2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
Blw yapmıyoruz aslında, karışık gidiyor ama klasik ağırlıklı maalesef. Korkumdan sadece blw gidemedim, ben yediriyorum genelde ama mama sandalyesinde hep:) kahvaltı ve akşam yemeklerinde de sofrada beraber oluyoruz. Maşaallah, çok azimli oluyorlar ama. İstediklerini de yaptırıyorlar bir şekilde işte:)
karnı doysa blw iyi ama düşmüyor yakup karnı tıkabasa doyana kadar. Varsın böyle olsun eni sonu kendileri yiyorlar :KK66:. Kesinlikle canım yeterki istesinler kaçış yok onlardan. Zafer onların olsun bakalım biraz büyüdüklerinde de bizim :)))

Bu arada yakup konuşmaya yeniden odaklandı uyumadan önce öğrendiklerini egzersiz yapıyo mırıldanarak tekrar ediyor. Bol bol beni çağırıyo hadi gel diye :KK70:

Maşallah yakuba . Bizimki de yeni baba demeye başladı:) çok tatlılar yaa..
MaşAllah kuzuyaa:anne:
Yakuba babası babayı 2 buçuk aylıkken öğretti 2 kere söyledi ozaman babası söyledikten sonra ve ilk karşılık verip baba demesinde gidip oyun halısı aldı babası şimdi başka kelime konuşunca zoruna gidiyor sadece baba desin istiyor :KK70: eşlerim çok hoşuna gidiyor bu durum ilk anne deseler nolur sanki:110:

Herkese iyi seneler, o kadar uzun zaman oldu ki buraya girmeyeli. Herkes nasil ? Benim kizlar 11 ayi bitirdiler. Artik siraliyorlar yurumek icin caba harciyorlar ama simdilik bir sey yok. Gecen sene bu zamanlar dogum telasi varken simdi dogum gunu telasindayiz. Herkese sevgiler.

Hosgeldin canm cok hizli gecti .bir yil nerdeyse olacak bizimde dogimgunu icin neler dusundun kiyafet bakiyirum bnde

Maşallah kuzuya .Bizimki daha yuvarlanmaya meşgul. Darısı başımıza olsun inşallah. Yürüteç kullandınız mı? Almayı düşünüyorum ama karar veremedim. Faydası olurmu yürümeye.

Sakin alma canim biz cok pismaniz komsu vermisti bizede arada koydum bn ama yavaslariyor yurutmeyi bnce kii baya egikiyoarlar uzerinde artik atabikir kendini

tota00 tota00 masallah kuzuya bundan sonra onu tutabilene ask olsun bizimkide tay tay denemelerini sıklaştırdı bakalim bekliyoruz
bu arada ben diyet yapmaya karar verdim ye ye nereye kadar kk da diyet gruplarına katıldım

Hangi gruplar faydali diyet kinusunda arkdasim. Bnmde baslamam lazim kesinlikle.dun kuafore gittim zayif zayif gorunce milleti azmettim bnde.

Merhaba arkadaslarbende uzun zamandir yazamadim yogun geciyor malum..
dogan cuceloglu okuyorum bos zamanlarimda ve bir aydir birsuru kitap okumaya kitlendim cocuk gelisimin disinda haftada bir kitap anca bitiyor gerci vakit bulamiyorum malum..orgu ogrendim ilk defa kizima ve esime bere ordum sadece ters ve duz orebiliyorum keman kursuna tekrar basladim eylule kadar ucretsiz izin kullaniyorum iyi degerlendireyim diye baya hedefler koydum kendime...hhergun parka cikiyoruz bıdıkla cok asiri soguk olmadikca hava sallanmaya bayiliyo..emekliyo siraliyo taytay durmaya calisiyi ama bn hic yurusun hemen diye taytay yaptirmiyirum zamani gelince yurur elbet diye..bizim bir tane alttan disi cikdi sonra 1 tane de ustten cok sasirdim yan yana alt iki cikar diye umuyordum..
baba anne gel hadi dede diyor baybay alkis gel yapiyor ver deyip elimi acinca elime veriyor balik seklinde agzini yapip ole opoucuk atiyor cunku bn ole alistirdum ☺☺cirkin oluyor ole geciyor gunler..

