2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Kızlar eşimdem yine efsane bir yorum 😀

Hamile olmak çok zor dedim o da esas hamile kocası olmak daha zor dedi 😀
Neden diye sordum
“Hamile değilim ama hamile gibi hissetmem bekleniyor, lohusa değilim ama lohusalığı anlamam bekleniyor.” Dedi :KK70:

Yazık ya adam artık ne kadar strese girdiyse 😅

Hepsi aynii.. ben dun gece baya dogurucam heralde dedim. Hem araliklari azdi hemde popomu boyle tutup birakiyorlarmis hissi oluyorken karnim da tam tepe gibj oluyorduuu. Sonra yurudukce gecti. Ama abartisiz 15 dk da bir de wc ye ciktim. Buyuk ihtimal kanala biraz daha yakinlasti benim sipa ondandi o sanci.. hastanede sabahta uslu uslu tekmeler atiyor :) neyse evde cossun napalim :)
Banada öyle oluyor 😂😂
Akşamları veya yorulunca artıyor sanırım sancılar :)

Ben dün her tuvaltte büyük abdeste çıkınca korktum Doğum mu geliyor acaba dedim ama şimdi zilli kız gayet akıllı duruyor 😀

Dediğin gibi akşamları yorgunluk çıkıyor galiba canım

Neden diye sordum
“Hamile değilim ama hamile gibi hissetmem bekleniyor, lohusa değilim ama lohusalığı anlamam bekleniyor.” Dedi :KK70:

Ay yemin ederim yarildim. Aslinda hakli da adam :KK48:
Bizim ki dun beni cildirtti.. neymis dogum basladiginda hastanenin neresine goturecekmis beni.. acil girisine mi ana girisine mi:) sonra onu cozduk neyse bu sefer ikinci kata mi cikartacakmis muayenelerin oldugu yere yoksa 4. kata direkt dogumhaneye mi 😂 aklinda deli sorular adamin. Uykulari kaciyor 😂 doguracak olan ben bile bu kdr stress yapmiyorum. Allah sonumuzu hayir etsin :oops:

Ben dün her tuvaltte büyük abdeste çıkınca korktum Doğum mu geliyor acaba dedim ama şimdi zilli kız gayet akıllı duruyor 😀

Dediğin gibi akşamları yorgunluk çıkıyor galiba canım
Bende bugün diken üstündeyim istemsizce içimden 5 Nisan geçiyordu hep.
Malum olmuş mudur diye tetikteyim😂😂

Benim eşim de aslen şanlıurfa suruç lu; ancak yıllar önce kırşehir çiçekdağ a yerleşmişler. 40 yıldır da ank da yaşıyorlar. Şükür ki onlarda da yok erkek bebek isteği:KK66: belki var bana çaktırmıyorlar:KK66: ama benim kendi ailem özellikle kız bebek düşkünü, ben de zaten baba düşkünü biriyimdir ;* hala babama yapışık gezerim. Hep babasının kızı derler. O yüzden babacım çok istedi ıns kızın olur diye:KK66: bizim.minik de kız tabikiii;**
Belki gönüllerinden geçen erkektir ama bunu yansıtmamaları bile güzel bişey :) kızlar babalarına düşkün olur zaten babalar da aynı şekilde kızlara :KK53: Diğerleri istisna diyorum ben :KK70:

Neden diye sordum

Eşinin burcu ne canım merak ettim :confused:

Kızlar birşey sorucam
Hamilelikte göğsünden süt gelip Doğumdan sonra gelmeyen var mı?
Öncesinde gelince sonrasında kesin hemen gelecek demek mi oluyor.
Doğumdan önce gelmemesi Doğum sonrasını etkilemiyor bunu biliyorum ama tam tersi nasıl oluyor acaba?
Bilen ve deneyimlenen varsa aydınlatırsa sevinirim💛
Bu konuda bende meraktayım 🤔

