2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Valla rahatladim canim cok sagol. Daha once kaybim oldugu icin en ufak seyde tedirgin oluyorum. Rabbim saglikli dogum nasip etsin.hepimize
Bende de oldu beyaz krem gibi akıntı sarı da oldu şimdi biraz daha böyle su gibi geliyor. Normal bu akıntılar korkma. Koyu renk ve rahatsız edici koku olursa doktora söylersin :)

Aynen ya manyak olduk en ufak bişeyde koşuyoruz Dr Rabbim sağ salim kucağımıza almayı da nasip eder inşallh
insanın aklında şüphe kalıyo işte içimi rahatlatıcak bişey duymak istiyorum.teşekkür ederim canım

benide öyle çağırdı canım ablamı da öyle çağırıyolardı ablamda meraktan duramadığı için 15 gün arayla iki doktora gidiyodu :)) ikisi de bi ay arayla çağırıyodu ama ablam 15 günde bi doktora gitmiş oluyodu :)

Kızlar ben dr en son 1 eylülde gittim.
Bir sonraki kontrole 1 ay sonraya çağırdı.
Yani tam 12.hafta bitimine. İkili test yapacakmisiz.

Sizleri dr unuz ne zamana çağırdı. Baba mı çok ara verdi yoksa. 30 eylüle kadar zaman geçer mi. Bazen çok pimpiriklenip gitsem kalp sesini dinlesem diyorum. Sonra pimpiriklenip strese giriyorum diye kendime kızıyorum.

Hadi kızlar merak ettim. Sizi dr unuz en son kaç gün sonraya çağırdı.
Beni de ayda 1 çağırıyor hatta ultrasona fazla girmemek daha iyi bebiş için zararlı cunku..hiçbirimiz sabredemiyoruz gerçi.bende ikili teste 12+5gibi gidicem normal yani 14. Haftaya kdr yapılıyor

Güle güle büyüt bebegini canim.nisan ayi dogum icin ideal geliyor bana sen ne düşünüyorsun . insallah bizde kucagimiza aliriz yavrularimizi
Bana da kalırsa çok güzel bi ayda hamile kaldık ve çok güzel bi ayda doğum yapıcaz inşallah..ozellikle istedim mart -nisan gibi doğum yapmayı Allah gönlüme göre verdi =)

kızlar bebeğim iyidir dimi ya cuma günü ultrasonla bakmıştı doktor dün bakmadılar tekrar.şuan iyiyim ama dün baya sancım olmuştu bişey olmuşmudur acaba diyorum kendi kendime :KK43:
İyidir Allahın izniyle minigin canım.zaman zaman bana da oluyo sancı adet sancısı gibi..dayanılmıcak gibi olmadıysa bişiy olmamıştr içini ferah tut

Ya hanımlar ben bişey Dicem çok korkuyorum benim göğüslerim küçülmüş gibi geliyor :/ kanamam Ağrı'm falan yok , içim içime sığmıyor

Kızlar ben dr en son 1 eylülde gittim.
Bir sonraki kontrole 1 ay sonraya çağırdı.
Yani tam 12.hafta bitimine. İkili test yapacakmisiz.

Sizleri dr unuz ne zamana çağırdı. Baba mı çok ara verdi yoksa. 30 eylüle kadar zaman geçer mi. Bazen çok pimpiriklenip gitsem kalp sesini dinlesem diyorum. Sonra pimpiriklenip strese giriyorum diye kendime kızıyorum.

Hadi kızlar merak ettim. Sizi dr unuz en son kaç gün sonraya çağırdı.

Kızlar öncelikle hepinize çok teşekkür ediyorum, yüreğime su serpti yorumlarınız inanın ki :KK36:

Canım bizim son muayenemiz iki gün önce oldu, beni de tam bir ay sorna çağırdı 12. Haftada ikili tarama için gelmemi söyledi :anneadayı: Evet sabretmesi biraz zor ama sürekli ultrasona girmek de bebek için pek iyi değil diyorlar o yüzden ben mecbur olmadıkça ultrasyona ekstra girmemeye çalışacağım inşâAllah :anneadayı:

Ya hanımlar ben bişey Dicem çok korkuyorum benim göğüslerim küçülmüş gibi geliyor :/ kanamam Ağrı'm falan yok , içim içime sığmıyor

Benimde goguslerde hassasiyet yok gibi ama biraz buyuduler sadece o fark var. Kasiklarimda genelde agrimiyor bu ara agriyor regl zamanimdi cunku. Korkma bisy yoktur canim herkeste agri olacak diye bisy yok. Mesela kuzenim 3 aylikken ogrendi o kadar belirtisi yoktu:) rahat ol kendini strese sokma bosuna

Yok canim belirtiler bazen azalabiliyor normal. Ben de bulantim yok diyordum aksam geldi sagolsum
Ama haklisin insan tedirgin oluyor. Ama bu kadar stres yapmamaliyiz ben de aynisini yapiyorum malesef.

