2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Ikili testďen sonra bide bu çıkmış.canlar bence bunlar para uzağından başka bisi değil.
Hayır anlamıyorum benim kardeşim için sakat bu çocuk aldirin dedi 4 tane hastane bi tanesi hayır cocuk da hiç bişey yok halt etmişler dedi .
9 ay o kaderle nasıl hamilelik geçti sizce sorarım.
9 ay sonra 1.53 boy 4 kilo çocuk doğdu çok şükür Allah ' a topaç gibi.
Ben asla ne ikili nede bu saçma testi yaptirmicam.Allah dan ne ise nasibin odur ha bilmisim ha bilmem isim .normal denip Allah korusun sakat olanda var.
Bence sadece para için kurulan platform.

Allah evlatlarimizi esirgeyip korusun inşallah.
Kusura bakmayın ama para için kim kime amniyosentez gibi riskli bir işlemi yapar doktorlar bu kadar cani insanlar mı? Kendini insan sağlığına adamış okul asistanlık uzmanlık derken yıllarını veren insanlar için bu itham fazla acımasız değil mi? İkili test üçlü test tarama testidir kimse de onlara bakıp sen aldır bu bebeği demez , amniyosentezle de gelen sonuç yüzde 99.8 doğrudur.Bunların hepsi aileye anlatılır isteyen yaptırır isteyen yaptırmaz ama bu testler yapılmadığı takdirde bebeği sağlıksız doğup bunu bilmeyip doktora neden bizi yönlendirmediniz belki aldırırdık diye yüklü tazminat davaları açabilecek de bir insan topluluğu var.Sizler böyle düşünüyorsunuz diye herkes sizin gibi düşünecek diye bir kural yok istemiyorsanız siz yaptırmazsınız ama insanları yanlış yönlendirme hakkınız olduğunu düşünmüyorum.

Kusura bakmayın ama para için kim kime amniyosentez gibi riskli bir işlemi yapar doktorlar bu kadar cani insanlar mı? Kendini insan sağlığına adamış okul asistanlık uzmanlık derken yıllarını veren insanlar için bu itham fazla acımasız değil mi? İkili test üçlü test tarama testidir kimse de onlara bakıp sen aldır bu bebeği demez , amniyosentezle de gelen sonuç yüzde 99.8 doğrudur.Bunların hepsi aileye anlatılır isteyen yaptırır isteyen yaptırmaz ama bu testler yapılmadığı takdirde bebeği sağlıksız doğup bunu bilmeyip doktora neden bizi yönlendirmediniz belki aldırırdık diye yüklü tazminat davaları açabilecek de bir insan topluluğu var.Sizler böyle düşünüyorsunuz diye herkes sizin gibi düşünecek diye bir kural yok istemiyorsanız siz yaptırmazsınız ama insanları yanlış yönlendirme hakkınız olduğunu düşünmüyorum.
Bence biraz ağırdan gelin.
Ben yaptırmayin demismiyim .yoksa bence mi demişim.
Siz nasıl böyle düşünüyorsanız bende öyle düşünüyorum.
Ve üstüne basarakda söylüyorum o yada bu sonuç çıksa benim için sonuç değişmeyecek ve bu yuzden de yaptirmicam .bosunada o testi yaptirmam .çıkan sonuclar ada zerre güvenim yok.
Umarım anlatabilmisimdir.

Amaç annede gebeliğe bağlı şeker var mı onu tespit etmek , Şeker yüklemesi yapılıp belli saat aralıklar vücut o şekeri azaltabiliyor mu ona bakmak.Tespit edilmediğinde anne ve bebekte çok sorunlara yol açabilen bir şey yapılması gerekiyor.
ya ben şeker yüklemesine güvenmiyorum niye bilmiyorum ya..

