2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Canım çok şükür senin ki kadar ağır aolmadı evet ama 11 aylık ömrünün 5.5 ayını yoğun bakımda geeçirmiş bir yiğenim var benimde. Traekostami falan açıldı ona da. Dünya kadar ameliyat geçirdi.. kalbi durdu bi kaç kere vs. Ama atlattı şimdilik çok şükür.. rabbim tüm yavrula
Yogunbakim biizm çocuklarımız için malesef kaçınılmaz cnm.Trake bakımı çok zor ve enfeksiyonu da ağırdır.sukur ki kurtulmuş.benim oğlumun da 3 kez kalbi durdu.ama alacak nefesi varmış ki geri döndü hep.Allah acılarını göstermesin.
Doğru canım o gün ayaktaydım çok şimdi evde dinlenirken o kadar rahatsız edici akıntı gelmiyor. Zor valla belirti olsa da olmasa da..

Hayırlı olsun canım hoşgeldin:anneadayı:
Yorulduğunu anladığın an dinleneceksin cnm yoksa akıntı lekenmeye donuyor.

Herkese günaydın çok aktif olamasamda herşeyi okuyorum 26 aylık oğlumun peşinde kostugum için çok aktif olamıyorum birde malum bayram telaşı öncelikle herkese iyi bayramlar diliyorum. Rabbim İnşallah bir dahaki bayrama minik susamlarimizla girmeyi nasip eder. Hayırlı günler
Merhaba canim, iyi bayramlar .inşallah seneye olacaklar.Gecen gün tlfna yüklediğim bir programdan mesaj gelmiş." Merhaba anneciğim, seneye bayramı burnundan getirmek için sabırsızlanıyorum." :KK70:

Benim ayağımın altındaki damarlar belirginleşmiş ya çok değişik şeyler olmaya başladı:KK70:
Kendimi fantastik dörtlü den biri gibi hissediyorum ben de, her an bir uzvum evrimlesebilir.:KK70::KK70:goguslerim benim vücuduma ait degillermis gibi.Butun damarlar yuzeyde:KK57:

Merhaba kızlar iyi bayramlar. Brninde ikinci bebeğim geliyor. Sürpriz şekilde. Plansız programsız davetsiz misafir
Hoş gelmiş annesi:KK25::KK68:

Kızlar merhaba.
Bu sbah peçeteyle silince hafif bi kan geldi, pembe gibi, pembeli beyazlı. Çamaşırım kirlenmedi. Sonra takip ettim, kahverengine dönmüştü yine silince. Çok korktum şimdi hastaneye gidiyorum. Benzer durum yaşayan var mı ?
Canım bunun gibi lekelenme tarzi kanamalar ozellikle ilk 8 haftada yerleşme kanaması ( implantasyon) olarak nitelendiriliyor.kese zarar görmediği sürece dinlenerek geçmesi muhtemel bir durum yani.Onlem amaçlı proluton igne yada 200 mg progesteron veren de oluyor ama gereksiz.cunku korkulacak bir durum değil.zaten genellikle yorgunluk ve fazla ayakta kalmaktan oluyor.biraz dinlenince ilaca bile gerek kalmadan duruyor.

Kızlarr kızlarr Günaydın.

Ben daha ultrasona gitmedim ama herkes hamileliğimi öğrendi :KK70:
Görümceme söylemiştim ama kimseye söyleme daha ultrasona girmedim demiştim. O da kayınvalideme söylemiş. Kayınvalidem de dün herkesin içinde demez mi gözümüz aydın olsunn 2. Geliyor falan diye:KK57: Evlere şenlik!

Hamileliğiniz nasıl geçiyor? İnşallah herkes iyidir :KK68:
Merhaba canim, ben de sadece kv söylemiştim.kimseye söyleme şimdilik anne, kendisini bı görelim o zaman söyleriz dedim.yok kızım hiç söyler miyim ben dedi.Sonra bize geldi.1 saat içinde tüm supaleden tebrik telefonları geldi:KK70:yani biz şuan son derece gizli tutuyoruz:cool:bulanti ve baş dönmesi çok oldu bu hafta.Tabi kurbana denk gelmemizin de etkisi var bence.