Bnmde agrım yok canım ama bi beden büyük sanki..ilk zamanlar dokunamıyodum şimdi ağrı sızı yok normaldir heralde vücut alışmaya başladı

Benimde goguslerde hassasiyet yok gibi ama biraz buyuduler sadece o fark var. Kasiklarimda genelde agrimiyor bu ara agriyor regl zamanimdi cunku. Korkma bisy yoktur canim herkeste agri olacak diye bisy yok. Mesela kuzenim 3 aylikken ogrendi o kadar belirtisi yoktu:) rahat ol kendini strese sokma bosuna
Benim kizimda hic gogus hassasiyetim olmadi ama inanilmaz bulantim vardi hastanelik oluyordum oyle boyle degil, vallahi simdi cok sukur bulantim vs yok sadece goguslerim aciyor epey dolgunlastilar, o da olmasa hamile oldugumu anlamayacagim :-)

Akintimsa bazen sari bazen beyaZ bazen su gibi bazen daha kivamli. Ben kizimdan tecrubeliyim hepsi normal :-)

Ikili test icin 13 ekim tarihini verdi drumuz, bence bu tip testler gercekten onemli.

Ama oncesinde gidecegim 26 si haftasinda bu gorelim dedi dr um.

Insallah saglicakla alalim kucagimiza bebislerimizi, ben kizima bakmalara doyamiyorum cok Cocuk seviyorum, Rabbim isteyen herkese versin diyelim insallh

Iyi bayramlariniz olsun, saglikla insallah :)

Benim kizimda hic gogus hassasiyetim olmadi ama inanilmaz bulantim vardi hastanelik oluyordum oyle boyle degil, vallahi simdi cok sukur bulantim vs yok sadece goguslerim aciyor epey dolgunlastilar, o da olmasa hamile oldugumu anlamayacagim :-)

Akintimsa bazen sari bazen beyaZ bazen su gibi bazen daha kivamli. Ben kizimdan tecrubeliyim hepsi normal :-)

Ikili test icin 13 ekim tarihini verdi drumuz, bence bu tip testler gercekten onemli.

Ama oncesinde gidecegim 26 si haftasinda bu gorelim dedi dr um.

Insallah saglicakla alalim kucagimiza bebislerimizi, ben kizima bakmalara doyamiyorum cok Cocuk seviyorum, Rabbim isteyen herkese versin diyelim insallh

Iyi bayramlariniz olsun, saglikla insallah :)

Tecrubeli birilerinden duymak daha iyi geliyor tabi:) ben son 2 3 haftadir cok takmiyorum belirti azalmis artmis vs dikkatimi bile cekmiyor aslinda. Burdaki arkadaslar yazinca aa evet bende de belirti yok diyorum ama normal:) mesela 2 gun oncesine kadar mide bulantim yoktu 2 gundur basladi yine bu sabah ogurmekten gozlerim yerinden cikacakti:) akintim artti son zamanlarda cok rahatsiz ediyor gunde 6 7 kere camasir degistiriyorum arada gunluk ped koyuyorum ama o da rahatsiz ediyor kasindiriyor bu ara cok kullanmak istemiyorum. Peki sen tecrubelisin ne zaman sikayetler azalacak ve normale donecegiz? Dogurana kadar mi:) bende 5 ekimde gidecegim 2li falan olacak galiba sormadim ama 12.hafta bitmis oluyor.

Iyi bayramlar canim bir dahaki bayrami bebislerle geciririz insallah:)

Tecrubeli birilerinden duymak daha iyi geliyor tabi:) ben son 2 3 haftadir cok takmiyorum belirti azalmis artmis vs dikkatimi bile cekmiyor aslinda. Burdaki arkadaslar yazinca aa evet bende de belirti yok diyorum ama normal:) mesela 2 gun oncesine kadar mide bulantim yoktu 2 gundur basladi yine bu sabah ogurmekten gozlerim yerinden cikacakti:) akintim artti son zamanlarda cok rahatsiz ediyor gunde 6 7 kere camasir degistiriyorum arada gunluk ped koyuyorum ama o da rahatsiz ediyor kasindiriyor bu ara cok kullanmak istemiyorum. Peki sen tecrubelisin ne zaman sikayetler azalacak ve normale donecegiz? Dogurana kadar mi:) bende 5 ekimde gidecegim 2li falan olacak galiba sormadim ama 12.hafta bitmis oluyor.