Yengemde bu sorun olunca korkar oldum riskleri varmı acaba doktoru da cok iyiydi :KK43:
Anladım canım yengendeki kayıpta başka sebep bulunamadı mı?Direk şu riski var diyemiyorum çünkü fazla şekerin bebeğe zarar vereceği iddia ediliyor bazı medyatik doktorlar tarafından da oturup tek seferde 5-6 baklava yiyen dolu hamile var bunda da benzer şekilde şeker yükleniyor.Tespit edilmemesi bebekte anomalilere erken doğuma akciğerin gelişmemesine bebeğin aşırı iri olmasına vs sebep olabiliyor.Zaten ismi geçen doktorlara jinekoloji derneği dava açtı insanlar yanlış yönlendiriliyor diye ve davayı da kazandı zaten.

hamilelik kiyafetlerim vardi almayi düşünüyorum.
ne bilim işde.. alinca duruyo kilo da fazla almamaya calışıcam.. şimdiden 5 kilo verdim. bakalım nereye kadar vericem.
12 kilo almam sart.. doktolar 9-10 kilo almalisin diyo.
76 kiloya düşersem.. hedefim 86 kilo olmak olcak işde hayırlısı.

hamilelik kiyafetlerim vardi almayi düşünüyorum.
ne bilim işde.. alinca duruyo kilo da fazla almamaya calışıcam.. şimdiden 5 kilo verdim. bakalım nereye kadar vericem.
12 kilo almam sart.. doktolar 9-10 kilo almalisin diyo.
76 kiloya düşersem.. hedefim 86 kilo olmak olcak işde hayırlısı.
Herşey normal ilerler ideal kilo alımı olursa sanırım bende 86 gibi olu cam ama ben şimdiden 3 parça bisi aldım çünkü evde rahat o lamiyordum .
Yanlız naçizane tavsiyem takım alırken gecelik misali mutlaka alt kısmın lastiğini kontrol edin keza benimki küçük geldi :işsiz:

Bence biraz ağırdan gelin.
Ben yaptırmayin demismiyim .yoksa bence mi demişim.
Siz nasıl böyle düşünüyorsanız bende öyle düşünüyorum.
Ve üstüne basarakda söylüyorum o yada bu sonuç çıksa benim için sonuç değişmeyecek ve bu yuzden de yaptirmicam .bosunada o testi yaptirmam .çıkan sonuclar ada zerre güvenim yok.
Umarım anlatabilmisimdir.
Saçma test , para tuzağı gibi ifadeler size aitti ve bu ifadelerinizle insanlar yanlış yönlenebilir.Kaldı ki niftyi testi gibi amniyosentezdeki girişim yapılıp bebeğin düşme , enfeksiyon kapma vs gibi ihtimalleri yok eden anne kanından fetüs dnası alınıp incelenen işlemleri çok kolaylaştıran yüzde 99.5 doğru sonuç veren bir testi neye dayanarak saçma test deyip kestirip attığınızı da anlayamadım.Çıkan sonuçlara güvenmiyorsanız veya sizin için önemli değilse ben yaptırmıyorum der çıkarsınız , testlere farklı ithamlarda bulunmanıza gerek yok.

ya ben şeker yüklemesine güvenmiyorum niye bilmiyorum ya..
Neden?Anladığım kadarıyla 70-80 bandındasınız kilo olarak ve aslında siz de risklisiniz o yüzden kararınızı doktorunuzla verin ve o da muhtemelen yaptırmanızdan yana olacaktır.Bu gibi kararları yıllarca bu işin eğitimini almış kişilere bırakın kızlar sağdan soldan duyduklarınızı boşverin.:KK54:

Anladım canım yengendeki kayıpta başka sebep bulunamadı mı?Direk şu riski var diyemiyorum çünkü fazla şekerin bebeğe zarar vereceği iddia ediliyor bazı medyatik doktorlar tarafından da oturup tek seferde 5-6 baklava yiyen dolu hamile var bunda da benzer şekilde şeker yükleniyor.Tespit edilmemesi bebekte anomalilere erken doğuma akciğerin gelişmemesine bebeğin aşırı iri olmasına vs sebep olabiliyor.Zaten ismi geçen doktorlara jinekoloji derneği dava açtı insanlar yanlış yönlendiriliyor diye ve davayı da kazandı zaten.
Hay allah onun durumunu da net öğrenıyım yıne buraya yazayım evet cok haklısın belki bısuru baklava canım cekıcek oturup yıcem ve sonra ne olcak ? Bıraz karısık durum ama tedırgınım de arastırayım az

