2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217

Sizi burda bulmak ne güzel oldu :) tekrar teşekkürler

Benim Dr um karından 4000 de görülüyor dedi 7000 de kesin görürsünüz
İnşaallah. Gerektiği gibi artıyorsa tabi. Çok korkuyorum yine dış gebelikten. Göğüslerdeki hassaslık falan da kaybolunca beta artmıyor diye evham yapıyorum rüyamda kanamam başlamıştı ne kadar kafaya taktıysam

simarik83 canım okuduklarımdan anladıgım toxoplazma testı negatıf mı cıkması gerekıyor sagklıklı bır hamılelık gecırmek ıcın.dun bende dr gıttım o testı suphelı gordu ve ayrıntılı kan tahlılı ıstedı 10 gun sonra cıkacakmıs.bu kadar cıddı oldugunu bılmıyordum

Arada yazdığım mesajlarda fark ediliyor zaten ama ikilemimi yazıp sizden fikir rica edicem

Daha önceden dış gebelik tecrübem var. O yüzden çok korkuyorum. Fakat iki olumsuz tecrübemde de beta hiç düzenli artmamıştı. Bunda gayet düzenli gitti. 4 test yaptırdım.

Şimdi bu korkumdan dolayı bir an evvel doktora gidip keseyi görmek istiyorum. Fakat bir yandan da ne kadar beklesem o kadar iyi gibi geliyor. Eğer doktora gidersem ve erken olduğu için vs keseyi göremezse benim dış gebelik korkum hortlar. Ve beklemek bana ölüm olur. Şu anda umutlanmak daha kolay

Siz olsanız napardınız?

Pozitif çıkarsa mesela benim pozitif yani bağışıklığım var. Hamilelik boyunca sıkıntı yaşamayacağım. Yani bu parazitle tekrar enfekte olmam gibi bir durum yok.
Ama eğer negatifse bağışıklığınız yok demektir hamilelik süresince bu paraziti kapmamak için dikkat edeceksiniz. Çiğ ete dokunmak yok, pastörize edilmemiş süt ve süt ürünleri yenmeyecek, özellikle sokak kedilerinden uzak durulacak vs. Nasıl şüpheli gördüki sonuç ya negatiftir ya da pozitiftir.

Ben 5+3 te gittim karından keseyi ve bebeği gördük. Sen daha da garanti olsun diyorsan 6. haftayı doldur öyle git.

Pozitif cikarsa bu enfeksiyonu daha once gecirmissiniz demektir. Bit daha da gecirmezsiniz zaten. O sebeple dikkat etmenize gerek kalmiyor. Eger begatifse bi enfeksiyonu daha once gecirmemissiniz ve hamilelikte gecirmemeniz gerekiyor. Mesela benim negatif. Ve 9 ay boyunca bu enfeksiyonu kapmamaliyim. Yesillikleri sirkeli suda bekletiyorum. Az pismis et yumurta yemiyorum. Cig ete eldivensiz dokunmuyorum. Pastorize olmayan sut tuketmiyorum. Disarida nasil yikandigindan emin olmadigim icin salata yemiyorum. Yemeklerimin yanina yesillik koydurmuyorum. Kedilerle trmastan ve diskilarindan uzak duruyorum.

saglık ocagında yaptırdgım testı verdım ona baktı 200 yazıyor sonucunda sonra kendı ıstedı hamılelıkte ters cıkabılıyor dedı bende anlamaıdm

Evde pişirilen süt içmiyor muyuz yani? Ev yoğurdu yenilebilir mi?

anladım cnm tşk ederım bılgılendırdıgınız ıcın hiç bılmıyordum vallaa bundan sonra bende dıkkat edıcem

saglık ocagında yaptırdgım testı verdım ona baktı 200 yazıyor sonucunda sonra kendı ıstedı hamılelıkte ters cıkabılıyor dedı bende anlamaıdm
Kendisi baktırsın bakalım. Pozitif çıkması daha iyi ama genelde negatif çıkıyor. Benim mesleğimden dolayı bende pozitif çıktı. İyiki de pozitif negatif çıksa kendimi korumam çok zor olurdu çünkü benim işim kediler :)

Sizin de vajinaya ağrı girmesi yada batma oluyor mu arkadaşlar , normal mi bu durum acaba
bende de bugün gaz sancısı gibi sol yumurtalığım ve çevresi gaz sancısı ile ağrı girip çıkıyor.bej akıntım var.idrarda yanma var.acaba mantardan mı?

Bu çiğ süt olayı çok güvenli değil. Toxoplazma haricinde başka hastalıklarda var. Mesela Brucella. Bu hastalıkta çiğ sütte ve çiğ sütten yapılan ürünlerde bulunur ve düşüğe neden olan bir hastalıktır. Hamilelikğiniz süresince bence pastörize ürünleri tercih edin ne olur ne olmaz.

Selam kızlar benimde sat 8 temmuz cumartesi kan testi yaptım 175 çıktı. Doktora görünmedim daha erken diye. Haftaya görünmeyi düşünüyorum. Doğum tarihi de 1 nisan gibi olabilir. İlki sezaryendi çünkü. Tüm hamişlere hayırlı olsun inşallah

Bu toxo icin degil aslinda. Sutu mutlaka pastorize gunluk sut olarak iciyorum. Ama ev yogurdu yiyorum. Cunku yillarfir baska yogurt yiyemiyorum. Satilan yogurtlarin hic bir yarari olmadigini dusunuyorum kendi fikrim olarak. Bana doktorum ev yogurdu tuketebilirsin. İyice kaynat mayalamadan once demisti.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…