2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Kızlar üroloji baktı
Böbreğimdeki büyüme üçüncü seviyeye gelmiş :KK43:
Biraz daha dayan dedi, Doğumdan on gün sonra gel mutlaka bakalım dedi

Kadım Doğum baktı, Bebek iyi ama yine haftasıyla uyumlu çıkmadı ama doktor çok üstünde durmadı
Suyu beslenmesi iyi dedi ama nst tekrar gir dedi niyeyse

Kardiyolojiye de görün onların da fikrini alalım dedi

Şimdi yine nst sırası bekliyorum

Evet ya kaynanam il merkezinde biz ilçedeyiz
Hastaneye ile geliyoruz

Allahtan eşim her geldiğimizde uğrayalım kafasında değil
En son şubatın başında kalmıştık
Onda da kaynanam eşimle kavga etti bir daha hiç uğramadık 😬

Bugün çıkışta anneme gidelim mi dedi ben de gitmek istemiyorum annen beni strese sokuyor dedim
İyi bari eşin arkandaysa sorun yok kuzum 😃

İyi bari eşin arkandaysa sorun yok kuzum 😃

Eşim sağolsun o konu da çok anlayışlı
Annesinin huyunu bildiği için o da ona göre davranıyor

Bugün gitmesek haftaya gideriz galiba, hiç göresim yok da işte eşimin hatrına çok da zıtlaşmak istemiyorum

A April wind kuzum benim hamilelikte hiç sütüm gelmemişti şimdi bebek emdikçe kanalları uyarıp süt gelecekmiş sütüm olduğunu nasıl anlarım dedim doymazsa zaten sürekli ağlar çişini kakasını yapmaz dediler yani öncesinde gelmesinin bir esprisi yok sanırım
Sağıl kuzum
Nasıl gidiyor taze annelik iyi misiniz🤩

Hmm şimdi aklıma geldi Lusi Lusi anam bizi aydınlatır mısın, sorum yukarda🤩
Gerçi sen doğduğu gibi mememe yapıştı demiştin nisantoş için😍
Valla anacım doğduğu gibi aç doğuyor bu bebeler yapışıyorlar memee görünce de:KK53:
Doğumdan sonra sıktım biraz memeyi böylee süt gibi beyaz olmayan sarı süt geliyor azcık nokta nokta. Genellikle geliyormuş ama gelmezse ya da bebek memeyi tutamazsa mama veriyorlar. Nisantoş ilk gece aldı mama, hemşire uyumuyor bu doymamıştır belki şimdi mama yapiiim 3 saat uyur siz de dinlenirsiniz dedi vallaha ilaç gibi geldi

Valla anacım doğduğu gibi aç doğuyor bu bebeler yapışıyorlar memee görünce de:KK53:
Doğumdan sonra sıktım biraz memeyi böylee süt gibi beyaz olmayan sarı süt geliyor azcık nokta nokta. Genellikle geliyormuş ama gelmezse ya da bebek memeyi tutamazsa mama veriyorlar. Nisantoş ilk gece aldı mama, hemşire uyumuyor bu doymamıştır belki şimdi mama yapiiim 3 saat uyur siz de dinlenirsiniz dedi vallaha ilaç gibi geldi
Oh iyi bakalım kuzum tişikkirlir cevap için🤩

Kızlar az önce hızlı yazayım diye detaylı yazamadım
Doktor nst ile ilgili şöyle dedi
Sabahkine baktı
Çok kötü değil ama tekrarlayalım dedi
Hastanede yatıyor olsan önemli değil ama eve gideceksin ya o yüzden bir daha bakalım dedi

Bunu da bebeğin kalp atışlarının olduğu kısma bakarken söyledi

Bir de ultrasonda doblere iki kere dikkatli şekilde baktı
Bebeğin kalp atışları yüzde ellilerde dedi ama normal dedi
Kalp atışı yüzde elli ne demek ki 🙄

