2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Nifty testinde kanlar yurt dışına yollanıyor yeni bir test ve genetik bir test amniyosentezin yerini alabilecek bir test o yüzden pahalı , anne kanından fetüsün dnası alıp inceleniyor.%99.5 doğru sonuç veren bir test ama her hamilenin yaptırmasına gerek olan bir test değil zaten amniyosentez gerekenler onun yerine düşünebilir sadece maddi imkanı varsa.
Merhaba cnm sen yaptirdinmi nift test? Bnm dr um ikili test yerine yapabiliriz dedi.. Ama cok kararsizim hala.. Daha oncesinde bir dusugum var

Evet ya çok sıcak klima açıyoruz oda havasız kalıyo kapatıyoruz anında ısınıyo nemden yapış yapış oluyoruz bitsin artık şu sıcaklar dayanılcak gibi değil ya
Evet yaa cok sicak birde ben izmirdeyim.. Bu sicaklari hic sevmiyorum:KK43: evde surekli klima acik baska turlu durulmuyor

Arkadaşlar 6. haftamin içindeyim. 2 gündür pembe kırmızı kanamam oluyor az miktarda. Yine mi düşük yapacağım :KK43:
Clexane kan sulandırıcı iğne kullanıyorum o mu yapıyor acaba?
Daha kalp atışlarını bile duymadım bebeğimin..
Onu kaybetmek endişesi çok korkutuyor beni:KK61:
Korkma canım ben su an 8 haftadayım 7 ci haftada kalp atısını duyduk cok sukur, bende clexane ignesi kullanıyorum hergun aynı saatde , dakikasını sasmaz, kan pıhtılasması var bendede bir dusuk yasadım, 6 haftadan baslayan kahvereng akıntım vardı sonra pembemsi bişeye dondu sonra biraz daha koyulasdı, simdi sukurler olsun azaldı, 20 gunden cok gordum lekelenmeyi, moralini iyi tutmaya calıs, Rabbim bebeklerimizi korusun, kucagımıza almayı nasip etsin

Korkma canım ben su an 8 haftadayım 7 ci haftada kalp atısını duyduk cok sukur, bende clexane ignesi kullanıyorum hergun aynı saatde , dakikasını sasmaz, kan pıhtılasması var bendede bir dusuk yasadım, 6 haftadan baslayan kahvereng akıntım vardı sonra pembemsi bişeye dondu sonra biraz daha koyulasdı, simdi sukurler olsun azaldı, 20 gunden cok gordum lekelenmeyi, moralini iyi tutmaya calıs, Rabbim bebeklerimizi korusun, kucagımıza almayı nasip etsin
Benimki kan bildiğin kırmızı arada pembeleşiyor sonra kahverengi oluyor.
Hiç iyiye işaret değil sanki. Korkuyorum ama dua etmekten başka çare yok.
Sağlıksızsa en başta kaybetmek en hayırlısı

Kizlar sari akintisi olan var mi?
Benim kahve lekeler kendini sariya birakti. Bazen aarda kahveye de caliyor. Acaba lekelerin devami mi bu sarilar yoksa normal akinti midir? Dr.um sari akinti lekeden sayilmaz dedi ama bazen anlayamiyorum sari mi acik kahve mi diye.
Benim 2 gun önce sarı akinti oldu.bildigin portakal kabugu renginde.dra çıktığımda sorucam bakalim

Kizlar daha çok erken biliyorum ama heparin kullananlar normal doğum yapamıyomu .igne olurken hemşire dedi bana da sezeryanlami doğum yapacaksın diye.bilgim yok dedim.kan sulandirici kullananlarda öyle oluyor dedi

Canım bol su iç ayran iç bi de limonlu su iyi gelir diye duymuştum bi dene istersen
Hayir limonlu su tansiyon dusurur ve allah korusun daha kotu olursun. Arkadaslar birbirimizi yanlis anlamayalim ama emin olmadigimkz seyler hakkinda bilgi vermeyelim hepimiz hamileyiz allah korusun birine bir zarar veririz iyulik yapayim derken.

Arkadaşlar tansiyonum sürekli düşük ama sabahtan beri iyice düştü sanırım hiç ayakta duramiyorum napsam tuzlu bişey yemekte kâr etmiyor
Canim tuzlu ayran hem kaybettigin mineralleri dengeler hem de su ihtiyacini. Limonlu su demis arkadas ama
Limonlu su dusurur dikkat et aman ha

Kizlar daha çok erken biliyorum ama heparin kullananlar normal doğum yapamıyomu .igne olurken hemşire dedi bana da sezeryanlami doğum yapacaksın diye.bilgim yok dedim.kan sulandirici kullananlarda öyle oluyor dedi
Normal doğum yapamaz diye bir şey yok canım ama riske atmamak için sezeryan olanlar var 2015 ekim annelerinde normal doğum yapan arkadaşlar vardı doktorunla konuşup senin için en iyisine karar verirsin

Merhaba cnm sen yaptirdinmi nift test? Bnm dr um ikili test yerine yapabiliriz dedi.. Ama cok kararsizim hala.. Daha oncesinde bir dusugum var
Ben yaptırmadım henüz 8. Haftadayım , o test ikili testten farklı risk testi değil tanı testi yani koyduğu tanı yüzde 100 e yakın bir sonuç veriyor 2000-2500 liralık bir test.İlk aşamada gerek görmüyorum ben riskimiz azsa niye o kadar maddi külfetin altına girelim.

Ankara çok sıcak değil Allahtan en azından benim evim serin sıcak olsaydı iyice çekilmez olurdu hakkaten:110:

Arkadasim kan sulandırıcı kullaniyordu sezeryan oldu dru oyle demis riske atamayiz diye ama tabi belli olmaz sen yine de sor

Dr um hiç ilgisiz değil sadece rahat sıkmıyor strese sokmuyor.
Gece iğne vurdurdu fitile devam et dedi.
Yok hani başka Dr olsa ne yapıcak bunu merak ettim? ??
Bebek sağlıksız ise ona sağlık mı vericek?
Kalp atışı henüz başlamayan bebeklere ne yapilabilir ki düşük önleyici ilaçlar dışında? Bu 3. Gebeliğm benm az biraz bilgim var.

Canım sen kaç haftalıksın tam olarak ??pzt bi doktoruna git bence kalp atışı başlamıştır hem için rahatlar

Yok arkadaşım üzülme zaten denememistim henüz eşim tuzlu ayran yaptı ondan biraz daha iyiyim.sıcakta etkiliyor tabi insanı evimiz okadar sıcakki sanırım ondan da kötü oluyorum. Dün şehir dışına çıktık gittiğimiz yer yüksek ve serindi.kendime inanamadım nerdeyse midem düzeldi diyebilirim.kendime geldim ama bugun evdeyim ve sıcak sıcak sıcak

Ben yaptırmadım henüz 8. Haftadayım , o test ikili testten farklı risk testi değil tanı testi yani koyduğu tanı yüzde 100 e yakın bir sonuç veriyor 2000-2500 liralık bir test.İlk aşamada gerek görmüyorum ben riskimiz azsa niye o kadar maddi külfetin altına girelim.
Bende 19unda gidicem kontrole ozmn yaptircaz testlerden birini.. Aslinda ilk ikili test yaptirmak ultrason incelemesi yaptirmak ve sonuca gore nift test yaptirabiliriz.. Eskiden dahami iyiymis aslinda boyle testler ciktikca insan perisan oluyor..

X