2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Ah kızlar bu saat oldu ama kabızlık karnımı taş gıbı yaptı wc ye cıkamıyorum makatıma ve karnıma sancılar gıriyo sabah işe de gıdıcem uyuyamadım resmen ıkı kasık zeytınyagı içtim ins faydasını gorurum offf offfff :KK43:
Canim çok gecmiş olsun. Sabah uyandiginda ac karnina kayisi yiyebilirsen onun da faydasi olur insallah. Bir de tahlillerde bende idrar yollari enf. Cikinca dr şase diye bi illac verdi suda çözülen yan etkisi bildigin ishal :oops: doktoruna danisip zarari yoksa bi bardak iç derim iki saat sonra etkisini gosterfi bende :))

Kesinlikle katılıyorum ben kraft marka bebek arabası almıştım ama çok kullanamadim pratik değildi. Uygun fiyatlı baston puset aldık onu elimden dusurmedim hiç. Hafifliği yer kaplamamasi çabası. Tek dezavantajı sirt kısmı yatmiyodu o sıkıntı oluyodu o yüzden sirt kısmı yatan baston puset alicam tekrardan. Aklımda chicco liteway var onu almayı dusunuyorum

Benim aldığım sirt kısmı yatıyor . Benimde tek sevmedim tek yon sürüş var . On arka degiskenli sürüşü olmamayisi beni zorladı .

Iste kullanisli ama ilk dogdugu zamanlarda ya da 1 yasina kadar bunlar konforlu olmuyor. Ben kizima mamas papas marka almistim tas gibi valla kismet olursa bu bebisime de kullanicam. Iyiki oyle saglam almisim 3 yildir hicbirsey olmadi:KK66:

Yok tabir ettiğiniz gbi taş gbi değildi . Gayet rahat kullandım ben . Dger arkadaşlara fikir olsun diye.

Canim çok gecmiş olsun. Sabah uyandiginda ac karnina kayisi yiyebilirsen onun da faydasi olur insallah. Bir de tahlillerde bende idrar yollari enf. Cikinca dr şase diye bi illac verdi suda çözülen yan etkisi bildigin ishal :oops: doktoruna danisip zarari yoksa bi bardak iç derim iki saat sonra etkisini gosterfi bende :))
Saol canım ne bılıyım ilac verseydı doktor alırdım kafama gore almıyım ama kayısı yıyınce cok yarıyodu mıde bulantım olunca bıraktım e mecbur yıcem bugun alıp hıc bu kadar kotu olmadım oturamıyorum bıle karnıma agrı gırıyo insallah basurum cıkmadan hallederim :KK43:

Ah kızlar bu saat oldu ama kabızlık karnımı taş gıbı yaptı wc ye cıkamıyorum makatıma ve karnıma sancılar gıriyo sabah işe de gıdıcem uyuyamadım resmen ıkı kasık zeytınyagı içtim ins faydasını gorurum offf offfff :KK43:
Canm ilik suyla kayisi ye cok ii geliyor

Medilife zaten fiyat olarak pek çok hastaneye göre çok uygun. Bende bhcg testlerimin hepsini orada yaptırdım, diğer hastaneler en az 3 katı fiyat istiyordu. Peki sen normalde de oraya mı gidiyorsun gebelik takibin için? Yani aslında merak ettiğim bahsettiğin testleri gidip bankoya söyleyip mi yaptırıyorsun yoksa dr'a gözüküp onun yönlendirmesimi gerekiyor laboratuara?
Merhaba medusa76 medusa76 . Evet oraya gidiyorum . Selda hanım doktorum. Aslında bu normal fiyat. Muayeneden sonra ki 10 gün icinde gidip yaptirmiş olsaydım sgk ile biraz daha düşecekti fiyat . Ben bilm8yordum 10 gün olayını. Nasıl olsa 12.haftaya kadar vaktim var diye salladım biraz.

Kizlaarr çok mutluyum kalp atislarini duydum. Atislarini diyorum farkindaysaniz çünkü 2 tane bicirigim vaar :anneadayı::KK200: çok şükür Rabbime
Ay süper :) Allah ikisine de sağlıkla kavuştursun inşallah :) Tek kesedeler mi ?
Ay insallah canım ya karnın agrıyo mu dedi yok dedim bende bebek o kadar tatlıydıkı hareket edıyodu ıkı hafta sonra tam hareketleri gorulcek dedi bacakları elleri poposunu gordum 12 haftalıkken minyatur insan gorunumunde olcak dedi ama eger yemek yemeyen varsa serum taktırsın cok iyi geldi keske daha onceden taktırsaydım mide hapları verdi hıcbırı bebege etkı etmez etse verır mıyım dedi bakalım insallah gecer bu kanamada canım suan ultrasonda kendı hesabımda 9+6 haftalık bebeğim 2.95 cm
Yaa nasıl kımıldıyo çok heyecanlandım yarın ben de gidiyorum 9+4te :) İnşallah görürüm çok merak ettim :)
Kızlar yazamadim. Dr gittim. Bebis büyümüş elini kolunu kipirdatiyor. Çok güzel bir duygu.. 2 hafta sonra çok daha büyüyecek dedi.. ikili test için randevu verdi..
Canım senin ne kadarlıktı çok heyecanlandım şimdi :))
Kızlar gebelik için kitap alan var mı çok seçenek var karar veremiyorum önerisi olan varsa onları inceleyeyim? :)
Ben hamilelik kullanım kılavuzu diye bir kitap aldım çok eğlenceli bir dille hamilelikte nelerle karşılaşacağımızı, alınabilecek önlemleri anlatıyor :)