Kızlar az önce hızlı yazayım diye detaylı yazamadım
Doktor nst ile ilgili şöyle dedi
Sabahkine baktı
Çok kötü değil ama tekrarlayalım dedi
Hastanede yatıyor olsan önemli değil ama eve gideceksin ya o yüzden bir daha bakalım dedi

Bunu da bebeğin kalp atışlarının olduğu kısma bakarken söyledi

Bir de ultrasonda doblere iki kere dikkatli şekilde baktı
Bebeğin kalp atışları yüzde ellilerde dedi ama normal dedi
Kalp atışı yüzde elli ne demek ki 🙄
150 demek istemiş olmasın? %50 kavramını bilmiyorum açıkcası yanlış birşey demek istemiyorum.
Geçen başıma geldiği için de şöyle tahminimi diyeyim kuzum
Bebeğin hareket ettikçe kalp atışının hızlanması beklenir. Mesela uyuyorken yada hareketsizden 140 ise hareket edince yükselmesi iyi birşey bebeğin sağlıklı olduğunu gösteriyor.
Bu anlamda beğenmemiş olabilir. O çizgiler ne kadar inişli çıkışlıysa o kadar iyi tek düze olması istenen birşey değil.
Bizimde geçen hep çok yüksek çıktı 180 gibi ben birşeyler yiyip su içip tekrar girdim düzeldi.
Tabi sadece ben tahmin ettim kuzu belki başka birşeyden dolayıdır🤷‍♀️

150 demek istemiş olmasın? %50 kavramını bilmiyorum açıkcası yanlış birşey demek istemiyorum.
Bebeğin hareket ettikçe kalp atışının hızlanması beklenir. Mesela uyuyorken yada hareketsizden 140 ise hareket edince yükselmesi iyi birşey bebeğin sağlıklı olduğunu gösteriyor.
Bu anlamda beğenmemiş olabilir. O çizgiler ne kadar inişli çıkışlıysa o kadar iyi tek düze olması istenen birşey değil.
Bizimde geçen hep çok yüksek çıktı 180 gibi ben birşeyler yiyip su içip tekrar girdim düzeldi.

bilmiyorum belki de ben yanlış anladım canım
Sabah Bebek nst çok hareketsiz demiştim ya belki o yüzden tekrar istedi
Şimdi daha hareketli bakalım nasıl çıkacak

Ya bir de nst ye aç girmeyin diyorlar ama o kadar çok bekliyoruz ki girene kadar ben yine acıkıyorum 😬

Kuzu bu ekrandakiler ne oluyor sen biliyor musun
Şimdi çekim bunu
22BB378A-4087-40A6-84B6-C491C5950035.jpeg
22BB378A-4087-40A6-84B6-C491C5950035.jpeg

bilmiyorum belki de ben yanlış anladım canım
Sabah Bebek nst çok hareketsiz demiştim ya belki o yüzden tekrar istedi
Şimdi daha hareketli bakalım nasıl çıkacak

Ya bir de nst ye aç girmeyin diyorlar ama o kadar çok bekliyoruz ki girene kadar ben yine acıkıyorum 😬
Olabilir canım hareket etmesi gerekiyor kuzuşun
Bende acıkıyorum valla çok birde susuyorum🙈
Çok çişim geliyor diye su içemiyorum dışarda napıyım 😂
Yanında brişeyler olsun kuzu yersin.
Kocaman 148 yazan bebeğin kalp atışı, sağda küçük 17 rakamı kasılma ölçen yerdir kuzum

Olabilir canım hareket etmesi gerekiyor kuzuşun
Bende acıkıyorum valla çok birde susuyorum🙈
Çok çişim geliyor diye su içemiyorum dışarda napıyım 😂
Yanında brişeyler olsun kuzu yersin.
Kocaman 148 yazan bebeğin kalp atışı, sağda küçük 17 rakamı kasılma ölçen yerdir kuzum

Bugün hastanenin içinde bir litreden fazla su içtim 😀
Üroloji idrara sıkışık bakıyor diye de tuttum epey, baya kötü oldum ama

