2017 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    305
soffty ve Ss35 çok geçmiş olsun kızlar.o duyguyu oğlumda tattım, Allah bir daha yaşatmasın.Elimizde morarmıştı ve kusarak zar zor atmıştı boğazından.

kızımın 8.ayda 7600 kilo, 72 cm boy ve 41.5 cm kafa çapı.kimse kafayı önemsemiyor ki kimse eklememiş.

kızıma, yumurta sarısı, peynir, yoğurt,meyve( elma, armut, mevsiminde iken de şeftali) sebze çorbası(mutlaka kıymalı , etsiz yemiyor) veriyordum.birkaç gündür de irmikli muhallebiye başladım ama 2-3 kaşık anca yiyor.anne sütü veriyorum sık sık.mama hiç vermedim.

ayakta kalma süresi uzadı.artık tutunarak istediği yere gidebiliyor.4.dişimiz yolda.bi çıkamadı.bu nedenle baya bi işhahsız.normalde bu saydıklarımın tamamını bol bol yerken son günlerde yediremiyorum.

birrr de kızım naz yapıyor.ilk kaşıkta asla ağzını açmaz.kafasını çevirir, dudaklarını kilitler, biraz yalvarınca yer.kızlar nazlıymış gerçekten:)

Kızlar, siz gece emzirmesi yapıyor musunuz? Yapıyorsanız kaç defa?
Benim fıstık en az 7 defa kalkıyor ve meme vermeden pışpışlayayım uyutayım diyorum ama mümkünatı olmuyor pek.. “meeeeem” diye bağırtıyı basıyor:/
Gece emmesi sakıncalı diy okudum,kesmek istiyorum ama nasıl yapacağımı bilmiyorum. İçinizde bunu başaranlar var mı?

NESİ SAKINCALIYMIŞ?BEN DE DEFALARCA KEZ EMZİRİYORUM YOKSA UYUMUYOR

geçmiş olsun kızlar ben eline herşeyi veriyorum bazen yutuyo bazen takılıyo takılınca hop elimi atıp çıkarıyorum daha başındayken. İnsanın canını burnuna geliyor hergün süpürge açmak zorunda kalıyorum birşey ağzına atmasın diye en yoğun yorucu zamanlar geldi

Merhaba kızlar bebeklerinizin 8 aylık kilo boy nasıldı acaba kaçtı ??
8100 gram boy bilemiyorum canım 8e 10 gün kala 69 buçuk tu kafa çapı 45 buçuk çıktı
Insanın başını derde sokaklar zorla eşinin yapısı sinirliyse hele çok zor doğru diyosun çıkmak en iyisi daha bebekken böyle daha koşacak ses çıkarcak ozaman dahada zor
yok itidallidir sinirli değil taşınamam diyor şimdi yazı bekliceksin diyor napıcam hiç bilmiyorum. Allah bana sabır versin gurbette tek başıma bakıyorum evimin isimin üstesinden geliyorum hamdolsun diyetimi yapıyorum bebeğim için onunda üstesinden geliyorum bir sinir bozmaya düşüncesiz cahiller yetiyor.

Yani sakıncasını bilmiyorum ama çok küçükler ama nasıl kesilir ki? Bence kesmek sakıncalı güven bağı açısından. Benim oğlum da öyle emmeden geri uykuya dalamıyor, ihtiyacı var demek ki.

Yani sakıncasını bilmiyorum ama çok küçükler ama nasıl kesilir ki? Bence kesmek sakıncalı güven bağı açısından. Benim oğlum da öyle emmeden geri uykuya dalamıyor, ihtiyacı var demek ki.
Keşke benim oğlumda emerek dalabilse eskisi gibi Allah ın verdiği büyük kolaylıklardan annesini hissedip rahatça uyuyabiliyor yavrular. Maalesef benimki her uyanmada nerdeyse ayakta sallanmak istiyor. Hiç düzenini bozmayın yavruların 34beden öpüyorum bebişlerinizi :-*

Kızlarrrrr uzun aradan sonra kaka konusuna tekrar girmek istiyorum ek gıdaya geçtiniz malum hepiniz. Bebeklerinizin kakasının rengi nasıl

Kızlarrrrr uzun aradan sonra kaka konusuna tekrar girmek istiyorum ek gıdaya geçtiniz malum hepiniz. Bebeklerinizin kakasının rengi nasıl
Bizimkinin rengi hardal kokusu azaldi ve kivami da daha homojen eskiden kati parcalar arasi ishal gibi olur ve beklemis kaka oldugundan kotu kokardi. Gerci cok az ek gida aliyor ama ev yapimi yogurt seviyor o yaradi sanirim.

Kızlar oğlum bir kere sağ memeyi ısırdı ve yarık gibi şu anda, haliyle de emzirirken canım çok canıyor. O yarayı nasıl iyileştirebilirim bir önerisi olan var mı?

Merhaba kızlar, hepiniz nasılsınız görüşmeyeli? Ben aktivite masası hakkında fikir danışmaya geldim size, alıp da memnun kaldığınız bir marka var mı?

Aynı aslında çok değişmedi, kıvamı bir tık daha katılaştı, rengi yine sarı ama bazen koyulaşıyor o da yediklerinden oluyor zaten.

Bizimkinin büyük insan gibi koyulaştı :) ara ara yine sarı yaptığı oluyor.

Bizimkinin rengi hardal kokusu azaldi ve kivami da daha homojen eskiden kati parcalar arasi ishal gibi olur ve beklemis kaka oldugundan kotu kokardi. Gerci cok az ek gida aliyor ama ev yapimi yogurt seviyor o yaradi sanirim.
Tesekkur ederim kızlar
Benim fıstıkımın koyu yeşil çamur gibi kıvamı da:/ kokusu da adam kaçırır. Ayyy iğrenç oldu ama böyle başka böyle olan var mı acaba?
diş döneminde olduğu için olabilir demişti doktor. Hiçte iğrenç değil onlar daha bebek napabiliriz ki :))

bizimki kabız gibi rengide siyah muz veriyorum ondan herhalde
muhtemelen ondandır bizimde rengi turuncu sarı emme sıklığına göre değişiyor eğer sütüm boksa nekadar ek gıda alırsa alsın sarı ama yok sütüm azsa turuncu gibi birşey dokunmuşsa yeşil oluyor malasef :\

Kızlar oğlum bir kere sağ memeyi ısırdı ve yarık gibi şu anda, haliyle de emzirirken canım çok canıyor. O yarayı nasıl iyileştirebilirim bir önerisi olan var mı?
lansinoh krem sürebilirsin yada madacassol hametan filan benimde öyle oldu hemde aynı yeri kaç kere ısırdı ama kısa sürede geçti çok şükür birşey kullanmadan.

Hametanı falan her emzirmeden önce silmek gerekiyor, unuturum Allah korusun cesaret edemiyorum ona. Lansinoh sürüyorum ama kuruması lazım oranın, sürekli emerken nasıl kuruyacak işte onu hiç bilmiyorum.

Hametanı falan her emzirmeden önce silmek gerekiyor, unuturum Allah korusun cesaret edemiyorum ona. Lansinoh sürüyorum ama kuruması lazım oranın, sürekli emerken nasıl kuruyacak işte onu hiç bilmiyorum.
Dediğin gibi kurutabilsen iğleşir hemen kabuk tutsa acın hafifler. Salaş giyinmeyi dene hava alır belki ama oda emerken zor kuru kalması :\
Ayva mevsimi çekirdeğini kullanabilirsin onu yıkamanda gerekmez

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…