Canım haddim olmayarak bir şey söylemek istiyorum. Çok karamsarsın. Yaşadığın çok zor. Allah sabır versin. Ancak karnında gelişmekte olan bir minik var. Sen böyle karardıkça o da hissedecek. Lütfen kendini biraz rahatlatmaya çalış. Canına yazık.
ben üzüntümü karnimdakine belli etmemeye çalışıyorum. biliyorum ben üzülürsem bebek de üzülecek.
Ben hamilelik kullanım kılavuzu diye bir kitap aldım çok eğlenceli bir dille hamilelikte nelerle karşılaşacağımızı, alınabilecek önlemleri anlatıyor :)
kitabini adi nedir bende alayim merak ettim bak şimdi:)

bende zeytinyagi deniycektim bebek düşer diye çok korktum yaa.:KK43:
affedersin bendede var kabizlik:KK43:((

Günaydın kizlar... Dun gece cok stresli bi gece gecirdim.. Aglamaktan gozlerim sisti :KK43: sebebini sormayın ama bebegim etkilenmistir diye cok korkuyorum...

Canm kafam rahat zaten o stres bana anlık gelip yarım saat snra geçiyor. İlki 1 hafta önce geldi. Bu da ikincisi şimdi geldi. Bişey olur mu ki ya :KK43:
Canım nasıl oldun bence Sen bi doktora görün baya endişelisin çünkü. İçin rahat eder.

Canım çok güzel dedin ağzına sağlık,, bende öyle yapmak istiyorm. Ama sanki yapamicam gibi geliyo mesela kontrol için gittiğim doktorun muaynesi 200 tl doktoru değiştiriyim diyorm gene özele en azndan uygun fiyat alan birine gidiyim diyorm sonra vazgeçmiyorm doktorum ii diyorm kalsın.. Sanırım süslü püslü odalara bi ton paralar saçan görmemişlerden biride ben olucam :KK64:
Valla bebeğimizi 7 yıldır bekliyoruz 9 kere tüp bebek yaptırdık dile kolay da gel sen bana anlat. Ne sıkıntılar yaşadım ne paralar borçlar altına girildi.Allahım inşallah bu sefer nasip eder yüzümüz güler inşallah. Ben de abartmadan yapıcam her şeyini tabiki . Neden yapmayım?? Allahım o günleri gösyeriri inşallah.2 ay olmayınca kendini yerden yere atan insanlar biliyorum ya bizim gibi bekleyenler ne yapsın... Neyse daha yazmıcam

Çare aç karna kefir içmen bu kadar her gün aynı saatte yemekte yarım saat önce. Ben normalde de bağırsak tembelliği yaşayan biriydim kayısı falan hikaye hiç yaramıyodu bana kefir süper bişiii

Merhaba medusa76 medusa76 . Evet oraya gidiyorum . Selda hanım doktorum. Aslında bu normal fiyat. Muayeneden sonra ki 10 gün icinde gidip yaptirmiş olsaydım sgk ile biraz daha düşecekti fiyat . Ben bilm8yordum 10 gün olayını. Nasıl olsa 12.haftaya kadar vaktim var diye salladım biraz.

Günaydın, bu durumda sanırım sadece testleri istersek yapmazlar. Dr a muayene olup onun talep etmesi gerekecek. Çıktımı peki sonuçların?

Günaydın kizlar... Dun gece cok stresli bi gece gecirdim.. Aglamaktan gozlerim sisti :KK43: sebebini sormayın ama bebegim etkilenmistir diye cok korkuyorum...

Tatlım korkma Allahın izniyle olmamıştır hiç bişey, aynısını belkide daha kötüsünü bende yaşadım geçenlerde. Bildiğin sinir krizi geçirdim, bağıra bağıra ağlayıp rahatladım. Malum yaz camlar açık hep sanırım bi mahalle duymuştur :) Hepimiz çok stresliyiz, birde hormonlar tavan yapınca gözünün üstünde kaşın var dense batıyor. Yine de dikkat etmemiz gerekiyor. Ben söz verdim bebişe bir daha yapmıycam diye. Herşeyi takmamaya çalışmalıyız sanırım. Allah hepimize bol sabır versin.

X