Şimdi de nst sıram kaçmasın diye gitmedim yine sıkıştım 😀

Bilgi için de teşekkür ederim canım 🤗

Hazır annem bebekle ilgileniyorken bende doğum hikayemi yazayım kızlar😍

Biliyorsunuz moralim biraz bozuktu ani olduğu için ama doğum günü allah bana bi güç verdi hep dua ettim sezeryandan 2 saat öncesinde hastanede olduk yatış işlemlerimizi gerçekleştirdik bize oda verdiler geniş oda vermişler sağolsunlar sonra biz odada bekledik.

Yarım saat öncesinden doktorum geldi sonra hemşire geldi beni hazırlamak için odada hazırlandım sonra sedye geldi yanımda 1 kişiye izin verdiler eşim geldi ameliyathaneye indik ama o kapının dışında kaldı 😟

Odaya girdik bir sürü insan stajer ya da hemşire sağolsunlar çok rahatlattılar beni konuştular tabii korkuyorum da ilk kez olduğu için hep ayetel kürsi hz yunusun duasını okudum.

Sonra doktorumu gördüm hepten panik oldum aneztezi uzmanı geldi çok tatlı bir kadın benimle sohbet etti ve bilgilendirdi şimdi kolunda bi yanma olabilir korkma dedi iğneyi yaptılar kolumda yanma başladı sonra doktor eliyle yüzümü okşadı orada uyumuşum 😍

Sonra adımla seslenmeye başladılar gözümü bir açtım bitti mi dedim? Bebeğim nasıl dedim ? Her şey yolunda mı dedim? Çok güzel uyandım.

Eşimde aşırı panik olmuş bi daha çocuk yok diyor😂 14.15 ti en son saate baktığımda 14.22 de kızım doğmuş sonra onu bakım odasına çıkarmışlar ben tabii daha geç çıktığım için eşimde korkmuş 😟

Sonda vs takılmadı bana odama getirdiler üstümü giydim bebeğim geldi, serum taktılar 4 saat falan bekledim bir şeyler içmek için sonra da aşama aşama bir şey getirdiler.

Derken bu gece de hastanedeyiz yarın inşallah çıkarız. Herkese hayırlı kolay doğumlar diliyorum fırsat buldukça da yazıcam size ❤️

Kuzum şuan için annem yanımda sağolsun altını falan o değiştirdi bende sık sık emziriyorum😍 asıl annelik ipeğimle başbaşa kalınca başlayacak sanırım.
Aynen kuzuum daha çıkmamışsınız sanırım hastaneden hele bi eve geçin sonra keyif başlasın😍
Doğumunda korktuğun gibi olmamış sevindim kuzum 😇❤️

Dışarı çıkınca panik oluyorum ya suyum gelirse falan diye tek ben miyim bunu dert eden.🤷‍♀️
Ve markete gittim az önce öldüm resmen o neydi öyle. 200 mt var yada yok evle arası ama bayır var tabi. Eve çıktım kaslarım atıyor şuan. Çok hamlamışım çooookk

Başladım canım 3 gündür yapıyorum hergün ama faydası yok gibi 😅😅
Bence bir ne yaparsak yapalım fark etmeyecek kendileri ne zaman gelmek isterlerse o zaman gelecekler
Ben de oyle bir hisse kapildim kuzum valla ne yalan soyleleyim. Ben bir aydir egzersiz yuruyus yapiom. Yaklasik iki haftadir da plates yapiom hatta yapamadigimda gece fln yapiom artik yani ama tik yok yani :)) o yuzden bence de istedigi zaman gelecek. Ama ins dogum anini kolaylastirirdaaa bir faydasini gormus oluruz 🙄🥰

Hazır annem bebekle ilgileniyorken bende doğum hikayemi yazayım kızlar😍

Biliyorsunuz moralim biraz bozuktu ani olduğu için ama doğum günü allah bana bi güç verdi hep dua ettim sezeryandan 2 saat öncesinde hastanede olduk yatış işlemlerimizi gerçekleştirdik bize oda verdiler geniş oda vermişler sağolsunlar sonra biz odada bekledik.