arkadaslar 3 gun once basima soyle bir olay geldi
aksam yeneguni yedik oynuyirduk kizimla 9 civari saat aniden bir aglamaya basladi amaa nasill aglama anlatanam durmuyir emiyor acisi geciyir gibi sinra nasil aglama ama anlatmam dedim bisey batti kesin soymaya basladim aglamasi devam tabi bayaa fenaa gozyaslari icinde bezinide actim kakasini yaomis ama nasil fena sismis kizarmis hemen banyoda yikadim nasil agliyo daha da fazla katila katila hemen kuruttum kantoran surdum yatak yaotim bszsiz yaztirdim ama gormeniz lazim 2 saat once hic birsey yoktu..dis zamani olaboluuormus. Gece tabi bn cok uyandim altina yaptimi diye diye kantoron cok iyi geliyor ama dogal almasi lazim simdide zeytin yag kullaniyorum gecti sukur

Hangi gruplar faydali diyet kinusunda arkdasim. Bnmde baslamam lazim kesinlikle.dun kuafore gittim zayif zayif gorunce milleti azmettim bnde.
kk da gruplar var oraya katiliyorsun günlük menü paylaşıyorsun bayağı motive oluyorsun benim 3bucuk kilo gitti şimdiden

Merhaba arkadaslarbende uzun zamandir yazamadim yogun geciyor malum..
dogan cuceloglu okuyorum bos zamanlarimda ve bir aydir birsuru kitap okumaya kitlendim cocuk gelisimin disinda haftada bir kitap anca bitiyor gerci vakit bulamiyorum malum..orgu ogrendim ilk defa kizima ve esime bere ordum sadece ters ve duz orebiliyorum keman kursuna tekrar basladim eylule kadar ucretsiz izin kullaniyorum iyi degerlendireyim diye baya hedefler koydum kendime...hhergun parka cikiyoruz bıdıkla cok asiri soguk olmadikca hava sallanmaya bayiliyo..emekliyo siraliyo taytay durmaya calisiyi ama bn hic yurusun hemen diye taytay yaptirmiyirum zamani gelince yurur elbet diye..bizim bir tane alttan disi cikdi sonra 1 tane de ustten cok sasirdim yan yana alt iki cikar diye umuyordum..
baba anne gel hadi dede diyor baybay alkis gel yapiyor ver deyip elimi acinca elime veriyor balik seklinde agzini yapip ole opoucuk atiyor cunku bn ole alistirdum ☺☺cirkin oluyor ole geciyor gunler..
MaşAllah hiçbirşey bırakmamış tatlılıklara doyulmaz valla. Diş işi çok ilginçmiş kesin çok şirin duruyordur :) hayırlı olsun incileriniz hoşgeldin bu arada canım. Dolu geçirmek çok güzel de ben niye vakit bulamıyorum anlamıyorum akşama bir sn keyfime oturmuyorum inan keşke bende vakit bulsam:KK43: maşAllah.

Kızlar nasilsiniz biz gribiz ve gecmiek bilmuyor hiçbirşey yemiyoruz yedigimizi kusuyoruz 10 gün oldu hala öksürük falan geçmesi antibiyotik başladık 5. Gün inşallah geçer. Sizin bebislsr nasıl nerdeyse 1 yaşına girecek hepsi ne çabuk geçiyor zaman

Kızlar nasilsiniz biz gribiz ve gecmiek bilmuyor hiçbirşey yemiyoruz yedigimizi kusuyoruz 10 gün oldu hala öksürük falan geçmesi antibiyotik başladık 5. Gün inşallah geçer. Sizin bebislsr nasıl nerdeyse 1 yaşına girecek hepsi ne çabuk geçiyor zaman
Tüh ya çok geçmiş olsun inş şifa olur antibiyotik atlatır oğlusun. Bizde iyiyiz çok şükür canım grip bizde olduk geçti baya önce. Ateşli çoooook ağlamalıydı. Bebeklerde çok Zoe hastalık. Zaman su gibi geçti nasıl büyüyecekler dedik şimdi yaşları olucak sağlıklı uzun ömürleri olsun hepsinin :).