Iyi bayramlar canim bir dahaki bayrami bebislerle geciririz insallah:)
Ay insallah canim insallah,
Evlat su dunyadaki en baska bisey, tarifi yok :-)

Xanim kizimda benim bulantilarim 18. Haftaya kadar surmustu, akinti doguma kadar devam ediyor cunku o vajinanin kendi koruma kalkani, temizleme bicimi diye duymustum.

Ve sunu da soylemeliyim hamileliginizi ne kadar stressli gergin mutsuz gecirirseniz bebeginiz dogdugunda okadar huzursuz ve surekli aglayan bir bebek olarak doguyor, cok sukur benim hamileligim kizimda cok rahatti, istekiler cok yormadilar beni, ama bi arkadasim sinava hazirlandi ve inanilmaz gerildi cocugu okadar huysuz ve huzursuzdu ki anlatamam size.

Siz siz olun oyle ufak seylere takilmayin, birakin toprak ana gibi kabulde olup akisina birakin olaylari, gerek bebekle gerekse yasantinizla ilgili :-)

Acile gittim aslında o hastane de hep kötü anılarım var diye gitmek istemedim eşim bayram böyle geçmez dedi gittim zorla ama bembeyazım o yolları gülerek gidip elim karnım boş döndüm aklım gidiyor o yokda zaten , girdik acile anlattım belirtim azaldı biraz Ağrı'm var kanamam yok ama ellerim zangır zangır progestan kullanıyorum kanama belki olmayabilir korkuyorum dedim hemşire zaten tanıdı beni iki kayıp olunca , doktor geldi sen acil sayılmazsın neden geldin gündüz gelicektin dedim korktum böyle böyle olaylar yaşadım dedim ölürse ölür Dedi ben zaten kötüyüm iyice kötü oldum , belli olmaz tabi ama şuan kontrol edemez miyiz dedim aslında edilmez neyse Dedi yattım bebeğin canlı 9 haftalık hadi kalk Dedi ben ağladım zaten birdaha gelme böyle birşeyle iki saat sonra ölürse napıcaz Dedi ben bişey demiyorum hemşire geldi doktor bey kızımız 1 yılda çok üzüldü biraz sakin olalım Dedi Banane bana mı üzüldü Dedi , o sıra kapı açıldı eşim beni ağlarken gördü yığıldı yere Adam resmen zorla girdi içeri noldu Dedi bişey yok sakin ol sonra anlatırım dedim doktor çıktı gitti hemen zaten hemşire doktor bey azarladı biraz bişey yok gayet iyi Dedi etti ama sinirimden ağlıyorum 20 dakikadır

Acile gittim aslında o hastane de hep kötü anılarım var diye gitmek istemedim eşim bayram böyle geçmez dedi gittim zorla ama bembeyazım o yolları gülerek gidip elim karnım boş döndüm aklım gidiyor o yokda zaten , girdik acile anlattım belirtim azaldı biraz Ağrı'm var kanamam yok ama ellerim zangır zangır progestan kullanıyorum kanama belki olmayabilir korkuyorum dedim hemşire zaten tanıdı beni iki kayıp olunca , doktor geldi sen acil sayılmazsın neden geldin gündüz gelicektin dedim korktum böyle böyle olaylar yaşadım dedim ölürse ölür Dedi ben zaten kötüyüm iyice kötü oldum , belli olmaz tabi ama şuan kontrol edemez miyiz dedim aslında edilmez neyse Dedi yattım bebeğin canlı 9 haftalık hadi kalk Dedi ben ağladım zaten birdaha gelme böyle birşeyle iki saat sonra ölürse napıcaz Dedi ben bişey demiyorum hemşire geldi doktor bey kızımız 1 yılda çok üzüldü biraz sakin olalım Dedi Banane bana mı üzüldü Dedi , o sıra kapı açıldı eşim beni ağlarken gördü yığıldı yere Adam resmen zorla girdi içeri noldu Dedi bişey yok sakin ol sonra anlatırım dedim doktor çıktı gitti hemen zaten hemşire doktor bey azarladı biraz bişey yok gayet iyi Dedi etti ama sinirimden ağlıyorum 20 dakikadır
Ya bu nasil dr
Inanamiyorum gercekten :KK43:

Bence bu dr.dayagı haketmiş. Sikayet etmelisin ve bir daha o hastaneyede adım atmamalısın. Boylemi davranılır hastaya.

Gitmese eşim kesin döverdi artık zaten o hastane de hep böyle denk geldi ya bana iki üç doktor iyi geri kalanıyla beş para etmiyor resmen ilk bebeğim öldüğünde de Kadın doktor ölmüş bu benek ne biçim annesin çağırın şunun kocasını demişti en sonunda birini rehin alıp eziyet edicem tv de birgün görürseniz Balıkesir de anne adayı cinnet geçirdi diye bilin ki benim

X