fazla elime alamadım bebekle ve kendimle ilgilenmekten , çok şükür doğumumuz güzel geçti spinal anestezi oldum ameliyat esnasında biraz bulantım oldu ama çıktığımda her şey daha iyiydi, çok şükür bebeği görünce zaten çekilen bütün acı unutuluyor🙏 Şuanda emzirme toparlanma normale dönme sürecindeyiz birkaç güne daha iyi olacak umarım
Gözün aydın canım sağlıkla büyüsün bebiş 🧿

Merhaba kızlar ben de telefonu pek fazla elime alamadım bebekle ve kendimle ilgilenmekten , çok şükür doğumumuz güzel geçti spinal anestezi oldum ameliyat esnasında biraz bulantım oldu ama çıktığımda her şey daha iyiydi, çok şükür bebeği görünce zaten çekilen bütün acı unutuluyor🙏 Şuanda emzirme toparlanma normale dönme sürecindeyiz birkaç güne daha iyi olacak umarım

Oy ne güzel annesi çok taze daha toparlanırsın. bol bol sütünüz olsun İnşaAllah anneler emsin bebişler büyüsünler
Dün sondu pazartesi randevum bakalım doğumu başlatacak mı 41.haftayı beklermi bilmiyorum pazartesi alttan muayene yapacak çatım müsait mi henüz onu da bilmiyoruz

Sürekli duşa giriyorum bugün duştan sonra biraz sancı tarzı bişe hissettim aferim oğlum işte böyle dedim sonra gene sancı falan kalmadı bende çok küçük ağrılar oluyor devamı gelmiyor ya bende hareketliyim senin gibi hiç yatmam sürekli bi işle meşgulüm ama bi gelişme olmuyor.

Ay ben de inan hiç durmuyorumn. Babam sürekli artık bi otur kızım demekten yoruldu..alışmamışım ki pineklemek falan mümkün değil... Ağrılarım azaldışu an ama belli de olmaz ilerleyen saatlerde
different human different human
H Heart of Gold
Kızlar nstde en yüksek sancı kaçı gördünüz 🤔
Kuzum en yüksek 20 :KK53:

Mini_mini Mini_mini canım öncelikle gözün aydın çok şükür evinize çıkmışsınız. Bundan sonra kendini kızına adapte et ama önce üzerinden şu umutsuz kaygılı süreçi lütfen at !!!

Kızın sarılığı yeni atlattı canım yeniden olmaması için süreyi 3 saat değil 2 saat olarak ayarla.
İlk önceliğin memeni vermek olsun.
Göğsünün birini emzir,gazını çıkar.
Sonra diğer memeden emzirmeye devam et.
Gazını çıkardıktan sonra hem midesinde yer açılıcak hemde diğer göğsüne sinyal gitmiş olucak.
Kızını her kucağına aldığında stres korku içinde alma,bunu hissedip emmek istemez.
İki göğsününde tam boşaldığına emin ol.
Ardından doktorunun dediği mama takviyesini yap.
Doktor mama ver dedi diye ilk önceliğin mama olmasın emzirmek olsun.
Azim ve biraz sabırla süreçi atlatıcaksın inşallah

Oy ne güzel annesi çok taze daha toparlanırsın. bol bol sütünüz olsun İnşaAllah anneler emsin bebişler büyüsünler

Ay ben de inan hiç durmuyorumn. Babam sürekli artık bi otur kızım demekten yoruldu..alışmamışım ki pineklemek falan mümkün değil... Ağrılarım azaldışu an ama belli de olmaz ilerleyen saatlerde

Kuzum en yüksek 20 :KK53:
Senin bebiş gayet memnun o zaman annesi 😍
Acaba biz mi çok stres yapıyoruz ondan mı süreç bu şekilde ilerliyor ki 🤔
BellaCiao BellaCiao da gördüm,bacaklarımı ayırıp açtım yarım saattir öyle oturuyom. Hafif sancı yaptı gibi 😆

BellaCiao BellaCiao da gördüm,bacaklarımı ayırıp açtım yarım saattir öyle oturuyom. Hafif sancı yaptı gibi 😆
Valla inan bugün kaç kez çömeldim bilmiyorum ama yok... Ben de stres yok yani sakinim epey sadece endişem var oda sona geldim aksi bi durum çıkmasın plasenta kaka yutma kordon gibi şeyler hani çok da evhamlı olmak istemiyorum ama tedbiri de elden bırakmamak lazım