kizlar benim baldir kaslarim cok agriyor neden olabilir bilginiz var mi. vitamin eksikligi mi acaba yoksa hamilelikte olur mu sanki agrimasi icin daha erken ama tam bilgimde yok tabi
Canım benim de oldu ama farklıydı bıraz kemiğine giren ani ağrılar oldu.doktoruma söyledim.Bag dokusu gevsiyor o yuzden, korkulacak birşey değil, parol tamol yada minoset kullanabilirsin dedi.oglumda da 25 haftadan sonra uyuşma kramp olmuştu.o magnezyum eksikliğindenmiş.magnorm tablet kullandım ve geçti.suda eriyen birşeydi

agrilOTE="different human, post: 57051130, member: 871159"]Kızlar nasılsınız nasıl geçiyor bayram umarım yormuyorsunuzdur kendinizi:)[/QUOTE]
Şükür cnm ama ilk ayların kurbana denk gelmesi biraz zorladı.midem çok kötü.cok sevdiğim eti yiyemiyorum tiksindim.

Yogunbakim biizm çocuklarımız için malesef kaçınılmaz cnm.Trake bakımı çok zor ve enfeksiyonu da ağırdır.sukur ki kurtulmuş.benim oğlumun da 3 kez kalbi durdu.ama alacak nefesi varmış ki geri döndü hep.Allah acılarını göstermesin.

Yorulduğunu anladığın an dinleneceksin cnm yoksa akıntı lekenmeye donuyor.

Merhaba canim, iyi bayramlar .inşallah seneye olacaklar.Gecen gün tlfna yüklediğim bir programdan mesaj gelmiş." Merhaba anneciğim, seneye bayramı burnundan getirmek için sabırsızlanıyorum." :KK70:

Kendimi fantastik dörtlü den biri gibi hissediyorum ben de, her an bir uzvum evrimlesebilir.:KK70::KK70:goguslerim benim vücuduma ait degillermis gibi.Butun damarlar yuzeyde:KK57:

Hoş gelmiş annesi:KK25::KK68:

Canım bunun gibi lekelenme tarzi kanamalar ozellikle ilk 8 haftada yerleşme kanaması ( implantasyon) olarak nitelendiriliyor.kese zarar görmediği sürece dinlenerek geçmesi muhtemel bir durum yani.Onlem amaçlı proluton igne yada 200 mg progesteron veren de oluyor ama gereksiz.cunku korkulacak bir durum değil.zaten genellikle yorgunluk ve fazla ayakta kalmaktan oluyor.biraz dinlenince ilaca bile gerek kalmadan duruyor.

Çok teşekkürler canım yanıtın için. Kendi doktorumu aradım progestan söyledi, keseye baktırmakta da fyada var dedi.bi telaşla doktora gittim. Çok şükür kese yerinde ❤️ Ama ilacı kullanmak istemedim. Bol bol uzanıyorum. Leke hafif devam ediyor ama yine peceteye silince. Sarıdan biraz koyu, pembeden açık :) inşallah o da gecer. Hepimizin sağlıklı hamilelikleri, sağlıklı doğumları, sağlıklı evlatları, sağlıklı ömürleri olsun innşallah :) ❤️

Slm kızlar, pazartesi günü kısmetse kalp atımı için randevumuz var.
En son ayın 16 sında beta hcg meraktan baktırdım 8 bin kusurdu.
Ebe arkadaşım artık baktırmak dedi :) ben meraktan bugünde gittim 10 bin beta üzerini göstermiyor galiba, 10 bin yazılmış ve ok işareti var.
Merak ettiğim her aletin maksimum göstereceği değer sınırı var galiba.
Doktorun ilk beta değerimden sonra bı daha yaptır demedi.
Ama ben meraktan baktiriyorum.
Bu konuda bilgisi olan var mı?

Kızlarr kızlarr Günaydın.

Ben daha ultrasona gitmedim ama herkes hamileliğimi öğrendi :KK70:
Görümceme söylemiştim ama kimseye söyleme daha ultrasona girmedim demiştim. O da kayınvalideme söylemiş. Kayınvalidem de dün herkesin içinde demez mi gözümüz aydın olsunn 2. Geliyor falan diye:KK57: Evlere şenlik!

