2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
öyle valla.müzik duydu mu kalçayı sallayıp ellerini yuvarlıyor.dans ediyor veeee tableti eline geçirdi mi bizim gibi tek parmakla tom u okşuyor...bal ya:))) gözleri de değişmedi canım.gri mi yeşil mi belli olmuyor.kıyafete göre değişiyor ama renkli kaldı

geçmiş olsun canım.ben de gribim.dr. azomax antibiyotik ve nurocold yazdı bana.emzirmede güvenilir dedi ama almadım ben. istemezsen sen parol al sadece
ay ay ayyy maşAllah nasıl şirin yaaa oynamasını yesinler onun :KK68:
Öpüyorum o minik cimcimeyi. En iyisi parol yeticek kötü.değilim çok halsizlik ateş oluyo ara ara

Minoset parol hamileykende emzirirkende gerekirse içebilirsin demişti dr o yüzden söyledim sevmem ilaç konusunda yönlendirmeyi ama bu bi klasik parol ateşte iyi minoset ağrı kesici
aynen canım klasik dediğin gibi ama tecrübeli olmayınca bilemiyor insan sağol iyi oldu söylediğin:)
benim oğlum da kargalar ne diyor dediğimizde gak gak diyor. arabalar kuşlar nerde deyince dışarı bakıyor. ışık nerde deyince avizeye bakıyor. topu, baykuşlu kitabı, eceli efeli kitabını traktörünü ve biçok şeyi nerde deyince bakıp gösteriyor. göbüş nerde kulak nerde ayak nerde deyince elleyip gösteriyor. bay bay, gel gel, alkış yapıyor. çirkin oluyor. ama emeklemiyor:) en keyifli zamanları. bir süre böyle kalsalar keske:)
o sosyal becerilerine odaklanmış ondan emeklemiyordur annesi. Çok akıllı maşAllah ona :KK200:

Benimkide kendince konuşuyo ama anlaşılmıyo acige diyo hafi gel demek mi bilemedim. Oyun oynamıyı bilmiyor çünkü oynatıcak biri yok babası da bende bi hayli acemiyiz bu konuda :oops:
Kurcalamayaa çok daha odaklı benim sıpa duvarlarda geziyor çekmeceleri boşaltıyor kendi kalkıp açıp. Yanıktan sonra konuştuğu çoğu şeyi unuttu sabah babasını baba baba diye uyandırırdı artık kesinlikle söylemiyor

benim oğlum da kargalar ne diyor dediğimizde gak gak diyor. arabalar kuşlar nerde deyince dışarı bakıyor. ışık nerde deyince avizeye bakıyor. topu, baykuşlu kitabı, eceli efeli kitabını traktörünü ve biçok şeyi nerde deyince bakıp gösteriyor. göbüş nerde kulak nerde ayak nerde deyince elleyip gösteriyor. bay bay, gel gel, alkış yapıyor. çirkin oluyor. ama emeklemiyor:) en keyifli zamanları. bir süre böyle kalsalar keske:)
Maşallah bizimki bi alkış bide öpücük yapiyo pek bi şey yok daha tutunup kalkıyo artık hepsi farklı farklı işte çok iyi ama söylediklerin maşallah

Maşaallah maşaallah, sosyal gelişimi çok iyi ondan motor geri kalmış ki çok normal. Nöbetleşe gelişim oluyor :)

Benim oğlum da cik cik nerde diyince camdan dışarı bakıyor ama hayvanların seslerini henüz çıkarmıyor. Topunu biliyor, zeka kartlarında hav hav nerde diyince köpeğe gidiyor, bazen de gitmiyor gerçi belki tesadüftür bilemedim onu hala :)) şarkılarda alkış yapıyor, ayaktaysa sağa sola sallanıyor. Bu kadar şimdilik :)

Artık yanlız bi an bile bırakamıyorum tutunup kalkıyo düşüyo yemek bile zor yapıyorum hep yanında istiyo ne yapcam bilmiyorum odadan çıktım mı başlıyo ağlamaya

Artık yanlız bi an bile bırakamıyorum tutunup kalkıyo düşüyo yemek bile zor yapıyorum hep yanında istiyo ne yapcam bilmiyorum odadan çıktım mı başlıyo ağlamaya

