2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Bizdebazi hala cahil olanlar var erkekse cildirirlar. Oysaki bize hic farketmiyor. Eltim kalo krizi gecirir. Sormus kaynanama bevek nedir birseyler yapacam. Yapsa bile asla giydirmem. Acio bakmam. Guvenmiyirum ona.
Nerelisiniz canım ? Genelde doğuda erkek isterler ya da iç anadolu’da :KK53:

Her okuduğumda beni şaşırtıyor kvden😱
Böyle kabulleneceksin bacım yoksa boşa üzülen sen olursun. Eşinde huyunu suyunu biliyor zaten anasının. Boşver bence

Bazen kabullendim diyorum susuyorum ama böyle bencillikler yaptıkça deli oluyorum 😬

Hamilelik hormonlarıyla birlikte iyice doldum ona karşı, lohusalıkta ufacık bir şey yapıp canımı sıkarsa lohusalığı da bahane edip fena patlamayı düşünüyorum artık

Dediğin gibi allahtan eşim annesinin huyunu biliyor ve çok şükür ki ona göre davranabiliyor

Nerelisiniz canım ? Genelde doğuda erkek isterler ya da iç anadolu’da :KK53:
Kuzum yok bizde kimse erkek istemiyor. Inan hatta erkek oldu diye ikincisi. Üzüldük ailece dusun kayinpederim. Kuz sanmis oda okadar sevinmis ki. Her gittigimde yemek soylemeler. Elime birsey almim diye ozellikle yorulmayayim diye birseyler yaptirmamalar. Hakilarina giremem. Akrabayiz zaten. Hatta acik acik der ve isterler kiz olmasini. Elti iste o oyle zannediyor. Biraz rakio goruyor. Oda kendi kendiligine. Onem verene dert oluyor ışte. Inan doguda da okadar erkek bagimlisi diyorlar cevremde. Daha 100 kisiden 1 tanesine rastlamisim. Oda 3 cuye yada 4cusune hamile kalanlar isteriz bir tane erkek evladimiz olsun oda cok normal

Bel ağrısı kasılmadan bağımsız girip çıkıyor sanırım amacı ne anlayamadım😂
Bi kasılma çekiyordum yetmedi değişik bel ağrısıda geldi. Haydaaa😂

Benim belim ağrıdığında sırtımı çekyata yaslayarak yatıyorum canım baya rahatlatıyor

Önceden sıcak su torbası koyardım ama şimdi Doğum yakın diye korktum koymadım

Küçük yastığı eşimin kucağına koyuyorum orda ısınıyor sonra onu belime koyuyorum 😀
Sana da tavsiye ederim 😀

Kızlar hani hep diyorum ya kaynanam bize yakın ama hiç arayıp sormadı ilgilenmedi diye

O anca dert yanmayı sitem etmeyi bilir

Seçim günü eşimi aramış, eşim görevliydi çok az konuşmuşlar. O iki dk da para istemiş
Eşimin üniversite okuyan kardeşi var, bursu babasından kalan parası derken eline aylık bin lira para geçiyor ama nasıl başarıyorsa parası yetmiyor

Kaynanam da kardeşinin parası yokmuş demiş, yani bizi sormak için değil para istemek için aramış. Nasıl sinir oldum

Eşime dedim senden para istemeden önce sana sordu mu oğlum durumunuz var mı geçinebiliyor musunuz dedi mi hemen para diyor dedim

Eşim de annesinin huyunu biliyor ya
Sorsa ilginç olurdu Zaten dedi
Sormaması beni şaşırtmadı sen niye şaşırdın ki dedi

Ben kaynanama kaç kere zor geçiniyoruz dedim ama kadın inanmıyor demek ki
ayyy kuzuuuu Allah sabir versin en ,en ,en sevmediğim mevzular. siz bebek bekliyorsunuz 3 kuruş fazla paran olsa evine bebegine harcarsın. faydalari yoksa bari zararlari da olmasın. Tüylerim dikenlendi bak. Bunun sebebi ben çocukluğumdan beri bu mevzuyla büyümüş ve ailesi huzursuz olmus bir kişiydim. Babamin tarafindan cok cektik,o yüzden dikenlendim . Dedem nenem ve halami köyde biz gecindirirdik . Sonra babam dedeme yillarca sigorta parasi yatırıp emekli etti de yillar sonra kurtulduk. 5 tane de çocuğu vardı bu arada. ama birtek babam sahip çıktı. Neyse bakalım. Umarim eşin dengeyi saglayan gerektigi yerde uygun cevap veren biridir.
Bu arada agrilarin varmis cok gecmis olsun.Allah sifa versin