Kızlar birşey sorucam
Hamilelikte göğsünden süt gelip Doğumdan sonra gelmeyen var mı?
Öncesinde gelince sonrasında kesin hemen gelecek demek mi oluyor.
Doğumdan önce gelmemesi Doğum sonrasını etkilemiyor bunu biliyorum ama tam tersi nasıl oluyor acaba?
Bilen ve deneyimlenen varsa aydınlatırsa sevinirim💛
Bu konuda bende meraktayım 🤔
Hmm şimdi aklıma geldi Lusi Lusi anam bizi aydınlatır mısın, sorum yukarda🤩
Gerçi sen doğduğu gibi mememe yapıştı demiştin nisantoş için😍

Günaydın kızlar,tek tek alıntılayamadım,herkese çok teşekkür ederim, darısı size ben kurtardım, hep ya erken doğurursam diodum ki doğurdum 36+5 de bebiş hiç uyumadı sabaha kadar emmek istedi ama tam da ememiyo burnu tıkalı ,aslında emmekten çok beni istiyo, çok uykusuz kaldım, uygun bi zamanda detaylıca yazarım doğum hikayemi inşallah,kendinize iyi bakın
Canım Allah anali babali büyütsün. En kisa zaman da bekliyoruz. Hikayeni

Kontrolden çıktım eve geldim. Kendi sancını mı beklemek istiyorsun dedi?. Evet dedim. Tamam o zaman dedi nst ye bakalım dedi

Sancı yok nst iyi bebek iyi su iyi kordon iyi :ukala::ukala::ukala: hala kanala girmemiş. Kilosu iyi baş çevresi iyi.

Nst sancı çıkmadı. Kağıt verdi bana... Pazar günü doğumhaneye gidip nst çektircem ve alttan muayene olacağım. Sonra doktora bilgi verecekler. Eğer yine bişi yoksa. P. Tesi sabah yatış yapılacak suni sancı ile doğum başlatılacak.
Yerini sevdi belli 😂 inşallah birden karar değiştirir gece gündüz yola girer ya ☺️ her türlü az kaldı kavuşmanıza canım hayırlısı olsun

Kızlar ya saat baya geç oldu çoğu kişi uyumuştur ama ben yine de sorayım
Uyumayanlar veya gece uykusu kaçıp okuyanlar olur belki 😀

Benim sağ kalp kapakçığında üfürüm var, ilk 5 yıl önce ameliyat öncesi rutin kontrollerde ortaya çıkmıştı
O zaman kardiyoloji bu on kişiden dokuzunda görülür, önemli olan takibini yapmak ilerleme var mı yok mu bakmak gerek demişti.
Yılda bir kontrole gel demişti. Ben ilk yıl gittim sonra yıllar geçti gitmedim

En son iki yıl önce gitmiştim, o zaman doktor bir kağıda Notlar aldı, bir dahaki kontrole bu kağıtla gel dedi öyle kaldı gitmedim

Doğum öncesi kontrole gitsem mi sizce
Uzun zamandır aklımdaydı hep erteleyip durdum
Çünkü eko bakıyorlar her şey ortada hiç sevmiyorum. Şimdi de gidip o koca memelerimi açmak zor geliyor 😬
[/QUO
Herkese merhaba.
Ben okuyup yazmayanlardanim. Is guc 27 aylik kiz cocuk rahatsizliklar filan uzzuuunn bi sure takip edememistir 1 aydir sizi okuyorum. Yazmiyordm oyle ama canim senin sikayetini gorunce yazmak istedim. Bende dogustan var ufurum dedikleri. Yani kalp kapakcigimin birisi gevsek tam kapanmiyor kan sizdiriyor. Ama dr.unun dedgi gibi cok onemsenmiyor sadece 1 ya da 2 sene de bir kontrol tavsiye ediliyor. Bu da kalpte buyumeye sebebeiyet verme ihtimaline karsi bir onlemmis. Cok sukur bende hicbir sikinti olmadi. 2. Gebeligim 5 ya da 6. Ayimda kontrole gitmistim icimi rahatlatmak icin. Tekrar kontrole gitmedim. Gerek de duyulmuyor canim ama sezaryen olacaksan anestezi druna bahsetmende fayda var bence. Ya da kadn dogmcuna da soyle hani bilinsin diye. Bu arada ben de 35+3 um. Ogleden sonra kontrole gidicem. 2. Kizim olacak kismetse

