2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Canım düzelmiş işte, doktor bende risk görmese de sürekli dikkat etmem konusunda tembihliyor. İlk 3 ay hep riskli sonuçta zorlamayalım kendimizi, sen de rahatla artık bebeğin seninle :)

Ben gittiğimde 9+1'di 25 mm'ydi minik bizimki :) Şimdi kaçtır bilmem. En hızlı 11. haftada büyüyorlarmış, ben de 11-12. hafta gibi gidicem bir daha, kocaman olmuş olacak limon kadar :)
Bu arada pantolonlara sığamayan var mı :KK70: Sabah işe gelmeden halim içler acısıydı da..

Sezeeryan daha korkutucu değil mi ya :KK17: Gerçi doğumla ilgili her şeyden korkardım ama baktım daha şimdiden nelere katlanıyoruz, deli cesareti geldi bana korkmuyorum daha bişeyden, son aylar ne derim bilemem :KK70:

İnşallah :) çabucak gelsin o zaman 12. haftamız :)
Benim pantolonlarımın düğmeleri kapanmıyor, uzun süredir açık geziyorum :KK70: kilom hala aynı hiç almamışım :)

*

Sonrasında acı çekiyormuşsun tabi ki ama sancı çekmekten çok korkuyorum. adet ağrısına bile dayanamıyorum çünkü olduğum dakika majezik içen biriydim. Kararım değişmezse öyle istiyorum bakalım :) Aslında en doğrusu normal ama o cesaretin varsa kesinlikle öyle yap :)

Canım düzelmiş işte, doktor bende risk görmese de sürekli dikkat etmem konusunda tembihliyor. İlk 3 ay hep riskli sonuçta zorlamayalım kendimizi, sen de rahatla artık bebeğin seninle :)

Ben gittiğimde 9+1'di 25 mm'ydi minik bizimki :) Şimdi kaçtır bilmem. En hızlı 11. haftada büyüyorlarmış, ben de 11-12. hafta gibi gidicem bir daha, kocaman olmuş olacak limon kadar :)
Bu arada pantolonlara sığamayan var mı :KK70: Sabah işe gelmeden halim içler acısıydı da..
Canim yani net soyluyorum karnim cikti. Ben tatilde oldugumdan ise fln gitmedigimden pantolon denemiyorum doktora da elbise giyip gidiyorum. Ama goren hamile misin diyor cok net karnim var ama kilo olma ihtimali de yuksek yani:)

Benimki kan bildiğin kırmızı arada pembeleşiyor sonra kahverengi oluyor.
Hiç iyiye işaret değil sanki. Korkuyorum ama dua etmekten başka çare yok.
Sağlıksızsa en başta kaybetmek en hayırlısı
Bi ara bendede oldu kırmızı gibi, ama sson 2 gun kesildi, duphaston iciyorum onyardımcı oldu sanırım, doktorum yazmıstı, doktoruna danıs bence bu durumu, o kadar lekelenmesi olup saglıklı bebegi olanlar varkı. Uzme kendini, doktor kontrolunde ol hersey yoluna girer İnsallah

İnşallah :) çabucak gelsin o zaman 12. haftamız :)
Benim pantolonlarımın düğmeleri kapanmıyor, uzun süredir açık geziyorum :KK70: kilom hala aynı hiç almamışım :)

*
Sonrasında acı çekiyormuşsun tabi ki ama sancı çekmekten çok korkuyorum. adet ağrısına bile dayanamıyorum çünkü olduğum dakika majezik içen biriydim. Kararım değişmezse öyle istiyorum bakalım :) Aslında en doğrusu normal ama o cesaretin varsa kesinlikle öyle yap :)
Of evet elbise giymeye çalışıyorum da işte elbiseler de sınırlı yetmiyor :KK70: Pantolonun düğmesi açık üstüne bol bir şey giyiorum ben de :KK70: Ve bakınca kilo verdim aslında. Ama hala o göbeğin bebekten olduğunu düşünmüyorum.
Doğum için hayırlısı olsun ya biz ne deriz ne olur, bebek karar verecek o yüzden her ihtimale hazırım şu an deli cesaretimle :KK70: Korkunun ecele faydası yok hatta sanırım daha çok bunu düşünüyorum :KK70:
Canim yani net soyluyorum karnim cikti. Ben tatilde oldugumdan ise fln gitmedigimden pantolon denemiyorum doktora da elbise giyip gidiyorum. Ama goren hamile misin diyor cok net karnim var ama kilo olma ihtimali de yuksek yani:)
Acaba gazdan dolayı mı oluyor o göbek ya. Bana metrobüste yer verdiler resmen o kadar şişebiliyor. Bakınca da 1,5 kilo verdim.

