2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Kizlar cok yazamiyorum kusura bakmayin cok agrim var desteksiz ne tuvalete gidebiliyorum nede yerimden kalkabiliyorum :KK43: Sut dagmaya calisiyorum ama goguslerim o kadar sert oldu ki acisindan cikmiyor sut nasil cikaracagimi sasirdim. Sut pompasi almistim oda gidim gidim cikariyor birde uclari hep yara oldu. Gogus kremi aldim ise yaramadi. Bugun sabah bebegimi gormeye gittim. Aksam 6 da anneli oda varmis oraya cikaracaklarmis bizi. Birde yanina refakatci al oturup kalkmana yardim etsin dediler. Kizim sarilik olmus. Bizde durumlar boyle. Cok zormus annelik simdiden farkina vardim. Kanamam ve agrilarim olmasa kizima daha iyi bakarim ama cok kanamam ve agrim var kendi isimi kendim goremiyecek durumdayim kizim icin dik durmaya calisiyorum ama agridan gucum kalmiyor bazen.
Kimse var mı sana yardımcı olabilecek? Eşin izne ayrıldı mı yanında kalamaz mı? Allah yardımcın olsun seni her gün takip edip dua ediyorum

Bende artık sabırsızlaniyorum ne sancı ne kasılma bişey yok doğmaya niyeti yok bu kızın herhalde bide kızlar erken doğar deyip durdu çevredekiler hiçte öyle bir şey yokmuş:işsiz:
Ya inan vakti var diyorum bende dedikleri nasıl var dogurman lazım artık diyorum herhalde benden daha iyi biliyorlar günümü özellikle eltim kişisi bu aralar canımı sıkıyor yok işte bana göre planlarını yapıyorlarmis bir yere gidemiyorlarmiş bazen gerçekten anlamıyorum çocuk doğuyor da ben izin vermiyorum sanki 🙄

Ayyy o eltini bana yolla cevabını vereyim ben densizler. Ben de 40+1 im. Kasılma sancı hiçbişi yokk herkes soruyor mesaj atıyor aynı durumdayım
H Heart of Gold nasilsin Canim bir degisiklik varmi? :)
Yok canımmm hiçbişi
Eşimle öğlen çıktık 40 dk yürüdük kızımızı okuldan aldık eve geldik şimdi parka geldik sonra yemeğe gideceğiz yürüyoruz daha da bu akşam doğurmazsam rekora gideceğim

Kızlar birde ya saçma mı düşünüyorum bilmiyorum umarım doğru ifade edebilirim.
Şimdi lise döneminden arkadaşım vardı haftasını tam bilmiyordum ama dün Doğum yaptı belki aynıydık belki 2 hafta ya var ya yoktu aramızda. Oğluşunu paylamışmış arkası dönük şeklinde hoşgeldin vs diye.
Ben kendimi biraz kötü hissettim.
Sebebide şu sanırım haliyle bende iyi kötü anılarımı ve mutluluğumu paylaştım sosyal medyada. Yarın öbür gün kötü birşey olursa bu bebeklere bakmak canımı acıtır mı acaba. Birde sorulardan çekiniyorum milletimiz meraklı malum...
İnan’ın sizler paylaşıyorsunuz o kadar mutlu oluyorum ki içimde bir gram hasetlik ne bileyim kötü hiçbir duygu yok aksine mutlu oluyorum acılarımızı mutluluklarımızı herşeyimizi paylaştık sonuçta.
Çokta bu konuyu dillendirip dramatize etmek istemiyorum gerçekten ama bugün gerçekten bi ara düşündüm banada nasip olacak mı böyle diye ve kötü bir durum olursa nasıl düşünürüm kendimden korktum ilk defa. ☹
Bizde ilk bebeğimizi 6 yıl sonra kucağımıza aldık. O zamanlar Rabbim böyle uygun gördü demekki herkesin çocugu olmak zorunda değil deyip eşimle başka bir yol çizmişken ilk mucizemiz geldi şimdi 2. Kısmetse. Diyeceğim o zamanlar insanlar yanımızda fazla konuşmaz konuyu değiştirir neredeyse kendi arkadaşlarım çocuklarından sürekli dert yanarlardı. Ben tam aksi ablamın kuzenimin çocuklarını kendi kendime evladım gibi gördüm özendim hep. Allah dağına göre kış verir lafı hiç boş değil. İnan o süreci yaşamak varsa Rabbim zaten sana gücünü verecektir

