2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Of evet elbise giymeye çalışıyorum da işte elbiseler de sınırlı yetmiyor :KK70: Pantolonun düğmesi açık üstüne bol bir şey giyiorum ben de :KK70: Ve bakınca kilo verdim aslında. Ama hala o göbeğin bebekten olduğunu düşünmüyorum.
Doğum için hayırlısı olsun ya biz ne deriz ne olur, bebek karar verecek o yüzden her ihtimale hazırım şu an deli cesaretimle :KK70: Korkunun ecele faydası yok hatta sanırım daha çok bunu düşünüyorum :KK70:

Acaba gazdan dolayı mı oluyor o göbek ya. Bana metrobüste yer verdiler resmen o kadar şişebiliyor. Bakınca da 1,5 kilo verdim.

O gobek buzamanlarda hazimsizlik ve gazdan cok sisermis.. Ama gobek deligi altindaki minik sislik bebisten bendeki:))
Bende busurede 2-3 kilo verdim ama kotlarimin dugmesini acik birakip giyince bile artik rahatsiz ediyor.. Lastiksiz etek yada elbiseler bu donem icin kurtarici..

Kızlar nasılsınız
İyiyiz canım sen nasılsın :) yolculuk nasıldı
O gobek buzamanlarda hazimsizlik ve gazdan cok sisermis.. Ama gobek deligi altindaki minik sislik bebisten bendeki:))
Bende busurede 2-3 kilo verdim ama kotlarimin dugmesini acik birakip giyince bile artik rahatsiz ediyor.. Lastiksiz etek yada elbiseler bu donem icin kurtarici..
Evet elbise özellikle en rahatı

Ay evet ya, yaş çok sıkıntı değil bence başka sorunun yoksa güzelce atlatırsın inşallah. Benim yüksek tansiyonum, insülin direncim var. Erken yapacağız sana şeker yüklemesini dedi zaten doktorum . Ama çok aramadan hemen gelmesi de çok güzel bir şans. Kızın ne diyor bu duruma? Haberi var mı?

Kızım çok heyecanlı iyice kesinleşmeden sölemesek mi falan dedik ama dayanamadım. Kız mı erkek mi diyip duruyo sen söledin mi?

Canim benim dr um bu haftalarda hic ekstra sunu yiyim bunu yiyim bunu da bebekler icin yiyim deme dedi:dondurma: su anda sen hic birsey yemesen de onlar beslenir dedi. 12 haftadan sonra buyuduklerinde artik ekstra onlar icin de yemek gerekecek dedi. Ben tabi esim pimpirikli oldugu icin kahvalti ve aksam yemegi normal , arada findik ceviz, aksam da bir porsiyon meyve yiyorum ki hic aliskanligim yoktu:kk77:. Her gun bir maden suyu iciyorum sicaklardan kaynakli. Asitli tum icecekleri biraktim. Ben normalde de su icerdim cok. En az 3lt iciyorum gunde. Midem bos kalmasin diye etiform atiyorum agzima arada sadesinden o iyi geliyor sanki.
Canım bende bulantı dan dolayı pek bi şey yiyemiyom vicdanim sizliyo aç bıraktım diye ama şimdi rahatladım bide ben çok sık acikiyorum resmen günlerce yemek yememisim gibi hissediyorum bu normalmi

Kızlar şeker yuklemesi zaralı mı ya yengeme 8 aylıkken yapıldı ve hemen bebegını kaybettı annemler hıc yaptırmamıs tam olarak amac nedir ki ?

Bende 19unda gidicem kontrole ozmn yaptircaz testlerden birini.. Aslinda ilk ikili test yaptirmak ultrason incelemesi yaptirmak ve sonuca gore nift test yaptirabiliriz.. Eskiden dahami iyiymis aslinda boyle testler ciktikca insan perisan oluyor..
Ikili testďen sonra bide bu çıkmış.canlar bence bunlar para uzağından başka bisi değil.
Hayır anlamıyorum benim kardeşim için sakat bu çocuk aldirin dedi 4 tane hastane bi tanesi hayır cocuk da hiç bişey yok halt etmişler dedi .
9 ay o kaderle nasıl hamilelik geçti sizce sorarım.
9 ay sonra 1.53 boy 4 kilo çocuk doğdu çok şükür Allah ' a topaç gibi.
Ben asla ne ikili nede bu saçma testi yaptirmicam.Allah dan ne ise nasibin odur ha bilmisim ha bilmem isim .normal denip Allah korusun sakat olanda var.
Bence sadece para için kurulan platform.

Allah evlatlarimizi esirgeyip korusun inşallah.