atanamayanogretmen atanamayanogretmen
Herkese merhaba.
Ben okuyup yazmayanlardanim. Is guc 27 aylik kiz cocuk rahatsizliklar filan uzzuuunn bi sure takip edememistir 1 aydir sizi okuyorum. Yazmiyordm oyle ama canim senin sikayetini gorunce yazmak istedim. Bende dogustan var ufurum dedikleri. Yani kalp kapakcigimin birisi gevsek tam kapanmiyor kan sizdiriyor. Ama dr.unun dedgi gibi cok onemsenmiyor sadece 1 ya da 2 sene de bir kontrol tavsiye ediliyor. Bu da kalpte buyumeye sebebeiyet verme ihtimaline karsi bir onlemmis. Cok sukur bende hicbir sikinti olmadi. 2. Gebeligim 5 ya da 6. Ayimda kontrole gitmistim icimi rahatlatmak icin. Tekrar kontrole gitmedim. Gerek de duyulmuyor canim ama sezaryen olacaksan anestezi druna bahsetmende fayda var bence. Ya da kadn dogmcuna da soyle hani bilinsin diye. Bu arada ben de 35+3 um. Ogleden sonra kontrole gidicem. 2. Kizim olacak kismetse

Çoğumuzun ayni demis. Bende gittim tam kanala girmemis neden yürüyüş yaomadigimi sordu. Yapıyorum ama daha yapman lazim agrilara ragmen dahada artirmam lazim ki sanci gelsin. Nst normal. Ve 10 gun sonraya verdi. Tavsiye olarak baska ne oneririsiniz dedim en iyi yürüyüş dedi. Sık sık. Kilosu 3100 gr kordonu iyi bas cevresi 36 haftalık

Bu doguranlar birer birer çekip gidiyor buralardan. 😂😂😂😂😂Bizde mi öyle olacagiz aciba 🤔😂.
Arada bir mesaj atıp kaciyollar,kaçaklar .
Galiba ben doğurana kadar kimsecikler kalmiyacak buralarda. Çünkü benim dogum 1 mayis görünüyor tahmini.😂😂😂😂😂😂

Çoğumuzun ayni demis. Bende gittim tam kanala girmemis neden yürüyüş yaomadigimi sordu. Yapıyorum ama daha yapman lazim agrilara ragmen dahada artirmam lazim ki sanci gelsin. Nst normal. Ve 10 gun sonraya verdi. Tavsiye olarak baska ne oneririsiniz dedim en iyi yürüyüş dedi. Sık sık. Kilosu 3100 gr kordonu iyi bas cevresi 36 haftalık
Masallah kusa 🤗🥰
Canim benim ki neden yurumuyorsun demedi. Yuruyus ve egzersizlere devam dedi. Hatta yaptiklarimi anlattim. Arttirayim mi dedim. Hayir bu kadari yeter de artar bile dedi.. iliski onerdi tabii haliyle :KK47: hatta sey dedi. Kendini cok yorma. Doguma da enerjin kalsin dedi.. benim bi hafta sonra kontrolum. Yine cuma erken saatte gelirsin dedi.. bakalim 🤷‍♀️

Sen ne kadar yuruyorsun ki?

Bu doguranlar birer birer çekip gidiyor buralardan. 😂😂😂😂😂Bizde mi öyle olacagiz aciba 🤔😂.
Galiba ben doğurana kadar kimsecikler kalmiyacak buralarda. Çünkü benim dogum 1 mayis görünüyor tahmini.😂😂😂😂😂😂
Kiz senin de baya varmis :)) valla ben girmeyenlere hak veriyorum. Evdeyim genelde. Cocuk yok bisi yok ama yetisemiyorum inan sayfalara 😂

Ben doğurana kadar buradayım sonra artık sizlere devrederim 😂
Hiç belli olmaz valla bak Nisan sonu gözükenler bir bir doğurdu 😂
Nisan başı anaları kaldı burda 😂

X