Saçma test , para tuzağı gibi ifadeler size aitti ve bu ifadelerinizle insanlar yanlış yönlenebilir.Kaldı ki niftyi testi gibi amniyosentezdeki girişim yapılıp bebeğin düşme , enfeksiyon kapma vs gibi ihtimalleri yok eden anne kanından fetüs dnası alınıp incelenen işlemleri çok kolaylaştıran yüzde 99.5 doğru sonuç veren bir testi neye dayanarak saçma test deyip kestirip attığınızı da anlayamadım.Çıkan sonuçlara güvenmiyorsanız veya sizin için önemli değilse ben yaptırmıyorum der çıkarsınız , testlere farklı ithamlarda bulunmanıza gerek yok.

Ya siz iyi misiniz acaba ben ben yaptirmam demişim zaten daha neyin pesindesiniz.
Bu kadar riskli olduğunu bildiğim sonucuna g uvenmedigim ve cikicak sonucunda gebelik sureci mi etkilemeyeceğini söylediğim saçma gelen bi testi niye yaptırırım .
Ben yaptirmicam lütfen yazdıklarımı iyi okuyup cevap verme zahmetine girin.
Şu surecde ne kendimin nede bir başkasının canını sıkıp stres olmasına sebeb olmak istemiyorum sizde dikkat edin satasmalarinizda.

Offf çok sıkıldı Ben ben yaptirmam diyorum bana kalkmış ben yaptirmam dersiniz diyor .
Beni sinir etmeye germeye ne hakkın varki senin acaba .

Hay allah onun durumunu da net öğrenıyım yıne buraya yazayım evet cok haklısın belki bısuru baklava canım cekıcek oturup yıcem ve sonra ne olcak ? Bıraz karısık durum ama tedırgınım de arastırayım az
Yok yani demek istediğim baklavaları yerken kimse bu şeker bebeğe fazla gelir zararlı olur mu diye düşünmüyor.Fakat şeker yüklemeye gelince herkes önyargılı tepkili ve eğer kişide gebelik şekeri var ve tespit edilmezse başına gelebilecekler kimse bilmiyor.Ben de asistan doktorum canım başka alandayım ama fakültedeyken çok gördüm testi yaptırmadığı için son haftalarda bir dolu sorunla geleni.Bence kararları doktorlarınıza bırakın etrafı duymayın:KK16:

Bu arada ben kanaviçe tutkunuyumm yengeme bebek yastığı pikesi yapmıştım şimdi yeni evlenen bi arkadaşa sehpa örtüsü işliyorum. Allah nasip ederse bebişe battaniye ile kaneviçeden güzel birşeyler yapıcam. Yelek hırkada anne annesinin üzerine yok :))
Gözün aydın canım inşallah hep böyle güzel haberlerle geliriz. Ne güze şeyler yapıyormuşsun Maşallah mutlaka paylaşalım burdan kanabilirdin yastık da yapabilirim takı yastığı olarak da kullanırım. İnşallah o günler gelsin de

Offf çok sıkıldı Ben ben yaptirmam diyorum bana kalkmış ben yaptirmam dersiniz diyor .
Beni sinir etmeye germeye ne hakkın varki senin acaba .
Ben yaptırmam demenize tepki göstermedim , testler hakkındaki saçma para tuzağı gibi yorumlarınıza gösterdim.Neyse ortamı daha fazla germeye gerek yok , nasıl istiyorsanız öyle düşünün.İyi günler.

Ben yaptırmam demenize tepki göstermedim , testler hakkındaki saçma para tuzağı gibi yorumlarınıza gösterdim.Neyse ortamı daha fazla germeye gerek yok , nasıl istiyorsanız öyle düşünün.İyi günler.

Bende bana saçma para tuzağı ve riskli olduğunu düşündüğüm için ben yaptirmam dedim.
Sizde nasıl istiyorsanız öyle yapın Allah yar ve yardımcınız olsun .hayırlı günler.

Ben dün taktım canım metpamit koyuldu serumun içine bulantim bugün hafifledi ama vajinada baskı var ondanmi diye düşünüyorum
Acile gidip şikayetiniz söyleyince takiyolarmi hemen yanı kadın doğumcuya filan gerek yok dimi.bende okadar sıkıntıdayım ki çare arıyorum

X