Cinsiyet belli olsun ilk kiyafetlerle baslariz almaya bnce:)) bebek odasi konusunda ben esime biraktim mobilyaci zaten kendi cizer yapar artik bebise:))

Benim esi de mobilyaci ıstanbul bayrampasada .sizde ıst de misiniz.

Sağol canım çok mutluyum :) Biliyorsun sürekli bi endişe hakimdi o kadar ferahladım ki. Kıpır kıpır değildi. son dakika el salladı bize :halay: çok güldük doktorla. yapılı olacakmış ya hani hantal galiba bebeğim kıpırdamadı pek :KK70: Kalbi falan dinledik. Herşey cok normal dedi. testlerime de iyi dedi. ultrasonda 9+6 CRL: 3.03 CM çıktı :)

Gözün aydin canim.masallahh ben ise annesini kemirmis anlaşılan içerde tosun gibi ol cak belli :halay::nazar::emir_bebek:
Kızlarrrr bugün doktor kontrolüm vardı ilk defa gördüm bebişi. Kalp atışlarını duydum heyecandan yeşil akıntıyı soramadım. Haftasıyla uyumlu dedi. Bide bir kürtajım ve annemdede 2 ölü doğum olduğu için kan pıhtılaşması testi istedi, tedbirli olaması çok sevindirdi. Bu arada beni. Ultrason kağıdı farklı bebeğin boyu nerde yazıyo acaba ???

:nazar::nazar:41 kere Masallah canim çok ama çok sevindim bu mujdenle.:nazar::nazar::nazar::nazar:
Gözün aydin olsun :halay::halay::halay:Allah hep böyle mutlu sevinçli hayırlı haberler ile dönmeyi nasip eylesi insallahh:nazar::nazar::anneadayı::anne::emir_bebek::KK200:

Canım bende bulantı dan dolayı pek bi şey yiyemiyom vicdanim sizliyo aç bıraktım diye ama şimdi rahatladım bide ben çok sık acikiyorum resmen günlerce yemek yememisim gibi hissediyorum bu normalmi
acikma hissi cok normal. Ben sukur cok istahim da sikinti olmadi yani otuurup duzgun kahvalti edebiliyorum. Ona ragmen bir saat geciyor gecmiyor sanki midem bosmus hic bisey yememisim gibi hissediyorum:kk77: iste o aralarda ceviz findik etiform kraker atiyorum agzima. Bir de sunu farkettim eger kafayi mesgul edecek bisi bulursam ya da disari cikarsam iyiyim ama evde yatiyorsam ve yalnizsam kendime dönüyorum dusunup dusunup acikiyorum, midem bi degisik oluyor. Gecen aksam da kanama yasadim tedbir amacli cok cikmiyorum disariya. Tup bebek benimkiler ikiz:emir_bebek::emir_bebek:her gun igne oluyorum. Normalde bebeklerin salgiladiklari beta harici disaridan da igne ve jel ile hormon aliyorum midemi bulandiran o muhtemelen ama sukurler olsun agir degil. Burda okudukca arkadaslari cok uzuluyorum. Benim tup bebek dr um hic birsey yiyemezsen gunde yarim avokado ye bebegin tum ihtiyacini karsiliyor baska hicbisey yemene gerek kalmiyor dedi. Ben once yedim ama
Sonra asla gormek istemiyorum. Sen de eger kendi icini rahatlatsin istiyorsan avokado al ye canim. Seven cok seviyor ben zaten hayatimda bir iki kez yemistim beni cok sarmadi:KK12: dene bi canim bakalim

Maalesef resim yükleyemedim büyük diyor angle 4.5 cm yazıyo acaba omu
Yok canım bu haftada 4,5 cm olması imkansız. Zaten angle makine ayarlarıyla alakalıdır. Eğer ultrason çıktısında bebeğin bi baş ve popo hizası işaretlenmemişse yazmaz ölçü, işaretliyse crl olarak yazması gerek.
Auralee Auralee yolculuk biraz zor geçti ama şimdi tatilde devamlı yatmak canımı çok sıkıyor daha bir kere bile dışarı cikmadim :KK43:
Olsun yaa dışarısı da çok sıcak hiç katlanılacak gibi değil. Bebek iyi olsun da.

Ikili testďen sonra bide bu çıkmış.canlar bence bunlar para uzağından başka bisi değil.
Hayır anlamıyorum benim kardeşim için sakat bu çocuk aldirin dedi 4 tane hastane bi tanesi hayır cocuk da hiç bişey yok halt etmişler dedi .
Ben asla ne ikili nede bu saçma testi yaptirmicam.Allah dan ne ise nasibin odur ha bilmisim ha bilmem isim .normal denip Allah korusun sakat olanda var.