Benimki de öyle, birde yürücem diye uğraşıyor. Odadan çıktım mı ağlıyor, gel diyorum pıtı pıtı emekleyerek geliyor ama yemek yaparken de paçama yapışıyor sağolsun:)

Aynen bende yalnız bırakamıyorum. Yemek yapmada çok zorlanıyorum. Bazen mutfağa mama sandelyesine koyuyorum gözümün önünde olsun diye ordada belli bir Zaman'dan sonra sıkılıyor. Yemek yapıcam diye elim ayağıma dolaşıyor:)

Valla zor zamanlardayız bu sene böyle geçicek temizlik yaparken kaliyo beni süpürgeyi falan bayılıyo ama yemek konusu sıkıntı mutfağa yanıma alıyorum örümceğe çekmecelere gidiyo mama sandalyesinde sürmüyo yemek yicek diye korkuyo :) kimseye tenezzül etmem normalde ama bi kap yemek yapıp getiren olmalı insanın etrafında.... ama millet gezmeye geliyo gidiyo kv falan boyaları yok aman olmasında işte insan bazen yardıma ihtiyacı oluyo

bizimki de ayni bugün yemek yapmadım bile artık siz düşünün

kızlar bizimkinin poposu kısık oldu ve çok kötü ne dokundu anlamadım evde kantoron yağı vardi surdum ama pek bisey fark etmedi başka ne onerirsiniz

kızlar bizimkinin poposu kısık oldu ve çok kötü ne dokundu anlamadım evde kantoron yağı vardi surdum ama pek bisey fark etmedi başka ne onerirsiniz
Bepantol iyi geliyor canım yada zeytinyağını hafif ısıtıp asitini alıp sürebilirsin. malum bizim hiç geçmiyor popo ağzı hep kırmızı. Değişik ne yediysen baharat vs olabilir yada miktarıda önemli fazla olan birşeyde dokunabilir.

Benimki de öyle, birde yürücem diye uğraşıyor. Odadan çıktım mı ağlıyor, gel diyorum pıtı pıtı emekleyerek geliyor ama yemek yaparken de paçama yapışıyor sağolsun:)

Aynen bende yalnız bırakamıyorum. Yemek yapmada çok zorlanıyorum. Bazen mutfağa mama sandelyesine koyuyorum gözümün önünde olsun diye ordada belli bir Zaman'dan sonra sıkılıyor. Yemek yapıcam diye elim ayağıma dolaşıyor:)
aynen kızlar TV çok seviyor ama bize değilde ona mama hazırlanacaksa durmuyorsa mecbur açıyorum baya baya izliyor. Yoksa erzak dolabını sepetler dolabını ve buzdolabını açıyorum o oyalanırken sıkılana kadar yemek yapıyorum hergün 3 çeşit 1 saat hakkım var ama 3 çeşit yapınca sabah dağ gibi bulaşık oluyo malasef. Birde benimki pirizlerden sallaya dallaya fişleri çıkarıyor sürekli eller prizlere gidiyor. Çamaşır makinası açıksa o biraz kurtarıyor baya seyrediyor

Valla zor zamanlardayız bu sene böyle geçicek temizlik yaparken kaliyo beni süpürgeyi falan bayılıyo ama yemek konusu sıkıntı mutfağa yanıma alıyorum örümceğe çekmecelere gidiyo mama sandalyesinde sürmüyo yemek yicek diye korkuyo :) kimseye tenezzül etmem normalde ama bi kap yemek yapıp getiren olmalı insanın etrafında.... ama millet gezmeye geliyo gidiyo kv falan boyaları yok aman olmasında işte insan bazen yardıma ihtiyacı oluyo
ya yemekten ziyade azıcık oynatsalar tutsalar uyutsalar bile çok büyük yardım olur. Tabi yakup gibi anneciyse eğer oğlun yemek yapmaları çok daha iyi olur çünkü yakup benden başka kimsede uyumaz durmazda babasıda dahil öpmeye obile yaklaşınca ittiriyor herkesi :KK43:

Pişik kremi sür üstüne bebe pudrası sür yada saf zeytinyağ pudrala olabilir bebek pudrası önermeyi dr lar ama böyle durumda işe yatıyo pudranın tozu nu yavaşça yap bebek yutmasın tozu o zararlıymış bi dene istersen

aynen kızlar TV çok seviyor ama bize değilde ona mama hazırlanacaksa durmuyorsa mecbur açıyorum baya baya izliyor. Yoksa erzak dolabını sepetler dolabını ve buzdolabını açıyorum o oyalanırken sıkılana kadar yemek yapıyorum hergün 3 çeşit 1 saat hakkım var ama 3 çeşit yapınca sabah dağ gibi bulaşık oluyo malasef. Birde benimki pirizlerden sallaya dallaya fişleri çıkarıyor sürekli eller prizlere gidiyor. Çamaşır makinası açıksa o biraz kurtarıyor baya seyrediyor

ya yemekten ziyade azıcık oynatsalar tutsalar uyutsalar bile çok büyük yardım olur. Tabi yakup gibi anneciyse eğer oğlun yemek yapmaları çok daha iyi olur çünkü yakup benden başka kimsede uyumaz durmazda babasıda dahil öpmeye obile yaklaşınca ittiriyor herkesi :KK43:
İşte bi işe yaratmaları lazım etrafındakilerinde neyse 2 sene sabretcez benim büyük oğlanda zor bi bebekti şimdi kendi halinde kuzum

LifeandFeel LifeandFeel canım çamaşır makinesini çok seyrettirme timi tetikliyormus biliyorsundur belki ama soyleyim dedim

Ben yemek yaparken mama sandalyesine oturtturuyorum, şarkı söyleye söyleye yemek yapıyorum. Yaptığım yemeği anlatıyorum falan. Ya da kepçe, kevgir veriyorum onları vura vura oynuyor. Tv bakmıyor benimki, açmıyorum da zaten hoş. Top havuzu yaptık ama onda da yanında olursam oynuyor :) oyun istiyor sadece benim oğlan, çok oyunbaz oldu:)

Bizde de baba uyutamıyor, bir benim uyuytabilen ama güzel oyun oynar. Oğlum da bütün gün özlüyor çok babayı, işten gelince 1 saat kadar peşinden ayrılmıyor, banyo kapısında beklediği oluyor hatta :)

Merhabalar..
Kızım hasta oldu grip öksürük:KK43:
Kaç gündür uğraştım ilaçlar derken biraz geçti gibi ama sık sık emzirdim :KK43:
Hasta olduğu için nedensiz aglamalar sürekli benimle oyun istemeler benim basımda durmamı istemeler ben kaybolunca bı başlıyor ağlama:KK43:
Bı seferde ben hastalandım:KK43:
Grip oldum :KK43:
Ha adet günü bekliyorum üç gündür olamadım hamilelik şüphesi arttı ama düşünmüyorum eşim de zaten istemiyor kasiklarim ağrıyor ya :KK43: bekliyorum bakalım:KK43:

Merhabalar..
Kızım hasta oldu grip öksürük:KK43:
Kaç gündür uğraştım ilaçlar derken biraz geçti gibi ama sık sık emzirdim :KK43:
Hasta olduğu için nedensiz aglamalar sürekli benimle oyun istemeler benim basımda durmamı istemeler ben kaybolunca bı başlıyor ağlama:KK43:
Bı seferde ben hastalandım:KK43:
Grip oldum :KK43:
Ha adet günü bekliyorum üç gündür olamadım hamilelik şüphesi arttı ama düşünmüyorum eşim de zaten istemiyor kasiklarim ağrıyor ya :KK43: bekliyorum bakalım:KK43:
Geçmiş olsun canım korunmuyomuydun çok erken ama belki gecikmiştir ağrımda var diyosun hemen bulaşıcı şu grip olayı zor

Diş döneminde de olabiliyor canım, bende genelde kantaron yapı sürüyorum. Birde her altını açtığımda su ve pamuk ile temizliyorum geçene kadar.

Diş döneminde de olabiliyor canım, bende genelde kantaron yapı sürüyorum. Birde her altını açtığımda su ve pamuk ile temizliyorum geçene kadar.
evet akşam bi güzel sabunla yikadim kuruladim yagladim biraz söndü

X