Yarım saat öncesinden doktorum geldi sonra hemşire geldi beni hazırlamak için odada hazırlandım sonra sedye geldi yanımda 1 kişiye izin verdiler eşim geldi ameliyathaneye indik ama o kapının dışında kaldı 😟

Odaya girdik bir sürü insan stajer ya da hemşire sağolsunlar çok rahatlattılar beni konuştular tabii korkuyorum da ilk kez olduğu için hep ayetel kürsi hz yunusun duasını okudum.

Sonra doktorumu gördüm hepten panik oldum aneztezi uzmanı geldi çok tatlı bir kadın benimle sohbet etti ve bilgilendirdi şimdi kolunda bi yanma olabilir korkma dedi iğneyi yaptılar kolumda yanma başladı sonra doktor eliyle yüzümü okşadı orada uyumuşum 😍

Sonra adımla seslenmeye başladılar gözümü bir açtım bitti mi dedim? Bebeğim nasıl dedim ? Her şey yolunda mı dedim? Çok güzel uyandım.

Eşimde aşırı panik olmuş bi daha çocuk yok diyor😂 14.15 ti en son saate baktığımda 14.22 de kızım doğmuş sonra onu bakım odasına çıkarmışlar ben tabii daha geç çıktığım için eşimde korkmuş 😟

Sonda vs takılmadı bana odama getirdiler üstümü giydim bebeğim geldi, serum taktılar 4 saat falan bekledim bir şeyler içmek için sonra da aşama aşama bir şey getirdiler.

Derken bu gece de hastanedeyiz yarın inşallah çıkarız. Herkese hayırlı kolay doğumlar diliyorum fırsat buldukça da yazıcam size ❤
Oy kuzum 🥰
Ne guzel sakin sakin yazmissin. Agrin falan var mi kusum? Cok guzel bir duygu dimi 🥰 hayal edince bile kendimden geciyorum benn..
Dışarı çıkınca panik oluyorum ya suyum gelirse falan diye tek ben miyim bunu dert eden.🤷‍♀️
Ve markete gittim az önce öldüm resmen o neydi öyle. 200 mt var yada yok evle arası ama bayır var tabi. Eve çıktım kaslarım atıyor şuan. Çok hamlamışım çooookk
Canim ben de cok korkyorum. Disarida suyum gelirse naparim diye. Bgn suyu gelen bir hamile geldi hastaneye cok rahatti. Onu gozlemliyordum tam. Beni cagirdilar.. cunku doktorum ustun batar demisti. E disarida isiyor gibi batarsa napicaz 😱 dusunemiyorum o ani.

Ben de oyle bir hisse kapildim kuzum valla ne yalan soyleleyim. Ben bir aydir egzersiz yuruyus yapiom. Yaklasik iki haftadir da plates yapiom hatta yapamadigimda gece fln yapiom artik yani ama tik yok yani :)) o yuzden bence de istedigi zaman gelecek. Ama ins dogum anini kolaylastirirdaaa bir faydasini gormus oluruz 🙄🥰

Oy kuzum 🥰
Ne guzel sakin sakin yazmissin. Agrin falan var mi kusum? Cok guzel bir duygu dimi 🥰 hayal edince bile kendimden geciyorum benn..

Canim ben de cok korkyorum. Disarida suyum gelirse naparim diye. Bgn suyu gelen bir hamile geldi hastaneye cok rahatti. Onu gozlemliyordum tam. Beni cagirdilar.. cunku doktorum ustun batar demisti. E disarida isiyor gibi batarsa napicaz 😱 dusunemiyorum o ani.
Ya bençok panik yapıyorum bu konuyu. Dediğin gibi ya dışarda gelmesin diye dua ediyorum çok utanırım 🤷‍♀️

X