Gözün aydin canim.masallahh ben ise annesini kemirmis anlaşılan içerde tosun gibi ol cak belli :halay::nazar::emir_bebek:

:nazar::nazar:41 kere Masallah canim çok ama çok sevindim bu mujdenle.:nazar::nazar::nazar::nazar:
Gözün aydin olsun :halay::halay::halay:Allah hep böyle mutlu sevinçli hayırlı haberler ile dönmeyi nasip eylesi insallahh:nazar::nazar::anneadayı::anne::emir_bebek::KK200:

Merhaba cnm, test konusunda hakli olabilirsin.. Ama ikili uclu testler tarama testi, bahsettigim nift test ise tani testi yani kesinlik orani farkli testler oldugu icin fiyat farki var..
Biz izmirdeyiz cnm ama meslektasmis eslerimiz:)

TEŞEKKÜR ederşim suzan:) öyle bişey olacak galiba. bakalım 3 hafta sonra neler göreceğiz.:)

Kızlar şeker yuklemesi zaralı mı ya yengeme 8 aylıkken yapıldı ve hemen bebegını kaybettı annemler hıc yaptırmamıs tam olarak amac nedir ki ?
Amaç annede gebeliğe bağlı şeker var mı onu tespit etmek , Şeker yüklemesi yapılıp belli saat aralıklar vücut o şekeri azaltabiliyor mu ona bakmak.Tespit edilmediğinde anne ve bebekte çok sorunlara yol açabilen bir şey yapılması gerekiyor.

Amaç annede gebeliğe bağlı şeker var mı onu tespit etmek , Şeker yüklemesi yapılıp belli saat aralıklar vücut o şekeri azaltabiliyor mu ona bakmak.Tespit edilmediğinde anne ve bebekte çok sorunlara yol açabilen bir şey yapılması gerekiyor.
Yengemde bu sorun olunca korkar oldum riskleri varmı acaba doktoru da cok iyiydi :KK43:

Merhaba cnm, test konusunda hakli olabilirsin.. Ama ikili uclu testler tarama testi, bahsettigim nift test ise tani testi yani kesinlik orani farkli testler oldugu icin fiyat farki var..
Biz izmirdeyiz cnm ama meslektasmis eslerimiz:)

Ya kuzu bunları düşünüp neden kendini geriyorsun ileri nasipse cinsiyet ogrencez tekme tokat bize dalacaklar uyutmayacaklar ne biliyim bu testleri sil kafandan tabi sonuç ne olursa olsun diyorsan ama tabi farklı bir durum söz konusuysa haddime düşmez yorum yapmak.

Ama düşünme kuzum günü yaşayalım hep Birlik de.

TEŞEKKÜR ederşim suzan:) öyle bişey olacak galiba. bakalım 3 hafta sonra neler göreceğiz.:)

Inşallah 3 hafta sonrada en güzel haberlerle gelmeyi nasip eylesin Allah.senin minik böyle giderse 1 hafta sonra gardolp yenilenmesine sokacak bence seni :nazar::nazar::halay::halay::halay:

acikma hissi cok normal. Ben sukur cok istahim da sikinti olmadi yani otuurup duzgun kahvalti edebiliyorum. Ona ragmen bir saat geciyor gecmiyor sanki midem bosmus hic bisey yememisim gibi hissediyorum:kk77: iste o aralarda ceviz findik etiform kraker atiyorum agzima. Bir de sunu farkettim eger kafayi mesgul edecek bisi bulursam ya da disari cikarsam iyiyim ama evde yatiyorsam ve yalnizsam kendime dönüyorum dusunup dusunup acikiyorum, midem bi degisik oluyor. Gecen aksam da kanama yasadim tedbir amacli cok cikmiyorum disariya. Tup bebek benimkiler ikiz:emir_bebek::emir_bebek:her gun igne oluyorum. Normalde bebeklerin salgiladiklari beta harici disaridan da igne ve jel ile hormon aliyorum midemi bulandiran o muhtemelen ama sukurler olsun agir degil. Burda okudukca arkadaslari cok uzuluyorum. Benim tup bebek dr um hic birsey yiyemezsen gunde yarim avokado ye bebegin tum ihtiyacini karsiliyor baska hicbisey yemene gerek kalmiyor dedi. Ben once yedim ama
Sonra asla gormek istemiyorum. Sen de eger kendi icini rahatlatsin istiyorsan avokado al ye canim. Seven cok seviyor ben zaten hayatimda bir iki kez yemistim beni cok sarmadi:KK12: dene bi canim bakalim
Canım benimde iki tüp bebek gecmisim var bu normal oldu buna rağmen üç günde bir prolutron iğne vuruyorum günde üç defa progestan hap alıyorum lekelenmem var oniki gündür sürekli uzanıyorum avakado hayatımda yemedim tadı nasıl bilmem bugün aldiririm eşime yiyebilirsem yerim

X