2018 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar hastaneden geldim bebişim Allahima sukurler olsun çok iyi boyu 6 cm olmuş ultrasonda 12+3 gözüküyor ama normalde 11+2 biraz önde gidiyoruz bu ayın 29 nda ikili test yapilicak bakalim hayirlisi he bide doktor muhtemelen kiz dedi ama tabi daha erken tam bişey diyemem dedi.
Maşallahh yaa hızla büyüyorlar sağlıkla kavuşalım hepimiz İnşallah canım.. çatlaklarla ilgili bi belirti yada değişim varmı canım vücudunda ?

günaydın kızlar 386 msj birikmiş hepsini okuyamadım kaçırdığım bi konu yoktur İnşallah :) 15 gündür dr a gitmiyorum 1 ay sonra dedi çünkü drum ama çok özledim miniğimi :) Sağlıkla kavuşalım hepimiz İnşallah :KK200::anneadayı: haftası ilerleyen arkadaşlar çatlaklar konusunda bi değişim bi belirti varmı vücudunuzda acaba? şimdiden başlamak mı gerekir? annemde ve ablalarımda çatlaklar var bende de olucak muhtemelen ve önlemini almak istiyorum.. en azından en az hasarla kurtulurum :)

Son düzenleme:
günaydın kızlar 386 msj birikmiş hepsini okuyamadım kaçırdığım bi konu yoktur İnşallah :) haftası işerleyen arkadaşlar çatlaklar konusunda bi değişim bi belirti varmı vücudunuzda acaba şimdiden başlamak mı gerekir annemde ve ablalarımda çatlaklar var bende olucak muhtemelen ve önlemini almak istiyorum.. en azından en az hasarla kurtulurum :)
İlk gebeliğimde doktora sormuştum kremler bebe yağı adı verdi ama şunuda ekledi çatlıcak olan çatlıyo cilt meselesi dedi ve gerçekten çok çatladım ben harita gibiyim.hiç birşey kullanmayıp hiç çatlamayanda biliyorum kremler vs yumuşatmak için iyi ama çatlamayı önleyeceğini düşünmüyorum

Bebeklerinin cinsiyetlerini öğrenenlerler yada doktoru tahminde bulunanlar ramzi teorisinin tutup tutmadığını söylermisiniz biz merak ediyoruz da:KK49:

İlk gebeliğimde doktora sormuştum kremler bebe yağı adı verdi ama şunuda ekledi çatlıcak olan çatlıyo cilt meselesi dedi ve gerçekten çok çatladım ben harita gibiyim.hiç birşey kullanmayıp hiç çatlamayanda biliyorum kremler vs yumuşatmak için iyi ama çatlamayı önleyeceğini düşünmüyorum
canım görümceme de dr bebe yağı ve bi kaç bişi önermiş ama çatlamış.ben onları yüzüm kuru die denemiştim şöyle söyliyim hepsi çok hafif nemlendirici görevi yapıyordu.. bizim yani çatlak riski olanların yağ ağırlıklı kremler kullanmaları gerekmiş..bitkisel yağların karışımı mesela.birde şunu okudum hamile bir bayan yazmış hepsi boş ben yeşil dışlı arko aldım ve ailemde herkes çatlamış bende hiç olmadı.çünkü çok yağlı bi krem.sürekli sabah akşam sürdüm yazmış.. :KK70: bende yağlı olanları tercih etmeyi düşünüyorum aslında :)

Günaydın kızlar nasılsınız ?
Bebek arabasını soran olmuş
İlk çocuktan tecrübe ile
Travel sistemler kullanışlı oluyor
Çift yönlü olmasi bazı bebekler anneyi görmeden arabda çok ağlıyor kızım öyleydi
Tek elle açılıp kapanabilmeli
Ebeveyn penceresi olmasi anne babayı rahat ettirir sürekli tenteyi açıp bakmaya gerek olmaz
Tekerler 360 derece dönmeli
Kumaşı temizlenebilir olmalı vs

Günaydın kızlar dün gece bebişleri gördük biri 4.5cm diğeri 4.6cm olmuş kardeş kardeş yatıyorlardı. Haftaya cuma ikili test için çağırdı doktorum.
Bu gün 11. haftam doldu 12 ye giriyorum ama bu sabah yine kustum bütün gece bulantıdan uyuyamadım. Tam 11 de bitecek derken moralim bozuldu bu saate kadar iş yerinde kendime gelmeye çalışıyorum, insanlar iş bekliyor ben yapamıyorum. Rapor istemedim daha sonra gerekir diye düşünüyorum hep ama, hem iş, hem hamilelik beni bitirdi.

nevesta81 nevesta81 canım çok sevindim bebişlerinin iyi olmasına :nazar::nazar:
haftaya benimde var randevu bakalım bende görebilecek miyim bebişimi :emir_bebek::emir_bebek:
bulantıya gelince benimde bitti şükür bulantı hissim ama arada öğürme geliyo ben istemesem de hala koku hassasiyeti de var bu ne zaman geçecek bilmiyorum

daha önce günde 5-6 kupa çay içen ben şimdi bir yudum içemiyorum mesela en çok özlediğim şey çay içmek ben ne zaman çay içibilecem ya :KK42:

haftaya benimde var randevu bakalım bende görebilecek miyim bebişimi :emir_bebek::emir_bebek:
bulantıya gelince benimde bitti şükür bulantı hissim ama arada öğürme geliyo ben istemesem de hala koku hassasiyeti de var bu ne zaman geçecek bilmiyorum

daha önce günde 5-6 kupa çay içen ben şimdi bir yudum içemiyorum mesela en çok özlediğim şey çay içmek ben ne zaman çay içibilecem ya :KK42:
Aynen ya çay içmeyi nasıl özledim bir bilsen çayı çok severdim şimdi icemiyorum bulanti hafifledi ama geçmedi koku hassasiyetinde zerre azalma yok hala yemek yapamıyorum :KK12:

Teşekkür ederim canım bende bir buçuk aydır çay, kahve içemiyorum kokusu bile güzel gelmiyor artık. Belki bu haftadan sonra biraz düzelirim diye düşünüyorum çünkü beslenmem çok kötüye gidiyor. Sürekli karbonhidrat yiyorum doktora vitamin ve kan hapı yazdı dün. Bütün değerlerin yüksek ama artık hepsi düşecek hele bide ikizler dedi.
Şu ikili testi bir atlatalım hayırlısıyla gerisi kolay inşallah.

Aynen ya çay içmeyi nasıl özledim bir bilsen çayı çok severdim şimdi icemiyorum bulanti hafifledi ama geçmedi koku hassasiyetinde zerre azalma yok hala yemek yapamıyorum :KK12:

yemek konusunda bi sıkıntım yok çok şükür.. kayınvalidem hergün bizde küçük oğluşuma bakıyor o yüzden hergün düzenli olarak yemeğimi de yapar ev işlerimi yapar saolsun...

Çay konusunda ben de aynıyım malesef :KK43: aynen çok sever çok içerdim önceden, bulantılarım başladığı an çay içememeye başladım.

Ancak sonra şeker atınca içebildiğimi farkettim (önceden şekersiz içerdim). Şimdi çok canım istediğinde günde 1-2 bardak şekerli içiyorum :)

Ah be canım rica etseydin görüntüsünü keşke :anne: Olsun iyiymiş maşallah :KK200: Bidahaki sefere istersin :emir_bebek:
Makinenin printerı yokmuş canım kimseye vermiyoruz dedi şükür iyiymiş yavrum 2 hafta sabır özelde ki randevum inşallah :KK200:
Bende salı günü gitmiştim dediğin gibi bende göremedim sağlığı hakkında da bilgi vermedi ben sordum nasıl kalp atışı var dimi diye var ama sağlığı açısından erken suan daha yaratık dedi sinir oldum olsun sana yine bilgi vermişler kafana takma iyi olduğunu düşün
kendi yaratık haberi yok böyle böyle ön yargı yaptırıp soğutuyorlar resmen devlet hastanelerinden iyi doktorlarda mimleniyor bunlar yüzünden

Kızlar gobegim bu şekilde kahvaltı yapmadım kilo almadım. Akşama doğru daha da büyüyor. Artık pantolonlarim karnıma baskı yapıyor çok rahatsız oluyorum üst düğme açık dolaşıyorum. Ablamın da bu sekildeymis tek bebek ama ikiz bebek gibi karnı varmış ne kadar krem sürse de 9. ay catlamis. Benim de kaşintilarim var :110:

yemek konusunda bi sıkıntım yok çok şükür.. kayınvalidem hergün bizde küçük oğluşuma bakıyor o yüzden hergün düzenli olarak yemeğimi de yapar ev işlerimi yapar saolsun...
Benim de kayınvalidem yapıyor sağolsun ama kokusundan kaçıp yatak odasına saklanıyorum o da cam çerçeve her yeri açıyor havalandiriyor , ama kendim yapmayı denesem asla yapamam , herkese parfüm yasağı koydum kimse bize gelirken parfüm sikmasin diye :KK20:

Kızlar gobegim bu şekilde kahvaltı yapmadım kilo almadım. Akşama doğru daha da büyüyor. Artık pantolonlarim karnıma baskı yapıyor çok rahatsız oluyorum üst düğme açık dolaşıyorum. Ablamın da bu sekildeymis tek bebek ama ikiz bebek gibi karnı varmış ne kadar krem sürse de 9. ay catlamis. Benim de kaşintilarim var :110:
ayva göbüş:anneadayı::anneadayı::anneadayı::KK200:
:)

Günaydın kızlar dün gece bebişleri gördük biri 4.5cm diğeri 4.6cm olmuş kardeş kardeş yatıyorlardı. Haftaya cuma ikili test için çağırdı doktorum.
Bu gün 11. haftam doldu 12 ye giriyorum ama bu sabah yine kustum bütün gece bulantıdan uyuyamadım. Tam 11 de bitecek derken moralim bozuldu bu saate kadar iş yerinde kendime gelmeye çalışıyorum, insanlar iş bekliyor ben yapamıyorum. Rapor istemedim daha sonra gerekir diye düşünüyorum hep ama, hem iş, hem hamilelik beni bitirdi.
Maşallah sizee:KK200: kocaman olmuşlar. Eğer devlette calisiyorsan rapor hakların yılbaşında yenileniyor canım rahatlıkla 40 güne kadar rapor alabilirsin. Ben de nihayet pazartesi çalışmaya baslicam ama masa başı değil isim kaç saat dayanabilecegim hakkında en ufak fikrim yok.

X