Geçmiş olsun mecbur ilaç kullanılıyo malesef yoksa geçmek bilmiyo

Maşaallah maşaallah, sosyal gelişimi çok iyi ondan motor geri kalmış ki çok normal. Nöbetleşe gelişim oluyor :)

Benim oğlum da cik cik nerde diyince camdan dışarı bakıyor ama hayvanların seslerini henüz çıkarmıyor. Topunu biliyor, zeka kartlarında hav hav nerde diyince köpeğe gidiyor, bazen de gitmiyor gerçi belki tesadüftür bilemedim onu hala :)) şarkılarda alkış yapıyor, ayaktaysa sağa sola sallanıyor. Bu kadar şimdilik :)
aslında birşeyleri öğrenince çorap söküğü gibi gerisi geliyor. ilk öğrendiği salonun köşesindeki büyük yeşillik çiçek oldu. dikkatini çekiyordu. yanına gidip çiçek nerde diyerek öğrettim. 8 aylıktı çiçek nerde deyince hemen dönüp bakıyordu. sonra NERDE kelimesinin anlamını öğrenince nesneleri sormaya başladım öğrendim. bilmediği bişeyi sorup nerde deyince etrafına bakınıyor bulamayınca suratıma şaşkın şaşkın bakıyor çok komik:) yani anahtar kelime NERDE bence. onu öğretebilirsiniz. şimdiki nesil zehir gibi:)

aslında birşeyleri öğrenince çorap söküğü gibi gerisi geliyor. ilk öğrendiği salonun köşesindeki büyük yeşillik çiçek oldu. dikkatini çekiyordu. yanına gidip çiçek nerde diyerek öğrettim. 8 aylıktı çiçek nerde deyince hemen dönüp bakıyordu. sonra NERDE kelimesinin anlamını öğrenince nesneleri sormaya başladım öğrendim. bilmediği bişeyi sorup nerde deyince etrafına bakınıyor bulamayınca suratıma şaşkın şaşkın bakıyor çok komik:) yani anahtar kelime NERDE bence. onu öğretebilirsiniz. şimdiki nesil zehir gibi:)

Onu yapıyorum evet :) baktığı her cisim için sonradan nerde diye soruyorum ama çok tekrar gerekiyor tabi ki. Bazı bebekler gözlemci olurmuş, çok söylemeniz gerekir diye okumuştum. Benimki o gruptan sanırım :)) akşam eve gelince de babası saklanıyor, baba nerde oğlum diye sorduğumda dediğiniz gibi öyle bir panik ve şaşkınlıkla arıyor ki, kahkaha attırıyorlar insana :)

Merhaba genelde okuyup takıp edenlerdenım sızlerı arada yazıyorum
Ba ba de de mana aslında hecelıyorlar bılınclı soylemıyorlar buna babıldama cagıldama dıye gecıyor
Buyuk oğlum papagan gıbı hecelerde sabahtan aksama ba ba de de gıbı ama ılk bılınclı olarak anne dedı
İkinci oğlumda suan hecelıyor. Babası nerde defıgımde parmagıyla ısaret edıyor hadı gel dıyor Her bebek farklı gelısım gosterıyor bırı emeklemezken oburu yuruyor mesela sabredın hepsı olacak zamanı gelınce

Parmakla işaret etmek ne zaman başlar arkadaşlar? Yapanlar vardır muhakkak:) sadece zaman aralığı var mıdır acaba? Ya da desteklemek mi lazım ki?

X