Benim belim ağrıdığında sırtımı çekyata yaslayarak yatıyorum canım baya rahatlatıyor

Önceden sıcak su torbası koyardım ama şimdi Doğum yakın diye korktum koymadım

Küçük yastığı eşimin kucağına koyuyorum orda ısınıyor sonra onu belime koyuyorum 😀
Sana da tavsiye ederim 😀
Kuzu ben oturunca belimi desteklesemde çok ağrıyor İnan ki, benim için çok zor o dediğin😁
Sıcak su torbası deneyebilirim ama

Kuzum yok bizde kimse erkek istemiyor. Inan hatta erkek oldu diye ikincisi. Üzüldük ailece dusun kayinpederim. Kuz sanmis oda okadar sevinmis ki. Her gittigimde yemek soylemeler. Elime birsey almim diye ozellikle yorulmayayim diye birseyler yaptirmamalar. Hakilarina giremem. Akrabayiz zaten. Hatta acik acik der ve isterler kiz olmasini. Elti iste o oyle zannediyor. Biraz rakio goruyor. Oda kendi kendiligine. Onem verene dert oluyor ışte. Inan doguda da okadar erkek bagimlisi diyorlar cevremde. Daha 100 kisiden 1 tanesine rastlamisim. Oda 3 cuye yada 4cusune hamile kalanlar isteriz bir tane erkek evladimiz olsun oda cok normal
Anladım canım, erkek isterler derken demek istediğim erkeğe daha çok önem veriyorlar en azından gördüğüm öyleydi :) kızları pek evlat yerine koymuyorlar 3 yıl kadar yaşadık biz de doğu’da aksini görmedim. Ben erkek olsun istiyorlar diye anladım cümlenden o yüzden karışıklık olmuş :)

Kizlar cok yazamiyorum kusura bakmayin cok agrim var desteksiz ne tuvalete gidebiliyorum nede yerimden kalkabiliyorum :KK43: Sut dagmaya calisiyorum ama goguslerim o kadar sert oldu ki acisindan cikmiyor sut nasil cikaracagimi sasirdim. Sut pompasi almistim oda gidim gidim cikariyor birde uclari hep yara oldu. Gogus kremi aldim ise yaramadi. Bugun sabah bebegimi gormeye gittim. Aksam 6 da anneli oda varmis oraya cikaracaklarmis bizi. Birde yanina refakatci al oturup kalkmana yardim etsin dediler. Kizim sarilik olmus. Bizde durumlar boyle. Cok zormus annelik simdiden farkina vardim. Kanamam ve agrilarim olmasa kizima daha iyi bakarim ama cok kanamam ve agrim var kendi isimi kendim goremiyecek durumdayim kizim icin dik durmaya calisiyorum ama agridan gucum kalmiyor bazen.
Rabbim guc kuvvet versin canim. Kuzucugunda bian once toparlar insaallah.

Anladım canım, erkek isterler derken demek istediğim erkeğe daha çok önem veriyorlar en azından gördüğüm öyleydi :) kızları pek evlat yerine koymuyorlar 3 yıl kadar yaşadık biz de doğu’da aksini görmedim. Ben erkek olsun istiyorlar diye anladım cümlenden o yüzden karışıklık olmuş :)
evet bizimkilerde güneydoğu tarafi. Erkege düşkinler dedigin gibi.Daha hala kyvld dun telefonda bana ne dese begenirsin. Doktorlar belki bilmiyordur senin oglun olacak gibi icime doğuyor diyo. Bir dedi ses etmedim iki dedi ses etmedim ama artık ayarını kaçırdı.
Anne oglan olma ihtimali yok %100 kiz dedim. Defalarca baktirdik doktor kiz dedi dedim.
Oglum ilerde belki olur belki hic olmaz Allah hayırlısını versin dedim. Cildirtti artik .Sanki biz mi sipariş veriyoruz

