2018 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Kizlar muz yiyin aman ananas yemeyin benim gibi 2 gun once canim cekti diye aldik 5 6 dilim yedim kanamaya sebep ariyorum ya bi arastirdim ananas ilk 3 ay yenilmemeliymis

MRb kızlar dün akşam birden bulantılarım kesildi aşırı yorgunluk ve uyku halim geçti göğüs hassasiyetim büyük oranda azaldı. Bi terslik olabileceğini düşünerek sabah erkenden doktora gittik. Kese yerinde tam 5 hafta 5 günlük görünüyor. Bir hafta geç sata göre geç yumurtlama dedi doktor. 10 gün sonra kalp atışlarında duyarsak sorunsuz bi gebelik görünüyor dedi. Dün geceyi zor sabah ettim. Acaba bu kadar vucüdumuzu dinlemekle hata mı ediyoruz. Herşeyi biryere bağlar oldum.

Kizlar muz yiyin aman ananas yemeyin benim gibi 2 gun once canim cekti diye aldik 5 6 dilim yedim kanamaya sebep ariyorum ya bi arastirdim ananas ilk 3 ay yenilmemeliymis
İlk defa duydum canım çok sağol bende dün alcaktım unutmuşum bugün alırım diyordum iş çıkışında iyi ki yazdın

Bende her gün ananas yiyordum ama çok değil günde bir dilim. Bir süre yemeyeceğim o zaman.

İlk defa duydum canım çok sağol bende dün alcaktım unutmuşum bugün alırım diyordum iş çıkışında iyi ki yazdın
3.aydan sonra az az alinabilirmis icinde b c vit folik asit filan varmis doguma yakin da suyu hurmadaki etkiyi yapıyormuş. Su sekilde yaziyor
Ananasın içinde bulunan bromelain,rahimi güçsüzleştirerek, erken doğum sancısı çekmenize sebep olabilir. Bu yüzden hamileliğin ilk üç ayında ananastan uzak durmanız tavsiye edilir.

MRb kızlar dün akşam birden bulantılarım kesildi aşırı yorgunluk ve uyku halim geçti göğüs hassasiyetim büyük oranda azaldı. Bi terslik olabileceğini düşünerek sabah erkenden doktora gittik. Kese yerinde tam 5 hafta 5 günlük görünüyor. Bir hafta geç sata göre geç yumurtlama dedi doktor. 10 gün sonra kalp atışlarında duyarsak sorunsuz bi gebelik görünüyor dedi. Dün geceyi zor sabah ettim. Acaba bu kadar vucüdumuzu dinlemekle hata mı ediyoruz. Herşeyi biryere bağlar oldum.
Evet kendimizi çok dinliyoruz. Belki de surekli kafamız hamilelikle meşgul olduğu için yani başka bir şey yok benim hayatımda şuanda. Zaten tedavi ile anca oldu. Bu sabah ben de bulantı ilacimi içmedim bakalım bulantim ne düzeyde diye korkuyla bekledim bu arada da karnıma bakıyorum inmiş gibi goguslerimi yokluyorum sanki biraz azalmış ağrısı resmen paranoya yaşadım. Kendimize de bebeklerimize de eziyet ediyoruz

Evet kendimizi çok dinliyoruz. Belki de surekli kafamız hamilelikle meşgul olduğu için yani başka bir şey yok benim hayatımda şuanda. Zaten tedavi ile anca oldu. Bu sabah ben de bulantı ilacimi içmedim bakalım bulantim ne düzeyde diye korkuyla bekledim bu arada da karnıma bakıyorum inmiş gibi goguslerimi yokluyorum sanki biraz azalmış ağrısı resmen paranoya yaşadım. Kendimize de bebeklerimize de eziyet ediyoruz
Bu arada bulantimi kontrol ettim derken zaten az bulantısı olan veya hiç olmayan ya da olup olup geçenler için bir şey demiyorum. Benim gibi 7/24 agir bulantı yaşayıp da aniden kesilmesi biraz sıkıntı.
Son olaylardan sonra aciklayayim dedim En Büyük TÜRKİYE

Fazla tüketilmedigi sürece sebze meyvenin hiç bir zararı yok (fazlasının zarari da kilo yani )kafanızı böyle şeylerle kurcalamayin
Hiç bir sebze meyve kanamaya sebep olmaz düşüge yol açmaz
Düşüge neden olan şey bebekte ki bozukluktur sağlıklı bebek düşmez zaten
Meyve sebze yiyin evinizdn eksik etmeyin
İlk hamileligimde ben de bu hatayı yaptım aylarca hem de
Doktoruma sorduğum zaman hepsi hurafe demişti

asiri yemis olmaysin bir iki diöimin günlük zararik aksine rahime tutunmayi sagliyor diyor olacagi varsada onlari sebeb gösteriyoruz

Fazla tüketilmedigi sürece sebze meyvenin hiç bir zararı yok kafanızı böyle şeylerle kurcalamayin
Hiç bir sebze meyve kanamaya sebep olmaz düşüge yol açmaz
Düşüge neden olan şey bebekte ki bozuktur sağlıklı bebek düşmez zaten
Meyve sebze yiyin evinizdn eksik etmeyin
İlk hamileligimde ben de bu hatayı yaptım aylarca hem de
Doktoruma sorduğum zaman hepsi hurafe demişti
Maydonoz adacayi asiri yendiginde düsüge sebeb cok yenirse hersey zarar kararinda tuketmek lazim

