2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
İşte bi işe yaratmaları lazım etrafındakilerinde neyse 2 sene sabretcez benim büyük oğlanda zor bi bebekti şimdi kendi halinde kuzum
aynen sabır edicez ama oğlum yüzüme hasret malasef ben iş yapıyorum o koca evde kendime oyun buluyo. Bende de sabır filan kalmıyor çok hırçınlaşıyorum bu durumda yetişemiyorum yapmasam çocuk aç. Yerler zibil

LifeandFeel canım çamaşır makinesini çok seyrettirme timi tetikliyormus biliyorsundur belki ama soyleyim dedim
bilmiyordum canım dikkat edeyim çok sağol

Evet kendi başlarına oynamıyorlar uzun zaman sonra ilk defa bugün oynadı sağolsun bende gripten kalma döküntüleri toparlıyorum sabah 8 sen beri yeni bitti. MaşAllah öyle oyalanıyorsa oda güzel birşey :) uyku da yakupta öyle düzen sürekli aynı olunca başkasında uyumak enteresan geliyo ve reddediyor. Eminim top havuzu bizdede işe yaramaz döküntüsü çabası kalır birde kitap okumak istiyorum ona ama aşırı hırçın hemen ittiriyo beni bırak etrafı kurcalayayım diyor yani beraber aktivite yok ancak kurcalama ve başında bekleme şeklinde . Yakup ta babacı giderken ağlar her sabah gelirken kapıya koşar bağırarak. Hem zor hem en güzel günler keşke azıcık tadını çıkarabilsem
çok geçmiş olsun canım ikinizede. Benim bir haftadan fazla geçti ve tüm belirtiler vardı çok oldum 2 kere test yaptım çıkmadı ama stresi yetti gerçekten. Arada oluyor Allah gönlüne göre versin. Test yap istersen varsa hemen çıkar

Ben iki tane kitap aldım resimli, yırtıyor falan küçük küçük ama oluduğum kadarı kardır diyip okuyorum, melodik sesler falan çıkartıp.
Top havuzunda topları atıyor, dökülüyor falan ama olsun, gece yatmadan topluyorum bitiyor gidiyor. Oynuyor çünkü, topları birbirine vuruyor, yüksekten atıp izliyor, keyif alıyor yani:) Çocuklu ev burası, yerlerde top da olcak, araba da, lego da. Artık hiç takmıyorum :)

Merhaba kızlar sabah 9. Ay için kanverdik oğlumun parmak ucundan aldılar hiç farketmedi alındığını çok iyi oldu öbür türlü damar yolundan alınsaydı çok ağlardı. Bebek'te parmak ucundan alındığını bilmiyordum öğrenmiş oldum. Sizinde bilginiz olsun diğer türlü bebişleri çok ağlatıyorlar. 5 dk içinde de sonucu verdiler. Kan değerleri normal çıktı şükürler olsun. Sağlık ocağındaki hemşire yinede 1 yaşına kadar kan ilacı ve demir ilacını kullan dedi. Ama ben ikisinide kullanmıyorum mutlaka alıp kullan dedi. Kan ilacını vericekti yan etkisi var mı diye sordum kabızlık yapar dedi. Günde 9 damla kullanılacak. Sağlık ocağındakini almadım eczaneden yan etkisi olmayanı alıcam dedim. Siz hangisini kullanıyorsunuz geçen aylarda yazmıştınız ismini ben unuttum Fero ile başlıyordu galiba. Bu arada boy kilo ölçümüde yaptı boy 74 cm çok iyi dedi yüZde doksanlarda dedi kilo 9,5 yüzde yetmişlerde baş çevresin 45,5 normal dedi. Şimdilik böyle Allah'a şükür bir sorun çıkmadı. Rabbim bütün bebeklere şifa versin inşallah.

ferromixin canim toz sekilinde yemeklerine katiyorsun
bu arada maşallah pasaya

Amin saolun
Hamilelik testi aldım ilk yaptım boş çıktı yani gecersiz tarihi geçmiş onunda.
Bı kaç gün bekliycem bakalım kasiklarim çok kötü tavan yaptı ağrıların geçmedi

Geçmiş olsun canım korunmuyomuydun çok erken ama belki gecikmiştir ağrımda var diyosun hemen bulaşıcı şu grip olayı zor
Amin evet korunuyorduk eşim olacağı zannetmiyo
Daha 11aylik kızım dişleri bile cikmadi
Yurumeye çalışıyor maşallah ama balerin gibi yürüyor :)
Bale okuluna mı yazdirsam dedim :))

bizimkine öyle gece aramızda yatağına koysam max 30dk sonra uyanıyor dalamıyor bide bizimki gece çok emiyor 4 5 kere bana da zor geliyor yat kalk beşiği git emzir gel en güzeli yata yata emzirmek
Canm bnde yatarak emziriyordum da orta kulak iltihabina sebeb olabiliyormus dr umiz soledi yatarak ama basinin altina yastik koyayarak emziriyom artik ince birr yastik ama hala daha yanlis mi yapiyorum ki diyorim