H Heart of Gold Kiz hala dogurmadin mi. Dur bir atak da benden olsun😄😄😄 benim kaynanada aradi yarin hastaneye gidiyoruz ben cocugu almaya gidiyorum birsey diyon mu. Dedim kapattik. Dedim daha gunum var bu ne acele. Biz iyiyiz böyle. Memnunuz size ne oluyor. Diyorum. Malum hafta sonu sinav olacam. Tinlamiyorum. Pazartesi hayirlisiyla dogum yapmak isterim oglumla dogum gunleri ayni olsun istiyorum. 8 nisan

Son düzenleme:
Afiyet olsun kızceler 😍

İntikam alıcak kişi bayan olsa bende alıcamda soruyu soran kaynım 😆😆😆😆😆
Yeğen kospim doğmadı mı diyip duruyo 😂😂
Diyeydiny egen kospin rahati yerinde neye geliyor orasi daha güvenli. Oda biliyor gelse gormek istemeyecegi mecburiyetten akrabalık bagi olan kişilerle karsilasacak. Tovbe tövbe

O
11:20 de doğdu kızım 🥰 şuan ikimizde gayet iyiyiz. Sütüm gelmedi ama Umay emiyor. Emdikçe gelir umarım :))
Atladığım görmediğim varsa kusuruma bakmayın kızlar. Sürekli bakıp yazamıyorum.
Allah anali babali büyütsün Canım geçmiş olsun

Kızlar, bir sorum olacak doğum yapıp emzirme sürecinden geçenlere. Bebeğim memeyi tutuyor, ama bazen çok aranıyor, ağzına sokana ve tutturana kadar canım çıkıyor. Bugün 3. Günümüz doğum olali ve göğüslerim acayip sis, hafif ağrılı ve ateşli. Bu durum normal mi, bugun yaşamaya başladım, ilk 2 gün birşey yoktu. Sut üretimi baslamasiyla mi ilgili bu.durum? Bu arada com sık girip bakamıyorum ama aklim sizde, doğum yapan arkadaşları tebrik ediyorum, bebeklerini sağlıcakla büyüsünler insallah :dua::emir_bebek:

A April wind canim yasin cok Kucuk, duygularin hissettiklerin normal , Benim hissim uras dogdugunda sandigin gibi hicbir saglik sorunu olmayacak bosuna uzulmusum diyeceksin :KK200::KK200::KK200:
Ah keşke 💙
Merhaba kızlar :KK24: Nasılsınız ?
Bebişlerini kucaklarına alan arkadaşlar var aramızda :KK36:
A April wind canım bunların hepsi gebelikten. Dur daha lohusalığı var. Sonra kat kat gelen ebeveynlik tedirginlikleri var. Bitmiyor hiç bir zaman:confused:
Ben şimdiden lohusalık yaşıyorum sanırım🙈😂
Aklımda sorular sorular sorular.
Bizde ilk bebeğimizi 6 yıl sonra kucağımıza aldık. O zamanlar Rabbim böyle uygun gördü demekki herkesin çocugu olmak zorunda değil deyip eşimle başka bir yol çizmişken ilk mucizemiz geldi şimdi 2. Kısmetse. Diyeceğim o zamanlar insanlar yanımızda fazla konuşmaz konuyu değiştirir neredeyse kendi arkadaşlarım çocuklarından sürekli dert yanarlardı. Ben tam aksi ablamın kuzenimin çocuklarını kendi kendime evladım gibi gördüm özendim hep. Allah dağına göre kış verir lafı hiç boş değil. İnan o süreci yaşamak varsa Rabbim zaten sana gücünü verecektir
İnşallah canım🤩 Herkesin imtihanı farklı, benimkide buymuş rabbim evlat acısı göstermesin inşallah.
11:20 de doğdu kızım 🥰 şuan ikimizde gayet iyiyiz. Sütüm gelmedi ama Umay emiyor. Emdikçe gelir umarım :))
Atladığım görmediğim varsa kusuruma bakmayın kızlar. Sürekli bakıp yazamıyorum.
Gözün aydın canım😍
Allah analı babalı büyütsün 💛

Mini_mini Mini_mini kuzum az gelsede bol bol sağ dediler mi bilmiyorum ama emzirir gibi 2 saatte bir sağman gerekiyor, süt doldukça (sert olursa) bebek emmek istemezmiş. Yanına gelecekmiş gerçi çok sevindim rahat edersiniz inşallah🙏
Mastit vs olmasın ne güzel bak sütün var her damlası bebeğine şifa olacak, büyüyecek serpilecek kuzun❤️
BellaCiao BellaCiao çok teşekkür ederim inşallah kuzum benim💛

Buda benden bakalım biraz düzenleyip silikon ile yapıştırıcam yaparımherhalde DSC_0005.JPG

X