Hamileliğiniz nasıl geçiyor? İnşallah herkes iyidir :KK68:
Benimde aynen öyle herkes öğrendi ve cumartesi ultrasona giricem. K.valdem eğer öğrendiğinde söylemezse çocuğun sağır olcağına inanıyor :) bayramda bayramlaştığım herkese arkamdan söyledi :)) bizimde 2.miz olacak inş.
Seninde içinde bir huzursuzluk oldu mu ultrasonda aksi birşey olur diye korkuyprm neden erkenden söyledik ki diye de kızıy kendime

benimkinin de ilk torun olacak o yüzden kan tahlilini alınca bir heyecanla söyledim hemen sevinsin diye. Bana tutmuş bilmem kimin de kızı senin gibi hamileyim dedi sonra dış gebe çıktı diye uzun uzun anlattı. O da yetmedi belki başka bir hastalığın vardır belki onun belirtisidir dedi.. kimseye söyleme dememize rağmen bir de gidip söylemiş millete. Çocuk doğuracağıma inanamıyor ama millete babaanne olacağını yayıyor! O gün tüm Sevinç’im gitti çok pişman oldum Allah kısmet ederde 2.bebeğim olursa uzun bir süre asla söylemeyeceğim:/
İlk üç ay sakladım ben. Kayınvalideme sıkı sıkı tembih ettim neyseki söylemedi . Bu ikinci ben hala annem ve eşim hariç kimseye söylemedim nazar falan değer bi de henüz sadece kese var kalp atışı bile duyulmadı acelemiz yok 12 hafta olsun bakalım hayırlısı ile

Kızlar benim bebeğim daha 5 haftanın içinde ama karnımın sol tarafında hissediyorum bazen. Kasılma sertleşme gibi bir şey oluyor .sizde de oluyor mu??Çevreme dediğimde pinpirikli olmama bağladılar. Ama cidden hissediyorum.

Benimde aynen öyle herkes öğrendi ve cumartesi ultrasona giricem. K.valdem eğer öğrendiğinde söylemezse çocuğun sağır olcağına inanıyor :) bayramda bayramlaştığım herkese arkamdan söyledi :)) bizimde 2.miz olacak inş.
Seninde içinde bir huzursuzluk oldu mu ultrasonda aksi birşey olur diye korkuyprm neden erkenden söyledik ki diye de kızıy kendime

Yaa Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin bebişlerini:KK36:
Tabi ki çok tedirginim. Daha çok yeni ve herkesin bilmesine gerek yoktu. Bir de bu özel bir şey ve bizim özelimiz. Anneanne babaanne vs içinde özel ama, biz kiminle ne zaman istersek ozaman paylaşma özgürlüğüne sahip olmalıyız.
Bu sağır olayını da kim uydurduysa dilini tutamayan biridir:KK70:

Yaa Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin bebişlerini:KK36:
Tabi ki çok tedirginim. Daha çok yeni ve herkesin bilmesine gerek yoktu. Bir de bu özel bir şey ve bizim özelimiz. Anneanne babaanne vs içinde özel ama, biz kiminle ne zaman istersek ozaman paylaşma özgürlüğüne sahip olmalıyız.
Bu sağır olayını da kim uydurduysa dilini tutamayan biridir:KK70:
:KK9:Evet valla olabilir güzel tespit :KK48:amin inş sağlıkla gelsin bebişlerimiz.

Selam hamişler bu ayda karnı çıkan oldu mu ya karnım şişti hamile olduğum belli oldu resmen tamam biraz göbeğim vardı zaten ama bu artık göbek değil yani mana veremiyorum bu kadar erken olmasına

Kızlar benim bebeğim daha 5 haftanın içinde ama karnımın sol tarafında hissediyorum bazen. Kasılma sertleşme gibi bir şey oluyor .sizde de oluyor mu??Çevreme dediğimde pinpirikli olmama bağladılar. Ama cidden hissediyorum.
Canım bende de bir ara çok oluyordu benim sağ kasığım hatta. şimdilerde pek hissetmiyorum rahim gebelik için kalınlaştığından olabiliyormuş diye okudum ben sıkıntılı bir durum olarak değerlendirmemiştim.