Kızlar gerçekten aklım kurcalanıyor
Doğum sancısını ayırt edebilirim dimi çok ilerlemeden?
Birçok kişi hatırlıyorum Doğum sancısı geldiğinde hiç tereddüt etmeden anlamış evet bu sancı diye.
Kasılmayla farkı olan şey ne biri beni aydınlatabilir mi?😂
LoveAndMarriage LoveAndMarriage sen mi demiştin bir yakının 70-80 hissetmiyormuş ama 100den sonrasını hissetmiş diye kuzu? Gerçekten öyle mi merak ediyorum
Ay canım ben bugün ayırt edemedim biliyor musun üstelik 2. Doğumum sabah kalktım adet sancısı gibi sancım var. Karnımda sürekli kasılıyordu yattım falan ama geçmedi öğlen gittik hastaneye nts ye bağladılar oraya gidince korkudan mıdır nedir geçti sancı sadece 1 kasılma gördüler gönderdiler eve... İnan nasıl ayırt edeceğimi unutmuşum

evet bizimkilerde güneydoğu tarafi. Erkege düşkinler dedigin gibi.Daha hala kyvld dun telefonda bana ne dese begenirsin. Doktorlar belki bilmiyordur senin oglun olacak gibi icime doğuyor diyo. Bir dedi ses etmedim iki dedi ses etmedim ama artık ayarını kaçırdı.
Anne oglan olma ihtimali yok %100 kiz dedim. Defalarca baktirdik doktor kiz dedi dedim.
Oglum ilerde belki olur belki hic olmaz Allah hayırlısını versin dedim. Cildirtti artik .Sanki biz mi sipariş veriyoruz
Çok kızıyorum ya ne fark eder kız erkek sağlıklı olsun önemli olan o. Ankaralıyım ben bizim orada da var köylerde özellikle. Neyse ki bizim ailede yok öyle ayrım, eşimin ailesinde de yok olsaydı da cevabını verirdim hepsinin 😂
Biz en son doğurcaz lütfen yapma böyle şeyler 😂
Tamam değilmiş yanlış anlamışım 🙄😂😂

Ay canım ben bugün ayırt edemedim biliyor musun üstelik 2. Doğumum sabah kalktım adet sancısı gibi sancım var. Karnımda sürekli kasılıyordu yattım falan ama geçmedi öğlen gittik hastaneye nts ye bağladılar oraya gidince korkudan mıdır nedir geçti sancı sadece 1 kasılma gördüler gönderdiler eve... İnan nasıl ayırt edeceğimi unutmuşum
İnan ki korkarak okudum doğurdum yazacaksın sandım 🤩
Bilmiyorum bende İnan kuzu, birde birkaç gündür bel ağrısı eklendi ama kasılmayla bir değil sanırım anlayabileceğim yol bırakmıyor vücudum bana 😂

Çok kızıyorum ya ne fark eder kız erkek sağlıklı olsun önemli olan o. Ankaralıyım ben bizim orada da var köylerde özellikle. Neyse ki bizim ailede yok öyle ayrım, eşimin ailesinde de yok olsaydı da cevabını verirdim hepsinin 😂

Tamam değilmiş yanlış anlamışım 🙄😂😂
🤪
Şiddeti artıyor demek ki vücudunun tepkileri değişiyor. Bende diyordum ya kulaklarım alev alıyor diye, şimdi komple ateş basıyor terliyorum minik minik.

Bende doktora gittim,gerisin geriye geldim:KK70::KK70: cok sukur b grubu negative gelmis:KK49:,Hersey yolunda

Doğurmadığına sevindim 😂😂😂 yoksa iyice azınlık olacağız hamile olarak

Bana arada bel ağrısı vuruyor ama kasılma olunca mı geliyor çözemedim.
Nasıl desem belimin tam ortasında değişik bir ağrı.

Ben artık gelen hiç bir ağrıya kafa yormuyorum çünkü asla ne olduğunu anlamıyorum :KK70:

Artık kasılmalarda nefes alışverişim zorlaşıyor daralıyorum 😅

Doğum yaklaştı sankiiiimm 🤣🤣 ecük bekle bizi hep beraber doğuralım ya

Doğurmadığına sevindim 😂😂😂 yoksa iyice azınlık olacağız hamile olarak

Ben artık gelen hiç bir ağrıya kafa yormuyorum çünkü asla ne olduğunu anlamıyorum :KK70:

Doğum yaklaştı sankiiiimm 🤣🤣 ecük bekle bizi hep beraber doğuralım ya
Ben buralardayım daha kuzum günümüzü doldurcaz gibi hissediyorum 😂

X