Amin evet korunuyorduk eşim olacağı zannetmiyo
Daha 11aylik kızım dişleri bile cikmadi
Yurumeye çalışıyor maşallah ama balerin gibi yürüyor :)
Bale okuluna mı yazdirsam dedim :))
Korunuyosaniź korkma gecikmiştir benim oğlanda parmak ucu hep baskıyı daha bence kızlara bale çok faydalı oluyo çok kibar oluyo fizikleri benimki kız olsaydı isterdim

Korunuyosaniź korkma gecikmiştir benim oğlanda parmak ucu hep baskıyı daha bence kızlara bale çok faydalı oluyo çok kibar oluyo fizikleri benimki kız olsaydı isterdim
Bale okulu için kaç yaşlarında verilir.
Benim kocam imam hatipe vermek istiyor kızımı

Canm bnde yatarak emziriyordum da orta kulak iltihabina sebeb olabiliyormus dr umiz soledi yatarak ama basinin altina yastik koyayarak emziriyom artik ince birr yastik ama hala daha yanlis mi yapiyorum ki diyorim
Parmak ucu kan alimi çok iyi minicik bişey işte. Bizim damar yoldan alıyorlar çocuk ağlıyor hep böle olsa diyorum ben kıyamıyoruz yavrularmiza

Oynuyorsa çoook güzel birbirine vurup keşfetmeye çalışmalarıda ayrıca hayran bırakıyor değilmi :). Ben çocuklu ev işimi abartıyorum çok dökülmesine izin veriyorum haliyle çokta temizlemek zorunda kalıyorum çözümmmmmm. Öyleki arahol halıları elma ve muz odadaki koltuklar mama çorbaa dün sildim gezinerek yiyor diye tüm bu pasaklı işler
Amin saolun
Hamilelik testi aldım ilk yaptım boş çıktı yani gecersiz tarihi geçmiş onunda.
Bı kaç gün bekliycem bakalım kasiklarim çok kötü tavan yaptı ağrıların geçmedi
bende öleydim tam 20 gün adet sancısı çekim üşütmüş olabilirsini hatta çok kötü geçicek dedim normal geçti adet dönemim.

bale tam kızlara göre çokta sevimli oluyorlar minik minik tütüleriyle beniö balerin arkadaşım vardı ve izlediğim kadarıyla çok kibar olmuyr fizik yapıları omuzlar daha bir geniş oluyor bacaklarda hayli kaslı

Bale okulu için kaç yaşlarında verilir.
Benim kocam imam hatipe vermek istiyor kızımı
miniminnacıkken yolluyorlar çok şirin oluyorlar ama yaşını bilmiyorum
Ben tesettülüyüm tercih meselesi ama imam hatibin diğer okullardan farkı yokki eğitim olarakta öğrenmek isteyen çocuğa her yerde öğretisin öğrenmek isteme yene o ortam değil medreseye de versen öğretemezsin yatılı kuran kursunda olan arkadaşlarım neler neler anlattı üstelikte hafız istenilen şey önce evde verilmeli

Son düzenleme:
Eşime ortaokulu imam hatipe vermek isterim dedim liseyi kendi tercihi dedim.allah uzun ömür etsin inşallah ya bakalım

Yani hayran bırakmaz mı:) ben biraz pimpirikli bir anneyim maalesef. Hep bir şeyler öğrensin istiyorum tabi ama zamanı var. Öğrendiğini gördükçe de uçuyorum sevincimden:)

Senin ondan ev dağılıyordur. Ben çok kuralcı değilimdir ama yemek sadece mama sandalyesinde yenir, onu bilip alışmasını istediğimden gezerken bir şey vermiyorum eline. Yoksa dediğin gibi batar her yer:)

senin oğluş blw usulü gidiyor bende blwye alışsın çiğneyip yutmayı öğrensin diye bırakıyorum pamuk yutan oğlan yemek olnca diliyle atıyor çiğnedikten sonra

Dün tv ünitesine tırmanmak istiyor karnını dayayıp ayaklarını kaldırıyor birde ıhhhh ıhhh diyor okadar zorladı ki elimi tek ayağına koyduk çıktım biz tabi o tipe gülme krizindeydik
kızlar ilk incilerimiz cikti
hayırlı olsun maşAllah onaaa

Blw yapmıyoruz aslında, karışık gidiyor ama klasik ağırlıklı maalesef. Korkumdan sadece blw gidemedim, ben yediriyorum genelde ama mama sandalyesinde hep:) kahvaltı ve akşam yemeklerinde de sofrada beraber oluyoruz. Maşaallah, çok azimli oluyorlar ama. İstediklerini de yaptırıyorlar bir şekilde işte:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…