Cuma günü benim 3000 lerde idi kan değerim bugun karından kese göründü, kafan karışmasın çünkü benim son adet tarihim 10 Ekim ama bebeğin haftası küçük belki senin bebeğin daha küçüktür kese görünmüş sonuçta haftaya da karından görürsün =)
Demekki karından görüldüğünde değerin 8000lerdeymis benimkine karından görmek için çok acele etti bence dr ama beni de alaşağı etti sağolsun

Bu arada bulantimi kontrol ettim derken zaten az bulantısı olan veya hiç olmayan ya da olup olup geçenler için bir şey demiyorum. Benim gibi 7/24 agir bulantı yaşayıp da aniden kesilmesi biraz sıkıntı.
Son olaylardan sonra aciklayayim dedim En Büyük TÜRKİYE
Sabah hic bulanti yok ögleden sonra mideye birsey girdikten sonra basliyor yatarken keza öle

asiri yemis olmaysin bir iki diöimin günlük zararik aksine rahime tutunmayi sagliyor diyor olacagi varsada onlari sebeb gösteriyoruz
Canim ben zaten 5 6dilim yedigimi belirttim ve boyle bir durum yaşayınca arastirma geregi duydum .Sebep budur degildir diyemem ama benim gibi tuketenleri uyarmak amacim rahme tutunmayi kolaylastirdigina dair bi bilgi goremedim soyle yaziyordu ilerleyen haftalarda yani doguma yakin suyu tüketilerek dogumu kolaylaştırabilir. Zararinda bromelain diye bir etken maddeden bahsediyor dusugu tetikleyen sey de oymus .Degilse icinde zaten her turlu vitamin var Amacim kimseyi tedirgin etmek degil gecen gun de soylemistim araştırdığımiz bilgileri paylasalim bilgilenelim diye :KK66:
  • Gebelik sırasında ananas yemek bir düşüğe veya erken doğuma neden olabilir. Bunun nedeni daha öncede bahsettiğimiz bromelain içeriğinden kaynaklanmaktadır. Bromelain proteinleri yıkar ve serviks zayıflığına neden olarak hamile kişide düşüklere neden olabilir. Aynı zamanda aşırı kanamalara da neden olabilmektedir.
  • Bazı doktorlar doğum sürecini hızlandırmak için ananas suyu önerebilmektedir. Bu durumdan, henüz erken gebelikte sizin için ne risk taşıdığını anlayabilirsiniz.

Canim ben zaten 5 6dilim yedigimi belirttim ve boyle bir durum yaşayınca arastirma geregi duydum .Sebep budur degildir diyemem ama benim gibi tuketenleri uyarmak amacim rahme tutunmayi kolaylastirdigina dair bi bilgi goremedim soyle yaziyordu ilerleyen haftalarda yani doguma yakin suyu tüketilerek dogumu kolaylaştırabilir. Zararinda bromelain diye bir etken maddeden bahsediyor dusugu tetikleyen sey de oymus .Degilse icinde zaten her turlu vitamin var Amacim kimseyi tedirgin etmek degil gecen gun de soylemistim araştırdığımiz bilgileri paylasalim bilgilenelim diye :KK66:
  • Gebelik sırasında ananas yemek bir düşüğe veya erken doğuma neden olabilir. Bunun nedeni daha öncede bahsettiğimiz bromelain içeriğinden kaynaklanmaktadır. Bromelain proteinleri yıkar ve serviks zayıflığına neden olarak hamile kişide düşüklere neden olabilir. Aynı zamanda aşırı kanamalara da neden olabilmektedir.
  • Bazı doktorlar doğum sürecini hızlandırmak için ananas suyu önerebilmektedir. Bu durumdan, henüz erken gebelikte sizin için ne risk taşıdığını anlayabilirsiniz.
Bormaldogum
Yapacaklar icin doguma yakin hurma ananas evet yenilebilir Allah bebeklerimizi korusunRabbime emanetler hepside

Canim ben zaten 4 5 dilim yedigimi belirttim ve boyle bir durum yaşayınca arastirma geregi duydum .Sebep budur degildir diyemem ama benim gibi tuketenleri uyarmak amacim tahme tutunmayi kolaylastirdigina dair bi bilgi goremedim soyle yaziyordu ilerleyen haftalarda yabi doguma yakin suyu tüketilerek dogumu kolaylaştırabilir. Zararinda bromelain diye bir etken maddeden bahsediyor dusugu tetikleyen sey de oymus .Degilse icinde zaten her turlu vitamin var Amacim kimseyi tedirgin etmek degil gecen gun de soylemistim araştırdığımiz bilgileri paylasalim bilgilenelim diye :KK66:
Canim ondan değildir emin olabilirsin belki eski kan kalmıştır yerleşme kanamasi vücut onu yeni yeni atmıştır sen seviyosan Canin çekiyor sa az olmak kaydıyla ye
İnternette her şeyi abartirlar
Baş ağrısı yaz google a tümör e kadar götürüyor insanı :)

Tup bebek tedavisinde doktorum bana bol bol meyve ye demisti ananans ve kivi yi de tuket demisti bayada tuketmistim ben anans fln

X