2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Ya kızlar biri beni korkuttu. Biriniz bi akıl verin ya. Şimdi benim 6 haziran son adet tarihimdi. Adet olmam gereken gün olmadım ve ertesi gun kan testi yaptırdım sonuç 2496 idi. Neyse aradan 4 gün geçti bugün tekrar kan testi yapıldı sonuç 4 günde yaklaşık 4 e katlamis. 8200 lu bir değerdi. Neyse ultrason a girdik. Doktora özellikle sordum tek kese var tek bebek dedi. Ama benim akıllı arkadaşım sırf değer yüksek doye ısrarla ikiz olduğunu söylüyor. Kendisinin kocası ikizdi ve ikizleri oldu. Benim ailem de ve eşimde İkiz yok. Ama ısrarla bu beta hcg ye dayanarak seninki kesin ikiz deyip duruyor. SinirleriM bozulmaya başladı artık. Hayır hayırlısı ne ise o olsun ama size de sorayım dedim .
Doktora özellikle sordum tek bebek dedi. Arkadaşım da ısrarla yanılıyor benimki 14. Haftada anlaşıldı diyo kafayı yiyecem ya

Bizim ailede de ikiz olduğundan doktora sormuştum. Şu an tek kese görünüyor ama ilerıde degısebilir demişti. Ya da bir kese içinde 2 bebek de cıkabılır kesin denemez demişti. (Daha sadece keseyi ve yolk kesesini gördüm).
Bir de beta hcg ye göre kesin diye bir şey yok diyorlar.
Bir de ikiz erkek tarafından olmuyor, kızın genetiğiyle ilgili.

benim ikiz 5+4 gorundu ayrica senin gibi o kadar yuksek degildi her yuksek betahcg ikiz olaxak degil herkesin kendi bunyesine gore kan degerleri kimisinin kani fazla artar kimisi 2 kaf artar

Anladigim kadariyla canım bu beta nin kaca katladigi fikir veriyor çoğul gebelik hakkında öyle mi.

Başlangıç değerin evet yüksek ama 2. Değerin olması gerektiği gibi artmış bence tek gibi duruyor Cnm sadece erken döllenme

sagol canim ya iste panik oluyoruz :) arkadaslarin daha yuksek olunca bende skinti ettim bi an

Doktor a göründün mü? O kaç günlük oldugunu soyler kese boyuna göre. Satla tam aynı da olmayabiliyor. Şu an dert edecek bişey yok bence:) ama hiç bir konusa kesin konuşulmuyor bu sürecte, sadece bu veriler için bence öyle:)

Başlangıç değerin evet yüksek ama 2. Değerin olması gerektiği gibi artmış bence tek gibi duruyor Cnm sadece erken döllenme
Canim o olabilir işte bak çok önemli bi yere değindin. 6 haziran da adetim başlamıştı ve 15 haziran da tek ilişki oldu o şekilde hamile kaldım. Sanırım buda erken döllenme ihtimali demek oluyor değil mi.

Canim göründum daha bu sabah. Pazartesi yine gideceğim. Şu an. 6.5 mm lik kesen var tek bebek dedi.

yok canim gorunmedim iki kez acile gittim sali gunune randevu aldim dedigin gibi kesin konusulmuyo Rabbim hepimizin kucagina almayi nasip etsin saglikli sihatli

Evet ortalama 6 7 gün önce yumurtlamışsın normal siklusundan bu yüzdende değerlerin bizlerden daha yüksek bu da çok normal ama artış ta bir anormallik yok 2 kat artmış Cnm gayet normal

Selam. Anlamadım senin durumun bu kadar kotuyse niye hastaneye yatirip bulanti kesici ilac vermiyorlar. Burda birkac arkadasim senin kadar kotu oluyorlardi uzun sure hastane tuttular ve durumlari iyiydi cocuklarini kucaklariba aldilar. Her ulkede farkli isliyor demek ki.

Ben baktirmamak icin 1 2 gun gec gidicem deger yukselmis olur cogu kisi baktiriyor bir zarari yok diyor doktorlar ama ben istemiyorum. Okudumda vajinal muayeneden sonra kanamasi olan kisileri bide. Zorunlu kalmadikca vajinal olmam diyorum bakalim...

Anladigim kadariyla canım bu beta nin kaca katladigi fikir veriyor çoğul gebelik hakkında öyle mi.

Yüksek olanlar acaba ikiz mi diyor ama erkekte de biraz yüksek oluyor diyen var, erken döllenmeyle erken yükselir diyen var. Benimki de basta 3e katlanıyordu, adet günümde yüksek olmasa da, cok okudum. Beta hcg ye göre kesin bir sonuç olmaz diyordu hep. Ama ihtimali akılda tutmak gerek.

Canim degere takilma bence belki adetten hemen sonra hamile kaldin tam dollenmeyi bilemessin ki.. tek kese tek gebelik dediyse doktor oyledir ki degerin yuksek bir deger olsaydi gorunurdu bence. Kafana takma tadini cikar

Canim o olabilir işte bak çok önemli bi yere değindin. 6 haziran da adetim başlamıştı ve 15 haziran da tek ilişki oldu o şekilde hamile kaldım. Sanırım buda erken döllenme ihtimali demek oluyor değil mi.
Merhaba. Benim de sizle ayni durum. 7 sinde adet oldum 15 inde sadece korunmamistik. Henuz dr a gitmedim. Pazartesi gideceginizi yazmissiniz rutin kontrol icin mi, kalp atisi icin degil, degil mi :)

Hmm benimki tahminimce 4 haftalik felandir heralde insallah yinede görebilir birseyler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…