Valla inan bugün kaç kez çömeldim bilmiyorum ama yok... Ben de stres yok yani sakinim epey sadece endişem var oda sona geldim aksi bi durum çıkmasın plasenta kaka yutma kordon gibi şeyler hani çok da evhamlı olmak istemiyorum ama tedbiri de elden bırakmamak lazım
Çok doğru söylüyorsun canım.
Bende stres yapmıyorum diyorum kendi kendime ama beynen yapıyomuyorum içimden bilmiyorum.
Çevrede etkiliyor sanırsam bizi.
Saydıklarının hepsi benimde kafamı kurcalıyor,çatı yapsalardı belki senin süreç bu kadar uzamazdı gibime geliyor canım

Çok doğru söylüyorsun canım.
Bende stres yapmıyorum diyorum kendi kendime ama beynen yapıyomuyorum içimden bilmiyorum.
Çevrede etkiliyor sanırsam bizi.
Saydıklarının hepsi benimde kafamı kurcalıyor,çatı yapsalardı belki senin süreç bu kadar uzamazdı gibime geliyor canım
Yarın yapacaklar tatlım..yarın öğlen direk doğum haneye gideceğim. Nst ve alttan muayene yapılsın dedi dün Dr..sonucu bana söylerler dedi.bakalım alttan muayene belki tetikler

Yarın yapacaklar tatlım..yarın öğlen direk doğum haneye gideceğim. Nst ve alttan muayene yapılsın dedi dün Dr..sonucu bana söylerler dedi.bakalım alttan muayene belki tetikler
İnşallah tetikler canım senin içinde hayırlısı neyse o olur. Belirsizlikte insanı yoruyor

Aynı benim durum tatlım... Suyu iyi plasenta iyi gelişim iyi ağrı yok sancı yok o yüzden bekliyor.... Bana son gün 40+5 dedi... Tabii ki karnımda kasıklarda sertleşme oluyor ama kısa süreli. Doğum için yeterli değil.

different human different human canım sen suni sancıyı sormuştun...serum takacaklar ama damla damla sadece kasılmanı başlatacak yani sıkıntı olmaz ilkinde de olmuştu benim

Çok mantıklı kuzum. Bebişin kilosu kafa ölçüsü önemli... Doktor zorlamak istemez öyle durumda yırtığın çok olmasın hem de senin için zor olmasın diye. Hakkında hayırlısı olsun canım.

Bence bekleme... Bak ben 39+6 da gittim 40+2 de gittim yarın bi daha gideceğim. sıklıkla çağırır gitmen lazım en son ne zaman göründün

Çok çok geçmiş olsun canım. Hayırlı olsun bu arada doğum yapan sendin atlamışım. Allah analı babalı büyütsün inşaAllah... Şimdi durumu nasıl bebişinin
Hamd olsun çok iyi inşallah hepimizin yavruları analı babalı büyürler

İnşallah darısı sizlere olsun sağlıkla kucağınıza alın
Amin inşallah inşallah :dua::KK200:
8 gün kaldı canım çok zordu beklemek teşekkür ederim
Çok zordur canım tahmin edebiliyorum :KK43:
Yeğenimde aynı sıkıntıdan 1 hafta küvezde kalıp çıkmıştı,çok şükür şimdi gayet iyi 2 yaşına girmek üzere :nazar::nazar::KK200:
Doğduğunda nefes almıyordu :KK43:

Kızlar ben doktoruma hediye almak istiyorum ,gerçekten iyi ki dediğim çok çok memnun kaldığım her konuda yanımda olan manevi anlamda çok güzel motive eden korkularımı azaltan Harika bir insanla Doğum yaptım. Ne alsam ne yaptırsam yetmez ama haftaya kontrolüm var sizce ne götürülür hediye olarak

Yeterli gelmiyor muhtemelen seninde canım
Senin doktorun ne dedi süreç hakkında bekleme taraftarı mı 🤔
Dünkü nstde en yüksek 50yi gördüm bende ama yeterli mi değil mi bilmiyorum 🙇
50 iyimiş keşke bende görsem o rakamları.
Doktorum normal doğum yanlısı ama bekletmek isterse kabul edermiyim bilmiyorum dahada beklemek istemiyorum aklım sezaryene kayıyor yavaş yavaş. Bu kaka yapma muhabbeti korkutuyor beni

Senden görüp bende açtım şuanda bacakları oturuyom öyle 😂

Aman o kadarlık düzensiz olsun strese sokmasın seni yeter 💙
Salı günü kuzu benim randevu geçen hafta 3 güne 1e indi randevu emmeee gel gelelim benim kız gelmiyo 😀😅😁😂😃
Bu cuma gelirse gelir kuzu gelmezse biz getirtiriz :KK53:

Aç aç kız ben pilates topun üstünde açıyorum böyle duruyorum bebeğin kanala iyice inmesini sağlıyormuş kalça kemiğini açıyormuş diye duydum 😅😅

X