Of evet elbise giymeye çalışıyorum da işte elbiseler de sınırlı yetmiyor :KK70: Pantolonun düğmesi açık üstüne bol bir şey giyiorum ben de :KK70: Ve bakınca kilo verdim aslında. Ama hala o göbeğin bebekten olduğunu düşünmüyorum.
Doğum için hayırlısı olsun ya biz ne deriz ne olur, bebek karar verecek o yüzden her ihtimale hazırım şu an deli cesaretimle :KK70: Korkunun ecele faydası yok hatta sanırım daha çok bunu düşünüyorum :KK70:

Acaba gazdan dolayı mı oluyor o göbek ya. Bana metrobüste yer verdiler resmen o kadar şişebiliyor. Bakınca da 1,5 kilo verdim.
Aslinda bnde zayifladim gobegimde yok ama sanki o pantolonun dugmesi acik olmasa bebege zarar verecekmis gibi hissediyorum bnmki psikolojik biraz belki seninde oyledir :KK66:

Bir yerde okudum 10. Haftada karin yuvarlak halini alirmis benim karnim aldi o hali. Ama tabi disaridan birinin bu haftada anlamasi pek mumkun diil. Gazdan bence de.

Aslinda bnde zayifladim gobegimde yok ama sanki o pantolonun dugmesi acik olmasa bebege zarar verecekmis gibi hissediyorum bnmki psikolojik biraz belki seninde oyledir :KK66:
Yok canım ya psikolojik değil baya kapanmıyo, düşük beller tamam oluyor sıkıntı yok, ama o da ağrı yapıyor, yüksek bel olmuyor patlayacak gibi. Ama bende sanırım çok gaz oluyor. Bebek değil gazdan şişiyorum :KK70:
Bir yerde okudum 10. Haftada karin yuvarlak halini alirmis benim karnim aldi o hali. Ama tabi disaridan birinin bu haftada anlamasi pek mumkun diil. Gazdan bence de.
Meraktan arattım 10 haftalıkları instagramda baya koca göbekliler de bana abartı geldi şişirmişler sanki :KK70: Benim kesinlikle gaz, sabah bambaşka akşama doğru o göbek bir şişiyor ki eyvahlar olsun :KK70: O sürede bi 4 ay atlatıyorum hamileliği :KK70:

Günaydın kızlar bebek anneden hangisini haftadan sonra beslenmeye başlar hani ilkinde kan pıhtısı ya sonra kordon ne zaman anneye bağlanır ona göre beslenme programı yapayım
Canim benim dr um bu haftalarda hic ekstra sunu yiyim bunu yiyim bunu da bebekler icin yiyim deme dedi:dondurma: su anda sen hic birsey yemesen de onlar beslenir dedi. 12 haftadan sonra buyuduklerinde artik ekstra onlar icin de yemek gerekecek dedi. Ben tabi esim pimpirikli oldugu icin kahvalti ve aksam yemegi normal , arada findik ceviz, aksam da bir porsiyon meyve yiyorum ki hic aliskanligim yoktu:kk77:. Her gun bir maden suyu iciyorum sicaklardan kaynakli. Asitli tum icecekleri biraktim. Ben normalde de su icerdim cok. En az 3lt iciyorum gunde. Midem bos kalmasin diye etiform atiyorum agzima arada sadesinden o iyi geliyor sanki.

1 ay sonra hamile pantolunu alırım az daha idare edeyim böyle açık düğmeyle :KK70: Bide benim göbeğim vardı zaten ama bu ara hiç kapanmıyor düğmeler demek ki şişiyorum artık :KK70:
Aynen birazda bebeği bağlı :) Bakalım nasipte ne var :)

X