Selam hamişler bu ayda karnı çıkan oldu mu ya karnım şişti hamile olduğum belli oldu resmen tamam biraz göbeğim vardı zaten ama bu artık göbek değil yani mana veremiyorum bu kadar erken olmasına
Valla ayni durumdayiz:olamaz: simdiden 3 aylik gibi haftaya gidince sorucam Dr .

Canım bende de bir ara çok oluyordu benim sağ kasığım hatta. şimdilerde pek hissetmiyorum rahim gebelik için kalınlaştığından olabiliyormuş diye okudum ben sıkıntılı bir durum olarak değerlendirmemiştim.

Benim iki tarafımda da oluyor ama genelde solda. Sağ taraftaki yumurtalık kapalı zaten benim. 2. Bebeğim bu arada inşallah bu kız olur sol erkek diyorlar ama bakalım.

Çok teşekkürler canım yanıtın için. Kendi doktorumu aradım progestan söyledi, keseye baktırmakta da fyada var dedi.bi telaşla doktora gittim. Çok şükür kese yerinde ❤️ Ama ilacı kullanmak istemedim. Bol bol uzanıyorum. Leke hafif devam ediyor ama yine peceteye silince. Sarıdan biraz koyu, pembeden açık :) inşallah o da gecer. Hepimizin sağlıklı hamilelikleri, sağlıklı doğumları, sağlıklı evlatları, sağlıklı ömürleri olsun innşallah :) ❤️
Rica ederim canim ne demek:KK50:iyi yapmışsın, ben de kullanmadim ve kendi geçti.tam bahsettigin tondaydi.gecer inşallah, geçiyor korkma .amiiiiin:KK68:

Slm kızlar, pazartesi günü kısmetse kalp atımı için randevumuz var.
En son ayın 16 sında beta hcg meraktan baktırdım 8 bin kusurdu.
Ebe arkadaşım artık baktırmak dedi :) ben meraktan bugünde gittim 10 bin beta üzerini göstermiyor galiba, 10 bin yazılmış ve ok işareti var.
Merak ettiğim her aletin maksimum göstereceği değer sınırı var galiba.
Doktorun ilk beta değerimden sonra bı daha yaptır demedi.
Ama ben meraktan baktiriyorum.
Bu konuda bilgisi olan var mı?
Ay utanip yazmamistim ama benim gibi biri daha varmis:KK19: sirf meraktan ne kadar yükseldi acaba diye ben de aldırdım 7. haftada farklı bir doktora.hamilesiniz diyince tekrar sevinmiş gibi yaptım arkasından da sonuç kaç diye soruyorum:KK70::KK70:Bu hafta da tekrar idrar testi yapiyim diyordum.Bhcg nin ne zaman düşmeye başladığını çok merak ediyorum bir de.

Selam canım.Bu ay rahmin büyümesi ve besinlerin vücutta daha uzun süre kalmaya başlamasından dolayı olan gaz probleminden kaynaklı şişkinlik de var.Ama benim de artık belli.hatta herkes sordu bebek mi var diye.normalde karnım dümdüz.ve içime de çekemiyorum bunu orda duruyor öylece.yuz üstü yatınca da 2 hafta önceki gibi rahat değilim.Benim oğlumda 10. haftada belli oldu.ilk hareketi de 15 haftalıkken hissetmistim.bu 8 haftalıkken belli etti kendini.ikincilerde zaten daha erken oluyor demişti doktorum ama bu kadarını beklemiyordum.Birde benim rahmim kalp şeklinde olduğu için de kaynaklaniyormus.spral de takilamiyor bana bu yuzden.5 kez denediler hepsi de daha cataldan inerken fırladı disarıya.

Canım benimde minik bir göbeğim vardı şimdi sabahları fena değil ama akşama doğru nasıl bir şişiyorum gizleyemiyorum:KK12:

Merha a canım aynen bende senin durumundayım karnım adeta depar atıyor acaba 2.Hamilelik olduğu için mi böyle

Merha a canım aynen bende senin durumundayım karnım adeta depar atıyor acaba 2.Hamilelik olduğu için mi böyle
Benim kv. ikinci hamilelik öyle olur dedi ama bebek çok minik bişi henüz arkadaşların dediği gibi gaz sanırım ya valla işkence oldu bana elbiselerden bluzlardan fırlıyor paltalon işkence oldu :KK17:

X